1

Téma: vlasova pokozka

Ahoj RNG,

tak rozmyslam, ci by si mi vedel nieco vhodne poradit. Problemom je moja vlasova pokozka. Je podstatne hrubsia ako normalna zdrava, pricom nemam lupiny, a je trosku viac mastiaca sa. Problemom je, ze mam aj velmi malicke korienky, mam pocit, akoby boli moje vlasy dusene. Aj kadernicka mi vravi, ze mam hrubsiu a tvrdsiu vlasovu pokozku nez je normal.
Beriem Pangamin a velmi mi pomohol. Dosla som vsak len do isteho zlepsenia.
Vedel by si mi nieco poradit ty ? Nieco ako aplikacia na zjemnenie, vyzivu a podobne ?

Dakujem



2

Re: vlasova pokozka

Neviem, ci nemas plesnovu infekciu, ta sa prejavuje drazdenim koze a nasledovnym zhrubnutim koze. Skus si na noc davat na skalp zmes kokosoveho oleja s par kvapkami GSE(3-6 kvapiek na lyzicu oleja).
A opatrne so samponami, tie velmi odmastia pokozku, ktora praska, nastahuju sa do nej plesne a tie drazdia kozu a ta hrubne.



3

Re: vlasova pokozka

Dakujem.
A keby som si aj vmasirovala obden Oreganovy olej ?
To s tou infekciou moze byt, zcasu na cas mavam take chrasty, riesila som to vzdy s Nizoralom.
Teraz mam sampony len z lekarne. Zatial aspon svrbenie zmizlo.



4

Re: vlasova pokozka

Aj lekarenske sampony mozu byt velmi alkalicke a vysusovat prilis kozu. Ked ich chces zjemnit, pridaj do nich trochu oleja, aby odmastovali menej.

Aj GSE aj Oreganovy olej su protiplesnove, aj ciastocne kokosovy olej. Ale oreganovy olej ma velmi silnu aromu a nemyslim si, ze chces vonat ako pizza. Preto skor uoprednostnujem GSE/citricidal



5

Re: vlasova pokozka

big_smile No rozosmial si ma. Dakujem.



6

Re: vlasova pokozka

Nahodou je to celkom vazna vec. Ja som pouzival proti plesniam na nechtoch oreganovy olej a zena sa mi stazovala, ze celu noc jej v posteli smrdim ako pizza a nemoze poriadne spat. Dlhe roky som si to potom daval len cez den a do topanok, esta aj na to sa stazovala. Ked som zacal pouzivat ale GSE, tak nebola ziadna namietka a pri tom je to skoro rovnako ucinne na plesne a kvasne infekcie.



7

Re: vlasova pokozka

Mas pravdu, dala som si na hlavu oreganovy olej a ja sama som nemohla ani spat, ani dokonca to zmyt. Dnes som si dva razy hlavu myla a stale to citim. Takze mas recht, Cecilko big_smile



8

Re: vlasova pokozka

"nepravim ani tak, ani tak, ale na moje slova donde" bolo porekadlo mojej tetky z Gajaru