51

Re: ekzem+plesne

dobry den, chcela by som sa Vas opytat ci Vami odporucane enzymi, pancreatin mozem uzivat spolu s liekmi od lekara.
ma potvrdenu HIT (hist intoleranc) ale lekarka mu nechcela zatial predpisat DAOsin, pretoze nema skusenosti pri takych malych detoch s tymto pripravkom...napriek histaminovej diete je vysypany od hlavy po paty a koza mu praska...
mozem mu davat napriklad aj colostrum?...krvne testy mu vysli vyborne co sa imunity tyka...tak celkom tomu nerozumiem...
a este davala som mu aj beta glukan z hlivy ustricovej...myslite ze pri hist diete mozem pokracovat v podavani ked huby patria medzi zakazane potraviny?
a este mu davam ester C...ale to je tiez vytazok z citrusov...nemozem mu tym dodavat histamin? davala som mu celu kapsulku (ma 13 kg maly) mozem pokracovat v podavani?
dakujem



52

Re: ekzem+plesne

Ester C nie je z citrusovych plodin.
DAO moze pouzivat ktokolvek, samozrejme v prislusnej davke podla vahy.
Proti potravinovym alergiam treba brat co najviac a co najpestrejsich enzymov, lebo alergia je vysledok zamorenia materialmi, ktore telo nevie spracovat/vylucit.
Beta glukany, ciste, neobsahuju nic ine, len betaglukany=polysacharidy, tj nemyslim si, ze mozu vytvorit alergie(ale vsetko je mozne, lebo to co je bezne na trhu nie je 100% ciste)
Nezabudni dieta natierat zmesou kokosoveho oleja s pridavkom citricidalu, to zabrani praskaniu koze a je to zaroven protiplesnove a proti roznym inym infkciam, ktore sposobuju hnisania vo vyrazkach.
A nezabudaj na cistiace a absorbcne mikrovlakniny. Najvhodnejsie pre dieta budu asi arabinogalaktany(vid swanson), lebo tie sa rozpustaju vyborne vo vode alebo inych napojoch, pricom nezmenia ich chut



53

Re: ekzem+plesne

Ahoj,som zase v koncoch.V noci sa malý budil ,každé dve hodiny.Má zápal stredneho ucha-koža zvukovodu červená,na dolnej stene až podkrvácaná,vyzrážaný bieložltý sekret,bubienok mierne začervenaný v prednom kvadrante malá perforácia.Večer som mu kvapkala olej s citridicalom ,ale nepomohlo ,budil sa každe dve hodiny ,tak som mu dávala detský Brufen.Ráno som mu dala do falšky 150ml vody a  15 kvapiek prima una de gato.Teraz som rozrobila do 250ml vody 15kvapiek citricidalu,ale neviem ,či sa mi podarí mu to vnútiť.Čo je podla teba lepšie ak si dá 1 tabletku GSE ,alebo bude piť po duškach?Mne by bolo jednoduchšie mu dať jednu tabletku ,ako s ním celý deň bojovť..A chcela by som mu dať jednu kapsulu oregana.Bude to všetko stačiť pre 15kg dieťa?Doktorka mi predpísala Zinnat 125mg a UNIFLOX 0,3%.Už má aj teplotu a mohla by som  kombinovať atb s doplnkami?Aký musí byť rozostup medzi prima una de gato a citridicalom a oreganom? Chcela by som mu to nahrievať s bio lampou a recept starej babky je ,aby som mu do uška kvapla jeho vlastný moč ,aby sa to stale nevracalo.Porad mi prosím ,ako by si to robil ty?Ďakujem

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-16 14:13:50)



54

Re: ekzem+plesne

Kludne mozes kombinovat atb a doplnky, ja to sice nerobim, ale ked nevies dostat do dietata spravne doplnky v dostatocnych davkach, tak aj atb su lepsie, ako nic.
Zinnat je acetylcefuroxim, tj vodorozpustna forma cefuroximu.
Uniflox obsahuje oxoflacin, osobne si myslim, ze ovela ucinnejsie su kvapky roztoku citricidalu, pripadne striedat s koloidnym striebrom.
Ja si nedavam osobne ziadfny rozostup medzi Oreganom, una de gato a GSE. Kazde ma ine ucinne latky a nevidim, preco by sa mali "pobit"



