1

Téma: Neznama bakteria v hrdle

Ahoj RNG,

kvoli problemom s hrdlom, caste skrabanie v krku, a v kuse mierne upchatym nosom som sa rozhodol vyhladat lekarov, ktori po opakovanych krvnych testoch (niekolko krat vseobecna, hematologia, imunologia) prisli k zaveru: neznama bakteria, ktora sposobuje v hrdle zapaly .... Antibiotika som bral velmi vela krat, viac menej vzdy len potlacili symptomy na par mesiacov a potom sa situacia opakuje.

Kedze nevedia co maju liecit, dostal som Ribomunyl (6mesacna kura) na podporu imunity a lieky proti alergii, lebo mi zistili alergiu na psa (co po tom, ze psa uz 6 rokov nemam).

Po citati mnozstva tvojich prispevkov som nakupil na iherbe nasledovne doplnky:

- Nutribiotic GSE, 125mg v tablete (jedna tableta sa rovna 12-13 kvapiek GSE)
- Now Oregalo Oil softgels, 181mg v tablete (min. 55% Carvacrol)

A na zaklade dalsich citani som si este kupil nasledovne, sice  v nasej literature sa velmi nespomina, ale vraj ma silne podporuje imunitny system)
- Now Andrographis Extract, 400mg v tablete

Aby som sa toho zbavil, ake davky a ako casto denne by si odporucal brat zo vsetkch 3 pripravkov?
Pocas ich brania samozrejme budem brat aj davku probiotik na noc + spolu s jablkom, tiez podla jednej z Tvojich rad.

Dakujem za odpoved,
Matt



2

Re: Neznama bakteria v hrdle

Tie GSE tabletky, ber 5 x 1 denne, dobre zapi. Potrebujes aj kvapky do nosa, lebo tam sa ta infekcia najcastejsie schovava a tam ju ustne brane atb nevedia vyhubit, aj keby na nu boli ucinne. A na mnohe bakterie aj tak nie su ucinne a infekcia nemusi byt vobec bakterialna.
Ine mikroby zasiahne oreganovy olej, dasvka 3 x 2 kapsule.

Andrographis paniculata je stara znama azijska bylina, pouzivana pri infekciach horneho dychacieho systemu. Dosial sa nevia presne ako pracuje, preto som sa trochu zdrahal ju doporucovat. Ale zrejme je dostatocne ucinna na to, aby sposobila starosti farmacii, ktora sa ju snazi v mnohych clankoch diskreditovat. Ale jedine skodlive vysledky(neplodnost) na potkanoch dosiahli s davkami 1 gram plus  na kg vahy a tolko by asi nikto nebral. Vyskum okolo nej je prakticky cely z Azie, este sa jej velmi nechytil zapadny lekarsky svet, tj ani nie moje lekarske zdroje   Davky spomina na tuto bylinu su od 3 x 500 az do 3000 mg
viac na   http://bouldernaturallabs.com/healthlib … -herb.html

Ja osobne davam prednost  pri chorobach dychacieho systemu najma cordycepsu, tiez stara mikrohuba, pouzivana v Cine vyse 2000 rokov, intenzivne az  3 x 1 gram



3

Re: Neznama bakteria v hrdle

Dakujem za info, budem to brat ako pises, dnes som z iherb este objednal probiotikum 30 billion od Healthy Origins.

Ako dlho mam brat tie davky ako pises?



4

Re: Neznama bakteria v hrdle

Pouzivas to len dovtedy, pokial to potrebujes, samozrejme.
Teda az na probiotika, tie potrebujes brat aspon raz za dva tyzdne, najma aspon 2-3 dni po hnacke



5

Re: Neznama bakteria v hrdle

No ja to mam tak dlho, ze uz nepoznam ake je to byt vylieceny, preto sa pytam na odporucanu dlzku pocas ktorej je velka pravdepodobnost, ze sa to v tele vyhubi. Niekde na fore si pisal, ze by si nebral v kuse GSE dlhsie ako 10 dni ... cize dlzka brania by mala byt do 10 dni?

Naposledy upravil: mato1981 (2011-08-13 21:55:12)



6

Re: Neznama bakteria v hrdle

V nose si mozes nakazu vyhubit, ked si poctivo kvapkas niekolkokrat za den v leze s hlavou zaklonenou, aby sa ti to dostalo aj do celnych dutin za tyzden. Vo vnutornom uchu to ale moze trvat doslova tyzdne.
Oregano by som bral aspon 2 -3 tyzdne, totiz s hlienami sa dostane hromada mikrobov aj do pluc, niektore dokonca vedia z hlienov zit, a tie je tazsie vyhubit(aspergilus pneumoniae) To iste plati na nakazy vo vnutornom uchu.

Pre istotu by som bral aj quercitin,3 x 500 mg,  ktovie, ci ti  k tomu zahlieneniu neprispieva aj nejaka vzdusna alergia(pel, prach, plesnove vytrusy, roztoce...)



7

Re: Neznama bakteria v hrdle

Ahoj,

okrem tych 5 tabletiek GSE si chcem davat aj do nosa GSE kvapky (Nutribiotic) . Nevadi, ze popritom uzivam aj GSE tablety?
Oregano aspon 2 tyzdne a to GSE aj Andrographis mozem brat tiez 2 tyzdne ?

Ked si spomenul to ucho, pred 9 rokmi som som bol v USA a mal nieco s uchom (asi 4-5 dni ma ukrutne bolelo + horucky), ale som si tvrdohlavo povedal, ze to rozchodim. Sice som rozchodil, ale odvtedy som casto chory. Je teda mozne, ze som si z USA doniesol nejaky darcek, ktory mi tu zatial nikto neobjavil?

Moze sa GSE kvapkat aj do ucha? Rovno koncentrat alebo riedene vo vode ?

Dakujem,
Mato



8

Re: Neznama bakteria v hrdle

Pri dnesnom cestovani ludi su nakazy rozsirene vsade na svete, a co sa tyka nakaz na miestach ako vnutorne ucho alebo prinosne dutiny, tam je slaba alebo prekticky ziadna mozna obrana, lebo su to dutiny a nie prekrvene tkanivo.Takze sa tam nemozu dostat imunoglobuliny ci biele krvinky, ani lieky, ktore su v krvi. Jedina obrana tam je tvorenie hlienov, ktore odtlacaju infekcie od sliznic a pri spravnom toku hlienov ich zachytia a splachnu von.
Lenze problem su infekcie, ktore vedia zit a rozmnozovat sa v hlienoch a tie vyhubit teda nie je mozne inac, nez priamo kvapkat do tych dutin nieco antimikrobialne.
Oreganopvy olej sa tam dostane ako odparovanie z krvi(esencialny olej, sa odparuje, sposobuje oreganovy dych) ci vylucene urcite mnozstvo do hlienov



9

Re: Neznama bakteria v hrdle

OK, a co to GSE z mojho prechadzajuceho prispevku? Kvapkanie do nosa a ucha?
Do nosa si koncentraciu pisal, myslim ze na deci vody to bolo 6 kvapiek GSE. A co do ucha? A ako casto pocas dna si to kvapkat? A kolko dni?

Dakujem,
mato



10

Re: Neznama bakteria v hrdle

Vsade pouzivam tu istu koncentraciu,
okrem plesne na nechtoch, kde pouzivam 5 az 10 krat tak silnu koncentaciu. V nose a prinosnych, pokial si kvapkas v leze a s hlavou zaklonenou co najviac do zadu staci tyzden dva aplikovane 3-4 krat denne.