1

Téma: bolest brucha

Chcela by som sa vas opytat mojho 9-rocneho syna bolieva hlava odkedy mal meningitidu mava silne migreny davam mu na to Tebokan na odporucanie lekara a mam pocit ze doslo k zlepseniu.Da sa dat na to aj nieco ine?A tak isto velmi malo je a stazuje sa skoro kazdy den na bolesti brucha a ukazuje ich od hrudnika v zvislom smere az pod pupok.Boli ho to aj ked nie je najedeny aj ked je najedeny ale musim ho do jedla nutit inak by nezjedol nic.Este skor vecer sa naje ako cez den ale tiez to nie je pravidlo.Co by ste mi na to poradili?Dakujem za odpoved.



2

Re: bolest brucha

Tebokan je vytazok z Gingko biloba, tj vlastne farmacia prevzala potravinovy doplnok.
Na zlepsenie cirkulacie krvi v hlave je plno aj inych doplnkov, napr vytazok z hroznovych semien(grape seed extract, davka 100 mg PAC) alebo vinpocetine(20 mg) hyperzine A( 100 mcg) a podobne.
Daj mu skontrolovat zrazanlivost krvi, najma test INR, mozno by sa mu zislo zriedit krv na lepsiu cirkulaciu, odporucam napr krill olej, 1 gram denne, a aj pripadne silnejsie a bezpecne riedidlo, enzym nattokinazu, 2000 FU.

Ale mozu to byt aj nasledky zleho travenia. travenie treba napravit, mozno by mu pomohlo brat 1 kapsulu Super Enzymes firmy NOW s jedlom.A hodne vody.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/857?at=0

pozri aj temy http://rng.nazory.eu/zapal-zaludka a najma  http://rng.nazory.eu/travenie

Ale moze to byt aj nasledok znizenej viralnej imunity, najma po prekonanej viralnej meningitide, pozri na temu
http://rng.nazory.eu/herpes
Virusy zvyknu napadat nervy vseobecne a sposobovat velke bolesti a zapaly.A to aj tie, ktore nosime v tele stale a lekari si ich nevsimaju, pokial sa neprejavia na vonok , napr herpes sa prejavuje oparom, ale skodi vo vnuti na nervoch a vystelkoch organov, aj ked sa navonok neprejavi.

Inac bolest od hrudnika po pupok je bolest zaludka alebo aj  podrazdenie zlcnika obvykle.
Zaludok boli aj pri hiatalnom GERD-e, tj ked kvasenie v crevach vytlaci z dvanastornika zlc  do zaludka, ktory sa z toho zapali.
Vyborne je proti tomu pouzivat napr mikrovlakniny, tj prakticky zjest napr jablko.To to utisi, hlavne na noc. Tiez pomoze pouzit dobre  probiotika, najlepsie na noc s jablkom.

Ak je tam nejaka infekcia, odporucam pit koloidnu striebornu vodu, alebo roztok GSE

Naposledy upravil: RNG (2011-10-13 15:23:41)



3

Re: bolest brucha

Dakujem za odpoved este som zabudla napisat ze syn sa narodil predcasne prekonal DMO ma poruchu iba jemnej motoriky chodi beha napada len trosku na pravu nozku a v skole vynika takze aj psychicky je na tom vyborne.Travenie sa mu upravi tym Now-Foods.Super.En? A ako dlho mu to mam podavat? A je jedno ci rano alebo v priebehu dna?Tu koloidnu striebornu vodu kde zozeniem a ako mu to mam davat?



4

Re: bolest brucha

To je zmes kyselin a enzymov teda len a len s jedlom.!

Detska mozgova obrna je poskodenie mozgu, roznymi pricinami, od mechanickeho, cez chemicke a mikrobialne, .
Najma nase vlastne telesne virusy, ktore si lekario viacmenej nevsimaju, pokial sa neprejavia ako vyslovene choroba vedia poskodit zakerne nervy, najma nervovu izolaciu
Preto odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu, pozri na temu
http://rng.nazory.eu/herpes
Poskodene nervstvo potrebuje najma DHA na budovanie nervovej izolacie, co sa nachadza v rybacom alebo este lepsie v krill oleji.Aj tieto odporucam vlastne kazdemu.
Koloidne striebro dostat vselikde, najlacnejsie a kvalitne som povodne zaviedol v Lucenci, kde ho dosial vyrabaju. http://rng.nazory.eu/koloidne-striebro
Davka pre dosperleho v pripade infekcie v zaludku alebo pokazeneho zaludka je pre dospeleno 4 x 2 lyzice. Ulava sa ma dostavit uz za pol hodinu, ked je to problem s premnozenymi mikrobami.