55

Re: ekzem+plesne

nadvezujem na ten predchadzajuci prispevok
Ester C - mozem mat iny ester c, lebo na flaske su napisane suplemnts a su tam uvedene aj pomaranc, citron...
alebo to chapem zle?
Este Vas poprosim odpoved na to ci malemu davat colostrum, tym ze je na diete (hist intolerancia) a vsetko ho drazdi ci mu neobjednat aj to ako vyzivu
Inak som uz objednala enzymy...ma 13 kg budem ich vediet spravne davkovat? :
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0   
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ps/12?at=0

Este poradit nieco na to aby ho koza tak strasne nesvrbela?...Noci su dost narocne, velmi sa skriabe...neznasa ked ho kremujem drazdi ho to, nejaky celkovy "zdravy" utlmovak aby dobre spal...
Dakujem krasne



56

Re: ekzem+plesne

Potravinove histaminy su bielkoviny, ktore vyrabaju rozne mikroby. V uplne cerstvych potravinach sa nenachadzaju
Pri enzymoch sa nemusis obavat predavckovanie, zatial som ziadny taky pripad nepocul.
Mnohe kozne problemy vylieci napr branie mladych trav(razna, psenicna, jacmenna, ovosna, alfalfa)
Ako to ale do dietata dostanes, neviem, pozri na
http://www.iherb.com/Green-Foods-Corpor … /8392?at=0
Pouzi len kokosovy olej, nie ziadne chemicke kremy. Pripadne olivovy, aj ten je dobry, ale nie tak hojivy, ako kokosak.



57

Re: ekzem+plesne

Ešte raz sa chcem ubezpečiť ,či to robim správne.Po ranajkach som mu dala 1kapsulu GSE http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … /4210?at=0 ,potom 1 oregano a vo flaši si pije 15kvapiek prima una de gato.Nebude to pre neho ťažke ? Nebude ho bolieť bruško? A večer mu dám probiotika.Je to dostatočná dávka pre 15 kg dieťa?Sťažuje sa ,že ho boli hlava a líce..Dávam mu čípok paralen na striedačku so sirupom Nurofen,lebo ho to velmi bolí.V tom uvode sa píše ,že si si vyliečil zápal za dva dni.Prečo sa nám to nedarí?
A včera mi prišla koloidna strieborná voda.Zabudla som ju v aute a v noci mrzlo.Neznehodnotila som ju,ked zmrzla a potom rozmrzla?Ak mu dám do uška gse a potom kol.striebornu vodu ,tak musí byť medzitým pauza hodina?

A ešte ťa chcem poprosiť o radu.Som totálne vyčerpaná psychicky aj fyzicky.Už dva dni som zo stresu jedla len pár lyžíc polievky a nemôžem sa donútiť nič do seba dostať.Čo by si poradil mne?Stačí ester C,E,selen,zinok.Ďakujem
Som to nezvládla a dala zinnat,strašne plakal,že ho bolí hlava..
Kolko kvapiek citricidalu by si dal do deci kokosáku? Ďakujem

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-17 20:02:20)



58

Re: ekzem+plesne

Najprv koloidne striebro, o 15 minut mu mozes dat roztok GSE. Tak sa nebudu vzajomne nicit. Ucinok striebra je totiz len niekolko minut.
To je jedno, ci riedis citricidal/GSE vovou ci kokosovym olejom. Na pouzitie do nosa by som nedal vioac nez 6 kvapiek GSE/4 kvapky citricidalu do deci oleja alebo vody.
Stres treba adresovat, inac ti znici zivot
http://rng.nazory.eu/stres
A jest musis, inac sa prilis oslabis a nalezu na teba rozne choroby, najma v dnesnych sezonnych epidemiach.



