1

Téma: Pomegranate - stava ci extrakt?

Zdravim, RNG,
chcela by som sa opytat, aky mas nazor na uzivanie doplnku s obsahom granatoveho jablka, teda pomegranate. Ak sa da verit internetu, tak co sa tyka obsahu antioxidantov je na tom lepsie ako zeleny caj ci cervene vino. Vzhladom na zopar zdravotnych problemov (obezita, inzulinova rezistencia, fajciarka atd.) sa trochu obavam, aby si to neodnieslo aj moje srdce a prave o tomto granatovom jablku tvrdia, ze ma schopnost znizovat zanesenie ciev a este podobne uzasne ucinky. Odporucal by si ho uzivat? A ak ano, tak v akej forme? Ako stavu ci ako extrakt? Pripadne mas nejaky typ, ktory pripravok si z iherb kupit? Neviem, ci je vhodne hladat len ten, co obsahuje extrakt z ovocia, alebo je dobre, ked tam ma namiesany aj extrakt zo supiek a jadierok? Vopred dakujem za informaciu.



2

Re: Pomegranate - stava ci extrakt?

Netreba verit vsetkym reklamam vyrobcov. Ale granatove jablko obsahuje plno antioxidantov a antioxidanty nedovolia oxidaciu tukov a cholesterolu v cievach natolko, a zaroven spruznuju cievy,celkove.
Ja pouzivam na cistenie ciev(tju odburanie uz existujucich nanosov, nielen znizovanie nasadania nanosov) lecitin, lyzicu dva krat do tyzdna.
Z antioxidantov samozrejme vitamin C, E a D-3, vytazok z hroznovych semien, zmes karotenoidov, bioflavonoidy,alfa lipoicku kyselinu a samozrejme rozne bobulove ovocia.
Atioxidant je aj selen a jod
Kedze som cukrovkar(DM2) a nechcem, aby sa mi telo poskodilo, musim brat vsetky menovane.
Samozrejme, neberiem ziadne chemicke lieky, a hoci mam cukor niekedy velmi vysoko, dosial( uz vyse 9 rokov) nemam ziadne skodlive  nasledky z toho.
Nefajcim uz vyse 30 rokov a veru citim jasne na plucach, ze sa mi este regenerovali aj po 17 rokoch fajcenia.

Jadierka maju velmi vysoky obsah antioxidantov, spomenul som hroznove(Grape seed extract, proantokyanidy) cucoriedkove(bilberry) vinpocetine= zo semien zimozelene, protirakovinny elagitanin zo semienok malin, jahod a najma granatovych jablk