1

Téma: alergia na mliecne bielkoviny

Dcere 19 r. zistili vysetrenim z krvi stredne tazku alergiu na mliecne bielkoviny. subjektivne nema ziadne prejavy, preto nas tato skutocnost dost zaskocila. okrem eliminacie mlieka a vyrobkov z neho ako jej mozem este pomoct? dakujem



2

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Pri mensich alergiach snad ani netreba eliminacia, ale doplnenie chybajucich enzymov na travenie mlieka. Male alergie sa prejavia az ked je telo pretazene nerozlozenymi zhlukmi , v jej pripade bielkovinnymi, kazeinovymi. Pozri na    http://rng.nazory.eu/cistenie-odmorenie   a ine okolo enzymov
Ja vseobecne odporucam doplnky enzymov na cistenie tela a pomoc pri traveni, kedze enzymi sa dnes nachadzaju len v surovych jedlach a aj tam len v malych mnozstvach, lebo ich polnohospodari pre zvysenie trvanlivosti produktov a zprijemnenie chuti nerozumne odslachtili.
To pomoze pri absorbcii a zasobeni tela roznymi potrebnymi materialmi, zlepsi crevnu floru a celkove odmori telo, ktore potom ovela lepsie celkove pracuje.



3

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Dakujem za odpoved,

ale chcem sa este spytat, ci tie enzymy je za potreby brat aj v pripade, ak sa jedna nie o intoleranciu laktozy, ale o alergiu na mliec. bielkoviny? mam doma enzymy s puritansu. stacia aj tie?



4

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Neviem ti povedat, ktore enzymi presne rozbijaju mliecne bielkoviny,iste su to nejake proteazy, ale neviem specificky ktore, je ich hodne roznych,
skus co mas doma na cistenie tela, ale keby chcela dcerka dalej brat mliecne produkty, odporucil by som jej brat  silne enzymy na mlieko, ktore obsahuju aj enzym na laktozu aj enzymi na mliecne bielkoviny.
Obvykle ich najdes pod nazvom DAIRY, to je v anglictine oficialne na mlieko.
Pozri napr http://www.swansonvitamins.com/SWU500/ItemDetail?n=0
alebo
http://www.swansonvitamins.com/CRL385/ItemDetail?n=0
Tu napriklad mas mimoriadne silnu(a tiez drahu...) zmes adresujucu mliecne produkty a ciastocne aj lepku(!!!)
http://www.marysgarden.com/colostrum/as … nzymes.htm

Naposledy upravil: RNG (2010-08-04 21:03:37)



5

Re: alergia na mliecne bielkoviny

dakujem smile



6

Re: alergia na mliecne bielkoviny

OK



7

Re: alergia na mliecne bielkoviny

chcem sa len opytat alergologicka mi diagnostikovala:
Alimentárna alergia na kazein a soju
Sy nadbytku IgE
Tazka insuficiencia D3
Asthenia corporis

mohli by ste mi poradit o co vlastne ide lebo v tych cudzich slovach sa nevyznam.



8

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Alimentarne=potravinove alergie

Zvyseny imunoglobulin E(IGE) je bezny pri potravinovych alergiach alebo aj vzdusnych.

Insuficiencia=nedostatok vitaminu D-3, asi sa ti v tele netvori, da sa velmi lahko doplnit, co odporucam kazdemu, lebo vyssie hladiny D-3 v tele znamenaju lepsiu funkciu tela, vyssiu imunitu, mensiu pravdepodobnost depresi, lepsiu funkciu mozgu...... Odporucam 2000 IU denne,hlavne v zime, ale zda sa , ze sa tebe netvori ani v lete!!

