351

Re: Candida

To vychadza 0,154mg jodu na kvapku, no pri davkovani povedzme asi 50 kvapiek kazdy druhy-treti by to sme to mohli povazovat za zdroj jodu? Momentalne si neviem zaobstarat jodovu tinkuru kde je I a KI, a musim predsa robit nejake prestavky medzi navstevami lekarne s takymito extra poziadavkami, pretoze nechcem tam mat zakaz vstupu big_smile



352

Re: Candida

Preto som povedal ze taka forma jodu je nevhodna, a naviac pridraha. Pozri na zahranicne zdroje, ked ti nechcu v lekarni namiesat jodovu tinkturu alebo lugol. Pozri
http://www.amazon.com/Iodine-Tincture-F … B000V4RPRQ



353

Re: Candida

Dobrý večer, na tejto stránke: http://www.detoxikacia-organizmu.com/candida/ sa píše, citujem: "K premnoženiu Candidy prispieva aj konzumácia veľkého množstva mäsa, a to kvôli bielkovinám živočíšneho pôvodu, ktoré sú taktiež jej veľmi obľúbenými živinami." čo sa celkom vylučuje s tým, čo odporúčate konzumovať pri proticandidovej diete. Čo je na tom pravdy a ako to mám teda chápať? Ďakujem.

Naposledy upravil: namia (2015-12-28 02:28:54)



354

Re: Candida

Cely clanok je blby. Candida nevie spracovat ani tuky ani bielkoviny vo vacsom mnozstve ,  ale prakticky  len cukry a  mnohe sacharidy. Takze ta hlaska, ze "candida ma rada zivicisne bielkoviny" je dost tupa



355

Re: Candida

RNG napísal(a):

Cely clanok je blby. Candida nevie spracovat ani tuky ani bielkoviny vo vacsom mnozstve ,  ale prakticky  len cukry a  mnohe sacharidy. Takze ta hlaska, ze "candida ma rada zivicisne bielkoviny" je dost tupa


Skôr tam ide o to, že pri nadmernom príjme bielkovín vie telo cez glukoneogenézu  http://www.wikiskripta.eu/index.php/Glukoneogeneze tvoriť glukózu aj z nesacharidových zdrojov.

Podiel bielkovín v strave by nemal prekračovať  cca 1g bielkovín na každý kilogram aktívnej telesnej hmotnosti človeka.



356

Re: Candida

tr2 napísal(a):
RNG napísal(a):

Cely clanok je blby. Candida nevie spracovat ani tuky ani bielkoviny vo vacsom mnozstve ,  ale prakticky  len cukry a  mnohe sacharidy. Takze ta hlaska, ze "candida ma rada zivicisne bielkoviny" je dost tupa


Skôr tam ide o to, že pri nadmernom príjme bielkovín vie telo cez glukoneogenézu  http://www.wikiskripta.eu/index.php/Glukoneogeneze tvoriť glukózu aj z nesacharidových zdrojov.

Podiel bielkovín v strave by nemal prekračovať  cca 1g bielkovín na každý kilogram aktívnej telesnej hmotnosti človeka.

Telo si vie premenit uz spracovanu bielkovinu na glukozu , ale nedeje sa to v crevach takze v crevach je to stale bielkovina , a candida sa zivi sacharidami v crevach . tak isto aj svaly sa vedia premenit na glukozu ked telo potrebuje z toho by podla autora vyplivalo ze clovek nemoze mat svaly ked ma candidu



357

Re: Candida

.



358

Re: Candida

Pri Candide sa moze pouzit aj DGL alebo radsej nie???



359

Re: Candida

Ziadny problem. DGL mozes pouzit vzdy.



360

Re: Candida

Som momentálne na proticandidovej diéte a okrem vnútorného použitia citricidalu od NutriBiotic som si nim (jeho roztokom) chcela prečistiť aj usta. Roztok som držala v ústach 5 minút ale po dvoch použitiach mám celý deň trochu natŕpnutý jazyk čo dosť cítim pri jedle. Týmto sa chcem opýtať ako používať roztok citricidalu na citlivejšie miesta ako ústna dutina alebo pohlavné orgány ako ženské tak aj mužské?



