1

Téma: flourid

prosim ta mam otazku ako najlepsie dostat velke mnozstvo flouridu z tela??dakujem predom za odpoved.
inac som pocul o pouzivani magnezium chloridu lokalne transdermalne co na to hovoris?



2

Re: flourid

Halogeny sa vytlacaju halogenami najlepsie. Takze najma chloridy, ktore telo aj tak potrebuje ale aj jodidy odmoruju fluor.



3

Re: flourid

1.este spominali Calcium Carbonate,je to bezpecne?ale asi zle zabudovava do kosti inak by sa nepouzivla na vylucovanie niecoho,nevies ci ma taku velku molekulu aby skodil oblickam?je mudre ho brat ked pri fluoride dochadza ku kalcifikacii tkaniv,nezhorsi sa toto este? este som pocul o TAMARINDu ktory sa pouziva vraj na fluorid ktory spomina aj tvoj oblubeny ray sahelian
2. mozem brat velke davky halogenov,bor jod,nebude to mat taky efekt ze sa prijate do tela vytlacia navzajom a bude to mat na v tele"zahaknuty" florid este mensi efekt?co si o tom myslis?cim viac druhom a vacsie mnozstvo tym lepsie alebo radsej nie?
3.poradis formu chlordidov,lebo vobec nemam sajnu aka je vhodna? je dobre asi brat aj bor ze,ten nie je skodlivy asi..?
4kalcifikacia v tele ktora vznika fluoridom sa po odstraneni fluoridu odbura alebo aj tu treba niako riesit?

ake davky by si zvolil pri krtitickom zamoreni?
ma podla teba vyznam brat borax-sodium tetraborate,alebo to ma taky isty ucinok ako boron obcajny?

Naposledy upravil: 5qo (2011-06-03 09:15:03)



4

Re: flourid

Nuz neviem, telo ked m u prestanes davat fluor  napr vo fluoridovanej vode sa postupne fluoru zbavi aj samo. Ja osobne pijem hlavne destilovanu vodu, tj nemam s chlorom ani s fluorom problem. To malicko co dostanerm z kupela, kde pridam samozrejme 1/4 lyzicky kyseliny askorbovej na neutralizaciu chloru a fluoru  mi nevadi.
Na odmorovanie od fluoru  borom mozes brat trochu boraxu, nakoniec sa nachadza aj v roznych mineralnych vodach, alebo este lepsie je si ho pridavat do kupela, tak transdermalne vytiahne volny chlor aj fluor z tela.
Da sa odmorovat napr aj zeolitmi, jodom a podobne.
Co sa tyka kalcifikacii, CaF2  je vodorozpustny, tak isto CaCl2, takze v tejto forma sa v tele neudrzia.
Kalcifikacia je hlavne vo forme CaCO3 alebo stavelan vapenaty a to sa da odburavat najma chelaciou.
Extra mineralove zmesy na kosti pouzivane striedavo s chelaciou casto odstrania kalcifikaty v makkych tkanivach. Pomaha pri tom brat vitaminy D-3 a K-2( M7) a samozrejme teplo, kde sa lokalne zvysi teplota a s tym sa lokalne odbudovava nanos .
Ja na to pouzivam infracervene svetlo(LED infared pad)



5

Re: flourid

no ja som to schytal davnejsie z liekov , je to zatajovana informacia preto som o tom nevedel az po roku som nedavno zistil ze posledny liek ktory som bral este ked som braval lieky bol ciprinol ktory vraj patri do skupiny fluoroquinolone drug a obsahuje vraj fluor,do teraz mi nebolo jasne ako to zo seba dostat -bolesti zaludka klbov a ani odmorovanie nepomohlo aj na http://www.askapatient.com/ pisu ludia ze im to uplne ponicilo zivoty ze nemozu chodit 10rokov po tychto liekoch atd. az teraz som sa dopatral ze sa jedna asi o otravu fluorom. inac sa tajne dava aj do inych liekov(hlavne antidepresiva,ale aj protikvasinkove ci antibiotika) ako som zistil samozrejme na letaku nic nie. uplne som z nich zhnuseny ako aj z celej fda podplatenej.

spat k teme takze:
1. EDTA rozpusti kalcifikaty urcite nie?to by nemala byt dlhodoba zalezitost nie?max 2-3 mesiace nie?
2.boron staci v kapsuliach alebo borax je lepsi? pozeral som ze ho maju aj u nas http://www.centralchem.sk/?IDe=40939 ale je tam ze skodlivy a pisu o nom ze sa pouzivako pesticid tak sa ho troska bojim,je podla teba bezpecny?
3.ten calcium carbonat je podla teba pre mna vhodny? je to asi zla forma ktora sa nezabuduje ze? neulozi sa mi to potom ako kalcifikat do tkaniva?
4.spominal si chloridy, aka je najvhodnejsia forma?