Astehnia corporis=slabost tela, moze byt dosledok zleho travenia(potravinove alergie), preto si travenie treba napravit a odmorit telo
http://rng.nazory.eu/travenie
http://rng.nazory.eu/cistenie-odmorenie
http://rng.nazory.eu/enzymy



9

Re: alergia na mliecne bielkoviny

no super dakujem konecne som trosku v obraze...
mozem Vas poziadat aby ste mi urcili konkretne veci ktore ste mi odporucili z vasej stranky? viem ze to nerobite ale bola by som VAm velmi vdacna, kedze mam tieto problemy uz dlhsiu dobu a som po fyzickej a psychickej stranke dost zle a bola by som rada keby som sa konecne z toho uz nejak "pozbierala" a mohla si povedat ze som "konecne v pohode" Dam Vam aj e-mail ak by to pomohlo:)



10

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Nuz ja by som pouzil napr tento enzym na mlieko, na odmorenie aj na travenie
http://www.swansonvitamins.com/SWU500/ItemDetail
Pripadne aj vseobecny enzym s trochou kyselin  na travenie, kedze oslabenie tela znamena skoro vzdy zle travenie
http://www.swansonvitamins.com/NWF098/ItemDetail?n=0



11

Re: alergia na mliecne bielkoviny

dobre ,,,,
a co ked beriem nejake ine lieky mohla by som to spojit?
a ten vit. D nasla som od tej istej firmy vit D3 kde ma 2000IU alebo staci tu u nas nejake ?
a este jedna otazka ako sa objednvaju tie doplnky a kolko bude stat postovne?



12

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Najlacnerjsie postovne je z Iherb.com  a Vitaminlife.com lebo ti pouzivaju USPS prvu triedu.
UPS je drahsi z USA na Slovensko.
Ked si to objednavas na internete, tam ti to presne povie, kolko to bude stat skor nez sa objednavka dokonci, takze ked sa ti to bude zdat privela, nemusis dokoncit objednavku cim sa to cele zrusi.

Nuz kto nechce platit priekupnikom a mat pri tom vyber  tovaru z celeho sveta, ten sa musi naucit objednavat priamo od vyrobcov alebo aspon velkych distributorov priamo.



13

Re: alergia na mliecne bielkoviny

chcela by som este vediet ci mozem doplnky od swanson kombinovat z normalnymi liekmi lebo mam jedne brat este nieco vyse mesiaca, a kedze mi chyba aj vitm. D3 mam si kupit tiez nejake doplnky? a k tomu este nejake probiotika? ci postacia mi tie enzymi ?



14

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Na to, co si spomenula nepotrebujes ziadne lieky, len napravit si traviaci proces a brat D-3 alebo aspon rybaci olej s obsahom D-3, niekolko gramov. My sme ako deti dostavali rybaci olej, lyzicku denne(3-4 gramy na dieta=9 gramov na dospeleho)



15

Re: alergia na mliecne bielkoviny

dobre ked som dobre pochopila stacia tie dve doplnky a moze mi to z casti pomoct aj na drazdive crevo? alebo tam potrebuje zasa nieco ine?



16

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Crevo je drazdene tym, co nevie spracovat obvykle alebo nejakou nakazou.
Kyseliny, enzymi, vlakniny(najme psylium a pektiny=superjemne)a probiotika napravaju travenie ako take.

Pri podrazdenom creve(caste hnacky, infekcia v crevach) niekedy pomoze aj velmi  rychla kura
http://rng.nazory.eu/hnacka



17

Re: alergia na mliecne bielkoviny

mam na mysli psychiku ako nervozita, strach  a tym mam hned problemy s travenim,,,



18

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Oslabene travenie vedie k roznym nedostatkom, vcitane mineralov a materialov na neurotransmitery. Takze z toho mozu vyplyvat aj rozne dusevne problemy.
A tie naopak mozu sposobovat problemy s travenim. Je to uzavrety kruh, ktory treba prerusit napravenim travenia pripadne aspon docasne dodanim  niektorych chybajucich latok.
U teba je treba najprv adresovat tie potravinove alergie a precistit telo enzymami, nasadit spravnu probioticku floru .
Potom uvidis, ci to staci, alebo ti treba aj nieco viac.