361

Re: Candida

35 kvapiek do litra vody je koncentracia ucinna na rozne mikroby. Je to zhruba 700 ppm.
A da sa pouzivat nielen na pitie, ale aj dezinfekciu a konzervaciu. Tj do oci, usi, nosa, na vyplachy posvy
To strpnutie pri dlhodobom styku na sliznice je normal a neskodne.
Na ine koncentracie a ich ucinok pozri na povodne uverejnene tabulky
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal



362

Re: Candida

Ďakujem.
Vravíš, že je to zhruba 700ppm, ale v tabuľkách sa píše, že na candidu treba 60ppm. Prečo sa to až tak líši?

Naposledy upravil: namia (2016-01-08 00:51:21)



363

Re: Candida

Akonahle vypijes ten roztok alebo ho pouzijes na vyplach, tak sa rozriedi. Pre to odporucam vyssiu koncentaciu, aby aj po zriedeni bole dost ucinna.
Inac na candidu odporucam najma oreganovy olej, enzym candex a kokosak, nie citricidal



364

Re: Candida

Inak pokial nemam k dispozicii candex, da sa zacat aj bez neho, alebo je lepsie nabehnut z 0 na 100 behom jedneho dna/okamihu, tj naplne?

EDIT:
inak co ak oreganovy olej s 55% carvacolom robi zle od zaludka? bolesti, krce.. da sa tato dieta aj bez neho?
pripadne nejake triky ako zamaskovat kokosovy olej od jeho chuti?
paradoxne originalny kokos (nie dovoz zle priamo z palmy) chutil uzasne, nie ze by kokosoby zo swansonu chutil zle, ale jednemu cloveku fakt nechuti, tak rozmyslam ako to zakamuflovat, aj ked tak 14x3 az 5 lyzic gramov bude tazke zakamuflovat..

Naposledy upravil: Justin Case (2016-01-08 14:41:15)



365

Re: Candida

Da sa somozrejme zacat aj len s bezsacharidovou dietou, ale tak to terva mesiace porazit.
Oreganovy olej entericky pokryty sa rozpusto v zaludku lwen jed nemas v zaludku kyseliny. V tom pripade treba vzar kyseliny aspon 20 minut pred zobratim oreganoveho oleja.
Kokosakov je plno, vyber si taky, co ti vyhovuje. Davka su 3 polievkove lyzice denne, nie ziadnych 14



366

Re: Candida

Inak co taka slahacka? Ma 3g sach na 100g, plus na to mandlove maslo, to ma tiez 6g/100g sach, lenze to staci max 20-30gramov.
Cize takyto povzbudzujuci dezert by mal 5 az 6 g sacharidov, podla tabuliek a teorie.
Myslis ze 1-2x za tyzden sa da takto nieco prijat pocas diety?



367

Re: Candida

Par gramov sacharidov ti nemoze uskodit,  Bezsacharidova dieta alebo velmi nizko sacharidiva je  povedzme 20 gramov sacharidov .



368

Re: Candida

Mal by som dotaz, ako tomuto rozumiet ?
Text z WIKIPEDIE: Sacharid alebo glycid (v staršom názvosloví uhľohydrát, uhľovodan, karbohydrát)-ľudovo cukor.
Napr.:Ražná celozrnná muka ma mimo iných výživových udajov napísané:Na 100 gr.muky - sacharidy=60 gr,; cukry=3gr.
Ked sacharid je cukor, preco sa to potom uvadza kazde ako nieco ine a v rozdielnych hodnotach ?
Niekde som dokonca cital, ze pri protikandidovej diete, ktora by nemala prekrocit 40 gr na den a sacharidy si netreba všímať.
V pripade tejto muky pri 100 gr. by bol prekroceny limit, ked 100 gr. muky je 60 gr. sacharidov a sacharid je cukor a pritom cukor sa udava len 3 gr../???/
Mal by som aj otazku v ktorých prípadoch sa hodnota gramov sacharidov rovna hodnote gramov cukru ? Čim je to dané ?
Ďakujem.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2016-01-11 10:26:34)



