1

Téma: Lugolov roztok BA

V Bratislave majú suroviny a sú ochotné namiešať Lugolov roztok tieto lekárne:
Univerzitná lekáreň, Ružinovská 12 Bratislava (v budove polikliniky pri Ružinovskej nemocnici) ale iba na recept.
Lekáreň Vitamín, Záhradnícka 45, Bratislava - namiešali bez receptu, cena: 2,17€ za 100ml

Možno sa to bude niekomu hodiť. smile



2

Re: Lugolov roztok BA

a koľko percentný ? mne kamaratka z Univerzity tiež namiešala podľa lekarnickeho receptu, ale len 1 %.



3

Re: Lugolov roztok BA

Vyborne!!!
1% je OK, len z neho treba pouzit 2 krat tolko, ako z 2%, takze ziadny problem. Naviac je mensia sanca podrazdenia koze.
  A cena je vyborna, lacnejsie nez z dovozu. Konecne!!!
Pred rokmi to bolo vsade a lacne!



4

Re: Lugolov roztok BA

Neviem koľko percentný to som našiel na jednom fóre ja mám ešte zásobu jódu zo zahraničia.



5

Re: Lugolov roztok BA

Vdaka zas adresy



6

Re: Lugolov roztok BA

Dobry den RNG. Chcem sa opytat...mozem obcas kvapnut par kvapiek Lugolu do flase s vodou z vodovodu , ktoru si rano vzdy napustim a potom cely den popijam?  Jodovu tinkturu si davam tiez 1x do tyzdna na pupok 10-12kvapiek, no okrem toho mozem pit jod aj v tej vode?

A este podotazka....mozem do nekonecna denne uzivat vitaminy a mineraly, ako vit.C, E, D3, E, selen Wild Yam, Indol, rybi olej, vecer mineraly na kosti, spirulina, raz do tyzdna jod, probiotikum , lecitin. Tieto vsetky doplnky uzivam denne, tie posledne 1x do tyzdna uz 4 roky. Toto uzivam na prevenciu + este ine, ktore vsak beriem iba v pripade, ked sa vyskytnu problemy.
Nebudem mat s ich dennym uzivanim v buducnosti nejake problemy?  Tak ma to teraz napadlo, ci sa mozu naozaj kazdy den uzivat bez prestavok a obmedzenia..

Naposledy upravil: 959touareg (2011-09-22 11:04:30)



7

Re: Lugolov roztok BA

Ziviny clovek potrebuje cely zivot, niektore velmi casto, lebo sa v tele zdrzia kratko, napr bez kyslika nevydrzis dlhsie ako par minut, bez vody niekolko dni, niektore ziviny sa skladuju mesiace(B12, D-3, a rozne tukorozpustne,) niektore aj roky ako mineraly v kostiach.
To co si telo nevie samo vytvorit a potrebuje kazdodenne pre spravnu operaciu nemozno vynechat, lebo to by znamenalo rozne zdravotne problemy.
Ale tiez je pravda, ze drviva vacsina zivin ma pochadzat so stravy, spravne volenej , pri dobrom traveni a vstrebavani. To treba adresovat najprv pri problemoch a ich prevencii.Takze vsetko, co je deficitne systematicky v strave, alebo individualne si treba doplnit, inac sa ocitneme so zdravotnymi problemami roznych druhov.



8

Re: Lugolov roztok BA

takze co mi odporucis? poprosim o konkretnu odpoved...uzivat denne tieto vitam. a mineraly, ktore uzivam, alebo si dat niekedy pauzu???naozaj ich mozem neobmedzene uzivat denne?

a poprosim odpoved na ten Lugol, co som sa pytala  este, ci ho mozem obcas dat do flase s vodou a tak pit.

Dakujem.



9

Re: Lugolov roztok BA

Ziviny treba pouzivat bez prestaviek, samozrejme. Vacsie davky tukorozpustnych ale nemusia byt pouzivane kazdodenne, lebo zostavaju v tele dlho. Ja beriem napr 5000 IU vitaminu D-3 len obcas, nie kazdy denh, jod len raz/dvakrat  do tyzdna, lecitin tak isto, ale alfa lipoicku kyselinu napr aspon 2 x denne a vitamin C popijam cely den v caji/mixe.
Jod neberiem ustne, lebo nema dobru chut a transdermalne pod pazuchou mi na 2 dni funguje zaroven ako deodorant. Ten sa tak isto takto ulozi v podkoznom tukovom vazive, odkial sa postupne uvolnuje , podla potreby tela.
Ale rozni lekari, co robili vyskum s jodom a jeho nedostatkami odporucaju brat jod hlavne ustne, ci uz vo forme lugolu, ci piluliek obsahujucich KJ a joid, alebo len KJ vo vacsich davkach, na "nalozenie" tela jodom.



10

Re: Lugolov roztok BA

Volal som do lekárne Vitamin. Roztok pripravujú, ale iba na recept.



11

Re: Lugolov roztok BA

Nuz na Slovensku nie je jod schvaleny ako potravinovy doplnok a lekarne su na lieky(patentovane chemikalie), nediv sa , ze to blokuju.Ale jodovu tinkturu na rany a dezinfekciu by mali mat. To nie je potravinovy doplnok, hoci sa da ako taky pouzit, pokial tam nepridaju nic ine skodlive.



12

Re: Lugolov roztok BA

zavisi od lekarnicky zajdi si tam osobne  ked ti nedaju skus to znova ked tam bude ina ja som tam kupoval tiez mi to tam jedna nechcela dat a potom mi to druha dala
inac toto je na zamyslenie ze na slovensku idu drogy lahsie zohnat ako flasticka jodovej tinktury

Naposledy upravil: 5qo (2011-10-13 18:06:19)



13

Re: Lugolov roztok BA

Aspon vidis, co ohrozuje farmaceuticky priemysel, nie drogy, ale potravinove doplnky, najma tie velmi ucinne.