59

Re: ekzem+plesne

Bry vecer, chcela by som sa opytat na Vas nazor ohladom histaminovej intolerancie. Ked sa vsade pise ze sa ma jest hlavne cerstve jedlo, ma sa na mysli aj nepodavat zohrievane? Napriklad zohrievane maso... Alebo mrazena zelenina? Uz sa synovi jedalnicek tak zredukoval a je tazke teraz odhadnut spatnu vazbu kedze jeho koza je po celom tele zmenena a nemozem zaregistrovat pripadny vysev.
Napriklad mu robi zle aj ryza, kukurica...
A este jedna otazka, napieram ho kokosovym olejom a od svrbenia sa mu na urcitu dobu ulavi, ale zapal niekde sice odchadza inde vychadza... Lekarka mu teraz dala dechtovu mast. Co si myslite o jej uzivani. V kombinacii s kokosovym alebo len kokosovy alebo na tyzden len decht?
Dakujem za odpoved



60

Re: ekzem+plesne

enzymy su na ceste, zatial primarne riesim to aby sa mu ulavilo od svrbenia ale vobec netusim ci ma uz "len" choru kozu ale uz ho jedlom neintoxukujem, alebo je to zacarovany kruh... Neviete mi poradit nejkay "test" spravnosti/vhodnosti podavanej potraviny?
vdaka



61

Re: ekzem+plesne

Decht potlaca plesne(preto sa napr decht pouziva na konzervovanie dreva, vid dechtovane telegrafne/telefonne stlpy,) a zmierni mnoho koznych problemov, kde je lesen a ine mikroby pritomna.. Najlepsie dechty su nizkotepelne destilaty z korenov ihlicnatych stromov, tie nie su natolko prepalene a obsahuju rozne liecive latky.
Do samponov sa pridavaju az 5%, zialbohu velka vacsina dechtov v kozmetike su lacne kamenouholne.
Ale podstatu koznych problemov, tj vnutornu podstatu, ze sa telo snazi nieco vyhodit to neadresuje.
Proti svrbeniu je dobry krem s obsahom 1% hydrokortizonu. Skoda, ze sa nevyraba prirodny krem, na zaklade jedlych olejov, ako napr kokosovy s hydrokortizonom.Keby si mala znameho lekarnika, mozno by ti ho namiesal?

Jediny test na potravinu je ju vyskusat, ziadny iny neexistuje. Je to vysoko individualne a dokonca sa to casom meni.



62

Re: ekzem+plesne

Prosím o radu. Zistili mi na poranenej koži plesne Pityriasis versicolor a vraj aj nejaký ekzém. Koža ma svrbí po celom tele aj napriek tomu že mám protialergický liek. Od lekárky mám 3. krém Belogent ale bez úspechu. Nizoral tbl. mi nemohli predpisať, lebo beriem lieky na tlak.Prosím Vás o popis a dávkovanie prípravkov ktoré  by mi mohli pomôcť.  Momentálne užívam Cvitamin, Bkomplex, Multivitamíny, Probiotiká. Za radu vopred ďakujem



63

Re: ekzem+plesne

Exemy su obvykle pokus koze vyhodit nieco, co telu zavadzia.Tj je to vysledok zamorenia a nedostatku spravnych cistiacich enzymov. Nuz telo si treba enzymaticky precistit, pripadne brat aj niektore "superjedla" ako stavy z mladych trav alebo morske zelene, ako spirulina a ine ci je vyborne na vsetky kozne problemy.
Cievy si treba cistit(lecitin lipaza), krv riedit(nattokinaza), cievy  rozsirovat hlohom(ACE mechanizmus vasodilatacie, podobne ako lieky ale bez skodlivych postrannych ucinkov)
Nezabudni na odstranenie stresu,, ktory je casto pricinou vysokeho a skakajuceho tlaku a tiez stoviek inych zdravotnych problemov.
http://rng.nazory.eu/stres

