1

Téma: Imunita

Ahoj RNG, poradil by si mi prosím nejaké dobre betaglukany z Iherb, príp. aj niečo iné na posilnenie imunity? Vitaminy beriem C,D3,Selén, E, B 50, A, minerály Zn, Mg, sem tam Ca. 1x za týždeň 15 kv lugolovho roztoku na kožu.



2

Re: Imunita

na udrzbu pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-1-3 … s/406?at=0
Na seriozne  branie(rakoviny, tazke choroby) odporucam 3x500 mg tj pozri
http://www.iherb.com/Life-Source-Basics … 11128?at=0



3

Re: Imunita

Fero

porad mi prosim kde si kupil ten lugolov roztok?



4

Re: Imunita

Yannie napísal(a):

Fero

porad mi prosim kde si kupil ten lugolov roztok?

Pytas sa sice Fera ale ak mas problem so zhananim Lugolu alebo ochotou lekarnikov pri jeho vyrobe, mozem Ti Lugol alebo tinkturu urobit a poslat.



5

Re: Imunita

OK



6

Re: Imunita

RNG a čo by si este odporúčal brať pri rakovine ?



7

Re: Imunita

Yannie napísal(a):

Fero

porad mi prosim kde si kupil ten lugolov roztok?

Mne ho zarobili v lekární smile



8

Re: Imunita

Igor napísal(a):
Yannie napísal(a):

Fero

porad mi prosim kde si kupil ten lugolov roztok?

Pytas sa sice Fera ale ak mas problem so zhananim Lugolu alebo ochotou lekarnikov pri jeho vyrobe, mozem Ti Lugol alebo tinkturu urobit a poslat.

Super! Este zhanam, ked dnes nenajdem poprosim ta, potrebujem hlavne tinkturu! Ty si lekarnik?



9

Re: Imunita

Yannie > Ahoj. Nie som lekarnik. Nejake tie Lugoly som vsak uz namiesal. Tiez som mal kedysi problemy so zhananim Lugolu aj ked nakoniec som nasiel ochotnu lekaren, ale zaobstaral som si vsetko potrebne na to a miesam si to sam.



10

Re: Imunita

Igor ahoj!

Udajne mi namiesaju v lekarni po Velkej noci jodovu tinkturu, musi zistit ako sa to presne robi :-) Keby bol problem ozvem sa. Dakujem ti za ponuku smile



11

Re: Imunita

Z temy Rakovina z www.rng.nazory.eu sem uvediem najma doplnkove metody
Doplnky na rakovinu:
Su doplnky ktore priamo napadaju alebo nedovolia rozmnozovat sa rakovinnym bunkam, tj cytotoxicke:
Velke davky vitaminu C, B-17(amygdalin),  graviola, lapacho, paw-paw,Samento/vilcacora, artemisinin, lactoferrin, elagitanin ,citral, monolaurin a ine.
Su latky ktore podporuju obranu tela proti vzniku rakovinnych buniek a posilnuju telo v bojo proti nim ako:
Betaglukany, riasy a vytazky z nich(chlorella, spirulina dunaliena, fucoidan, Seanol) I3C, DIM, crinum, calcium glucarate, vitamin D , selen, rybacie oleje, lanovy a kokosovy panensky a samozrejme vsetky antioxidanty, vcitane bioflavonidov, resveratrolu alfa lipoickej kyseline a CoQ10.
A je osobitne cistenie tela od toxinov a zamorenia, co prispieva k zvysenej obrane tela a menej tvorenia roznych poskodenych utvarov a rakovinnych buniek, ako:
Enzymi(bromelain, papain,. pancreatine, fungalne enzymi, serrapeptaza...),
absorbenty(vlakniny,drevenne uhlie, bentonity, zeolity, najme vsade prenikajuci tekuty zeolit),
chelacne agenty(ovocne a zeleninove kyseliny, EDTA, DMSA,cilantro a ine zelene vrsky zelenin)

Viac na kompletne lekarske protokoly najdes na   www.cancertutor.org



12

Re: Imunita

A este by som sa chcel spýtať či je dávka 15 kvapiek lugolovho roztoku na kožu 1x za týždeň dostačujúca pri hmotnosti 95kg.



