1

Téma: magnesium chloride

je magnesium chloride bezpecny?? domnievam sa ze je kedze je viazany na horcik.??nevies co sa stane s tym chloridom v tele ci sa neviaze na telo a neskodi? pravdepodobne sa nedokaze naviazat a vyluci sa coskoro?domnievam sa spravne????dakujem



2

Re: magnesium chloride

Magnesium chloride je uplne bezpecny, vyborne rozpustny vo vode ale primala molekula, tj sa vymyje cez ladviny z tela velmi rychlo.. Takze to nie je dobry sdroj magnezia, napriek tomu ze sa vyborne absorbuje.



3

Re: magnesium chloride

Chcela som si teraz kúpiť magnéziový olej, ktorý sa aplikuje na kožu, ten práve obsahuje tú formu magnesium chloride, má to zmysel na dopĺňanie horčíka napr. v lete pri nejakej väčšej pohybovej aktivite si tým nastriekať svaly proti kŕčom? Alebo kúpiť napr. Epsom salt-magnesium sulfate a robiť si s tým kúpele?

http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Pu … 33840?at=1



4

Re: magnesium chloride

MOzno sa da trochu magnerzia dostat do tela transdermalne,, ved cast uspechu kupelov v mineralnych vodach a mrtvom mori  mozno iste tomu pripisat, ale skor by som povedal, ze to ma zmysel pre stopove prvky, nez take, ktorych potrebujeme na kvanta, ako Ca, K, Mg
Ja pouzivam horku sol(epsom) do kupela, lebo potlaca rozne mikroby na kozi(pouziva sa na zvierata, najma na ovce proti koznym chorobam, Sheep dip) a zrejme trochu prestupuje cez kozu, lebo relaxuje kozu v teplom kupeli.
Ale letne krce v lytkach su hlavne s nedostatku draslika a to sa da doplnit pouzivanim soli so znizenym mnostvom sodika, kde cast sodika je nahradena draslikom, tiez ako si to doplnam aj ja pouzivanim KHCO3(na Slovensku Kalinat, na odkyslovanie vin) pri ranajsej alkalizacii, co musim robit, kedze si cez den pri velkom jedle doplnam zaludocne kyseliny a bez alkalizacie(v inom caser) by som si telo sustavne okysloval.



5

Re: magnesium chloride

ja som si kupil ten magnesium chloride prave kvoli chloridu nie horciku, na natieranie klbov aby mi vytlacili halogeny(na klboch sa usadzuju lahko lebo je tam maly krvny tlak),lebo sa mi zda ze funguje dobre lokalne ale jod mi vobec lokalne nefunguje neviem ci musi v tele prejst niakou premenou aby pracoval ale jod funguje v celom tele zial to tak nefunguje tak ze natrem si to na koleno a z kolena mi vytlaci fluor brom. ten chlorid sa zda zabera lokalne,ale ten epson na horcik cez kozu je asi lepsi uz len preto ze chlorid je neprijemny taky mazlavo  matno leptajuci a ked s tym nieco pokapes napriklad postel riadne ju to vyzere ako chlor volny.



6

Re: magnesium chloride

Nerozumiem"kvoli chloridu, nie horciku". Flour, chlor, brom a jod su vsetko halogeny, ktore vytlacaju jedno druhe z tela. Jod je z nich najuzitocnejsi pre bezne procesy,ale zaroven aj najslabsi na vytlacanie druhych,  ine su vo volnom stave skor skodlive, dokonca ciastocne aj vo viazanom stave su neziaduce vo vacsich davkach.

Na bolesti v kolenach by som pouzil transdermalne roztok MSM(do vody alebo do kremov) pripadne ine doplnky na klby.



7

Re: magnesium chloride

chlorid by mal vytlacit fluor a brom nie? ja som narazil na niake zmienky na internete davnejsie ze ludia co maju problemy z fluorom a bolesti napr klbov si to tym natieraju-ono to nie je proti bolesti ale mne ju to dokonca zhorsilo malo by to riesit pricinu vraj. na ten fluor sa mi podaril zohnat dnes cerstvy tamarind mal by ho vraj vyniest z tela je to celkom chutne. inac ked som pozeral tie obsahy fluoru extremne hodnoty boli hlavne v cajoch zeleny cierny hlavne niekde pisu az 20mg na porciu co by bolo dost strasne kedze v mineralke ked je 1,5mg je tam uz varovanie ze to nemaju pit deti. ale pasty maju pre predstavu 1-2gramy co by zabilo male decko keby ju zjedlo. este dopadlo zle kalifornske vino (20mg na liter)kde sa striekaju horzna kryolitom- fluor plus hlnik- fluor vraj  vie lahko prepašovať do mozgu hlinik-super kombinacia ze? a este najviac byva striekany hlavkovy salat a hrozna. len pre predstavu vraj polovicu fluoru telo vyluci polku nie tak ked zeleny caj ma 20mg 10ostane v tele a jod ma 6krat vacsiu molarnu hmotnost cize treba 60mg jodu aby sme dostali z tela salku silneho zeleneho caju. dalsim velkym zdrojom fluoru teda okrem liekov su este masa kedze nejsu legislativne obmedzenia na stravu kontaminovanu postrekmi-najvacsie koncetracie su v kozy a kostiach. kazdy si mysli ze filtraciou vody sa spasi ale v strave ako vidite mozte dostat aj 20mg fluoru co je v 10litroch fluorovanej vody....takze nie len filtrujte!!!

Naposledy upravil: 5qo (2011-08-22 19:09:03)



8

Re: magnesium chloride

Ja neviem presne kolko fluoridov je skodlivych pre telo, ale fluoridy sa bezne nachadzaju miesane s chloridmi v prirode, az na to, ze chloridov je podstatne viac obvykle.
Fluor a fluorid su dve rozdielne veci, podobne ako aj chlor a chlorid. Chlor jr jrdovaty plyn a chlorid sodny je nevyhnutna cast krvnej plazmu, bez ktorej zomreme.
Takze ratat kolko chloru je vo chloridoch nema zmysel, kedze tam je ten jedovaty plyn neskodne viazany.
To do urcitej miery plati aj pre flouridy, bromidy aj jodidy.
Kolko ale potrebuje fluoridov telo sa zatial neurcilo, ani na bromidy  ani na jodidy, hoci stara odporucena davka na jod(tj vsetok jod, ci uz viazany alebo volny) je 150 mikrogramov, co je absolutne nedostatocne
Ako vsetkeho, primalo je primalo a privela je privela a zialbohu podla novsich vedomosti mame privela floridov, bromidov, privela volneho chloru z chlorovanej vody a primalo jodu a jodidov.
Napr na sodium fluoride/fluorid sodny smrtelna davka je 5 gramov na dospeleho, z priemyselnych dat bezpecnosti(MSDS)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_fluoride
Naproti tomu neskodna kuchynska sol, chlorid sodny ma smrtelnu davku(LD50)1 gram na kg vahy skusane na potkanoch, ale z viacerych pripadoch na ludoch na to stacilo aj 35 gramov  na 70 kg osobu(hypernatremia)

Ale kolko je prospesne a kolko este nesposobuje ziadne problemy je viacmenej na flouridy a bromidy zatialneurcene(mozno naschval zatajene?)

Naposledy upravil: RNG (2011-08-22 19:58:59)