Phitias versicolor(tinea versicolor) sa da potlacit napr branim oreganoveho oleja, ktory je silne proti kvasnym a plesnovym infekciam. Pripadne si mozes urobit aj krem, ked das povedzme 2% oreganoveho oleja do kremu alebo lepsie, kokosoveho oleja.
Aj GSE je protiplesnovy, takze napr 2%  GSE do kokosoveho oleja to tiez moze potlacit na kozi. Viac o tej plesni a inych odporucenych protiplesnovych
http://www.vashonorganics.com/WSWrapper … icolor.htm
Kvalitny oreganovy olej je napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
davka  3 x 2 kapsule s jedlom.
Kapsula sa da prepichnut a vytlacit z nej priblizne 150 mg oleja(nic nie je 100% ), tj dve kapsule do lyzice kokosoveho oleja, dobre premiesat a naniest rozno na ranu.



64

Re: ekzem+plesne

dakujem za odpoved rng
chcela by som sa spytat na daosin, od ktoreho vyrobcu jej najlpsi, ten ktory je na predpis na slovensku ma naozaj pozitivne ucinky alebo napriklad od swansonu je lepsi? viem ze ste niekde pisali o ucinnosti tochto pripravku ale neviem to najst...
dakujem



65

Re: ekzem+plesne

pre Annika, vzhladom na doterajsie skusenosti Ti mozem povedat ze okrem precistenia tela enzymami a ostatnymi vecami je vyborna aj dieta a pozorovat reakciu po postupmnom pridavani jedal do stravy - zistit co Ti skodi...



66

Re: ekzem+plesne

Nepoznam cenove relacie, za co je daosin doma, ale tunajsi histame obsahuje tie iste enzymi(asi ich aj tak vyraba jedina firema na svete a druhi ich len kupuju vo velkom a tabletuju/kapsuluju. Myslim, ze je to rakuska firma Sciotec
Ale Swanson uviedol novy produkt pod menom DaoSin, ktory ma ovela vyssi obsah 
az 10 000 HDU a lacnejsie, nez Histame
http://www.swansonvitamins.com/SWU708/ItemDetail?n=0
Produkt predavany na Slovensku nema udane aktivitu enzymu, tj neviem ich porovnat, co ma nijak neprekvapuje



67

Re: ekzem+plesne

dakujem za odpoved,,,tak si objednam aj swanson...vsak co aspon porovnam ucinok, aj tak mi ho nechce alergologicka predpisat...
mozem mu davat 3 enzymy naraz na precistenie, alebo zacat s daosinom a postupne pridavat ostatne? ma 12 kil...teraz po dechtovej masti vyzera lepsie...ale to moze byt preto ze zapal cez tu farbu nie je vidno smile
pekny den



68

Re: ekzem+plesne

Daosin je len s jedlami, co obsahuju histaminy. Mozno to znizi aj telesne histaminy, ale zatial som nic take necital.Decht potlaca zapaly, o tom nie je zoadna pochyba. Pouziva sa aj pri exemoch a psoriaze.
Enzymi mozes samozrejme kombinovat, ved v lepsich zmesiach su aj tak kombinacie mnohych, vid mnohozlozkovy  Digest Platinum



69

Re: ekzem+plesne

Rng prosim Ta porad mi poradie a davkovanie tychto doplnkov chlapec ma 13 kil:
Pancreatin
digest platinum
best digestive enzymes
chcem to presypavat do mensich toboliek...
nemozem to zamiesavat dojedla potom uz nechce jest..ale tobolky hlta rad
do akeho casu uvidim ci nema nejaku alergicku reakciu?...zihlavku a pod. kolko hodin resp. dni mam cakat?
dakujem



70

Re: ekzem+plesne

Uvedene doplnky su dost silne, takze jedna kapsula je pre take male dieta dost.
A nemusis sa bat predavkovania, tak zase silne tie enzymi nie su
Nedivim sa mu, ze nechce jest enzymi zamiesane do jedla, enzymi rozkladaju tj maju silne chute a zmenia chut jedla uplne.