369

Re: Candida

Sacharidy je chemicky povedane urcity typ zlucenin a je ich velka hromada. Teda nie len cukry. Niektore sacharidy nevieme ani stravit, takze ich ucinok v tele , okrem krmenia crevnych mikrobov je nulovy. Niektore komplexne sacharidy sa v tele pouzivaju na rozne ucely, bez rozlozenia na jednoduche cukry.  Sacharidy, ktore vieme spracovat zarucene su skroby a volne cukry. Viac na wikipedii, kde sa sacharidy oznacuju este ako carbohydraty/uhlovodany, co je teoreticky spravnejsie, kedze sa jedna o hydraty(vodu) viazanu na uhlik v roznych kombinaciach.
https://en.wikipedia.org/wiki/Carbohydrate



370

Re: Candida

Chcem sa opýtať, kedže nedokážem vypiť odporúčaný roztok citricidalu bez toho aby ma z neho napínalo, či sa veľmi zníži jeho účinok keby som ho napríklad pridala v rovnakom pomere do rozmixovaných pomarančov alebo grepu kde sa stratí jeho chuť?
A ešte by som mala otázku kedže som niekde videla, že by sa proticandidove pripravky nemali miešať s pitím vitamínu C, aké rozmedzie by malo byť medzi pitím vitaminu C a braním proticandidových prípravkov? Ďakujem.



371

Re: Candida

Citricidal mozes zamiesat do cohokolvek, ale jeho chut sa velmi nestrati.
Zase niekto rozsiruje blbosti, proticandidove sa mozu miesat s cimkoplvek okrem probiotik. Medzi nimi by som dal pauzu aspon 3-4 hodiny.



372

Re: Candida

Práveže keď ho rozmixujem s pár pomarančami, tak ho tam vôbec necítiť, preto som sa radšej opýtala či to vážne vôbec nezmení účinok citricidalu. Ok, ďakujem.



373

Re: Candida

OK. Pre mnohych sa to da ciastocne maskovat.A ucinok sa nestraca.



374

Re: Candida

Mam podozrenie na premnozene kvasinky. Neustale mam zlty ba dokonca az zeleny povlak na jazyku. Stale mi ako keby zatekaju hlieny do krku a nejde to vobec vysmrkat, hlavne vecer, ked si umyjem zuby a idem spat. Musim to doslova "vychriachat" zo seba. Pripadam si ako nejaky stary chlap, a to mam len 26. Rano zas mam divny pach z ust, a vypluvam dokonca take zlty sliny. Po precitani tvojich prispevkov a rad RNG, ktore su naozaj fakt dobre a vela ludom uz pomohli, som sa rozhodol, ze sa aj ja dam na protikvasinkovu dietu. Rozhodol som sa kupit si nasledovne:

1.) http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
2.) http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
3.) http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Or … 454-g/2505
4.) http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
5.) http://www.iherb.com/Now-Foods-Whole-Ps … 54-g/37841

Moze byt takato kombinacia pripravkov?
Co sa tyka uzivania. Mam to uzit vsetko naraz, resp. ked to beriem pocas dna niekolko krat, mam to uzivat tak, ze si supnem kokosovy olej a oreganovy olej? Citricidal sa pije pocas celeho dna, ako som sa docital z tvojho prispevku. Samozrejme, ze probiotika by som bral s odstupom 4hodin pred spanim. Mozem to spravit aj tak, ze si rano dam psyllium (bez probiotik) a vecer zaroven s probiotikami, aby to psyllium podporilo kolonizaciu?
Mozem si citricidal davat aj do nosa? V akom pomere potom rozriedit roztok vody a citricidalu?
Viem, ze pri takejto diete by sa mali vynechat sacharidy v akomkolvek moznom stave. Viem si upravit ranajky, vecere, olovrant tak, aby bolo co najmenej sacharidov. Pri obede mam problem, ze som pracovne vytazeny a nemam cas vecer po praci si este pripravovat obed na dalsi den, preto sa chcem spytat, ze ak pojdem niekde normalne na obed, snaziac sa vyberat jedla s co najmenej sacharidmi, i ked nie vzdy sa da, ci vlastne to uzivanie pripravkov bude ucinne?
Viem, ze mam vela otazok, ale chcel by som sa nejak dat dokopy.
Dakujem ti velmi pekne za odpovede

Este ma napadla otazka, mozem jest pseno napr. ranajky a veceru?

