1

Téma: Plesňové ochorenia nechtov

Príjemný deň prajem, som tu opäť a mám otázku. Môj syn má na jednej ruke zrolovaný necht. Je zápasník, je možné, že je to pleseň. Preštudovala som na tejto stránke, čo sa dalo, chcela by som vedieť, či aj pri ochorení nechtov je potrebné robiť vnútornú liečbu citricidalom, alebo GSE a či platí všetko to, o čom si písal a ako sa starať o postihnuté miesta zvonku. Dakujem.



2

Re: Plesňové ochorenia nechtov

Ja to adresujem len zvonku osobne.
Na vynicenie plesni treba totiz dosiahnut koncentraciu niekolko sto ppm citricidalu a to je v celom tele prakticky nemozne. Ale miestne to nie je problem



3

Re: Plesňové ochorenia nechtov

zdravim RNG
na pravej nohe na palci sa mi oddeluje necht od kože, je taky inak sfarbeny a ked s nim pohnem na silu tak sa lahko oddeli od kože, ale len na jednom nechte na palci
chybaju mi nejake vitaminy?



4

Re: Plesňové ochorenia nechtov

Nie, je to len plesen/onychomykoza, co si niekde nachytal v sprchach ci bazene. Natieraj si to az do 5% koncentracie GSE, a to nielen necht a pod nim, ale aj okolitu kozu na prstoch na nohe.



5

Re: Plesňové ochorenia nechtov

dakujem



6

Re: Plesňové ochorenia nechtov

Vedel by som si ho aj sam vyrobit?
je na to nejky recept alebo navod?



7

Re: Plesňové ochorenia nechtov

Samozrejme si to mozes sam "vyrobit" 5% roztok znamena 19 kvapiek vody alebo oleja a 2 kvapky GSE.
Lebo GSE kvapka je asi 30-35  mg, a vodna je asi 65 mg.
Tento roztok netreba chladit , lebo GSE je zaroven konzervacny prostriedok, takze ti to v kupeni vydrzi dlhe tyzdne.
Naberaj z toho kvapatkom a nedotykaj sa kvapatkom koze, aby si roztok nezamoril.