1

Téma: d-riboza

moze pomoct pri prekysleni organizmu? pisu, ze pomaha pri bolesti svalov po cviceni, tak mi napadlo, ze ci nemoze pomoct aj pri diabetickej ketoacidoze vseobecne...



2

Re: d-riboza

Nuz ja pouzivam ribozu pre to, ze je to prostriedok na regeneraciu, lyzicku do kavy.
Na odkyslenie tela pouzivam KHCO3, na Slovensku  najdes vo vinarskych potrebach asko odkyslovac, napr znacka Kalinat.



3

Re: d-riboza

RNG, s čím máš lepšie skúsenosti na energiu, ribózou alebo NADH príp. priamo ATP?



4

Re: d-riboza

Zatial,jedine, co mi zabralo trosku bolo NADH, ATP som nemal moznost ani vyskusat, lebo to co som si sam objednal som nakoniec poslal priatelovi, ktory bol na tom velmi nizko. Ale kedysi som pri vycerpani pouzival vceliu materskun kasicku a dodnes mam flasku na stole, obcas si zoberiem ekvivalent 3 gramov. Beriem aj ribozu, asi 3-4 gramy do kavy ako velmi mierne sladidlo, skor z dovodov cukrovky a regeneracnych, nez na energiu., Tiez to nedava ziadny extra "kop" do spodnej casti chrbta hoci kto vie, ako inac by som vydrzal tych 10 hodin v praci pri svojom veku a cukrovke.
Beriem obcas aj rhodiolu, aspon 200 mg ubiquinolu a nejak to vybojujem kazdodenne, 7 dni do tyzdna