Naposledy upravil: 5qo (2011-06-03 14:20:14)



6

Re: flourid

Chelacia normalne je obycajnymi ovocnymi kyselinami, urychlena je potravinarskym  kyslidlom EDTA, ktore pracuje na vacsinu kovov, okrem ortuti.
Ja mam zdroj boru v mineralovych zmesiach na kosti, o velkych davkach boru som sa dozvedel az na tejto teme a nemam s tym ziadnu skusenost.
Pozrel som si borax(tetraboritan sodny) na nete, tj jeho MSDS
www.sciencelab.com/msds.php?msdsId=9924967
a tam uvadzaju LD50( davka pri ktorej 50% potkanov zahynula)  az 2400 mg na kg vahy, co je prepocitane na priemerneho 70 kg cloveka  168 gramov. Takze pol gramu az gram rozhodne nevyzera nebezpecne
Kalcium karbonat je mlety kamen, vodonerozpustny z v zaludku sa z neho cast meni na vodorozpustny  chlorid, a to sa moze absorbovat. Toto je ale velmi zla forma vapnika pre telo.
Kalcifikaty sa vytvaraju najma na mieste zapalov a je to casto na ukor vapnika ulozeneho do kosti. Ked clovek berie dost vapnika a inych mineralov na kosti spolu s vitaminmi D-3 a najma K-2, tak sa dokonca pri odburavani kalcifikatov kalcium spoat uklada do kosti. Na to je treba mat ale telo alkalizovane.
Nuz a zapaly treba potlacat a ich priciny adresovat tak isto



7

Re: flourid

vdaka za pomoc este dve otazky
EDTA mi nevynesie aj jod a boron? pokail viem hovoria ze chelatory nefunguju na halogeny je to podla teba pravda ci nemam to radsej brat spolu?
tato EDTA je dobra? http://www.iherb.com/Source-Naturals-ED … 24630?at=0 nevadi ze tam je vapnik v tej kapsuli?dokaze to naviazat vapnik este aj z kalcifikatu ked uz je v kapsuli niaky vapnik?
a druha otazka k tomu boraxu,vstrebava sa uplne a dobre aj cez kozu cize sa plnohodnotne moze prijmat aj kupelou ak osi spominal? inac ten borax nevie kde kupit lebo niekde kde je zlozenie pisu aj ortut a arzen tak sa bojim kupit co v tom vsetko je ,nemas niaky dobry zdroj nahodou kde by mal byt cisty lebo kvalitu moc asi povacsine neriesia vzhladom na to ze je to ako hnojivo vacsinou pouzivane

Naposledy upravil: 5qo (2011-06-03 19:00:59)



8

Re: flourid

Kyseliny(vacsina chelatorov) sa viazu na kovy, a jod a bor nie su kovy.
Potravinarsky borax som nikdy nekupoval, ja som pouzival obycajny na pranie do kupela.
Viem , ze sa pouziva aj do jedla z nejakych dovodov( e- 285) v niektorych krajinach ako konzervant a na pevnejsiu-gumovitu strukturu(Cina a ine azijske), ale v USA to nie je dovolena prisada, a tak ani neviem, kto by ho mal v potravinarskej kvalite.
Nasiel som ho len u exporterov z vychodu, pozri napr
http://www.alibaba.com/product-gs/44566 … grade.html
Zialbohu ti nepredavaju v malom a minimum je 20 ton, hahaha
V literature je vela zmienok , aky je borax nebezpecny, ale podla MSDS veru je menej nebezpecny, ako obycajna kuchynska sol, tj co sa tyka otrav a LD50 hodnot.
Nuz ja verim skor testom, ktore urobili pri stanovovani vlastnosti,(. MSDS) nez nejakym reciam bez dokazov.
V USA najdes prakticky len 20 mule team znacku
http://www.soapsgonebuy.com/ProductDeta … w=ExtInfo, ktora sa pouziva aj do mydiel a samponov, tj nemoze nejak extra skodit kozi, kedze aj mydla aj sampony sa pouzivaju na telo.