13

Re: Imunita

Nuz jem to ovela viac, nez dostavas zo vsetkych potravin dokopy. Prepocitane je to od 2 do 4 mg na den, avsak cast z toho sa na kozi odpari, najmenej pod pazuchou.
Aj ja tolko beriem, niekedy aj viac, ked nezabudnem. Samozrejme je to daleko od japonskeho priemeru, ktori dostavaju v rastlinach z mora v ich strave priemerne az 13.6 mg na dospeleho(priemer uvadzany bol donedavna 12.5 mg denne, vcitane deti.)



14

Re: Imunita

ten lugol je v bratislave v lekarni vitamin na zahradnickej.a ked byvate inde treba sa pytat v lekarniach ktore sa nachadzaju v nemocniciach a zdravotnych strediskach tam to budu skoro namiesavat ako v" normalnych"



15

Re: Imunita

Vdaka



16

Re: Imunita

Ja som do tek lekarne pisal aj volal na tej Zahradnickej ul. v BA no mgr. ma odbila tym, ze Lugol maju len na lekarsky predpis...



17

Re: Imunita

milan zajdi si tam osobne a vypytaj si ju mozno ti ju daju.ked som tam bol tam jedna mladsia ta ze sa musi spytat ci to je na predpis a ta starsia povedala ze neni a dali mi to samozrejme pred robenu 6percentnu ,nemohol som si povedat kolko chcem-odchyt si tu starsiu. je to cele trapne normalne lieky na predpis im nikdo nekotroluje a mozu davat komu chcu len tak a robia to-znamim,teda okrem antidepresiv. no a aj aspirinov predava kopec lekarni vyrobcom pervitinu 10 000kusov za mesiac a nikdo ich nekontroluje .ale kvoli jednemu jodu robia cirkus aby im na to nikdo neprisiel to je smiesne



18

Re: Imunita

Cely boj proti jody je systematicky a prevadzany uz  od 40tych rokov, postupne pritahuju viac a viac pod roznymi zamienkami.



19

Re: Imunita

jeden z dovodov, preco nechcu namiesat nieco , co ma byt len na predpis hocikomu je strach, ze sa vecer uvidia v bulvarnych tv novinach joj a markizy...ze predaju hocico a stratialicenciu.takze aj toto je dovod tzv.neochoty



20

Re: Imunita

Nuz je ale absurdne, ked daju nieco, co je uplne neskodne na zakazanu listinu, a pritom predavaju volne skodlive chemikalie, ako napr aspirin, ktory len v USA rozne zabije vyse 17 000 ludi(krvacanie do zaludka a criev)



21

Re: Imunita

RNG mozes poradit vhodny vyber doplnkov pre deti na zvysenie imunity od IHERB, kedze su opakovane 5-6 krat do roka chore, bolesti hrdla, nadchy, kasel atd..
Vopred dakujem..



22

Re: Imunita

http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … 18-ml/4215
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770



23

Re: Imunita

Ahojky, prosim Ta, ako davkovat tento betaglukan mne a ako 11 rocnej dcere prosim?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-1-3 … s/406?at=0

Dakujem, Petra

Naposledy upravil: Petka777 (2012-07-19 11:41:49)



24

Re: Imunita

Rozdiel   je pouzivanie betaglukanu len tak na zvysenie imunity, kde staci 2 x 200 mg, a intenzivne liecenie, kde napr pri rakovine odporucam 3 x 500 mg podla lekarov, ked chcem dosiahnut maximalne zvysenie aktivity(az 8 krat za 3 tyzdne) NK bielych krviniek a strojnasobnenie ich poctu. To su samozrejme vzdy davky na dospelu osobu tj asi 70 kg. Na one vahy to treba v pomere vah prepocitat.



25

Re: Imunita

Jasne, dakujem!



26

Re: Imunita

OK



27

Re: Imunita

chcem sa opýtať. Ak mi pre myastheniu gravis odstranili Tymus, ktory "vychovava" biele krvinky k tomu, aby vedeli ako chranit telo, tak co to znamena ak ho nemam? je potrebne nahradzať nejakymi doplnkami ten tymus? ak sa to vobec da, alebo si telo poradi a bude fungovat ako ma?



28

Re: Imunita

Nuz my nie sme jasterice nam chybajuce organy nedorastu. Na stastie v dospelosti ma tymus dost malu funkciu, takze sa clovek bez neho pomerne dost dobre zaobide. Ale rozhodne nie tak dobre, ako to tvrdia chirurgovia, zialbohu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thymectomy
Casto sa po tom uzivaju protizapalove a ine drogy, potlacajuce imunitu.

