1

Téma: svalové zášklby

http://rng.nazory.eu/svalove-zasklby



2

Re: svalové zášklby

Ahoj RNG,
vecer, ked si lahnem, kym zaspim, mam niekolkokrat urcite tiky alebo svalove zasklby. Proste mi trhne rukou alebo celym telom az sa zlaknem. O co ide? A co na to?



3

Re: svalové zášklby

Nuz su 2 typy, bolestive kratke krce, alebo len take male zasklby alebo pulzovania. Dovod je casto v nerovnomernych elektrolytoch, miestne, ale moze byt aj signal z mozgu, kde to znamena rozne, ako by som sa najlepsie vyjadril, skraty. Tie mozu byt pri zamoreni mozgu alebo pri nedostatku niektoreho z ukludnujucich neurotransmiterov, najma GABA.
Tie male zasklby a pulzovanie svalom ma obcas kazdy a okrem vypitia nejakeho sportoveho drinku s mineralmi neviem na to ziadnu inu pomoc.



4

Re: svalové zášklby

Prosím o radu pre 6-ročného synčeka, začal mať asi pred dvoma týždňami také svalové zášklby v brušných svaloch aj v stehnách, v priebehu celého dňa, vyzerá to ako keby vzlykal - pôvodne som si myslela, že to je len nejaký afekt, ale nie je - tak mu šklbne brušným svalom, alebo keď mi sedí na kolenách cítim ako mu pulzuje v stehnách, niekedy len v jednom , niekedy v oboch...boli sme s tým u lekárky, zobrali mu krv, minerály v krvi aj krv. obraz má v norme, iba má mierne zvýšené ALP - podľa ref. hodnôt z labáku kde mu to robili (3,5 - čo je ale podľa referenčných hodnôt, ktroré som našla pre 6-ročné deti na nete ešte v norme), poslala nás na neurológiu - termín sme dostali až v polovici mája, zatiaľ mu dávam magnézium... ale v noci, keď spí, je to v kľude.... ale akonáhle je v bdelom stave, stačí, že sa ešte len zobúdza, už ho začne mykať... vedeli by ste poradiť, čo s tým ???

Naposledy upravil: selinka (2014-04-29 22:35:54)



5

Re: svalové zášklby

Môžem poprosiť o reakciu na príspevok č.4, vďaka!



6

Re: svalové zášklby

Krce mozu byt zo zamorenia napr ortutou(ockovania) alebo neurotoxinmi z plesni a candid.
Ale mozu byt aj z nedostatku vitaminu B-12 co sa da doplnit minilozenges pod jazyk
a moze byt aj z nedostatku GABA, co sa da tiez doplnit.
Odporucam brat aj krill alebo calamarine olej, kde su virusami poskodene nervove izolacie, pripadne pozri na temu Herpes, co tam je na zvysenie viralnej imunity
Krce moze ulkudnit aj L-theanine, aminokyselina zo zeleneho caju, dospela davka je 2 x 400 miligramov, na deti prepocitat, podla pomeru vah. Sice nepoznam ziadny pripad predavkovania touto aminokyselinou, ale davat ovela viac je marnenie penazi

Naposledy upravil: RNG (2014-05-07 03:46:17)



7

Re: svalové zášklby

Zdravím RNG, poraďte prosím, synovi diagnostikovali tikovú poruchu, dočasne mu pomohlo magnézium a pyridoxín, ale posledné tri týždne sa mu to veľmi výrazne zhoršilo, ide hlavne o výrazné hlasové prejavy: hlasné vzdychy, vzlyky, jačanie ako karatisti pri boji bez zjavneho dôvodu, toto má v takých vlnách "záchvatov", niekedy pri tom vypína krk a žily na ňom ako keby chcel zavíjať, je mi ho chudáka veľmi ľúto, nevie to ešte stlmiť a už sa s ním pre tie neprimerané hlasové prejavy pár detí nechce hrať...
neurologička mu chce dať Rivotril sad
Má 6 rokov a 20 kg, teraz v septembri nastupuje do 1. triedy, je z toho v strese a ak tam ešte bude takto "jačať", tak to pre neho bude strašné...
Mám dom l-theanin, ale 200mg kapsle, neviem ako by som mu ich dala na jeho váhu....