9

Re: flourid

a ako vlastne reaguje, ked nasypes do kupela spominanu kys.askorbovu ? s chlorom, co je tiez kyselina



10

Re: flourid

Volny chlor nie je kyselina ale agresivny prvok, halogen. A kyselina askorbova sa nan naviaze, podobne ako sa naviaze na kyslik(antioxidant) a tym ho neutralizuje.Tj v tej forme uz nie je agresivny=skodlivy.
Antioxidanty nie si len proti skodlivemu atomarnemu kysliku, ale zneskodnuju/neutralizuju vsetky agresivne latky v tele( tzv. volne radikaly)
Tak isto napr chlor spolu so sodikom (NaCl ) je neskodny, dokonca nevyhnutny v nasom tele a potrave najma na vedenie elektrickych nervovych signalov po tele.



11

Re: flourid

a co takto borax do bazenu namiesto chloru? ale inac sa troska bojim lebo kde pisu cistotu sa udava napr na centralchem sk maju 99,5% nikde nie 100 percenttak sa bojim co je ten zvysok pol percenta ci nie tazke kovy lebo niekde pisu aj ortut a podobne.
a ta edta
http://www.iherb.com/Source-Naturals-ED … 24630?at=0
je v poriadku na odstranenie kalcifikatov?lebo tam ma vapnik niaky ci dokaze odburat vapnik ked uz v nom je naviazany ale pozeram ze vapnik je asi v kazdej ako je to mozne.?
inac aky odstup medzi mineraln a EDTA?obden to robit striedavo ?
inak by nemal odstrnovat EDTA iod a bor si vravel lebo to nejsu kovi ale ked odburava vapnik ktory tiez nie je kov tak uz neviem co si myslet.
snad vyskusam najprv boron cisty , vtom borax je jedine okrem boru co moze pomoct boricka kysleina tusim ale ta bohvie ci odstranuje fluor.

Naposledy upravil: 5qo (2011-06-04 20:16:21)



12

Re: flourid

Vapnik  a horcik su kovy.
Borax do kupela asi mozno davat ber nebezpecia tazkych kovov, nakoniec to iste nebezpecie je zo samponov a mydiel s boraxom.
Ortut a ine tazke kovy sa nenachadzaju vo velkom mnozstve na povrchu zeme, dostavaju sa tam hlavne z bani, kde sa vynasaju na povrch tazke kovy z hlbky.
Borax ale je lahka solna usadenina, je ho plno v USA a tazi sa povrchovo na pustach, takze predpokladam, ze tunajsi nie je extra zamoreny tazkymi kovmi.
Kedze ho FDA zakazuje pouzivat ako prisadu do jediel, neuvadzaju ani percento tazkych kovov, kedze sa jedna len o priemyselne vyuzivanie. Ale v MSDS uvadzaju pre priemysel aj kolko znesie clovek (vlastne skusane na potkanoch) skor nez je otraveny boraxom a ako som spomenul, su to davky velmi velke, ovela viac, nez napr nevinnej kuchynskej soli.

Inac podozrievam tu FDA zase z nejakej hry, lebo nevidim nikde dokazy na skodlivost boratov v mensich davkach, okrem tvrdeni bez bazy dokazov
http://www.suite101.com/content/the-haz … ax-a161104
Mimochodom boricka kyselina sa pouziva od nepamati na sterilizaciu oci, v ocnych kvapkach a zrejme kedze bola prilacna a prisli s novymi patentovanymi a extremne drahymi ocnymi kvapkami, tak odrazu je boricka kyselina ociernena ako neucinna a dokonca skodliva.FDA je dnes nepriamo sluha farmaceutickeho priemyslu a ten, ako kazdy priemysel bez vynimky ma ciel zarobit a je ochotny pouzit na zabezpecenie svojich cielov cokolvek, vcitane zneuzitia FDA a lobby v kongrese a senate.
To, mi pripomenulo, mam niekde odlozenu aj boricku kyselinu 200 gramovu flasku,je to prasok, z ktorej som si kedysi pridaval do samponu a jedneho casu vyrobil  aj 3% ocne kvapky.



