1

Téma: oregano v oleji

Ahoj RNG,

mam uz dlhsiu dobu opakovanu Candidu. Neviem si s nou rady, objednala som si uz oreganovy olej, ale stale nejako nechodi. pred par dnami som zo zufalstva sa v dolnych partiach natrela panenskym olivovym olejom a citila som ozajstnu ulavu. dnes som v ekologickych potravinach kupila oregano a dala do sklenenej flasky oregano a olivovy olej 50:50.
A takto som to odlozila. Skusim to nechat odlezat a potom ten olej uzivat alebo si ho rovno aplikovat.
Co si o tom myslis ? Myslis si, ze oregano je schopne do oleja pustit svoje ucinne latky ?
Dakujem vopred za tvoj nazor.



2

Re: oregano v oleji

Pestovane oregano obsahuje ucinnu latku thymol, divoke oregano obsahuje mnohonasobne silnejsi carvacrol. Ale to je len hadanie, clovek nevie, kolko tej ucinnej latky sa do oleja dostane a klinicka ucinnost je len pri spravnych davkach, tj 3 x 200 mg carvacrolu.
Ale ako sama vidis, aj nieco je lepsie, ako nic, hoci si nemyslim, ze mozes zvonku candidu potlacit. 80% candidy je v crevach a tam ju treba vybit v prvom rade a ked sa na jej ukor rozmnozia probiotika, tie obvykle vyprodukuju pre telo dost protilatok proti candide aj v inych castiach tela. Nuz samozrejme vyplachy to urychlia ale bez vynicenia candidy v crevach sa ti to bude stale vracat spat.
Nechapem, preco mas problemy s objednavanim, iherb je dost spolahlivy. jedine ze by ti na colnici(Slovensko) robili problemy.
Na protikandidovy "protokol" treba aj GSE, aj kokosovy olej, aj oreganovy olej a podla moznosti aj Candex. Top vsetko mozes dostat z www. Iherb.com