8

Re: svalové zášklby

Kludne mu mozes dat 200 mg L-theaninu, Obmedz mu cukor a vyrobky z jemnych muk.
Tiky mozu byt z roznych neurotoxinov, najma ortut z vakcin(konzervacny prostriedok, thimerosal obsahuje as 50% ortuti na vahu, co je neurotoxin) tiez candida albicans, vypestovana v crevach privela cukrom a vyrobkami z bielych muk, tiez vyraba neurotoxiny,, takze sa jej treba zbavit.Pozri na temu candida.

Rivotril ma utlmujuce/zombifikujuce ucinky, zialbohu sposobuje aj rast prs chlapcov, gynekomastiu. Takze neodporucam .



9

Re: svalové zášklby

Môžem mu ten theanin rozpustiť vo vade alebo vysypať na lyžičku ?- má problémy s hltaním kapsulí, je ešte malý, nevie to...a čo sa týka tej ortuti, tak podľa zloženia vakcín, ktoré dostal, bola jedine v tej prvej proti TBC...v ostatných bol problém skôr hliník... sad a amalgám nemá žiadny...
inak podľa toho, čo som hľadala o tikovej poruche na nete to vyzerá na tourettov syndróm sad
hovoria vaše alternatívne a lekárske zdroje aj o tomto probléme ???

Naposledy upravil: selinka (2014-08-13 12:59:04)



10

Re: svalové zášklby

Prosím, môžete sa vyjadriť k príspevku č.9??? Hovorí Vám niečo ten tourettov syndrˇom - čo by ste radili...???



11

Re: svalové zášklby

Pozri na toto
http://en.wikipedia.org/wiki/Tourette_syndrome
kde o tom spekuluju lekari a skusaju rozne lieky na to Charakterizuju to ako dedicnu chorobu a niektori teoretizuju, ze to je nasledok dedicnosti a streptpkokovycy infekcii.
Lieky, co na to odporucaju su rozne, ci uz neuroleprika alebo rozne "oblbovaky, napospol navykove.
Ked chces vyskusat prirodnu neskodlivu nahradu na ne, mozem ti rozne poradit.



12

Re: svalové zášklby

RNG napísal(a):

Pozri na toto
http://en.wikipedia.org/wiki/Tourette_syndrome
kde o tom spekuluju lekari a skusaju rozne lieky na to Charakterizuju to ako dedicnu chorobu a niektori teoretizuju, ze to je nasledok dedicnosti a streptpkokovycy infekcii.
Lieky, co na to odporucaju su rozne, ci uz neuroleprika alebo rozne "oblbovaky, napospol navykove.
Ked chces vyskusat prirodnu neskodlivu nahradu na ne, mozem ti rozne poradit.

jasné, že chcem poradiť, ide o môjho 6 ročného syna, nemáme to ešte potvrdene, ale podľa toho že má tiky motorické i zvukové spolu, to vyzerá na tento syndróm, kiežby to tak nebolo....
čo sa týka dedičnosti, vrodenosti, resp. genetického základu nevioem, podľa mňa je to len výhovorka, pretože sa skutočná príčina nepozná....pokiaľ mi je známe, unás v rodine nikto ničím podobným netrpel...



13

Re: svalové zášklby

Mozno mas pravdu.
Co by som ja ale skusil je dat mu L-theanine, tiez vitamin B-3 a GABA, mozno SAM-e, to vsetko ukludnuje a mozno by to pomohlo. Tiez DHA, lebo ak je to nasledok nejakych "skratov" tak to treba opravit v mozgu a na to potrebujes materialy.
Z Tourettovho syndromu sa obvkle vyrastie, len zriedka sa prenesie do dospelosti.



