1

Téma: Pripravok "Mineral Complex"

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či tento prípravok
[/color=blue] http://www.puritan.com/mineral-products … ?NewPage=1 má správny pomer minerálov?

Ďakujem.



2

Re: Pripravok "Mineral Complex"

Pomery su spravne, len je tam jeden problem, je tam spolu zelezo, zinok a med, ktore sa vzajomne potlacaju v absorbcii
Co sa tyka zabudovania do kosti, chyba tam bor a stroncium a tiez vitamin K.

Ludia, co maju nedostatok mineralov v tele ho maju pre alebo zlu dietu, alebo zle hospodarenie s mineralmi alebo pre nedostatocne travenie a absorbciu. Pre takych je forma kapsule bez tabletovacich pridavkov lepsie absorbovatelna.
Porovnaj to s lepsiou formou mineralov, napr
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/ItemDetail?n=0

Naposledy upravil: RNG (2010-03-19 22:30:19)



3

Re: Pripravok "Mineral Complex"

Ďakujem. Prípravok Bone Essentials už som si objednala, len by som sa chcel ešte spýtať na koloidné minerály. Nie je to lepšia forma minerálov pre telo ako kapsule?



4

Re: Pripravok "Mineral Complex"

Koloidne mineraly sa samozrejme vyborne absorbuju, len ich je tam pomerne velmi malo.
Koloidy su teda vhodne najma na stopove mineraly, nie na vapnik, horcik, stroncium, zinok, lebo tych potrebujeme pomerne velmi vela.
Len vapnika potrebujeme 1500 mg! napr.



5

Re: Pripravok "Mineral Complex"

Dakujem, uz je mi to jasne:)



6

Re: Pripravok "Mineral Complex"

Pri posudzovani doplnkov musis vzdy vediet aky maju obsah presne coho a v akej forme,
a s akymi davkami v tej uvedenej forme dosiahli  lekari pozitivne vysledky, ci uz v udrzbe alebo prinavrateni zdravia.
Spoliehat sa na reci vyrobcu, ktory sa snazi svoj tovar predat je naivita.



7

Re: Pripravok "Mineral Complex"

dobry den mam problem s achylovou slachou caka ma plastika prosim o radu meryeml



8

Re: Pripravok "Mineral Complex"

a este prosim o radu pri šítnej žlaze mam vnutornu dakujem



9

Re: Pripravok "Mineral Complex"

Na slachy su dobre doplnky, teda na ich posilnenie a zahojenie, ked su poranene.Hlavne sa jedna o glukosamine, chondroitine, hyaluronicka kyselina, MSM a z potravin hlavne hydrolyzovane=dobre uvarene slachy, gliky, huspenina, zelatina a pod. Pomahaju pri tom(na transportaciu materialov) rozne enzymi, najma bromelain(z ananasu) a serrapeptaza.
Ja si klbove problemy riesim natieranim kremu alebo roztoku s obsahom MSM, pripadne v horsom pripade priamo DMSO.
Problemy so stitnou zlazou su najma z nedostatku jodu, pripadne enzymov.