301

Re: Candida

Ucinne latky v ostropestreci marianskom su sylimariny. Preto zuvanie semena s obsahom 3%sylimarinu  ti nemoze dat klinicky ucinnu davku, tj podla dr Berksona najmenej 900 mg sylimarinu.



302

Re: Candida

Ake je riziko a ci moze vzniknut a ked ano, tak kedy pri dlhodobej liecbe Candidy, poskodzovanie crevnej flory doplnkami ako je  oregano, zazvor, curcumin,chren.....  Preto sa na to pytam, ze ci nie je vlastne problem pri dlhodobej liecby Candidy aj prave nadmerne branie týchto prírodných antibiotik a antimykotik.Je mi jasne, ze treba zvysit uzivanie probiotik a vlakniny. Ale aj tak by som rad vediet vasu radu, ci taketo riziko vznika a kedy.



303

Re: Candida

Potravinove doplnky nesmia mat ziadne skodlive vlastnosti v odporucenych davkach, inac by ich napr nasa FDA nedovolila predavat .



304

Re: Candida

Toto mi je jasne. Napr. http://eu.iherb.com/NutriBiotic-Grapefr … blets/4214  tento dopnok by som nemal pouzit viacej ako  5 ks, co je davka 60 kv.šťavy.
Pri zavore  http://eu.iherb.com/Nature-s-Way-Ginger … sules/1931 je 2 kapsule 2-4 x denne.
Toto oregano  http://eu.iherb.com/Now-Foods-Oregano-O … l&ic=2  s 55% carvacolom jednu kapsuli 1az 2krat denne.
Ja som mal na mysli ci toto nie je moc,na dosiahnutie dobrej črevnej flory pre vytlacenie Can.Al. Ja si to davam denne v týchto dávkach naraz , a vyrobca popisuje davkovanie svojho produktu. Sam pisete v clankoch s Can.Al. sa neda bojovat s jednym antibakterialnym druhom lebo mutuje.A tiez si davam k tomu aj denne chren,kurkumin. A pijem este aj antibakt.čaje a čistiace čaje.
V podstate mi ide o to ,ze ci tymto množstvom denne  nenicim  dobre bakterie a znemožnujem vytvarat dobru črevnu floru.
Možno by bolo vhodnejsie denne jeden druh ? Alebo všetko čo som opisal naraz, alebo každy druhy deň /t.j 1 den sa zamerat na zvyšene davky probiotik bez zazvoru oregana a toho ostatného ?
Lekar mi zistil Can.aj v krvi. Tam sa to udava v hodnotách Protilatiek proti Candide Al. IgA; /IU ml./ malo by byt menej ako 15 a ja mam 27.
Teraz este cakam kym mi pride z iHerbu Candex  http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=1
Ďakujem.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-05-18 09:03:14)



305

Re: Candida

Ten prvy je len vytazok z grapefruitovych semien, nie ucinny citricidal
Candidu ti asi v krvi nenasiel, len protilatky proti nej. Candida sa na vyse 80% nachadza v crevach kde ju aj treba adresovat a nahradit probiotikami. To  mutovanie nie je az tak rapidne, ako lekari tvrdia, ked ich lieky nezaberaju, lebo su neucinne.
To je do znacnej miery vyhovorka, kedze farmacia vyraba hromady neucinnych liekov. Skorej by som povedal ze tych vyse 100 laboratorii na svete, co sa zaoberaju prakticky len genetickym slachtenim roznych coraz hronejsich mikrobov ich obcas potajomky vypustaju na zvysenie odbytu farmaceutik a na likvidaciu ludi, ktorych mocni sveta chcu zlikvidovat na 500 milionov z dnesneho "neunosneho" stavu.
  Viem, asi to neuveris, ale nevidim logicky ziadny dovod na tolko genetickych manipulacii na mikroboch a nevidim nikde zdroje financii na to.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-18 17:26:36)



306

Re: Candida

RNG napísal(a):