Nuz protizapalovych je v prirode plno a na imunitu ma asi najvacsi vplyv nasa probioticka mikroflora, takze tu si treba udrzovat extra dobe, tiez cistit telo enzymami pomaha.
A potlacanie imunity nijak neschvalujem, lebo tym sa otvoria dvere pre rozne nakazy.



29

Re: Imunita

dakujem pekne :-)



30

Re: Imunita

OK



31

Re: Imunita

Prosim vás je to pravda, ze ak mam vybraty tymus kvoli autoimunnemu ochorenie, tak oslabne imunita tela a nastava problem s vapnikom a manganom v tele? a sposobuje to svalovu slabost? pretože tymus predsa v dospelosti zanika vsak?
a može sa mangan uzivať kazdy den 10mg aj dlhodobo alebo su tam potrebné nejaké prestávky?

dakujem :-)



32

Re: Imunita

Myastenia gravis sa niekedy "lieci" vyoperovanim thymusu.
Myastenia gravis ma nasledky oslabenie svalstva. To sa po vyoperovani thymusu regeneruje za niekolko mesiacov.
Inac medicka literatura nikde nespomina, ze by boli potom problemy s manganom alebo vapnikom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thymus
ked ti zistia z krvi nizke hladiny mieralov tak to sa da doplnit samozrejme, najlepsie vo forme proteinovych chelatov, a samozrejme musis brat zaroven vitamin D-3 a K-2 pre zlepsenu absorbciu a zabudovanie do nasej zasobarne mineralov , do kosti.
Manganu potrebujeme relativne malo, lebo sa nacgadza v roznych jedlach a teda doplnovanie v pripade nedostatku v krvi je obvykle okolo 5 mg a spotreba tela pod 10 mg denne. Predavkovat sa udajne da lahko, takze opatrne s doplnanim.
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/drug … l/182.html



33

Re: Imunita

Rng, ako dlho je treba uzivat betaglukan na prevenciu ci zvysenie imunity u deti a aka dlha je potrebna pauza?
udajne sa zvycajne berie 3 mesiace a 3 mesiace zas pauza.
Dakujem.



34

Re: Imunita

Betaglukany nepotrebuju ziadnu pauzu, su ludia, co ich beru vo Svedsku od roku 1980, ked ich zacali brat kvoli znizenej imunite.
Ale ako vsetky doplnky, beries ich len vtedy, ked ich potrebujes. Inac zbytocne vyhadzujes peniaze.



35

Re: Imunita

ano, dakujem. no deti zacali byvat castejsie chore (skolka), cize kvoli tomu.



36

Re: Imunita

Nuz priprav sa na to, potrebujes citricidal,na kvapky do nosa, oreganovy olej a NAC na kasel, extrak t zolivovych listov na rozne, pripadne aj  chaparal na viralne utoky. To je to absolutne minimum na obranu, plus normalne doplnky ako zinok selen jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a kvalitne probiotika.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-08 00:32:59)



37

Re: Imunita

no vsetko okrem charapalu a vit. mineralov mam.



38

Re: Imunita

OK



39

Re: Imunita

Ahoj RNG, dlho mam problemy s imunitou, bral som dost vela ATB..mal som ureaplazmy, ktore nevedeli liecit, zda sa vsak ze je to uz OK podla vyterov. Chcel by som teda posilnit imunitu pretoze ma trapia velmi caste anginy, bol som aj u imunologicky a z testov zistili ze mam nizke IgA, cize sliznicnu imunitu, mam vybrate aj krcne mandle ... doma mame chlorellu, citricidal od biochem, no neviem presne ako to optimalne davkovat alebo co by si odporucil na imunitu co ma fakt silny efekt? + ak mozes ake probiotika by si mi odporucil, najlepsie tie, kt. sa daju objednat z hoogle Dakujem !!! ... strasne sa chcem vyhybat antibiotikam, avsak mavam niekedy take anginy, ze aj ked nemam mandle mam to tam strasne opuchnute, ze poriadne neviem ani hovorit a niekedy fakt az tie lieky mi zaberu



