1

Téma: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

RNG chcel by som sa ta spytat, ze ktore pridavne latky povazujes za bezpecne a ktore naopak za nie moc bezpecne ?
Myslim tym tie: Magnesium Stearate, mikrokrystalicka celuloza, vosk a pod...



2

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

Vsetky e-cka v doplnkoch musia byt FDA oznacene ako bezpecne. Ja osobne mam ale nazor, ze vsetko, co nie je pre telo potrebne sa don nema pchat.
Preto sa snazim dostat doplnky bez pridavkov len v prasku alebo kapsuliach, nie tabletkach
Ale mnohe e-cka su dokonca stravitelne, takze nie je e-cko ako e-cko.
Na magnesium stearate specificky pozri napr
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnesium_stearate podobne na celulozy a ine.



3

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

a jak je to u nas ? ...u nas asi je to co sa tyka tychto e-cok dost volne nie ?



4

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

E-cka nie us US system, ale Europsky.
Kedze ale nasi predstavitelia podpisali bez oznamenia verejnosti, tj potajme za nasim chrbtom  plno medzinarodnych dohod, jedna z nich bola aj niektore "dohody"(lepsie povedane diktat) aj v zdravotnictve a potravinarstve, takze viacmenej bol prijaty aj ten systewm e-ciek, hoci nie je povinnost vyrobcov na produktoch uvadzat cisla eciek, vsetky prisady, prichute a farbiva musia byt z rady povolenych e-ciek minus tie, co nasa FDA uz nepovoluje.



5

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

Zdravim

DOkazal som zohnat farmaceuticke kapsule cistee len zo zelatiny udajne... a chcem sa spytat, ze ci bude vsetko v poriadku ked to naplnim vitaminom praskovym kupenym v DM drogerii !!! a dokedy to bude mat spotrebu alebo taka zelatina moze mat ked vyrobcovia este pridavaju magnesium stearate, celluloza a oxid titanicity(myslim) ? ale sa spytam takto:
V com to bude ine ako kupene napriklad od NOW Foods Vitamin C kapsule ???
asi blbe otazky ja viem ale radsej sa spytam odbornika smile



6

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

Naco sa namahas vyrabanim kapsul, ked vitamin C je vodorozpustny, ja si napr pridavam askorbovu kyselinu ako kyslidlo do caju.
Doma plnene kapsule nie su stabilizovane ani sterilizovane,ako vyrabane na automatickych plnickach v sterilnych podmienkach. Takze doplnky v nich maju pomerne kratku zivotnost
Dovod pre magnezium stearat je udrzanie sypkosti pri plneni(proti hrudkovaniu). Dnes sa uz nepridava oxid titanu, lebo boli ludia, co mali na to alergie. Inac to nestabilizovalo nic, to bolo len pasivne  bielidlo.



7

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

ahoj chcem sa opytat ci mozem nahradt http://www.starlife.cz/int/products/pro … mp;ID=2709 za http://www.iherb.com/Now-Foods-Chloroph … s/498?at=0 s now nevadi ze obsahuje listy s lucerny dik



8

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

chlorophylin z NOW je 2 x tak silny. Lucerna je dobra pre kazdeho, a aj tak je jej tam malicko, len 1/4 gramu.



9

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

Ahoj RNG.
Mozes mi napisat, ako je to v tom pripade, ak mam napriklad 2 druhy liekov s rovnakou ucinnou latkou, este aj na gramaz co sa tyka . Vcera som sa docitala, zevraj rovnaky ucinok nemusia mat, nakolko velmi zalezi, ake pridavne latky este obsahuje.
Konkretne mam na mysli liek proti hnacke predavany v Egypte Antinal a u nas predavany Endiex. Jednasa o latku nifurozaxid 200mg v jednej tbl. ako ucinna latka.
Doteraz som vzdy v Egypte uzivala ich Antinal, no lekari mi casto vravia, ze uz mozem kupit aj u nas Endiex a ten tam uzivat. Ale som toho nazoru, ze radsej tam uzivam ich Antinal.
Vcera som sa vsak dozvedela, ze Endiex, alebo Ercefuryl  v Egypte nezaberie, aj ked ma tu istu ucinu latku ako Antinal, lebo pomocne ,pridavne latky nemaju rovnakea to moze zmenit ucinok lieku ....aky je tvoj nazor na to?
Mozem teda aj v Egypte uzivat Endiex, alebo radsej tam ich liek a u nas nas liek aj ked je v nich rovnaka ucinna latka? 
Dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-01-18 13:30:25)



10

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

Farmaceuticke firmy s uplnym kludom cigania, ja sa na ich popisy vobec nemozem spoliehat.
Ale je hromada roznych nazvov na Nifuroxazide(atb ucinne na mnohe bakterialne infekcie criev, zavedene v 1966), zialbohu odvtedy sa mnohe "vyslachtili" (alebo vyrobili nove v genetickych laboratoriach?), takze su atb rezistentne.
Inac na ucinnu davku uvadzaju 800 mg Nifuroxazidu.
Ja osobne pouzivam ovela ucinnejsi doplnok, ktory je ucinny aj na mnohe antibioticky rezistentne crevne a ine bakterialne infekcie, a to je citricidal. Ten nosim vzdy so sebou, tak ako aj oreganovy olej, extrakt z olivovych listov , probiotika. A samozrejme vitamin C, E ,D-3 a jod.Vacsia davka jodu tak isto znici vacsinu crevnych infekcii.



11

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

Ano, ja tiez uzivam tieto doplnky, no kedze chodime niekolkokrat do roka do Egypta, mam pri sebe aj Antinal. Chcem teda vediet,lebo tebe verim, mam v Egypte v pripade potreby uzit radsej ten ich Antinal,alebo si mozem kupit u nas Endiex a ten tam uzit, aj ked sa v kutiku duse obavam, ci mi na tie ich crevne problemy pomoze....su identicke tieto dva lieky, alebo nemusia byt, aj ked maju ucinnu zlozku rovnaku.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-01-18 17:38:21)



12

Re: Ostatne ingrediencie v tabletkach/kapsuliach

Nuz pokial niekto nepodvadza, ak oba lieky uvadzaju roznake mnozstvo ucinnej latky, mali by posobit uplne rovnako., Pridavne neucinne latky su podla definicie NEUCINNE.
http://www.mims.com/USA/drug/info/nifur … ;type=full

Naposledy upravil: RNG (2012-01-18 22:41:41)