Co odporucam KAZDEMU, lebo je v nasej civilizovanej strave toho primalo je
selen, zinok, jod, vitaminy C,E a D-3 a
taktiez odporucam KAZDEMU pouzit aspon raz tyzdenne lyzicu cisteho praskoveho lecitinu, hlavne na cistenie ciev, lebo vyse polovica ludi zomiera na nasledky zapchatych ciev. Tj porazky, infarkty a rozne ine zlyhania organov sposobene zlou cirkulaciou krvi.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-14 19:10:10)



19

Re: alergia na mliecne bielkoviny

daju sa tieto doplnky kupit aj v rakusku anglicku nemecku ???



20

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Cez net sa da kupit cokolvek z celeho sveta.



21

Re: alergia na mliecne bielkoviny

aj osobne?



22

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Samozrejme. Ked mas platnu kredit/debit kartu, mozes nakupovat kde len chces cez internet.



23

Re: alergia na mliecne bielkoviny

potrebujem este vediet ako dlho a ako casto mam brat tieto doplnky? a co potom po ich dobrati mala by som mat travenie uz v poriadku? dakujem

http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/856?at=0

a

http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di … /7269?at=0



24

Re: alergia na mliecne bielkoviny

prave som si hladala kolko tych kapsul mam brat denne a nasla som ze tie enyzmy dairy sa beru ked chcem pozit nejaky mliecny produkt ide o to ze ja nic mliecne nekonzumujem je potrebne brat tieto enzymy ?  na co vlastne sluzia ??? dakujem



25

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Enzymi v tele rozkladaju rozne materialy, ci uz v potravinach v zaludku a crevach, alebo odpratavaju rozne neziaduce latky z tela.
Na odmorenie tela staci uzivat enzymi nejaky cas, zavisi od toho, nakolko je telo zamorene,
na nedostatky v traveni  zialbohu treba brat enzymi stale, alebo sa vyhybat jedlam, ktore pre ich nedostatok nevies poriadne stravit.
Ja beriem enzymi stale, lebo ako starsi clovek uz ich mam roznych nedostatok, a nemozem sa vyhybat vacsine jedal, ak sa nechcem podvyzivit a zacat sa scvrkavat, ako skoro vsetci starsi ludia.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-27 20:17:55)



26

Re: alergia na mliecne bielkoviny

a ako ich brat na lacno alebo pocas jedla?

a co tie dairy musim ich brat ked teraz nekonzumujem ziadne mliecne vyrobky?



27

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Na travenie sa enzymi beru s jedlom, na cistenie tela 1.5 hodiny pred jedlom.
Ak mas telo zamorene niecim, tak si ho urcity cas musis odmorovat, aspon par tyzdnov.



28

Re: alergia na mliecne bielkoviny

tak ak si objednam dva druhy enzymov mozem jedne rano a druhe pocas jedna? a potom ako pisete po niekolkych tyzdnoch by som brala obidva uz pocas jedla mozem to takto spravit?



29

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Ako som povedal, na cistenie tela treba brat enzymi 1.5 hodiny pred jedlom na prazdny zaludok, na lepsie stravenie jedla treba brat enzymi s jedlom.



30

Re: alergia na mliecne bielkoviny

potrebujem este vediet ako je to s liekmi, mozem kombinovat enzymy s liekmi ako je RUPAFIN ? dakujem



31

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Rupafin (rupatadyne, Glaxo Kline) je synteticky antihistamin=chemikalia .
Ja osobne samozrejme davam prednost ucinnym prirodnym antihistaminom, ako napr quercitin, vitamin C ,boswelin, samozrejme aj bromelain a ine enzymy cistiace telo od roznych zapalovych latok.
Ci ma ten synteticky liek nejaku skodlivu interakciu s enzymami, to neviem povedat, ale ked das medzi ne prestavku niekolko hodin, tak by nemal byt ziadny problem. Polcas zivota v tele je sice az 5.9 hodin
http://www.medicines.org.uk/EMC/medicin … 20Tablets/
ale ked uz nastojis na syntetikach miesto neskodnych prirodnych, co ti mam povedat?

