1

Téma: Alergická reakcia

Ahoj RNG dávnejšie sme si písali aké lieky beriem na epilepsiu Lamotrigin actavis 100 mg a Depakine chrono 500 mg mám dermatologické reakcie vyrážky na líci ale iba lavom  na krku a tiež polovici brady a sem tam i na chrbáte bola som dnes u neurologičky sa spýtať že či to môže sposobovať depakine znížila mi ho na polovicu že uvidíme či tú reakciu môžu sposobovať lieky ktoré beriem. V pondelok idem na EEG či sa stav zlepšil...ale nerozumiem jednej veci že prečo mám vyrážky iba na jednej strane líca a brade myslíš že nejaká vedlajšia reakcia mala by som zájsť na kožné či alergologiu? už si neviem rady lebo nikdy som nemala takéto problemy s pokožkou. Jem vitamíny teraz živé zo záhradky tak neviem kde môže byť príčina? Vopred ti dakujem:-)



2

Re: Alergická reakcia

Nuz lamotrigin ma medzi bocnymi nasledkami rozne kozne, od vyrazok po opuchy, najma pre vacsie dozy(100 mg je velka davka)  v prvych mesiacoch pouzitia a to najma v kombinavii s depakinom(valproate) Takze zbytocne pojdes za alerologom, toto je ocakavana reakcia u znacnej casti ludi berucich tuto kombinaciu.
http://www.drugs.com/uk/lamotrigine-dis … d-813.html
Naviac valproate sposobuje aj zvysenie tlaku a stratu kratkodobej pamati, na co sa napr stazuju v tejto diskusii a na co velmi pravdepodobne pribalova listina ani neupozornuje
http://www.epilepsy.com/node/967991
Farmaceuti(tym myslim samozrejme priemysel) su znami s tym, ze neoznamia znacnu cast skodlivych postrannych ucinkov hned ale vyckavaju co najdlhsie, az kym sa to uz neda zamlcat. A medzitym maju vyvinutu uz novu chemikaliu, patentovanu a "nespokojencov"(vcitane lekarov, ktorym stovky agentov umyva mozgy) prevedu na nu, samozrejme s tvrdenim, ze je ovela lepsia a casto sa casom zisti, ze je horsia. Ale to uz maju pripravenu dalsiu.....



3

Re: Alergická reakcia

Včera som bola u doktorky znížila mi depakine na polovicu strašne zle sa nejak cítim také búšenie srdca mám aj sa mi ťažšie dýcha. 100 mg je velká dávka? Uvediem ti ako beriem lieky: ráno-Lamotrigin 100mg+Lamotrigin 25 mg poobede vítamíny živé ovocie teraz čo najviac pokým je a na večer Lamotrigin 100mg+ Lamotrigin 50mg k tomu acidum folicum a pyridoxin a polovicu depakine. Tak mi bolo zle včera v noci už viem ked idú na mna tie predzachvatové stavy zášklby prudké tak mi doktorka dala ako prvú pomoc aj diazepam rectal 5 mg to mi zastaví záchvat. A chcem sa ťa ešte nečo spýtať sa mi nejak rozšírili šošovičky na predlaktí na ramenách také ale malé ako bodnutie ihlou z čoho to je? sa to nejak rozširuje vopred ti moc ďakujem za tvoje vzácne info



4

Re: Alergická reakcia

Nuz ja nie som odbornik na predpisove lieky, ich davkovanie a navykovost.
Len ti radim pouzivat nielen lieky, ale aj potravinove doplnky, ako L-theanine(2 x 200 mg) ukludnuijuce
GABA( 2 x 500 mg) ukludnujuce svalstvo, Picamilon, zlucenina GABA a B-3,ktora prenesie tuto formu GABA cez mozgovu barieru(2 x 250 mg) a samozrejme samotny B-3, ktory sa zrejme v tele vylucenou GABA alebo doplnenou ciastocne zluci a prepravi GABA do mozgu. Davka odporucena je 2 x 500 mg plus, forma inositol hexaniacinate(no flush niacin)
O tych sosovickach nenam ani sajnu, ale pre istotu sio precisti pecen protokolom dr Berksona a celkove telo enzymami na prazdny zaludok. To moze pomoct aj na tieto problemy ale aj na hromadu inych a hlavne prevenciu inych poroblemov.
Netreba vyckavat , az sa z dravotny problem objavi, treba zasadne predchadzat problemom.



5

Re: Alergická reakcia

Rng a nebudem taká omámena z tej Gaba? ak by si mi mohol odporučiť nahradu depakine tak čím? a prosím ťa dosť často sa mi objavujú afty ústnu hygienu striktne dodržiavam tak z čoho to môže byť? Mala by som ísť na odber krvi  na pečenové testy? či mi lieky príliš nezatažujú pečen aj obličky?vopred ti dakujem



6

Re: Alergická reakcia

Neviem , ze by GABA az natolko relaxovcala svalstvo, ja som neraz zobral aj 2 x 1000 mg a nic zvlastne som nepozoroval.
Priama nahrada chemickych liekov je osemetna zalezitost, kedze neviem co vlastne v tele robi. Celkove ale tvrdia, ze zvysuje hladinu GABA v mozgu a to sa da dosiahnut doplnkom Picamilon, co je zlucenina GABA a B-3, ktora sa vie prebojovat cez mozgovu krvnu barieru. Oslabena imunita je z roznych dovodov, afty su ionfekcie z oslabenej imunity.
Sterilne usta sa udrzovat nemozu, prave v ustach sa nachadza najvacsi vyber mikrobov, bez ohladu na hygienu.
Bez ohladu, co hovorie pecenove testy je dobre si pecen cistit a regenerovat aspon raz rocne, 3 tyzdne protokolom dr Berksona.
Ked beries dlhodobo lieky, tak treba aj viac odmorovat telo a najma pecen, kde sa mnohe z nich usadzuju.