Naposledy upravil: JurajP (2016-01-14 08:28:41)



375

Re: Candida

Vyber doplnkov mas dobry, pridal by som este inulin a ovsennu vlakninu, co dostanes aj dma z firmy Vemica.
Ciom viac sacharidov zjes, tym ti bude trvat dlhsie sa zbavit kandidy a plesni, lebo farebny jazyk je z plesni. Kvapky do oci, nosa a usi su z tej istej koncentracie citricidalu, tj 35 kvapiek na liter vody.



376

Re: Candida

Velmi pekne dakujem za odpoved. A to pseno sa moze jest alebo nie?



377

Re: Candida

Pseno su sacharidy. Tak isto vsetky obilniny,zemiaky a sladke ovocie. Sacharidy a cukry zivia candidy.



378

Re: Candida

A do nosa by malo ist kolko kvapiek roztoku citricidalu?



379

Re: Candida

3 krat denne 2 kvapky do kazdej nosnej dierky, v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin



380

Re: Candida

Dnes som si kupil lanove semiacka. Mozu sa jest tie? Lebo na obale sa uvadza ze obsahuju 29g sacharidov na 100g z toho 0.5g cukrov. A moze sa pri kvasinkovej diete jest biely jogurt s kulturou bifi? Obsahuje 3.8g sacharidov, z toho 3.5g cukrov.
Este jedna vec: Kedze mam hlieny v nosovych dutinach skoro stale a nejdu vysmrkat, ale len stekaju do hrdla, tak je lepsie brat oreganovy olej v tekutej forme alebo staci aj vo forme tych kapsul, ktore som uviedol medzi doplnkami?

Naposledy upravil: JurajP (2016-01-15 08:45:43)



381

Re: Candida

Dobrý deň p. RNG.

Chcem Vás poprosiť o radu.
Bola mi diagnostikovaná premnožená Candida albicans v črevách.
Tak som začala diétu. Upravila stravu, iba zeleninu, mäso, vajcia, orechy, a kyslé mliečne výrobky.
Z prípravkom užívam:
- kokosový olej - 3 PL,
- oregánový olej - od firmy NOW v kapsuliach /ten ktorý odporúčate/, zatiaľ však iba 1 kapsulu denne, asi 5 hod po užití pod jedle mám kŕče v bruchu /nie v žalúdku/, potom to prejde a mám hnačku, ktorá je hlienovitá a má zápach oregana. Je možné, že mi nerobí dobre tento oregánový olej a treba pozrieť niečo iné? Alebo pridať nejaký doplnok na trávenie /enzýmy, kyseliny?/. Neviem si predstaviť, ako by som mohla vziať 6 takýchto kapsúl denne.
- chlorofyl - 1 PL ráno a večer s 1/2 L vody,
- paraprotect od fy Calivita,
- večer probiotiká + psylliium + inulín z čakanky + kúsok jablka,
- denne vypijem cca 3 L vody, vrátane 1/2 L vody ráno nalačno s citrónom.
- olej z pestreca mariánkeho - denne 2 čajové lyžičky.

Viem, že ešte odporúčate aj GSE alebo citricidal zo stránky biozdravie.sk.
Len neviem, či si teda objednať GSE alebo citricidal /majú tam obe/. A prosím aj o info, ako ho užívať.

Zatiaľ mám diétu s doplnkami len 1 týždeň, ako dlho by som takto mala pokračovať, aby sa tá candida vyničila?
Ak je potreba ešte nejaký doplnok, tak mi napíšte.

Hlavne ma zaujíma ten oregánový olej /čo robiť, keďže tá reakcia organizmu ma prekvapila/ a citricidal alebo GSE.

Ďakujem za odpoveď.



382

Re: Candida

Ešte ma zaujíma, či je možné hneď po oregánovom oleji napr. do hodiny brať paraprotex:

http://calivita.sk/products/CV0114/

či sa to vzájomne neoplyvňuje.

Ďakujem.



383

Re: Candida

Este by ma zaujimalo, ci si mozem robit koktejl z jahod, cucoriedok, kiwi a tvarohu? ide mi o ten tvaroh, ci sa moze jest pri tejto diete. a mozno pouzit steviu pri tejto diete, ci vobec?