71

Re: ekzem+plesne

Dobrý deň,
ani neviem ako som sa sem dostala a teraz neviem skončiť s čítaním yikes) chcem sa ale vyjadriť,resp.napísať svoju skúsenosť a prečítat odozvu od ostatných...
Môj synček /3,5r/ sa už prakticky narodil / júli 2008/s atopickým ekzémom,najhoršie obdobie boli mesiace november až február ,marec,to sme už navštívili druhú kožiarku,ktorá okamžite nasadila advantan-horm.masť.Tá mu pomohla.Dojčený bol do októbra 2011.Mliečne výrobky a najmä mlieko/už cca 2mesiace kupujem z mliekomatu/ by pil stále,keby som mu dovolila.
Testy alergologické mal robené asi v 7-8m.,výsledky negat,okrem vaj.bielka,ten vyšiel zo stupnice 0-6,stupeň2.Napriek tomu jedával jedlá s obsahom vajíčok.Chorľavý nebýva,max.nádcha.kašeľ,ktoré vyliečim máčaním nožičiek vo vode s rozpustenou kuch.morskou soľou,niekedy mu dám coryzaliu a vlastne od malinka ma fenistil,ten dávam len počas výsevu.
Diskusia je zameraná na potravinové alergie,mňa zaujíma,či je možná alergia na daždivé počasie,resp.prechod leto-jeseň,zima-jar,keďže moje skromné sledovania tomu nasvedčujú.Už deň-dva pred zmenou počasia ho svrbia zápästia aj sa mierne až silne začervenajú.Takýto stav pozorujem cca od dovŕšenia 3ho roku,dovtedy,mal fliačiky po rukách,nohách,brušku.Natieram ho modrou indulonou a zinkovou masťou,tú horm.mastičku radšej nie.
Zaujíma Váš názor na otázku,či som mu ja svojou stravou znečistila organizmus,pravdepodobne už počas tehotenstva/?/.
A takisto moja mamina/62r/- po vianociach sa úplne celá vyhádzala rovnakými fľakmi ako pri AE,hrozne svrbia.Je to príznak stresu,chémie v potravinách,kozmetike a následne prekyslenom organizme?Dočítala som sa,že kúpeľ v jedlej sóde bikarbóne pomáha a dokonca kombinácia javorového sirupu a takisto sódy má zázračné účinky aj v boji protii rakovine.
Čo Vy na toto všetko?



72

Re: ekzem+plesne

RNG, co hovoris na spojenie atopicky ekzem a parazity, tu vo fore je to z knihy od Ing. Blahovej z Brna. (treba sa registrovat:-()
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=2713



73

Re: ekzem+plesne

Exemy su z hromady dovodov, je to reakcia tela, co sa snazi vyhodit nieco neziaduce cez kozu a samozrejme pri poruseni koze sa rtam casto chytia ine mikroby, najma rozne plesne, ktore nedovolia kozu zahojit.
Alergeny su caste dovody na exemy, niektore su z pelu, prachu, roztocov, plesnovych vytrusov atd. Ale mnozu to byt aj rozne chemikalie, vcitane roznych liekov, chlor vo vode,  zla crevna flora a sdamozrejme aj parazity, tj ine, okrem roztocov a koznych (demodex foliculorum)
Kazde z tychto sa da samozrejme adresovat, problem je len najst, ktore to je.

Na odmorovanie radim najma silne  enzymy, na vzdusne alergie najma quercitin. Na parazity protiparaziticky protokol dr Huldy Clark.
Na kozne problemy casto pomozu rozne zelene superpotraviny, ako napr susena stava z mladych trav(razna, jacmenna, alfalfa), alebo riasy, najviac odporucam spirulinu, cisty prasok, lebo ta je stravitelna bez akejkolvek upravy a pestuju ju aj v supercistej hlbkovej morskej vode na Hawaii, tj je extra nezamorena(suchozemske produkty su vsetky zamorene) a naviac obsahuje aj stopove prvky z mora, ktore su na susi viacmenej vymyte a vyrabovane intenzivnym polnohospodarstvom.