40

Re: Imunita

Ahoj RNG, dlho mam problemy s imunitou, bral som dost vela ATB..mal som ureaplazmy, ktore nevedeli liecit, zda sa vsak ze je to uz OK podla vyterov. Chcel by som teda posilnit imunitu pretoze ma trapia velmi caste anginy, bol som aj u imunologicky a z testov zistili ze mam nizke IgA, cize sliznicnu imunitu, mam vybrate aj krcne mandle ... doma mame chlorellu, citricidal od biochem, no neviem presne ako to optimalne davkovat alebo co by si odporucil na imunitu co ma fakt silny efekt? + ak mozes ake probiotika by si mi odporucil, najlepsie tie, kt. sa daju objednat z hoogle Dakujem !!! ... strasne sa chcem vyhybat antibiotikam, avsak mavam niekedy take anginy, ze aj ked nemam mandle mam to tam strasne opuchnute, ze poriadne neviem ani hovorit a niekedy fakt az tie lieky mi zaberu



41

Re: Imunita

Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/imunita
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
Kvapockova infekcia zo vzduchu sa dostava najprv do prinosnych dutin, kde sa moze udrziavat aj dlhje mesiace a znova a znova nakazovat s hlienami mandle, hrdlo, priedusky, pluca a dokonca aj stredne ucho. A na to pomozu len kvapky roztoku citricidalu do nosa, roztok je 4 az 8 kvapiek do deci vody alebo este lepsie do deci kokosoveho oleja. Kvapkat v leze, s hlaviou zaklonenou co najviac kolmo, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Ked mas hlieny, v nich sa usadia dalsie mikroby, co z hlienov ziju a na ktore atb neucinkuju, prave naopak ich podporia Roztok citricidalu ich znici, a na odhlienenie je NAC(2 x 600 az 1200 mg) alebo serrapeptaza(3 x 120 000 IU), ktora zaroven odmaskuva rozne zamaskovane infekcie, a tiez vsade prenikajuci oreganovy olej, kde ucinna davka musi obsahovat 3 x 200 mg carvacrolu. Radim pre to entericke kapsule, vyrobok firmu Now Foods, ktore obsahuju 100 mg carvacrolu minimum v kazdej minikapsulke
Na probiotika pozri napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
ktore su tepelne aj kyselinovo odolne, tj dostanu sa za ziva do criev, co na mnohe ine  na trhu zialbohu neplati
Probiotika treba ale podporit, lebo tie kapsulky su len malicka nasada, treba ich rozmnozit vyser 1000 krat a na to trena brat zxmes mikrovlaknin 10 az 20 grmov denne
Firma Vemica ma psylium a inulin, ine najdes len z dovozu, kde asi najlepsi zdroj je  www.swansonvitamins.com   kde maju arabinogalactans, glucomannan a najjemnejsiu/najucinnejsiu mikrovlakninu, modified citrus pectines
Hoogle ma len velmi obmedzeny vyber, pozri skor na www.iherb.com



42

Re: Imunita

Dobrý večer. Poprosila by som o radu. Ide o moju 9 ročnú dcéru, ktorá ma velmi často opakujúce sa kašle a nachladenia. Podľa vyšetrení má imunitu v poriadku, ale či je to ozaj tak, to neviem. Doteraz sme brali Imunoglukán, avšak  dočítala som  o betaglukáne a kolostre. Je vhodné posledné dve menované brat súčasne - vylúčime imunglukán. Plánujem kúpiť aj GSE, vitamín c, selén a zinok. Ešte k tomu selénu a zinku - je potrebné kupovať z USA alebo stačí aj obyčajný zo slovenska z lekárne?  ďakujem za každú radu.



43

Re: Imunita

Nie GSE, ale citricidal, profesional. Ine znacky su zatial radove menej ucinne. Ucinne su totiz v nich quaternialne zluceniny, ktore sa vyrobia patentovanym,procesom z polyfenolov vo vytazku z grapefruitovych semien.
Kazdy zo spomenutych zvysuje imunitu ale najviac pre imunitu robia probiotika, ktore si treba pravidelne nasadit a krmit mikrovlakninami.
Infekcie v prinosnych dutinach, co dostanes z kvapockovej infekcie  dost casto dnes,  sa daju lahko vynicit kvapkami roztoku citricidalu. Na odhlienenie je potrebne brat NAC, serrapeptazu a najma oreganovy olej, odporucam ten z formy NOW, co je v entericky pokrytych kapsuliach, kde zo 180 mg obsahu kapsule  je zarucene 100 mg ucinnej latky, carvacrolu.
Inac na znackach nezalezi, zalezi len na obsahu. Ale dovozove su mnohe ovela lacnejsie a je tam vacsi vyber, nez domace na Slovensku.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-30 16:05:35)



44

Re: Imunita

ďakujem za odpoveď. Takže toto GSE http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … 18-ml/4215 nie? A iherb má aj citricidal? Lebo som ho tam nenašla. Alebo som ho prehliadla?