5

Re: bolest brucha

Takze mu mam davat krill olej,super enzym,roztok GSE /to je z hroznovych semien alebo z grepovych semien?a tablety alebo kvapky?/A kde zozeniem GSE z hroznovych semien? Teraz ma momentalne teploty migreny v noci nemoze ani spat.Hrdlo ma ciste,nekasle samozrejme ze nic neje alebo len velmi malo.Mam mu to vsetko dat?Berie Aerius na alergiu celorocne.
Objednala som si oreganovy olej v kapsuliach odporucate mi to tiez pre neho?
To koloidne striebro ked ma 9 rokov mu dat menej?A moze sa to brat aj dlhodobo?

A mam este trojrocneho syna s DMO psychicky je tiez v poriadku ale nechodi.Velmi casto mava zapaly dychacich ciest a sople /sekrecie z nosa/. Velmi lahko sa nakazi. Co mozem davat jemu ako prevenciu.Pocula som aj ze na tu sekreciu sa dava do kokosovej masti citricidal kvapky a kvapat do nosa.Pomoze to? A kde zozeniem ten citricidal.

Obe deti maju vysoky cholesterol.Hoci ten starsi neviem z coho ked velmi malo je.



6

Re: bolest brucha

GSE formy NutriBiotic je vyrobok obsahujuci originalny patentovany citricidal(33%), co je upraveny( mnohonasobne zosilneny ucinok, antimikrobialny so sirokym zaberom) vytazok z grapefruitovych semien.
Obvykle odporucam roztok so 60 kvapkami GSE (alebo 35kvapkami originalneho citricidalu, ktory je 60%), co je zaroven denna davka pre dospeleho a ten isty roztok sa moze pouzivat ako kvapky do nosa, usi a oci, tiez rozne vyplachy
Roztok je dost horky, pre tych, co neznesu jeho horku chut si kapsule a tabletky GSE.

Grape je po anglicky hrozno. Vytazok z hroznovych jadierok(Grape seed extract) je silny antioxidant, dobry na cievy, cirkulaciu a oci.
Koloidne striebro mozes dat kazdemu, aj babatku, podla potreby.

Na alergie samozrejme su lepsie prirodne prostriedky, schvalene ako neskodne potravinove doplnky, miesto skodlivych chemikalii   pozri na http://rng.nazory.eu/alergie  a podla moznosti odstranit z domu mozne alergeny(plesne, roztoce, ...)

A pozri si este raz temu   http://rng.nazory.eu/infekcie     pripadne aj  http://rng.nazory.eu/imunita



7

Re: bolest brucha

Kde zozeniem ten citricidal a ktory je lepsi?
A kde kupim ten vytazok z hroznovych semien?



8

Re: bolest brucha

Nezhanaj citricidal, ten je aj tak priamo ponukany malo, ale GSE s 33% citricidalu mozes dostat lacnejsie napr na
http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4215?at=0
alebo vo forme tabletiek, kde kazda tabletka obsahuje 12 kvapiek GSE pre takych co neznesu horku chut roztoku
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … /4214?at=0

Je len jeden naozajstny patentovany citricidal od firmy BioChem Research Corporation, ktory pouziva forma NutriBiotic do svojho originalneho  GSE

Co sa tyka cholesterolu, na znizenie LDL(tzv zleho) a ciastocne zvysenie HDL(tzv dobreho) je velmi ucinny Policosanol, vytazok z listov cukrovej trstiny v davkach 10 az 40 mg denne, podla potreby.
Odporucam napr tuto zmes
http://www.iherb.com/Now-Foods-Policosa … /6491?at=0
pre deti staci jedna kapsula denne bohate.



9

Re: bolest brucha

Dobry den. Uz mi prisli tie lieky,tak synovi som uz nasadila ten super enzym,ktori ste mi odporucili ale berie aj helicid.Mam mu ten helicid vysadit?Ma to brat jeden krat denne?A ako dlho?
Na imunitu mladsiemu synovi by som co mohla dat?Stacia probiotika?Ale ma problem prehltnut on to prehryzie.