Casto tu spominam alkalizaciu, zeleniny, zeleninove stavy a KHCO3, odkyslovac vin, na Slovensku ako vyrobok Kalinat. Je to nielen odkyslovac, ale zaroven aj zdroj potrebneho draslika(kalium, potassium) ktoreho mame dnes primalo, a sodika privela a to sposobuje rozne zdravotne problemy, napr vysoky tlak, nedostatok energie a podobne.
Ja uzivam skoro rano na prazdny zaludok 1/2 lyzicky  Kalinatu do pol litra teplej vody/caju a pockam s jedenim aspon 3 hodiny. Toto precisti zaludok, alkalizuje telo.
Po troch hodinach sa v zaludku nazbiera dostatok kyselin na travenie, takze mozem jest bez obavy, ze sa mi jedlo bude v nedostatocne kyslom  zaludku kazit a hnit.



74

Re: ekzem+plesne

RNG, pytam sa za manzela.
Medzi velkym palcom a druhym na nohe v tej priehlbinke ma nieco cierne,nie je to hrcka, ani drsne, vyzera to ako keby to bolo zafarbene iba pod kozou.Nevieme ci je to plesen, ci co. Niekedy pri pohybe ked sa mu palce obtru ho to boli. Nevies co to moze byt a ako a cim to odstranit? Viem, ze takto naslepo , ked to nevidis asi nevies poradit, nie si jasnovidec, no pre istotu sa pytam. Kupil si krem Canesten no nepomaha, striekal aj striebro....Dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-05-14 11:06:15)



75

Re: ekzem+plesne

Ak je to plesen, tak radim silny roztok GSE, ak je to krvna zrazenina, tak bromelain alebo nattokinazu. To je vsetko, co ma napada tak napochytro.



76

Re: ekzem+plesne

a to GSE  v akom pomere? kolko kvapiek na kolko vody ? a  potierat tym roztokom to miesto ...ze namocim na vatovy tampon, alebo?



77

Re: ekzem+plesne

Na nohy a nechty na nohach pouzivam obzvlast silny roztok, az 1%.(25 kvapiek GSE do 30 ml flasky, bezne s kvapatkom, v USA 1 oz)
Pozor inde na tele je to prilis silne!!!
V pripade plesni tym roztokom treba vystriekat vsetky topanky a ponozky a postelne pradlo preprat v horucej vode(vyvarit) alebo prezehlit.



78

Re: ekzem+plesne

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o odporucanie vyrobku z ovocia mangosteen, je to pre 3rocneho syna a malo by to obsahovat cele ovocie aj s obalom a žiadne iné zložky (riziko alergickej reakcie na iné zložky je vysoke). Prosím napíšte mi čo mi z  Ihreb odporúčate. Ďakujem



79

Re: ekzem+plesne

Je ich tam viac, pozri napr na
http://www.iherb.com/Genesis-Today-Orga … 6-ml/11019
alebo
http://www.iherb.com/Dynamic-Health-Man … 6-ml/24362
su oba ciste stavy spolu s vonkajsou  kozou a vnutornou duzinou.
Neviem na co to chces pouzivat, ale tu mas napr silny vytazok
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Man … Caps/10475

Ja davam prednost jedeniu cerstveho ovocia, alebo za mrazu suseneho=freeze dried. Ale tam malokedy davaju vonkajsiu supky a prave ta je najbohatsoa na liecive latky. U freeze dried zjes aj kostky, ktore sa mrazenim a vysusenim stanu natolko krehke, ze sa daju pozuvat a stravit. Obcas sa objavia v beznych obchodoch, na nete som nasiel  momentalne napr toto na e-bay.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=dri … 3208706437



80

Re: ekzem+plesne

Dobrý večer, pán RNG, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám neustále sa opakujúce plesne na nohách už asi 13 rokov, získala som ich z cudzích vlhkých čižiem, ktoré som mala požičané. Od tej doby sa mi plesne na nohách stále opakujú. Vyliečim pod palcom, onedlho sa objavia o kúsok ďalej a tak stále dokola, na oboch nohách. Už som z toho zúfalá, mám stále strach, aby som nenakazila aj rodinu. Vyskúšala som masti z lekárne aj prírodné ako oregano, tea-tree olej, aloe, momentálne skúšam čistý 3 % peroxid vodíka, hoci to ustupuje, vidím, že zas sa tvoria na inom mieste ďalšie. Mám chuť máčať nohy v slivovici 52 %, len mám strach, či to nejako neuškodí koži. Prosím,poraďte. Ďakujem