14

Re: svalové zášklby

RNG napísal(a):

Mozno mas pravdu.
Co by som ja ale skusil je dat mu L-theanine, tiez vitamin B-3 a GABA, mozno SAM-e, to vsetko ukludnuje a mozno by to pomohlo. Tiez DHA, lebo ak je to nasledok nejakych "skratov" tak to treba opravit v mozgu a na to potrebujes materialy.
Z Tourettovho syndromu sa obvkle vyrastie, len zriedka sa prenesie do dospelosti.

Jedna teória o TS tvrdí, že ide o chemickú nerovnováhu dopamínu a serotonínu v mozgu a ešte to má mať aj nejakú súvislosť s histamínom...
na českom fóre "atos" pre ľudí s TS, niektorí tvrdia, že im pomohla antihistamínová diéta, niektorým zas intenzívma vitamínová liečba s omega3 (resp. EPA a DHA), silným bkomplexom magnéziom aešte nejakými ďalšími doplnkami, určite sa chcem vydať touto cestou a nie štopať ho oblbovákmi...
Môžem mu theanin vysypať na lyžičku a dať zjesť s trochou vody, má problém prehltnúť kapsle, je ešte malý...???

Naposledy upravil: selinka (2014-08-14 15:03:24)



15

Re: svalové zášklby

Neviem, aku ma L-theanin chut, ale kapsule sa skoro vzdy mozu vysypat, okrem enterickych

Rozne nervove problemy mozu byt zvyraznene aj privela cukrom, mnohymi farbivami a inymi eckami, umelymi sladidlamy (E-500 a aspartame)
Co sa tyka serotoninu, norepinephrinu, dopaminu a GABA, pri nedostatku sa daju doplnit alebo zamedzit odchytu
Mozu pomahat aj rozne vitaminy B, kedze zasklby mozu byt ovplyvnovane zvysenou aktivitou mozgu. Samozrejme EPA a DHA celkove na nervy pomahaju.



16

Re: svalové zášklby

vraciam sa k Tourettoeovmu syndrómu, skúsila som synovi (20 kg) dat 200mg L-theninu - žiadna reakcia, šklbalo ho ďalej sad
Jedna ochotná mamina s dieťaťpm touretikom mi poslala protokol, ktorý jej odporučil Damian, z fóra Badateľ. sk: Ak budete mať chvíľku, pozrite sa prosím na to:

"totiz domnienka, ze za Touretta je zodpovedna genetika, je len domnienka, nie fakt. Skor je pravdepodobne, ze ak u matky (teda u Vas) bol isty metabolicko-imunitny problem, bude ho mat aj dieta a to nie je genetika, ale jednoducho to, ze sa problem neodstranil, ale ide z pokolenia na pokolenie, kedze sam nezmizne.
Na zaklade mojich informacii a toho, co ste napisali odporucam:
1. Vylucit akekolvek kravske vyrobky (jedine biely jogurt a tvaroh je pripustny)
2. Vylucit akekolvek vyrobky z bielej muky (vratane peciva krupic, pudingov,.) a bielej ryze.
3. Vylucit akykolvek biely cukor, sladene napoje a pod.
4. Vylucit cervene maso a vsetko udene a smazene.
5. Obmadzit skroby (ako zemiaky).
6. Vylucit akekolvek tzv. rastlinne masla - margariny (umeliny)
7. Zamerat sa na zivu prirodzenu, nespracovanu a surovu stravu - ovocie, zelenina, plody, orechoviny, rozne semena a za studena lisovane bio oleje (najma lanovy  kokosovy, konopny a pod. Omega 3 (rybacie oleje zastavte, lebo deti s Tourettom na ne nereaguju dobre. Lanovy olej pridavajte normalne do salatov nebude ho citit tak, ako rybaci. Potrebuje aspon 1 PL lanoveho oleja 2-3 x denne v jedle.