10

Re: bolest brucha

Helicid zabranuje vytvaraniu kyselin.
Ale kyseliny su potrebne na travenie a zaroven zabitie mikrobov, ktore sa dostanu do zaludka a odtial do brucha.
Neutralizacia kyselin a potlacanie ich tvorenia je velmi zly postup dnesnej oficialnej mediciny.
Inac aj pohryzene probiotika su lepsie, nez ziadne.
Inac odporucene nepatria do kategorie liekov, ale potravinovych doplnkov. Za sa s nimi da vyliecit, to dokazuju lekari, co ich pouzivaju miesto liekov a maju s nimi znacne uspechy. Zialbohu, organizovana medicina ich potlaca, preto o nich drviva vacsina lekarov nic nevie, ale nie je to kvoli slabej ucinnosti, ale z ekonomickych dovodov, ktore si medicky priemysel brani.
Inac kvapky roztoku GSE do nosa obvykle potlacia znacnu cast infekcii deti, a co sa toho tyka aj dospelych
http://rng.nazory.eu/infekcie

Naposledy upravil: RNG (2011-11-03 16:42:09)



11

Re: bolest brucha

Tak ja mu ten helicid vysadim a budem mu zatial davat ten enzym co ste mi odporucili.Ako dlho mu ho mam davat?
Tie kvapky GSE tiez chcem urcite objednat ze ich budem davat malemu ako kvapky do nosa.S niecim sa to riedi,alebo sa to kvapka tak priamo?A probiotika su aj v inej forme,tak aby ich nerozhryzol?Dakujem za odpoved.



12

Re: bolest brucha

To nie je liek, ale doplnok toho, co mu dnes chyba. Je mlady, mozno sa mu to casom zregeneruje(tj vyroba kyselin a enzymov)
Ja som odsudeny uz na doplnovanie enzymov a kyselin dozivotne, , u mna to je zalezitost dlhych rokov bez dostatku kyselin, ktory mi "liecili" znicenim aj zvysku. Na stastie som dlho ich "lieky" nebral, lebo som zistil, ze mi nepomahaju a zbytocne som si nechcel chemikaliami telo zamorovat. A to som este netusil, ze mi predpisovali uplne opacne lieky, nez telo naozaj potrebovalo....Az po brani zdrojov kyselin som konecne bez pal a zazivacich problemov, samozrejme je aj telo silnejsie, lebo travenie dodava prakticky vsetky potrebne materialy pre telo a zla travenie zavini postupne stovky roznych zdravotnych problemov, zdanlivo s tym nespojenych.
GSE je silny koncentrat, do deci vody staci dat 3 az 6 kvapiek maximalne!!!!
Na pitie odporucam pre dospeleho 60 kvapiek na liter vody, ta ista koncentracia je dobra na vyplachy, do nosa, oci a usi

Naposledy upravil: RNG (2011-11-03 20:19:35)



13

Re: bolest brucha

Ako dlho mam davat synovi ten super enzym?Berie ho zatial tyzden.
A co mu mam dat na tu bolest hlavy.Aj dnes mal strasnu bolest ani nie je schopny sediet musi si hned lahnut a je mu na zvracanie.Nechcem do neho zbytocne stale davat analgetika.Co ine by mohlo na to pomoct?



14

Re: bolest brucha

Bolest hlavy je casto zo zleho travenia, ked potrava zostane pridlho v traviacom trakte a premnozia sa dobre aj zle mikroby v nej, tj telo sa zamori ich splodinami.
Viac vlaknin, najma mikrovlaknin a hlavne vody to z tela vynesie.



15

Re: bolest brucha

Dala som synovi teda urobit vysetrenie na zrazanlivost krvi zatial nie su este vysledky,ale boli sme na diagnostike/taky pristroj ktory ze vraj skenuje cele telo vsetky organy a vyslo mu,ze ma hlisty,adenovirus,helminty,proste viac parazitov.Mohli by ste mi poradit,co by som mu mohla dat aky liek alebo nieco proti parazitom?
A aky vitaminovy preparat by bol vhodny pre neho? Ako by som mu to mala podavat? Ten terapeut mi spominal nejaky Animal.Da sa take nieco zohnat a co si o tom myslite?



16

Re: bolest brucha

Parazity ma velke percento ludi.
Ale never skenerom. To je viacmenej podvod a samozrejme ti, co to robia ti okamzite ponukaju rozne doplnky, co "potrebujes" Ked si to das urobit inde v inom case, budes mat ine vysledky, takze co to je za spolahlivost!
Inac adenoivirus ma dnes skoro kazdy, preto a pre ine virusy si treba posilnovat/zvysovat viralnu imunitu
http://rng.nazory.eu/herpes    Pridam k tomu dalsie ako monolaurin, citral a Sangre de Grado.
Co sa tyka roznych parazitov, ked ich naozaj ma, tak by mal brat nieco protiparaziticke, Najucinnejsie, co poznam je protokol dr Hudy Clark, najdes ho napr v tomto vyrobku aj s presnym branim , davka pre dospeleho. Ale ako som poverdal na skener by som sa nespoliehal v ziadnom pripade.
http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0
Davky musis prepocitat podla vahy dietata.