13

Re: flourid

a aka je lepsia forma boru : NOW food-Calcium Borogluconate alebo ostatne firmy ponukaju Boron (as boron citrate, glycinate, aspartate chelate)? pre mna asi ta druha ked chcem aj chelovat tu calcium formu by mi to asi EDTA asi vytiahle ze? bor je vlastne polokov to znamena ze sa moze vyskytovat aj v amorfnej forme aj v kovvej spravne? cize Boron (as boron citrate, glycinate, aspartate chelate)nie je kovova forma a moze sa brat spolu z EDTA pochopil som to srpavne?a calcium je kovova forma?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Tr … /7273?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Boron-3- … s/428?at=0

Naposledy upravil: 5qo (2011-06-05 16:25:04)



14

Re: flourid

Uvedene zdroje su na dodanie boru na kosti, nie na chelaciu. Ked pouzivas napr EDTA na chelaciu tazkych kovov alebo vapnika, pouzivas jednu az dve 625 mg kapsule denne
Inac glycinaty a ine proteinove chelaty sa vyborne absorbuju.Ja dostavam bor v zmesi na kosti s inymi mineralmi, ked to obcas beriem. Nutne je brat pri chelacii napr rano EDTA a vecer remineralizovat telo, aby sme celkove nestracali vapnik a horcik.
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/I … 4294967192
V poslednom case si k tomu davam extra D-3 a K-2, najma formu meniquinone
http://www.swansonvitamins.com/SWU671/ItemDetail?n=0
Ja som sa povodne zasobil z tohoto zdroja
http://drjulianwhitaker.com/Products2.a … uctID=MK10
ked som sa docital, ze K2M7 je schopny postupne presunut vapnik z makkeho tkaniva(vysledok zapalovych procesov) do kosti. Samozrejme s pomocou extra D-3



15

Re: flourid

vdaka pozrem sa na to ,jednym okom som sa na to uz pozeral k2 mam obycajnu zo zasob este doma tak skusim objednat tuto mk7 aj ked pozeram ze vacsinou sa to robi z NATTO co je pre mna problem -alergia na soju. (inac som pisal SOLGAR na vitamin e dotaz kde pisu ze neni soja ci tam je lebo niekde uvadzaju ze je a odpisali mi ze je zo soje ale odstranuju dodacone protein ktory sposobuje alergiu-cize teoreticky mi na soju mohli fungovat dairy enzymi ak to sposobuje naozaj bielkovina??????)
ten bor nemyslim na chelaciu ale na vytlacenie fluoru,mohol by stacit?
inac na tie kalcifikaty troska funguje aj to stare k2..kvoli tomu dokym nedojde tento m7, ale inac ja mam doma teraz bone strenght od now tam je tusim 100mcg k2,
na tie kalcifiakty som videl zmienky o lokalnom dmso a velkych davok MSM oralne co si o tom myslis?
este len tak pre zaujimavost som narazil zmienku o tom ze kalcifikaty sposobuju vela lieky na riedenie krvy.

Naposledy upravil: 5qo (2011-06-05 19:39:11)



16

Re: flourid

Kalcium sa v krvi nachadza cely cas, ci uz z potravy alebo odbyravania z kosti, nasej velkej zasobarne mineralov.
Pri kyslom tele je odburavanie caste, pri alkalizovanom prakticky nie je. A prave forma , ktora sa odburava z kosti, malo rozpustna je zodpovedna o ukladanie vapnika inde, najma v chladnejsich bodoch tela je krystalizacia z prwesytenych roztokov(vyrastky na chrbtici, patach, na rukach atd. Samozrejme to je vzdy dosledok zapalov, tj bojovanie proti zapalom a alkalizacia tela tento trend potlaca. Paradoxne aj extra prisun vapnika vo vodorozpustnych formach alkalizuje telo a tym sposobuje ukladanie vapnika do kosti a neodburavanie a usadanie v makkom tkanive a chladnejsich castiach v tele.



17

Re: flourid

myslis ze ta dobra forma k2 je na tie kalcifikaty taka dobra ze sa zaobidem bez chelacie?
a do akych davok by si siel s tym k2m7 na tie kalcifikaty a do kaych davok boru na vytlacenie fluoru z tela(samozrejme popri jodu)



18

Re: flourid

Ja osobne beriem okolo 100mikrogramov MK7,, ked nezabudnem.
Na ten flour ti odpovedat neviem, zialbohu. Ale zaobstaraj si borax cisty podla moznosti ako napr znacka 20 mules a davaj si ho za hrst dotepleho  kupela a moc sa v nom aspon hodinu. Ja robim podobne obcas s horkou solou(Epsom salt) ktora dodava do tela transdermalne horcik a robi mi to dobre, takze sa asi nieco do tela takto dostane.



19

Re: flourid

Čo hovoríte na tento K2M7? http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Sour … 24625?at=0 Má až 120mcg K2 v jednej kapsuli.



