1

Téma: problemy s menstruacnym cyklom

Dobry den,

mam niekolko problemov:
bolestiva menstruacia - bez liekov proti bolesti nevydrzim, aj po uziti lieku sa necitim najlepsie, ale aspon ako-tak fungujem; raz som skusila aj algifen, maximalne povolene davky podla letaciku, ten dokonca vobec nezabral...

bolesti v podbrusku ma trapia viac ako 3/4 roka - moj gynekolog mi na zaciatku zobral stery myko- a ureaplazmy, chlamydie, vysetreny moc aj krvny obraz, zisteny len streptok, mala som ATB na 5 dni... ultrazvuk a palpacne vysetrenie ok... aj po ATB bolesti nadalej zostali, lekar to oznacil napokon ako bolesti psychosomatickeho povodu... kontrolne odbery po dobrati ATB mi vsak nerobil... sama som preto skusala uzivat magnezium, davkovala som podla inzentity bolesti 500-1000mg denne... ani to vsak velmi nepomohlo, pred mesiacom som ho docasne vylucila uplne...

mam aj problemy so spinenim pred menstruaciou resp. v druhej polovici cyklu, 4-7 dni, uz som mala aj 14-dnove silne spinenie... spinenie je vzdy cerstvou krvou, po troske pripadne aj krvavy hlien... skusala som to s B6 50mg denne tesne po menstruacii, jeden cyklus bol v poriadku (spinenie len den pred MS), v dalsom to uz nepomohlo, tak som vysadila, nakolko uz v novom (aktualnom) cykle absolvujem odbery na hormonalny profil...

Z prveho hormonalneho profilu mi bola zistena zvysena hladina hormonu TSH (pre istotu ma objednali hned aj na endokrinologiu), mam este pred sebou jeden hormonalny profil.

Ak by mi bol predpisany tyroxin na stitnu zlazu, mozno sa mi upravi aj spinenie pred menstruaciou.
Co by ste mi vsak poradili na zmiernenie bolesti pocas menstruacie? Nasla som tuna uz prispevky na tuto temu, bol spomenuty yam, preto o nom uvazujem. Ake este dalsie pripravky by boli vhodne? Najme co sa bolesti v podbrusku tyka?

Dakujem!



2

Re: problemy s menstruacnym cyklom

yam a pupalkovy olej(evening primrose) su obvykle na podobne pripady riesenie.Protizapalovy je najma curcumin davka 3x1500 mg , najlepsie s bioperinom, ako to ma Swansonvitamins.com
Kazdemu odporucam doplnky selenu, zinku jodu, vitaminov C E a D-3....



3

Re: problemy s menstruacnym cyklom

a ake presne dvkovanie jednotlivych vitaminov a doplnkov by ste odporucili?



4

Re: problemy s menstruacnym cyklom

selen, 200-400 mikrogramov.
zinok 15 za 50 miligramov
Jod 2 az 6 miligramov.
Vitamin C okolo 3 gramov v delenych davkach
vitamin E 200 az 800 IU, podla potreby
D-3 sa odporuca dnes od 2000 do 10 000 IU, ja som za 2 az 4 tisic osobne

Naposledy upravil: RNG (2011-02-28 22:03:03)



5

Re: problemy s menstruacnym cyklom

dobry den,

chcela by som sa spytat co pomaha pri silnom krvacani



6

Re: problemy s menstruacnym cyklom

Ako som povedal, najma yam upravuje menstruaciu, ale aj pupalka, damiana, black cohosh a ine tam prispievaju.