Su aj ine na trhu, ale toto je osveceny, adresujuci hromady roznych moznych parazitov od helmitov(ploche cervy)hlist, skrkaviek az po rozne organove a krvne..
Mlade  dieta ma ale velmi malu pravdepodobnost ze ma vazne zamorenie parazitmi, to maju skor dospeli, ktori jedia nedostatocne prepecene maso a zle umyte ovocia a zeleniny, alebo v pripade nedostatocnej hygieny a domacich zvierat, najma maciek.
Viac na zvieracie infekcie(zoonotic) najdes napr tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Zoonosis



17

Re: bolest brucha

Prosim vas na iherbe nie je ziadny preparat proti parazitom dobre ucinny?



18

Re: bolest brucha

A naco je ten Sangre de Grado a monolaurin?



19

Re: bolest brucha

Neviem, nakolko su preparaty na Iherbve ucinne.
Ale silne pochybujem o takych, ktoree maju vsetko v jednej kapsuli, lebo tam sa vsetko nemoze nijak zmestit.Takze odporucam osvecenu zmes a rozvrh jej brania , originalne od dr Huldy Clark, cest jej pamiatke.
Sangre de Grado je protizapalova zivica/miazga zo stromu(croton lechleri), ktora ma aj antiviralne ucinky.
Monolaurin je zlozka kokosoveho oleja, kde zlucia lauricku kyselinu a zeleninovy glycerin.
Je antiviralna a tak tiez na rozne mikroby, najma protiplesnova.



20

Re: bolest brucha

Dobry vecer.
Objednala som 9 rocnemu synovi  liek proti parazitom z iherbu Natures Secret,Parastroy,Cleanse.........Su tam 2 zlozky Para-Rid a Para-Sweep. Ma sa to brat z jednej 2 capsule a z druhej 2 capsule rano aj vecer.Davam mu to tak uz 4 dni.Ale teraz som sa docitala ze je to nevhodne do 18 rokov.Mozem mu to dalej davat,moze to dobrat,alebo mu to moze nejako uskodit?
Dakujem za odpoved.



21

Re: bolest brucha

V USA je vacsina doplnkov oznacena ako nevhodna do 18 rokov. To nie je pre to, ze by naozaj boli skodlive, ved potravinovy doplnok nesmie byt skodlivy, inac sa nemoze dostat na volny trh,ale su to latky, pri ktorych hlupe decka mozu zobrat aj vyse 10-20 nasobne davky a vtedy to uz moze mat skodlive ucinky.
Ked chces parazity vynicit v tele, nezavisi to od veku, ale od tych parazitov. A tie su rovnake  u deti, ako u dospelych, tj musis pouzivat rovnake prostriedky na ne



22

Re: bolest brucha

Dobrý den , chcela poprosiť o radu .Moj ocko ma dlhodobo problemy s trávením , v opakujucich sa intervaloch sa to stale vracia .POcit nafuknuteho brucha, plnosti hned po najedení , a bolesť v podbrušku , akokeby mal zastavené vetry, . Ked si stláča brucho v lavo dole, cití bolesť , je nafuknutý .Prosím vas o pomoc . Dakujem



23

Re: bolest brucha

Viac kyselin, enzymov mikrovlaknin a samozrejme nasadit probiotika.
Ale najma tie kyseliny, lebo malo kysly zaludok znamena, ze sa tam nepotlacia mikrobialne procesy=kvasenie a hnitie. A nech nepije s jedlom, lebo to rozriedi zaludocne kyseliny, ale az 2-3 hodiny po jedle a to hojne, telo potrebuje preplachnut na odmorenie.



24

Re: bolest brucha

Dakujem za radu .Rozumiem co mam ist kupit ked si chcem zohnat probiotika (napriklad probiofix), rozumiem co si mam kupit ak chcem vlakninu (zelenina, psylium, celozrnne pecivo...) ale vobec netusim co si mam kupit v pripade tam spominanych ENZYMOV a KYSELIN ? Mozete mi prosim vas nieco konkretne poradit co by bolo aj na slovensku dostupne (aj cenovo)?