20

Re: flourid

OK. kedze je to novy doplnok, este su ceny vysoke, ale ako vidim z tohoto prikladu uz zacinaju padat dole.Vdaka za uvedenie.



21

Re: flourid

dnes som bol v centralchem.sk pozret ten borax, takze dali mi do ruky tetraboritan sodny dekahydrat p.a a neviem co znamena ten dekahydrat ....je to v poriadku?
a dalsia vec maju tma presne popisane aj ostatne zlozky ,kedze kazdy tetrtaboritan obsahuje aj ine zlozky pravdepodobne ahodnoty su nasledujuce

obsah hlavnej zlozky....min 99,5%
latky nerozpustn v HCL...max 0,008%
sirany...... max 0.001%
chloridy.....max0,005%
zelezo......max0,0007%
tazke kovy(ako PB)...max0,001%
arzen......max 0,0005%

co na to hovoris su ot zanedbatelne hodnoty porovnatelne zo zamorenim v strave alebo radsej neuzivat?ak hej kolko gramaze by si si dal do kupela ?

Naposledy upravil: 5qo (2011-06-06 12:22:31)



22

Re: flourid

Uvadzaju tazke kovy dokopy na 0.001%, tj 10mg na kg= 10 ppm. To je privela na jedenie, ale ked to rozpustis do kupela, tak to asi nie je skodlive .



23

Re: flourid

inak ked gram uzijem to je 0,01mg to je moc?nemas niake info kolko ma naprikald porcia juznejsie zijucej ryby len tak pre porovnannie?
lebo vobec si z tej davky neviem spravit obrazok kolko to je ci je to telo schopne vylucit.



24

Re: flourid

Na ortut sa uvadza 0.005 mikrogramov ako uz zamorenie, co mnohe ryby prekracuju aj vyse desatnasobne.
Ale neodporucam nikomu jest priemyselne produkty, ktore nie su kazdodenne kontrolovane na zamorenia, len priblizne technicky na cistotu. Nie ze by som pochyboval o tych cislach zamorenia v priemere, ale nie je tam ziadna zaruka, ze nie su prekrocene hrubo v jednotlivych baleniach.



25

Re: flourid

nasla som tieto mineraly, celkom sa mi paci obsah - az na tu med. RNG myslis, ze je to zanedbatelne mnozstvo, alebo radsej si treba vybrat take doplnky, ktore su bez obsahu medi? obsahuje aj boron 3mg.



26

Re: flourid

Co mas proti medi? Telo potrebuje asi 3 mg medi na tvorbu krvi, len ma  byt podla moznosti brana osobitne od zeleza a zinku.
Med je tiez protizapalova pri klbovych bolestiach.



27

Re: flourid

citala som, ze bezny clovek ma zo stravy medi dostatok, kym inych mineralov dostatok nema. preto sa tam neodporucalo doplnanie medi, na rozdiel od inych mineralov.

Naposledy upravil: zuzinka (2011-06-08 05:42:22)



28

Re: flourid

Vacsina ludi ma aj dostatok zeleza....a predsa ho casto najdes v doplnkoch. A casto spolu so zinkom a medou, co je zla kombinacia, lebo zelezo zamedzi do znacnej miere absorbcii zinku a aj medi



29

Re: flourid

Vela ludi odporuca kupovat zubnu pastu bez fluoridu, ale ja mam pocit, ze odkedy taku pastu pouzivam, (co je uz asi 2 roky) ze sa mi o moc viac usadza na zuboch pigment. Nikdy predtym som tento problem nemavala a teraz musim chodit kazde 3 mesiace na pieskovanie zubov, lebo ich mam od kavy a caju uplne zasednute. Moze to byt z toho chybajuceho floridu v paste??



30

Re: flourid

Pieskovanie zubov?!? Ved to ti znici na nich sklovinu!!!Naviac ju urobi drsnu/poreznu, tj sa bude o to viac farbit
Ked si ich chces nasilu vybielit, na to su peroxidy, jahody, banabova vnutorna supka a podobne.



31

Re: flourid

No ta dentalna hygienicka tvrdi ze radsej raz za 3 mesiace pieskovat, ako pouzivat kadejake bieliace pasty. Takze peroxid mi menej poskodi sklovinu?? A kolko percentny si mam dat namiesat??



32

Re: flourid

Skus zatial babanovu supku a jahody, nez zacnes s chemikaliami. Inac na bielenie zubov pouzivaju asi 1% peroxid. Peroxid je oxidator, vybieli rozne farebne latky ale neuberie zo skloviny.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-21 19:05:42)