45

Re: Imunita

Iherb nema pravy citricidal, profesional. Najdes ho napr doma z firmy Hoogle.



46

Re: Imunita

RNG, otazocka, ten betaglukan, co by sa stalo, keby to clovek berie vo velkej davke, ale nema rakovinu (resp. nevie o nej)?
Da sa to pouzit ako posilnovac imunity, tj. clovek sa citi zle (zly zivotny sty;), ale zacne uzivat 100mg denne.
Prepodkaldam, ze na druhy den nebude znovuzrodeny, avsak, dlhodobo (mesiac,dva,tri), a malo by to pomoct citi sa lepsie a predchadzat chorobam ako chripka a prechladnutie a podobne?



47

Re: Imunita

Kedze je betaglukan len specialny sacharid, v tele sa spotrebuje bez problemov. Ak si nepotrebujes zvysit imunitu, tak jedina skoda  ti bude na penazenke.
Dlhodobe branie primalych davok neodporucam. Intenzivne je to 3 x 500 mg, udrzobne 3 x 150 mg.
Ucinok betaglukanu vo vyssich davok je zvysenie aktivity makrofagov a znacne zvysenie poctu a ucinnosti NK bielych krviniek. Viac na ulohy jednotlivych bielych krviniek pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/White_blood_cell

Chripkam sa da predist alebo aspon mat kratky priebeh branim roznych doplnkov na zvysenie viralnej imunity.  Pozri v teme
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes

Ine nakazy ako kvapockova treba riesit kvapkami roztoku citricidalu do nosa, kam sa tie kvapocky v prvom rade usadia a odtial s hlienami nakazuju mandle, hrdlo, priedusky, pluca a dokonca aj stredne ucho.
Na imunitu najviac urobi dobra probioticka crevna flora, tj odporucam kazdemu brat exttra mikrovlakniny a nasadzovat si kvalitne probiotika.



48

Re: Imunita

  • Aky je rozdiel medzi betaglukanmi a EPiCorom?

  • Ake je davkovanie EpiCoru ? 



49

Re: Imunita

EpiCor su kvasnice s obsahom betaglukanov, pripadne aj roznych vitamonov B. Osobne , kedze tam nie je uvedene, kolko betaglukanov obsahuju by som ich osobne na seriozne liecenie nepouzival. Naviac su relativne na predpokladany obsah dost drahe.



50

Re: Imunita

Potrebovala by som vediet tvoj nazor na tento liek.
tento liek som brala chvilu kedze po jednej davke 10 tab. mi prislo tak ako keby som ochorela. Vzdy som si myslela ze lieky su na to aby bolo cloveku lepsie nie aby vyvolali chorobu. Takze mi bolo na vracanie, zle, ako keby som mala horucku, slabost, bolest v krku atd.
Chcem sa opytat co je to bakterial. lyzat a co si myslis je to dobre takto testovat telo. Viem ze na imunitu su lepsie veci prirodneho charakteru aj ich beriem len akosik kedze clovek musi pracovat v klimatizovanych budovach tak tych bakterii je dost na to aby clovek stale odolaval a pri niektorych bakteriach moj organizmus neviem bojovat.
prikladam popis:
Zloženie lieku
Broncho pre dospelých:
Liečivo: Lysatum bacteriale mixtum – lyofilizovaná zmes bakteriálneho lyzátu (Haemophilus influenzae, Diplococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae et ozaenae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes et viridans, Neisseria catarrhalis) 7 mg v 1 kapsule.
Pomocné látky: Amylum pregelificatum (predželatinový škrob), propylis gallas (propylgalát E 310), magnesii stearas (magnéziumstearát), mannitolum (manitol), natrii hydrogenoglutamas (nátriumhydrogénglutamas), gelatina (želatína), indigocarminum (indigokarmín E 132), titanii dioxidum (oxid titaničitý, E 171).