1

Téma: trojklanny nerv

Dobry den,
prosim o radu. Je to uz asi 6 tyzdnov co ma boli prava polovica tvare a hlavy. Bolest vystupuje akoby spoza ucha - niekedy aj na dotyk bolestivé - a siri sa smerom k nosu, nad oko, k dolnej celusti a pravej strany krku a ramena. Pri oku mam pocit, akoby ma rezalo a cast za uchom a cast  lica je akoby znecitlivena na dotyk. Horsie sa mi dycha nosom a aj akoby som mal aj cosi na prieduskach - tazsie sa mi dycha.Myslel som si , ci to nie je zapal prinosnych dutin - ORL lekar vylucil zapaly, dokonca spravil nejaky specialny snimok usnych dutin a vsetko je ok - z jeho pohladu. Takisto som si dal spravit snimok zubov a zubar povedal, za tam nevidi problem. Po tom, ako som im popisal, odkedy ma to trapi - asi 20 minut som sedel v aute, kde si kolega pustil naplno ventilator a mne to fucalo priamo na pravu stranu tvare a o 2 dni ma zacala trapit tato bolest,obaja sa vyjadrili, ze by to mohol byt aj trojklanny nerv - ale nijako presvedcivo. ORL lekar mi dal nejake silne lieky proti bolesti, ale z tych som len omraceny a boli ma z nich zaludok. Velmi nerad by som zbytocne jedol lieky, pretoze som celiatik a to moje brucho a crevo uz aj tak dostavaju poriadne zabrat bezlepkovou dietou. Aj som cital, ze by taketo cosi mohol sposobovat nador, ale dnes som sa ocitol zase na chvilku v prievane a tu postihnutu stranu  som citil ako poprhlenu zihlavou. Tak Vas prosim o radu, co by sa stym dalo robit a ako mam posilnit tu moju imunitu, lecu na jedneho cloveka je celiakia, chronicka sinusitida a bolesti hlavy celkom dost :-).

Dakujem za odpoved.


Prajem pekny den.



2

Re: trojklanny nerv

Ludovo vyjadrene, "prievan je svina"
Zato, ze to lekar nevidi neznamena ze nemozes mat zapal prinosnych dutin sposobeny mikrobami. Lekar pri prehliadke vidi len veci viditelne, tj napr nasledky zapalov a infekcii, nie samotne mikroby tam pritomne. Pozri na http://rng.nazory.eu/infekcie
Aler njpravdepodobnejsie je ten zapal sposobeny nasimi vzdy pritomnymi virusami, ktore sa vzdy objavioa pri akomkolvek oslabeni tela(ine infekcie, nedostatok spanku, prechladnutie, stress...)
Bran sa zvysovanim viralnej imunity
http://rng.nazory.eu/herpes
Na regeneraciu poskodenych nervovych obalov teba najma DHA, ktoru najdes v rybacich olejoc(davka je 10 gramov oleja) alebo ovela ucinnejsie v krill oleji(intenzivna davka je 2 gramy)