8. Uzivat klinicky ucinne davky:
a) vitaminu C (5-10 g a viac denne), 200g/12 Eur alebo 1 kilo/50 eur
b) vitaminu D (5000 IU 3 x a viac denne + aspon 30 minut slnka denne)
c) silne a kvalitne probiotika (min 30 miliard denne)
d) B50 kompex 1 tbl 3 x denne - treba tomaskovat nejako, lebo zle chuti ale je to velmi dolezite
e) kvalitne mineraly 1-2 tbl denne
f) multi komplex
g) Komplexne antioxidanty 1 kps denne

9. Navyse, na posilnenie travenia a criev (imunity) je dolezite -

a) HCL s pepsinom davkovanie podla testu na http://www.badatel.sk/index.php?option= … ;Itemid=45  - zdroj http://www.biocare.co.uk/default.aspx?G … amp;Sort=1
b) Oreganovy complex 1 kps 3 x denne s jedlom - http://www.biocare.co.uk/default.aspx?G … oupGuid=21
c) GSE 1 kps 3 x denne s jedlom, alebo zvysujuce davky kvapiek Citricidal - http://www.biocare.co.uk/default.aspx?G … oupGuid=21
d) kaprylova kyselina 1 kps 3 x denne s jedlom
e) komplexne traviace enzymy 1 kps 3 x denne s jedlom -  http://www.biocare.co.uk/default.aspx?G … oupGuid=21
10. Pit dostatok (cca 2 litre) cistej, nesytenej, filtrovanej vody denne + 1-2 x denne kvalitny zeleny caj.
11. Dostatocny pohyb, pobyt na vzduchu a slnku. Dostatok neruseneho spanku.

12. Konkretne na vas problem:

a) Timamin zvyste na 500 mg denne a dbajte na to, aby v tabletach nebol mastenec (talcum)
b) 5-HTP - prirodny antidepresant (prekurzor serotoninu) 1 kps 1 az 5 x denne, podla toho, ako sa bude upravovat nalada - http://www.biocare.co.uk/default.aspx?G … oupGuid=21
c) Niacin - regulator dopaminu - 1 tbl (mozno rozdrvit v maziari a sypat do zeleninovych alebo ovocnych, avsak nie citrusovych, dzusov) 5 az 10 x denne podla toho, ako sa bude upravovat stav. - http://www.biocare.co.uk/default.aspx?G … oupGuid=21
d) odporucam este aminokyselinu Taurin aspon 250 mg denne."

Podľa toho, čo poznám z Vašich odporúčaní, sú tam spojené protokoly z tém candida a herpes, plus napravenie trávenia a destresovanie...
Doplnili by ste ešte niečo vy????



17

Re: svalové zášklby

Nuz toho je tam az privela.
A najma na 20 kg vahy je to privela, Damian tam pise dospele davky co treba prepocitat podla pomeru vah.
Inac zasklby su zrejme vysledok nerovnovahy neurotransmiterov, tj treba to adresovat v prvom rade. A moze to byt dosledok zamorenia ortutou alebo neurotoxinmi z candidy. Takze odmorovanie je tu na mieste, ci uz enzymaticke, absorbcne alebo dokonca chelacia, ked sa jedna o ortut.
Jednoduchy test na ortut je zobrat chelator ALA, samozrejme v mensom mnozstve, aby reakcia nebola prilis silna, (100mg na dospeleho, menej na ine vahy) a ked sa dostavi virenie odburanej ortuti, tj docasne zhorsenie stavu, tak mas dokaz, ze je to hlavne dosledok ortuti v mozgu.