81

Re: ekzem+plesne

Slivovica nie je dostatocne protiplesnova. Pritiplesnovy je napr oreganovy olej, mozes pouzivat az 10% koncentraciu v kokosaku alebo v olivovom oleji. Sice to jemne smrdi ako majoran/pizza, ale je to velmi ucinne.Pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … &ic=11, kde je 25% oreganoveho oleja. To si rozried na polovicu az tretinu, pripadne aj viac olivovym alebo este lepsie kokosovym olejom
Radim ti zaroven aj brat mikrovlakniny a probiotika a obmedzovat cukry a vyrobky z bielych muk, lebo nase probiotika, ked si ich nasadzas a podporujes branim mikropvlaknin vyrabaju kopy roznych protilatok, vcitane protilatok proti plesniam a kvasnym infekciam.



82

Re: ekzem+plesne

Ahoj RNG.
Uz Ti pisem po 3x dako mi nevie odoslat prispevok smile. Roky som nemala problemy s ekzemom. Posledne sa mi dost rozsiril po rukach a mavam casto aj herpesy. Zhorsilo sa mi travenie. Mavala som stale pravidelnu stolicu kazdy den. Teraz bezne nemavam aj dva dni. Citim prekysleny zaludok. Stravovanie mam rovnake a uzivam enzymy od firmy NOW. Prosim Ta mozes mi poradit co mi odstrani tieto problemy a ak sa da prosim Ta aj konkretne linky na produkty. Dakujem.



83

Re: ekzem+plesne

Prekysleny zaludok je obvykle nedokysleny.
Pri nedostatku kyselin v zaludku kvasi a hnije, co potlaci obsah zaludka do pazeraku, kde to pali.

Pri zlom travenie su samozrejme zla absorbcia zivin a oslabene telo, tj nastupia rozne nakazy, vcitane virusovych, ktore mame v tele stale.
Takze v prvom rade si naprav travenie, co zahrnuje doplnky kyselin enzymov mikrvlaknin a probiotik. Probiotika ti vyrobia obvykle dostatok proti;ato na adresovanie tych inych problemov.



84

Re: ekzem+plesne

Zdravim RNG. Prosim ta, vies mi napisat, co to moze byt na nohe dcery. Je to suche az drsne a pri dotyku ju to svrbi. Co na to odporucas dat, cim natierat, alebo co s tym. Ma to v mensom aj na oboch laktoch.
Prikladam fotku:  http://mail.centrum.sk/download.php?msg … 6019724011



85

Re: ekzem+plesne

Nemam krystalovu gulu, takze ti neviem povedat, co to je. Ale mozna na to pomoze natieranie kokosovym olejom, jodovou tinkturou alebo roztokom citricidalu.



86

Re: ekzem+plesne

dakujeme. mam doma kokosak, to si moze natierat tym a tiez mam GSE. v akom pomere to mam zriedit s vodou, kolko kvapiek GSD dat? aj tinkturu mam jodovu. to ako aplikovat? netreba ju riedit?
moze to vsetko skusat? alebo iba jednu vec z toho?



87

Re: ekzem+plesne

Vyskusaj vsetko co mas, Daj medzi ne pauzu povedzme 10 hodin.
Citricidal mozes dat rozno do kokosoveho oleja. Tj ked mas ten pravy, co obsahuje quaternialne zluceniny, nie len vytazok z hroznovych jadierok.
Davka je na pouzitie na kozu az 20-30 kvapiek do deci oleja



88

Re: ekzem+plesne

a tu jodovu tinkturu ako? mam jej to s tym ponatierat? netreba to nejak riedit?



89

Re: ekzem+plesne

Jodovou tinkturou to mozes natierat priamo, bez riedenia.