Ten prvy je len vytazok z grapefruitovych semien, nie ucinny citricidal
Candidu ti asi v krvi nenasiel, len protilatky proti nej. Candida sa na vyse 80% nachadza v crevach kde ju aj treba adresovat a nahradit probiotikami. To  mutovanie nie je az tak rapidne, ako lekari tvrdia, ked ich lieky nezaberaju, lebo su neucinne.
To je do znacnej miery vyhovorka, kedze farmacia vyraba hromady neucinnych liekov. Skorej by som povedal ze tych vyse 100 laboratorii na svete, co sa zaoberaju prakticky len genetickym slachtenim roznych coraz hronejsich mikrobov ich obcas potajomky vypustaju na zvysenie odbytu farmaceutik a na likvidaciu ludi, ktorych mocni sveta chcu zlikvidovat na 500 milionov z dnesneho "neunosneho" stavu.
  Viem, asi to neuveris, ale nevidim logicky ziadny dovod na tolko genetickych manipulacii na mikroboch a nevidim nikde zdroje financii na to.

Vyjadril by ste sa mi aj k tejto casti z prispevku 304 ?
V podstate mi ide o to ,ze ci tymto množstvom denne  nenicim  dobre bakterie a znemožnujem vytvarat dobru črevnu floru.
Možno by bolo vhodnejsie denne jeden druh ? Alebo všetko čo som opisal naraz, alebo každy druhy deň /t.j 1 den sa zamerat na zvyšene davky probiotik bez zazvoru oregana a toho ostatného ?



307

Re: Candida

Pravy citricidal pod 200 ppm(200 mg na liter) uz nenici ziadne probiotika, pozri na ucinnost napr na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
ke je uvedenych aj par probiotik Zvysuj davky mikrovlaknin, nie probiotik, tie sa rozmnozia sami, ked ich budes krmit pomerne velmi rychlo.
Zazvor ma len minimalne antimikrobialne ucinky, a oregano ucinkuje najma na plesne a kvasne kultury, co su povacsine aj tak skodlive pre nas.



308

Re: Candida

dobry vecer rng:

mozno si ma pamatate z fora zdravie, chcel by som vas poprosit este o ujasnenie pre mna par nejasnych veci:
- nerad by som urobil nejaku chybu pri detoxe tela...
- pri protikandidovej diete uzivam: candex, oregano oil, kokosak, psyllium + probiotika...

-je spravne ak subezne pri protikandidovej diete beriem aj protokol dr. berksona: sylimarin milk thistle extact, selenium yeast free a live detoxifier and regenerator kapsule, znasaju sa spolu v tele spolu s pripravkami urcenymi proti candide, ? su vobec pokope ucinne ? lebo dnes som na veceru bral candex tri hodiny pauza az potom som sa najedol, potom som zobral oregano oil kapusle, lyzicu kokosaku a potom tri produkty spomenute vyssie (protokol dr berkson), a pred spanim beriem psyllium, jablko + probiotikum...

- na zaver si chccem overit, su potraviny nizsie vhodne pri protikandovej diete:
- huby
- kapusnica (huby+kysla kapusta) bez muky a smotany
- strukoviny ako fazula, sosovica, hrasok
- a aky je vas nazor na takmer dennu konzumaciu vajec, chutia mi velmi ale niekde som cital ze to moze viest k cukrovke, popr. zvysenemu cholesterolu... je to tak ?