18

Re: svalové zášklby

RNG napísal(a):

Nuz toho je tam az privela.
A najma na 20 kg vahy je to privela, Damian tam pise dospele davky co treba prepocitat podla pomeru vah.
Inac zasklby su zrejme vysledok nerovnovahy neurotransmiterov, tj treba to adresovat v prvom rade. A moze to byt dosledok zamorenia ortutou alebo neurotoxinmi z candidy. Takze odmorovanie je tu na mieste, ci uz enzymaticke, absorbcne alebo dokonca chelacia, ked sa jedna o ortut.
Jednoduchy test na ortut je zobrat chelator ALA, samozrejme v mensom mnozstve, aby reakcia nebola prilis silna, (100mg na dospeleho, menej na ine vahy) a ked sa dostavi virenie odburanej ortuti, tj docasne zhorsenie stavu, tak mas dokaz, ze je to hlavne dosledok ortuti v mozgu.

nuž, čo sa týka ortuti, o tej nie som jednoznačne presvedčená, ALA doma momentálne nemám, takže to nemám ako otestovať ale čo viem, tak vakcínu s ortuťou dostal iba jedinú - prvú proti TBC, v tých ostatných už byť nemala a amalgám nemá žiaden...
to už skôr candida...od malého mala bol "sladká ritka" doteraz neje nič poriadne, vždy bol strašne prieberčivý, jedol v podstate len 4 polievky dookola, plus nejaké zemiaky, ryžu, suché cestoviny...z ovocia jedine jablko...zato sladkostí by sa doňho vošlo "na mraky", mäso jedine ako fašírku, iné formy bol lenivý žuvať big_smile
...ja si myslím, že celý jeho stav je dôsledok tejto "podvýživy" plus stresu z toho, že má nastúpiť do školy, ako sa mi priznal, tak sa bojí...vždy bol "mamina sukňa"...
Problém vidím v dodržiavaní candidovej diety, nič z toho, čo sa pri nej odporúča on prakticky nejedáva...a dostať do neho nejakú kapsulu, tak to je fakt ťažké (myslím teraz na oregano), jedine tie, čo je možné otvoriť a vysypať...
a akými doplnakami by ste riešili tú nerovnováhu neurotransmiterov (l-theanin nezabral) ???



19

Re: svalové zášklby

Nuz dieta bohata na cukor a sacharidy samozrejme podporu candidu v crevach a candida vyraba neurotoxiny, takze sa nediv.
Takze ci sa mu to paci alebo nie, musi zmenit stravu, inac sa to bude len zhorsovat moze to dospiet k IBS, crohnovej chorobe az ulcerativne kolitide.
Musis najst nejake pripravy zeleniny a masa ,  co bude jest. Tiez orechy a rozne semena, co sa da pomlet a dat trebars aj do polievok. A nezabudaj obcas na ryby a ine morske produkty.



20

Re: svalové zášklby

Prosím vás o váš názor a pomoc pri liečení problému- podľa lekárov TORTICOLLIS SPASTICA.
Svalové kŕče a bolesť okolo celej ľavej lopatky až k C1, vytáčanie hlavy doľava a do záklonu. Pritom súčasne sú tiky hlavy (ako keby NIE,NIE,NIE).
Neurológ mi predpísal Lyricu 75 mg a Rivotril ráno 1 mb a večer 0,5 mg. Ale kŕče a bolesti v svale pretrvávajú.
10 rokov mi 4x ročne aplikovali Botulotoxin, ale vždy po cca 3 mesiacoch prestal účinkovať. Už 5 rokov som bez neho len na liekoch. Stresom sa tras a svalové krče zväčšujú
Ďakujem



21

Re: svalové zášklby

Nuz z neurotransmiterov proti krcom v svaloch je GABA, davka 2 x 500 mg, ak je ale problem v mozgu, tak treba brat ak zluceninu GABA a vitaminu B-3 pod menom Picamilon, alebo aspon s GABA brat vitamin B-3(davka 500 az 1000 mg)
Tiez moze pomoct L-theanine, davka 2 x 400 mg, ktory posobi na opiove centra v mozgu ukudnujuco.
Kedze je to zalezitost poskodenych nervov, odporucam si zvysovat viralnu imunitu a tiez brat DHA, 2 gramy denne, najdes ho v calamarine oleji.
Samozrejme pozri aj na temu stres a spanok, kedze tieto su zrejme ovplyvnujuce tvoj problem s nervami.