Téma: Psoriaza, co na to?

Dobry den, uz 3 mesiace ma trapi psoriaza. Najprv by som sa chcela spytat jednu vec, myslite, ze je mozne sa nakazit psoriazou v solariu? Pretoze nikdy som nemala ziadne problemy s kozou, ani len vyrazku jednu som nemala na tvari, a zacala som chodit do jedneho lacneho solaria. Neskor som pocula, ze sa siria chyry o tom, ze v tom solariu sa nasla lupienka, a vela ludi co tam chodilo dostalo lupienku. Ale ja som tam chodila aj tak stale, a nakoniec som dostala aj ja psoriazu, aj kozna mi potvrdila ze je to psoriaza, a ked som sa jej spytala ci to moze byt tym solariom, vylucila to, ze psoriaza je geneticka choroba a neda sa prenasat. Takze ja teraz fakt uz neviem, ci je to blba zhoda nahod ci co, alebo sa lekari v tomto mylia.
No a kedze uz tuto pliagu mam a neviem sa jej zbavit neviete mi poradit ake doplnky pouzivat? Lebo mastit steroidnymi mastami sa mi urcite neche, a ja lekarom moc neverim. Myslite, ze problemom je, ze mam zatoxinovane cele telo a mala by som to liecit skor vnutorne? Alebo to sposobil nejaky parazit co mam asi na kozi, co som mozno schytala v tom solariu ako ostatni ludia co tam chodili?



2

Re: Psoriaza, co na to?

Psoriaza moze byt spojena aj s roznymi mikrobialnymi a parazitickymi nakazami, okrem ineho.