vopred dakujem za odpovede



309

Re: Candida

Postupujes dobre, nemaj ziadne obavy.
Vyse 80% chpolesterolu v tele sda vytvara v nasej vlastnej peceni z prebytocnycy cukrov. Vobec tie cholesterolove strasenia od lekarov su bezpredmetne. Sluzia len na predavanie proticholesterolovych skodlivych liekov.
Obmedz cukry, najma fruktozu, co kydaju dnes do vsetkych priemyselne priporavenych jedal, , jedz len panenske oleje, ziadne pomazanky a natierky , "bezcholesterolove". A cisti si cievy lecitinom. Aj tak, co lekari nespominaju, zapchate cievy obsahuju len 15% cholesterolov ale az 80% polymerizovanych a oxidovanych "bezcholesterolovyych " znicenych rastlinnych olejov Smotany sa neboj, strukoviny jedz docasne len velmi malo, lebo obsahuju skroby=sacharidy.
Vajcia sice obsahuju cholesterol, ale zaroven aj lecitin, co ho odstranuje z tela, takze su zdrave. Rozhodne nevedu k cukrovke, to je loz.
Ale vsetko treba jest z mierou a stava(po ukonceni proticandidovejdiety) ma byt co najpestrejsia a najprirodzenejsia. Takze ked mozes, tak sa vyhybaj znicenym potravinam z potravinarskeho priemyslu.



310

Re: Candida

rng na jednu dolezitu vec som zabudol:
mierny zapach z ust, a mastnu pokozku, s bielympovlakom som mal uz pred uzivam finasteridu, potom ma plesatenie prinutilo rok a pol brat finasterid 1/4 tabletky denne, neskor som ho vysadil a po cca 2-3 mesiacoch som isiel na protikandidovu dietu prvykrat, vtedy mi protikandidova dieta zabrala perfektne uz po dvoch dnoch mi zmizla mastna plet a rovnako neskor aj biely povlak na tvari a tele. ale neudrzal som stravu a tak som sa vratil do starych kolaji... po novom roku (2015) som sa odhodlal kvoli padaniu vlasov vratit spat k finasteridu, ale este predtym som zacal protikandidovu dietu druhykrat obsahovala: citricidal, orgeano oil, kokosak a aloe vera kapsule... ked uz som bol na diete par dni pridal som do tejto kury "skvely" finasterid, bral som ho iba dva dni a vtedy sa mi prvykrat objavili moje problemy: svrbiace miesta v okoli ust, nosa, brady a cela ktore najprv scervenaju, palia a dost svrbia, neskor trocha mokvaju a robia sa z nich lupinky... finasterid uz neuzivam...ani asi uz nikdy nebudem viem je to svinstvo, ale ludska hlupost a zufalost .... s odstupom casu mi zapadli kolieska ze asi to bola vrazedna kominacia finasteridu s pripravkami ako citricidal, oregano oil, kokosak a aloe vera. lebo dieta dava hormony doporiadku a finasterid naburava v tele hormony neprirodzene. bude to podla teba tymto ? teraz vobec lutujem ze som niekedy finasterid uzival, rovnako doteraz uzivam este sampon Nizoral ktory ty strikne neodporucas...
viem urobil som mnohe chyby...hlavne ten fin a teraz mam "znicenu" tvar, mozno pecen a hormony...  sad
-este spomeniem ze momentalne beriem candex, oregano oil, kokosak, sylimarin, selenium a psyllium v protikandidovej diete, ale vobec nemam zarucene ze je to candida...



311

Re: Candida

Pecen sa da rychle odmorit aj tiez regenerovat prptokolom dr Berksona
Zahravanie sa so syntetickymi hormanami neodporucam nikomu, lebo to moze mat rozne skodlive nasledky v tele. Plesatenie  u muzov je normalne, takze branit sa umelo proti tomu je nebezpecna hlupost . Mnohe zeny to dokonca povazuju za sexi.
Co beries je neskodne a dobre, aj ked nemas candidu. Ale zrejme ju asi mas premnozenu, ked mas zdravotne problemy.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-22 20:12:16)



312

Re: Candida

S tou kyslou kapustou je to asi individualne. Mne sa práve liecenie Can.al. natahovalo a aj chvilami viditelne zhorsovalo tak som musel vysadit a pritom som si robil kys.kapustu sam doma v hlin.hrnci.



