1

Téma: Dusivý kašel

Ahoj RNG
znovu sa obraciam na Teba o radu. Minulý rok po prekonaní virózy mi zostal dusivý kašel, na ktorý mi pľúciar po rôznych vyšetreniach nasadil 4 vdychovacie spreje a 4 druhy liekov a diagnostikoval mi ekvivalent astmy. Problémy okamžite ustúpili. Liečbu mi naordinoval na 3 mesiace. Po 3 týždňoch som začala pociťovať  vedlajšie účinky – búšenie srdca, vysoký tlak, nespavosť. Tak som svojvolne lieky vysadila a nakoľko problémy skončili, ani som už nešla na kontrolu. Asi po 2 mesiacoch sa problémy začali opakovať najprv pozvolne a dnes už častejšie – cca 1 x do týždňa akútny dusivý kašel ktorému predchádza ucpanie nosných dutín, vykašliavanie hlienov (bezfarebné) a vtedy si musím vstreknúť z jednoho z predpísaných sprejov. Denné časté pokašliavanie je už normálne. Mám obavu ísť znovu k lekárovi, lebo viem že všetko sa bude opakovať. Rada by som to chcela liečiť prírodnou cestou, len neviem čo na to. Už som využívala KS aj oregánový olej ale zatiaľ bez efektu. (KS – 20, oreg.olej kúpený u nás 30%-ný od FINCLUBU)
Užívam ešte probiotiká a  Omega-3, EPA a DHA, 700 mg, z iHerb. Prosím poraď mi. Vďaka



2

Re: Dusivý kašel

Davka na carvacrol musi byt 3x100 miligramov minimalne, ja pouzivam v pripade kaslu az 3 x 300 mg a ucinok=odhlienovanie je skoro okamzity.Pozri na vyrobok firmy NOW, kde v kazdej kapsuli je zhruba 100m mg carvacrolu.
Fionclub ma slabe a drahe produlty, spo zavadzajuco nizkymi odporucenymi davkami.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0