Inac v obsahu je uvedena laktoza a ked mas problemy s mliekom, nie je to priam najlepsia kombinacia....



32

Re: alergia na mliecne bielkoviny

dobry den rng,
prsli mi uz doplnky od now super enzymes a dairy digest complete, len teraz si neviem rady je tam napisane ze mam ich brat pred jedlom alebo pocas jedla. Preto sa Vas chcem opytat ktore by som mala ako brat. Dakujem



33

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Enzymi na prazdny zaludok ocistia telo od latok, ktore sa tam nahromadili a sposobuju alergie a zapaly.
Enzymi s jedlom pomozu to jedlo stravit, aby jeho nestravene casti nesposobovali po absorbcii problemy v tele.



34

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Takze to je jedno ktore si dam rano a ktore pocas jedla?



35

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Osobne by som neodporucal kazdemu enzymaticku zmes, ktora obsahuje kyseliny(betain HCl) na prazdny zaludok, lebo to moze vyvolat zaludocnu "tazkost".
Mne osobne to nevadi, ja mam nedostatok kyselin ako starsi clovek, ale zopar ludi sa uz na to stazovalo. Treba to vyskusat, co ti zaroven naznaci, ci mas dost kyselin alebo malo.



36

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Toto som chcel dat na forum zdravie.sk, ale mi to odmietli automaticky  s odovodnenim, ze je to podozrive ako utok  spamera.
Len napochytro opakujem
Na vzdusne alergie je quercitin(3x500 mg) vitamin C, niekolko gramov, boswelin (2x500 mg) a rozne enzymi, najma bromelain.
Na rozne potravinove prislusne enzymi.
Na mliecne vyrobky, tj kazein a laktozu su zmesi pod menom Dairy Enzymes,
Na lepku(gluten) je len ciastocne ucinny enzym a dokonca dochadzaju aj kombinacie tychto dokopy napr firma Enzymatica(Gluten Ease, ucinkujuci na gluten a kazein) alebo Health science(Gluten/lactase)  maju take zmesy.
Jednotlive mozete najst aj u Swansonvitamins a inych.
Pridavaju sa aj do roznych multizlozkovych enzymov, ako napr od firmy NOW produkt Digest Platinum, ale tam pre pripady silnych alergii tych zloziek nie je dost.
Zase tato zmes ma hromadu roznych enzymov na odmorenie tela od roznych zamoreni.

Alergie mozu byt aj histaminoveho potravinoveho povodu, na to pomoze vyrobok ako Histame( DiAmine Oxidase), ktory obsahuje enzym(DAO) rozkladajuci histamin v jedlach.
Alebo sa clovek musi vyhybat jedlam s vysokymi obsahmi histaminu....Ten sa vytvara v jedlach hlavne posobenim mikrobov, tj kvasenie, dlhe spravovavania, starnutie....



37

Re: alergia na mliecne bielkoviny

mam alergiu na kazein a soju akym mliekom by som mohla nahradit to kravske??? /kokosove???/



38

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Alergia na kazein sa da potlacit znacne braqnim enzymov na mlieko(dairy).
Kokosove mlieko je nie kokosova voda, ale tekutina naskrabana z kokosovej drene, ktora sa sice pouziva do drinkov a na varenie, ale nie na pitie bezne ako mlieko.



39

Re: alergia na mliecne bielkoviny

enzymy (dairy) ano ale mlieko sa da kozumovat len v malom mnozstve ako sa pise na krabicke,,,
a nejake ine mlieko nemyslim zivocisne?



40

Re: alergia na mliecne bielkoviny

Obvykle dobra dairy zmes ti stravi na kazdu kapsulu najmenej pohar mlieka. Ale v poriadku, vacsina sveta nepije vobec mlieko a ziju bez neho, a aj bez jeho nahraziek.