1

Téma: cukrovka a osteoporoza

Dobrý deň, pred nedávnom som čítala článok, v ktorom sa písalo že bol vynajdený liek na ospteoporózu (zatial úspešný na myšiach), princíp spočíva v zablokovaní tvorby serotonínu v tráviacom systéme a hustota kostí sa tým prinavrátila. (Napadlo ma že vela ludí užíva  5-http, alebo L-tryptofan práve na jeho doplnenie napr, pri. depresiách.) Tento objav uskutočnil istý  prof. Karsenty z Kolumb. univerzity.  Ten istý prof. zistil aj priamu súvislosť medzi osteoporozou a cukrovkou  http://cumc.columbia.edu/news/breakdown … tudy-finds   pre mňa ako laika je ťažké pochopiť súvislosti, ale určite je to nová nádej pre mnohých,aj keď ešte v štádiu výskumu a možno sa nájde aj alternatíva v prírodnej liečbe
http://www.thaindian.com/newsportal/sci … 16700.html



2

Re: cukrovka a osteoporoza

Nuz nemyslim ze je to dovod na extra optimizmus, ked niekto vymysli neprirozdenu(tj skodlivu) chemikaliu, kde zlepsi jeden problem a vytvori dalsie.
Diabetici maju zvysene pitie vody a zvysene vylucovanie, tak sa dostava viac mineralov z tela=vyplavi, nez u inych ludi a z toho vyplyva aj odburavanie z kosti=osteoporoza.
Samozrejme toto sa da adresovat spravnym doplnkom mineralov a vitaminov, na to netreba ziadne chemikalie.

Potlacanie serotoninu v tele sa mi nezda celkom dobra myslienka, kedze serotonin potrebujeme ako neurotransmiter a bez neho su tazke depresie, nervove problemy  a podobne.
Leda ze by potlacili serotonin LEN v crevach a nikde inde, tak je mozne, ze by to mohlo byt menej skodlive na telo, ale ze by to vobec neskodilo, ked sa jedna o pre telo a prirodu celkove umelu a neznamu latku, o tom silne pochybujem.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-01 18:59:36)



3

Re: cukrovka a osteoporoza

Tip pre teba - cukrovkara. Poznas to?

http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ … marom.aspx



4

Re: cukrovka a osteoporoza

Gurmar je ayurvedne meno pre Gymnenu Sylvestre, ktora znizuje cukor a prispieva k regeneracii pecene a pankreasu. Pouzivam ju uz vyse 8 rokov, pre mna velmi nepracuje, zialbohu, ale je rozdiel ci ju pouzijem alebo nie. Takze ju pouzivam okrem inych.



5

Re: cukrovka a osteoporoza

"...přibývají důkazy, že tato nemoc vzniká vlivem dlouhodobého nedostatku omega-3 nenasycených mastných kyselin. Ty pak (mimo jiné!!) chybí v buněčných membránách, které ztratí schopnost přenést molekuly glukózy z vnějšího prostředí do nitra buňky. Buňky hladoví, zatímco v krvi naopak hladina cukru stoupá..."

viď http://www.celostnimedicina.cz/cukrovka … itelna.htm

Počul si niečo o vplyve omega-3 na cukrovku? Mohla by to byť pravda?



6

Re: cukrovka a osteoporoza

Samozrejme cukrovka, DM2, tj neschopnost buniek dostat do seba cukor z krvi ma spojenie s lipidmi, tj olejami v bunkovych stenach, vcitane omega 3, ale nie len ten, ale aj napr kratkoretazcove a strednoretazcove mastne kyseliny, ktorych mame dnes v potravinach primalo.
Naviac tepelne znicene dlhoretazcove mastne kyseliny  su dokonca vytvarajuce ovela dlhsie polymery a samozrejme ze tie blokuju na bunkovych stenach latkovu vymenu.
Ja bojujem proti tomuto zamoreniu, ktore som si sam sposobil na radu lekarov, co odporucali desiatky rokov  "bezcholesterolove" rastlinne oleje, tj znicene oleje, nie panenske, dlhe roky a som presveceny, ze to je hlavny dovod mojej cukrovky a neschopnosti zhodit vahu, lebo tie tukove polymery, v prirode nezname, telo nevie dat poriadne do obehu a spalit, takze zamoruju dlhodobo a znemoznuju normalne procesy na bunkovych stenach, cim su bunky nedozivene a zamorene. A z toho vyplyvaju vsetky komplikacie sprevadzajuce cukrovku DM2.

Telo pre svoju cinnost, budovanie a regeneraciu potrebuje vsetky materialy a to sme mu nasou selektivnou cinnostou bez porozumenia, co robime, znacne obmedzili slachtenim, vyberom len niekolkych polnohospodarskych plodin , ktore donasali vyssie vynosy, bez ohladu na zmenu obsahu zivin a potrebnu rozmanitost.
Ja sa snazim tieto nedostatky aspon odstranit doplnkami, ale dlhodobo bude treba tie skody napravit navratom spat na rozmanitost, co povodne v prirode bola



7

Re: cukrovka a osteoporoza

RNG, manžel berie na DM2 okrem rôznych výživových doplnkoch ktoré si nám poradil aj orálne 1x denne antidiabetikum STADAMET, patriace do biquanidov. Čo to je za liek? Má sa ho radšej pokúsiť vynechať? Ďakujem Indiga

Naposledy upravil: indiga (2011-08-02 12:53:48)



