1

Téma: Bielenie zubov

RNG, chcem sa ta spytat ohladne bielenia zubov, aky mas na to nazor, predsa len zijes v Amerike, kde maju ludia povacsine biele usmevy. Pomalicky ta "moda" zachvacuje aj Slovensko, mozes dat nejake rady?

Preco nepouzivat sodubicarbonu, alebo naopak sodabicarbona neposkodzuje zubnu sklovinu?

A ci nevies, ako je to v amerike s tymi nalepovacimi bieliacimi pruzkami, co si aplikuju ludia doma, je to skodlive, aby mali potom zubari viac prace s pokazenymi zubami? Ak si nahodou zacul, ake su ohlasy, ci nakoniec vsetci americania chodia s umelymi zubami, lebo si ich znicili domacim bielenim, alebo to domace bielenie nie je nakoniec take skodlive.
Dik za odpoved.



2

Re: Bielenie zubov

Nuz ja osobne som proti bieleniu zubov peroxidmi. Sice nacas vyzeraju belsie, ale casom ked to, robis casto zosediveju.
Nepozeraj, ako to, vyzera vo filmoch a televizii, to je znacne upravovane dodatocne elektronicky.
Ja pijem hodne farebnych ovocnych stiav(antioxidanty, karotenoidy) a teda nemam extra biele zuby. Ale ja sa nepotrebujem nijak skraslovat, ved od prirody som predsa dokonaly, hahaha.
Zuby sa najviac nicia abrazivnymi zubnymi pastami a napojami plnymi kyselin. Tiez samozrejme cukrom a jemnymi bielymi mukami ktore podporuju rast bakterii na krckoch produkujucich kyseliny rozrusujuce sklovinu.
Najlepsie im robi jedenie masa, zelenin a napr jablk, ktore zaroven aj bielia kyselinou jablcnou(malic acid)