1

Téma: zasklby na tvari

Dobry den. Moja svokra ma problem so zasklbmi na tvari. Zhorsuje sa to a licom jej myka coraz viac. Rozne terapie nepriniesli dlhodobejsi efekt. Teraz berie lieky, ktore jej pomahaju, ale ich vedlajsim ucinkom je osteoporoza. Mohol by jej ako alternativa pomoct PICAMILON? Mohli by ste mi odporucit konkretny produkt? Vdaka.



2

Re: zasklby na tvari

Picamilon je na US trhu pomerne novy a ma ho len malo distributorov, pozri na
http://www.google.com/products/catalog? … CGwQ8wIwAw
Odporucena davka je 3x150 mg.
Podobne  posobi aj L-theanine, davka 2 x 200  az 400mg
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Theani … /6916?at=0

Naposledy upravil: RNG (2012-08-16 19:36:43)



3

Re: zasklby na tvari

Dobry den,

uz 3. tyzden citim akesi pulzovanie vo svaloch (citim rychly a niekedy pomaly tep vo svaloch). Obcas ma aj trhne. Citim to rozne po celom tele. Najhorsie to je, ked som vklude. Ked sa hybem, tak to skoro vobec nemam. Dost je to otravujuce a som z toho znepokojena. V hrdle citim aj mierne zuzenie, akokeby taky maly "knedlik". Obcas ma tlaci aj hlava pri spankoch. Psychicky sa vsak citim dobre, nemam stresy ani ziadne trapenia.. Uz 3 roky mam ale diagnostikovanu artritidu. Pol roka som brala aj hormonalnu antikoncepciu, ktoru som pred tyzdnom vysadila. Chcela by som sa spytat, co myslite, co to moze byt za chorobu? Moze to byt z reumy? A prosim Vas, co by ste odporucali na zmiernenie/eliminaciu tychto priznakov? dakujem krasne za odpoved a zelam pekny zvysok dna.



4

Re: zasklby na tvari

Zialbohu to su priznaky roznych problemov,
od nedostatku GABA vo svaloch a mozgu(neurotransmiter na svaly davka 2 x 500 mg, pre mozog je ucinna forma picamilon, 2 x 150 mg, alebo ukludnujuci L-theanine, 2 c 200 az 400 mg)) ,
cez nedostatok vitaminu B-=12(skus sublingual
az po viralne utoky(pozri temu herpes)
a hormonalne vykolajenia(skus brat yam na to, mozno aj pupalkovy olej pomoze.

Samozrejme to moze byt aj artritida, a aj za nou su iste rozne mikrobialne priciny a zamorenia, hoci lekari zatial nevedia a len niektori zriedkavi  sa pokusaju adresovat rozne boreliozy, chlamidie a ine L-formy a mykoplazmy.
Artritida/reuma je dnes obvykle lekarmi oznacovana za autoimunne, tj vrodena nedokonalost, s cim samozrejme nesuhlasim, ludske telo je prilis dlho vyvijane(alebo dokonalsie stvorene, ak si veriaca,) aby tam boli take chyby.

A moze to byt len nasledok oslabeneho travenia, znizeny prisun mineralov (alebo hospodarenie s nimi pre hormonalne vykyvy) , kde je moznost tetanie.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-16 19:50:00)



5

Re: zasklby na tvari

Dakujem RNG za odpoved.. Ako pozeram, tak pricin je naozaj vela. Je pravda, ze poslednu dobu som sa nestravovala zrovna najlepsie, takze urcite su tam resty. Skusim sa popozerat po pripravkoch, ktore odporucate. Dnes mi robili krvne testy na stitnu zlazu a svalove enzymy.. Tak uvidime, ako dopadnu. Asi sa nevyhnem navsteve neurologa. O tetanii som dost citala na internete, aj to moze byt. Ale zaraza ma, preco sa to lieci antidepresivami, ked je to nedostatok mineralov..