8

Re: cukrovka a osteoporoza

Stadamet/metformin, Glucophage ma dost neprijemnych a skodlivych ucinkov, aby som sa mu osobne vyhol
http://diabetes.emedtv.com/metformin/me … fects.html



9

Re: cukrovka a osteoporoza

Ďakujem



10

Re: cukrovka a osteoporoza

OK



11

Re: cukrovka a osteoporoza

Dobrý deň RNG, nedávno som sa ťa pýtala na radu pre chlapca, ktorý je zo širšej rodiny, s tým že má DM, nejaký typ 4. Mala som zlé informácie(sprostredkované), dnes som sa rozprávala s jeho mamou, má teda DM1 asi 2 roky a cukor mu skáče bežne až k 30, nevedia ho lekári "nastaviť". Radíš  pri cukrovke protokol Dr. Berksona a Gymnemu, ale mám otázku, v akých dávkach to má užívať 10 ročné dieťa. Ďakujem za všetky tvoje rady, ktoré ľuďom naozaj pomáhajú- Indiga



12

Re: cukrovka a osteoporoza

V prvom rade nesmie jest ziadne volne cukry a jedla s vysokym glycemickym indexom, lebo to vyvolava strasne velke skoky hore dole.
http://www.southbeach-diet-plan.com/gly … dchart.htm
Na vyrovnavanie hladiny cukru sa uvadzaju rozne, od chromu, vanadia, gymneny, banaba, bitter melon, skorica,morusove listy,pterocarpus marsupium, holy basil, green tea ubiquinol atd.
Kazdemu zabera nieco ine a samozrejme ziadna jedna vec nenarobi zazraky, ale kombinacie viacerychn to zlepsuju



13

Re: cukrovka a osteoporoza

A prosím ťa dávkovanie protokolu dr. Berksona(selén, ALA, sylimarin) a gymnemy pre 10 ročné dieťa? Ďakujem Indiga



14

Re: cukrovka a osteoporoza

niekedy byva problem prave narazovy pohyb, co by som u 10 rocneho chalana aj tipovala. ak pohyb v nemocnici chyba, to ulahci nastavenie. Pri pohybe (sport, hranie) cukor prudko klesne a nasledne zase vyleti (kontraregulacia). kym sa taketo prudke hupanie hore dole upravi, moze to trvat aj niekolko dni, ale neda sa to bez casteho pravidelneho merania, kontroly pohybu a samozrejme stravy. rychle cukry su uplne nanic, maju zmysel len pri hypoglykemii. ale prave pri takychto problemoch je tazke sa trafit a zachytit tu hypoglykemiu meranim. vacsinou sa teda clovek pri merani trafi do hyperglykemie. Osobne si teda myslim, ze doplnky su fajn, aj protokol Berksona, ale klucove bude asi caste meranie a kontrola pohybu a stravy. Ak ma chlapec dm1, tiez ma urcite intenzikovany inzulinovy rezim a zalezi aj na tom, ako mu "sadne" predpisany inzulin. Je ich totiz viac druhov podla dlzky ucinku a rychlosti ucinku a kazdemu moze vyhovovat nieco ine. ale toto uz moze ovplyvnit len lekar, ktory predpise chlapcovi nieco ine. To davkovanie si uz potom moze nastavovat doma s rodicmi aj sam. je napr. vseobecne zname, ze v lete spotreba inzulinu klesa, je to teplom a tiez zvysenym pohybom... a zrejme aj dostatkom vit. D. a este mi napadlo, ze problem mozu robit aj niektore umele sladidla. niekto na ne moze reagovat zvyzenim cukru (aj v zuvackach, ak je vacsia spotreba). niektori rodicia sa takymito sposobom snazia detom vynahradit menej klasickych kalorickych sladkosti s vysokym obsahom sacharidov, ale ani tieto "bezsacharidove" nemusia robit dobre.



15

Re: cukrovka a osteoporoza

Vsetky davkovania treba prepocitavat vzhladom na telesnu vahu. Ja tu udavam davky na priemernu vahu dospeleho, asi 70 kg. Pri cukrovkach je velmi dolezite, co clovek je, kedy a v akych kvantitach. Hladina cukru v krvi zavisi od toho, z coho sa kedy kolko cukru vyluci, a kolko spali telesnou aktivitou.
A to sa lekari snazia kompenzovat tymi roznymi inzulinmi
Tj na stabilizaciu hladin treba disciplina jedenia a pohybu vo vzajomnej zavislosti
To lekari malokedy dostatocne zdoraznuju, lebo jedlo a jeho obsahy su im velmi malo zname, zialbohu.

Umelym sladidlam, znicenym olejom a vseobecne priemyselnym potravinam sa treba zdaleka vyhnut, clovek ma obvykle dost inych zdravotnych problemov a nepotrebuje si vytvarat nove zamorenim tela



16

Re: cukrovka a osteoporoza

ahoj RNG, skusim aj ja tip pre teba, je to novinka, aj ked predpokladam, ze uz si o tom cital: extrakt z rastliny coccinia cordifolia (coccinia indica, ivy gourd) pod nazvom gencinia udajne uspesne znizuje hladinu cukru v krvi.



17

Re: cukrovka a osteoporoza

Vdaka za uvedenie. Tento doplnok je len necely rok stary, takze som nemal moznost ho este vyskusat(popravde ja som konzervativny a vyckam, kym sa o nom vyjadrie viaceri lekari, co to vyskusali, nez by som mal ist podla dat vyrobcu)