384

Re: Candida

Ten paraprpotex ma malicko vsetkeho, tj by som sa nan velmi nespoliehal.
Steviu mozes samozrejme pri tejto diete pouzivat.
Ta hnacka po oreganovom oleji je iste Herxheimerova/uhynova reakcia a casom, cim viac candid vybijes bude mensia. Citricidal bezne odporucam pouzivat 35 kvapiek na liter vody, pit po malych glgoch cely den.



385

Re: Candida

Kolko gramov sacharidov mozem zjest maximalne pri protikandidovej diete? je jasne, ze sa im neda vyhnut, nakolko aj zelenina obsahuje sacharidy.



386

Re: Candida

20 gramov je ultraprisna, 50 gramov je odporucane maximum.



387

Re: Candida

A mohol by som na ranajky jest pri tejto diete aj tento jogurt? http://www.hollandia.cz/Nase-produkty/B … oduct.aspx

tam je 3.8g sacharidov na 100g



388

Re: Candida

Samozrejme je ano. Len si musis davat pozor na celkove mnozstvo cukru, aby si nezivila candidu. Osobne si vyrabam vlastny jogurt, ktory nema pridane ziadne cukry ani e-cka.



389

Re: Candida

rng: chcel by som sa ta opytat na kvalitne probiotika vies nejake odporucit ? popr. co je podla teba na candidu ucinnejsie citricidal alebo candex ?

dakujem



390

Re: Candida

Najucinnejsi je oreganovy olej, za tym candex, kokosovy olej a az na poslednom mieste moze, ale nemusi  byt uzitocny citricidal.



391

Re: Candida

Takze citricidal netreba kupovat pri kandidovej diete? nakolko je uvedeny na poslednom v tvojom prispevku. a ten candex je lepsi?



392

Re: Candida

RNG: su tieto probiotika vhodne pri anti-candida diete ? http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/124

- este otazocka ohladom candexu, 2 kapsule rano a 2 vecer ? nalacno ? a moze po uziti candexu uzit hned oreganovy olej (kapsule) a lyzicku kokosaku ? su tieto doplnky spolu ucinne, alebo sa medzi sebou "biju" ?



393

Re: Candida

Citricidal posoby proti roznym bakteriiam velmi dobre, ale poslabsie voci virusom, plesniam a kvasnym infekciam. Ale je ucinny, a ked dost slabo,tj len vo vyssich davkach.
Uvedene sa medzi sebou nebiju, ale podporuju v ucinnosti.



394

Re: Candida

p. RNG, ďakujem za odpoveď.

Keďže je podľa Vás ten paraprotex slabý, je potom vhodnejší tento z JUKL?: http://www.jukl.cz/protiparazitalni-balicek/d-70716/
Alebo prípadne čo iné?
Tá reakcia po oregánovom oleji sa vyskytovala čoraz menej, teraz ho beriem úplne bez problémov. Prísnu diétu držím už 3 týždne, mala by som už postupne zaradiť nejaké nové potraviny alebo držať ešte ďalej? Resp. čím začať, aby som sa rýchlo nedostala do predchádzajúceho stavu? Ako zistím, že sú už kandida a plesne vyniničené? Len pripomínam, že candex som nebrala, rozmýšľať pridať ešte serrapeptazu alebo pankcreatin. Ďakujem za odpoveď.



395

Re: Candida

Ja osobne odporucam ten povodny protiparazitalny balicek, lebo je to podla dr Huldy Clakr a davno osveceny. Zrejme si mala bezny herxheinerovu reakcu na oreganovy olej, a to ze ju yz nemas nasvedcuje zaroven podstatnemu vyhubeniu candidy.
Pomaly mozes zacat drzat brat  malo jedal so sacharidni, ale k povodnemu zlozeniu strav sa nemozes vratit, lebo tak si si vlastne candidu vypestovama.
Nezabudaj brat cely zivot mikrovlakniny a obcas probiotika,co ti da zvysenu imunitu proti mnohym skodlivym mikrobom, vcitane candid.



396

Re: Candida

rng: moja otazka ohladom kokos. oleja, su zname jeho pozitivne vyslekdy najma pri vonkajsom pouziti, ale je kokos. olej bezpecny na vnutorne uzivanie dajme tomu ak si dam denne 3x denne cajove lyzicky ?
- druha otazka: mam suchu pokozku hlavy, lupiny, pozzival som nizoral teraz vraj prirodny Phyto Phytosquam Intense, ale nepomohol, tak som si dal priamo kokos. olej na hlavu ale nie je mi jasne ako mam postupovat teraz, staci hlavu oplachnut cistou vodou alebo nejakych samponom ?