6

Re: zasklby na tvari

Testy na stitnu zalzu objavia len celkom male percento  nizkych funkcii stitnej zlazy. Odporucam si pre kazdeho doplnat jod a selen, lebo ho mame v potrave primalo,, hlavne vzhladom na zamorenie inymi halogenmi, ako chlor, fluor a brom, ktore nas o jod rabuju.
Lekari, cest vynimkam, sa nesnazia vobec vyliecit, len adresovat symptomy=potlacit symptomy odporucenymi chemickymi liekmi.



7

Re: zasklby na tvari

Dobry den RNG,

nehnevajte sa, ze Vas opat vyrusujem. Mam vysledky krvi. Zistili mi zvysenu sedimentaciu (40/hod) a zvyseny pocet leukocytov (13 tisic), ostatne v norme. Lekari mi povedali vraj mam v tele zapal. Pravdepodobne to bude hrdlo, ktore ma boli. Spominali ste, ze zasklby mozu byt z viralnych utokov. Moze teda moja infekcia v tele byt dovodom tychto zasklbov? Co by ste prosim odporucili na zbavenie sa infektov v tele? Dakujem velmi pekne za odpoved.



8

Re: zasklby na tvari

Na znizenie sedimentacie uz od detstva poznam kyselinu askorbovu, tj vitamin C. Ten je aj ;protizapalovy, inac najucinnejsie proti zapalom je curcumin s bioperinom, ale to neadresuje pricinu zapalov, len zapal samotny.
Inf3ekcia v hrsdle moze pochadzat s prinosobych dutin, tj treba si kvapkat roztok GSE do nosa, okrem toho aj pit tento roztok a brat aj oreganovy olej.
Samozrejme, kazde oslabenie tela vyuziju aj nase vzdypritomne virusy, takze treba si zvysovat aj viralnu imunitu, ako to radim kazdemu dnes v tichych viralnych epidemiach, ktore si lekari povacsine nevsimaju, ked nevyvolaju silne horucky alebo ine velmi viditelne skody.



9

Re: zasklby na tvari

Dakujem Vam RNG za cenne rady. Skusim uzivat, dufam, ze mi to pomoze a sa z toho dostanem.. Ozvem sa potom. Pekny den!



10

Re: zasklby na tvari

Svaly v tele tak isto niekedy nerelaxuju dost, ked je v nich primalo GABA. Mozno aj dodatok GABA ich moze ukludnit, hoci GABA sa nedostane do mozgu cez mozgovu krvnu barieru, len vo vazbe s vitaminom B-3, ako som spominal vo vyrobku Picamilon.
Kazdemu radim brat zdroje DHA na obnovu nervovych obalov, tj rybacie oleje,  ovela ucinnejsi krill olej alebo na DHA bohaty calamarine z chobotnic.



11

Re: zasklby na tvari

Dobry den RNG,

ozyvam sa po 2 tyzdnoch uzivania pripravkov, ktore ste mi odporucili.. Musim skonstatovat vyrazne zlepsenie stavu, o takych 60%.. bola som medzitym aj u neurologa, ktory konstatoval zvysenu neuromuskularnu drazdivost.. ako by sa dala takato zvysena drazdivost prosim znizit?  za aku dobu mozno ocakavat uplne odstranenie tazkosti ak budem uzivat dane pripravky? (rybi olej, vitaminy B, Gaba, borakovy olej..) ..a este jedna otazka, co moze byt pricinou zvysenej neuromuskularnej drazdivosti, preco vznika? moze to byt napr. virus, hormonalne zmeny ci psychicke problemy? dakujem krasne za odpoved, srdecne Vas pozdravujem.



12

Re: zasklby na tvari

Pricin moze byt plno, od virusovych utokov na nervove obaly(skraty) cez utoky prioamo na neurony, nedostatky GABA v svaloch a tiez v mozgu, rozne neurotoxiny, ako ortut, olovo alebo rozne mikrobialne a paraziticke neurotoxiny a podobne.
Niekedu pomoze ukludnujuca aminokyselina zo zeleneho caju, L-theanine, davka 2 x 200 az 400 mg. Samozrejme , ako som to zdoraznil mnohokrat uz, kademu odporucam si zvysovat viralnu imunitu, virusy su dnes na velkom postupe, su tiche epidemie, ktore lekari povacsine ignoruju, pokial virusy vyslovene neohrozia zivot.