Budem vam velmi vdacná za odpoved



25

Re: bolest brucha

Zialbohu ti poradit nemozem, kedze ja nezijem na Slovensku, ale napriek tomu viem, ze velka vacsina doplnkov spickovych kvalit sa vyraba v USA, kde su aj ovela lacnejsie, nez v Europe. A daju sa bez problemov kupit cez internet, staci na to len platna kreditkarta
Pozri na iherb naporiklad
http://rng.nazory.eu/



26

Re: bolest brucha

niekto kto mi poradi, pocitujem take bolesti ako keby ma boleli creva cim to moze byt? Beriem vlakninu, enzymy, kyseliny a probiotika nemoze mi nieco z toho uskodit ak to beriem uz dlhsiu dobu? DIky



27

Re: bolest brucha

Nedostatrok vody s mikrovlakninami moze zapiect a vetry mozu velmi boliet. Moze to viest aj k vybyleniu crev=divertikuly, co je velmi neprijemne, lebo v tej bybulenine nie je spravny pohyb stolice a mozu sa tam premnozit rozne skodlive mikroby, co vyvolava zapaly.

Potravinove doplnky su schvalene lekarmi a hygienikmi na to urcenymi a podmienka je absulutna/uplna neskodnost, podobne aj s potravinami.
Takze poskodit ta moze len velke predavkovanie alebo nespravne pouzitie. Podobne to plati aj na jedla, samozrejme.



28

Re: bolest brucha

cize viac tekutin, a cim by som si este mohla pomoct ked stolicu niekedy nemam v takom stave akom by mala byt, aj ked beriem tie doplnky dik



29

Re: bolest brucha

Ber dobru zmes mikrovlasknin a pravidelne aspon 15 gramov. Ja ich beriem vo vode na pitie a z tej si podchvilou glgam cely den, cize prisun mikrovlaknin a vody mam cely cas zabezpeceny a rovnomerny.



30

Re: bolest brucha

aku zmes mikrovlaknin myslite ked pri psylliu to treba vypit do par minut



31

Re: bolest brucha

Mikrovlakniny su psylium, pektiny inulin arabinogalaktany, glucomannan a ine.Ja si s nich urobim zmes, z kazdeho trosku, najviac tam davam arabinogalactanov, lebo tie najmenej zahustuju vodu.Tiez tam davam vitamin C a bioflavonoidy v prasku. A z tejto zmesy si davam 4 lyzicky do litra vody a dpobre pretrepem. Pridam tam samozrehjme aj trochu praskoveho aloe vera a nesladeneho ovocneho koncentratu,podla chuti,  pripadne aj ine podla potreby a toto nosim so sebou ako vodu na pitie a podchvilou sa z toho napijem. Tam je moja extra denna davka vody, mikrovlaknin



32

Re: bolest brucha

fuha je toho nejak vela ale co clevek nespravy pre svoje zdravie smile

mohli by ste mi poradit kupila som si toastovy chlieb a su tam napisane v zlozeni prirodzene kvasinky ma to nieco spolocne s mliekom?



33

Re: bolest brucha

Pokial tam nie je mlieko spomenute, tak tam nie je velmi pravdepodobne.
Kvasnice mozu bvyt rozne, a chlebove kvasnice nepotrebuju mlieko ale len cukor.



34

Re: bolest brucha

Dobry vecer, precitala som si tu, ze mikrovlakniny su dolezite pre uchytenie probiotickych kultur v traviacom trakte. Preto som synovi zacala probiotika v prasku miesat s trochou inulinu. Ma 30 kg, inulinu som davala denne asi 1 g. Planovala som, ze postupne budem davku zvysovat. Problem je v tom, ze ho po nom boli zaludok. Suvis s inulinom je jednoznacny. Cim to moze byt? Je chybou to miesanie s probiotikami?Mam skusit ine mikrovlakniny? Dakujem.

Naposledy upravil: lotika (2014-02-09 21:53:52)



35

Re: bolest brucha

lotika: z vlastnej skusenosti viem, ze inulin v urcitej davke nafukuje. Lepsie bude miesat ho s inymi mikrovlakninami alebo nacas vynechat. Mikrovlakniny spolu s probiotikami su ok.



36

Re: bolest brucha

Vzdy tu odporucam zmes mikrovlaknin, z roznych dovodov, najma pre to, ze rozne probiotika potrebuju roznu vyzivu, pestru, podobne ako pestru vyzivu potrebujeme aj my.Aka zmes je pre koho dobra , to sa da zistit len skusanim.Totiz probioticka flora v crevach sa neustale meni podla jedla co jes a mikrobov co su na nom, pripadne probiotik co si nasadzas a tiez enzymov, co telo vyraba pripadne co si dodavas ako doplnok.