Naposledy upravil: numbius (2016-01-27 18:55:06)



397

Re: Candida

Skoro polovica ludi na svete pouziva kokosovy olej na varenie kazdodenne. Kokosovy olej je zdravsi, nez rozne rastlinne oleje, najma pre to, ze je blizsi k nasim vlastnym olejom,tj je nasyteny a preto neoxiduje  a nepolymerizuje ako ine rastlinne oleje.
Caste pouzivanie samponov je velmi skodlive, lebo odmastuju pokozku, ktora potom praska a nastahuju sa do nej rozne plesne. kokosovy olej je dobre vtret do vlhkych vlasov, na noc, aby sa mal moznosr vpit do koze.



398

Re: Candida

dakujem za odpoved RNG, este sa chcem opytat, ako rozoznam ci mam problem s candidou alebo parazitami ?
- moje hlavne problemy su: lupiny vo vlasoch a nutkanie skrabanie si hlavy,
- tvar a telo mi pokryva biela hrudkovita "zmes", je ju mozne odstranit teplou vodou vtedy je aj ten biely povlak najvidetelnejsi...
- rovnako na tvari mam loziska do cervena, ktore sa obcas "vyhodia" - objavia a hlavne na krku svrbia... Na tvari sa mi tvoria biele supiny najma v okoli obocia, brady a ust a tiez krk
- zapach z usto
- za usami sa mi robia chrasticky a tiez biely povlak
- svrbenie konecnika a casto tvoriace hrudkovite vyrazky v intimnych oblastiach.
- svrbenie v nose
- dole na nohach medzi prstami mam popr. kozu a plesen ? najma medzi malickom a dalsim palcom mam popraskanu kozu a mam tam zapachajucu hrudkovitu zmes...

- podotknem ze v minulosti som absolvoval dve anti candida kury: I. pozostavala klasika - oreg. olej, kokosak, probiotika a citricidal + uprava stravy, trvala 2 tyzdne a zabrala perfektne takmer vsetky zo spominanych priznakov hore mi vymizli, mozno az na ten zapach z ust... zial vratil som sa spat k starej strave, navykom a candida sa vratila...

- II. kura pozostavala z tych istych pripravkov len som tam este pridal psyllium a namiesto citricidalu som nasadil Candex... kura trvala 4tyzdne a opat pomohla zial, v tej dobe sa u mna objavili nespecifikovane kozne problemy, predpokladam uzivanim finasteridu a odvtedy mam vo vacsej miere problemy ktore som vymenoval vyssie.
rng vedel by si mi poradit tak na dialku ci mam problem s candidou alebo parazitmi ?

Naposledy upravil: numbius (2016-01-31 22:00:04)



399

Re: Candida

Definitivne mas zaplesnene telo a zaroven zle travenie.
A ked nevies vynicit nejaky mikrob v tele, vcitane candid, tak sa oplati zautocit na parazity, lebo tieto ti udrzuju rozne mikroby v svojich telach, kde sa rozne antimikrobialne nevedia dobre dostat.



400

Re: Candida

RNG napísal(a):

Definitivne mas zaplesnene telo a zaroven zle travenie.
A ked nevies vynicit nejaky mikrob v tele, vcitane candid, tak sa oplati zautocit na parazity, lebo tieto ti udrzuju rozne mikroby v svojich telach, kde sa rozne antimikrobialne nevedia dobre dostat.

Dakujem za rychlu spatnu vazbu... Skusal som hladat ako na parazity, nasiel som Dr. Clark, tam su apomenute napr. supka z orecha atd. Ale aj tak mi nie je jasne co vlastne potrebujem. Su nejake pripravky na iherb-e ktore pomozu proti parazitom? Uz som objednal pripravky proti Candide su ucinne aj proti parazitom ? Podotknem mam objednany candex 1balenie to je na 10 dni... Ale ostatne doplnky mam na mesiac, mozem po 10 dnoch pokracovat citricidalom alebo radsej objednat dalsie balenie candexu ?

Naposledy upravil: numbius (2016-02-01 14:51:24)