313

Re: Candida

Kysla kapusta je siroky pojem. Kvasenie zavisi od nahodnych mikrobov co sa do nej dostanu.
Tj vobec to nemusia byt len probiotika, tj  pre nas uzitpocne mikroby, ale tam mozu byt aj plesne a candidy, co nam skodia.
Ja osobne davam prednost laboratorne vybranym mikrobom, ktore su pre nas najuzitocnejsie podla najnovsich vedomosti  a rozmnozene do velkych mnozstiev, ako dnes dostavas v kvalitnych probiotickych doplnkoch.



314

Re: Candida

RNG mam na Vas dotaz pri Candidoze, je vhodne si brat medzi dvoma jedlami Candex- enzymi - 2 caps.dopoludnia s 1 probiotikom,medzi ranajkami a obedom ?   http://www.iherb.com/product-reviews/Pu … /3218/?p=1
A Serrapeptase http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2 -   2 caps. odpoludnia medzi obedom a vecerou s  1 probiotikami ?
Kupil som si aj koloidne striebro 25 ppm. Kedy si ho mozem dat? Mozem s tymi enzýmami,alebo pred nimi ? Mal by som asi zacinat 2 ml / 100 mikrogr./ 2x denne ? Alebo to nezvysovat ?
Vaha  68 kg / 69 r.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-05-28 19:47:08)



315

Re: Candida

OK



316

Re: Candida

RNG napísal(a):

OK

Takze to striebro kedy? Upresnil by ste mi moj dotaz ?

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-05-28 19:51:22)



317

Re: Candida

Ja pouzivam koloidne striebro len ako spray do oci(syndrom suchych oci), a na pokazeny zaludok. Pripadne na vonkajsie dezinfekcie a kvapky do nosa. Dostat ucinne do tela KS je prakticky nemozne, lebo sa do znacnej miery znici v zaludku za minutu, a to nie len kyselinami, ale akymikolvek zaludocnymi tekutinami. Na prestup do krvi je najucinnejsia metoda ho drzat v ustach, kde sa mala cast absorbuje priamo do krvi, kde task isto pracuje len kratko, lebo iony, tj najucinnejsia cast KS sa rekombinuju a zostanu len male neutralne ciastocky, tj prave koloidy, ktore su ale radove menej ucinne(az 27 000 krat, vypocital nejaky fyzik) ako 2 nanometrove neutralne ciastocky. Kedze ale tieto ako ciastocky malo zluciveho kovu obiehaju v tele dost dlho, pokial sa nevylucia ladvinami, maju na napr mykoplazny v tele sice slaby, ale definitivny ucinok, podobne aj na virusy.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-28 20:05:47)



318

Re: Candida

zdravim rng,
tak mali ste asi pravdu, po uzivani tyzden a pol candex, oregano oil, kokosak, psyllium, +the liver detox and regenerator, syllymarin, selenium +probiotika a hlavne uprava stravy, mi moje problemy zmizli akurat mam na obidvoch stranach nad ustami trosicka scervenane oblasti ale inak je prec palenie, lupanie, mokvanie... krasa.... otazka na zaver: staci ak tuto dietu budem praktizovat 20 dni ? lebo akurat na cca20 dni mam candex ostatne pripravky tiez +- takto...
- aka kvalitnu nahradu za sladkosti by ste odporucil ? napr. za cokoladu ?
dakujem prajem pekny den



319

Re: Candida

OK, nesmies prejst na stravu, s ktorou si si candidu  vypestoval a musis  brat mikrovlakniny a obcas probiotika cely zivot. Zvykni si na horku cokoladu, pripadne si prisladzuj pouzitim erytritolu a stevie.
Navykni si tiez na kokosovy olej, lebo ten ti da energiu,  aj mechanicku, ako cukor, ale nezivi candidy ani plesne, prave naopak ich potlaca



320

Re: Candida

Ked spominate kokosovy olej... moja mesacna spotreba je asi cca 1,5l za mesiac, vnutorne. Nie je to uz vela? V kvalite virgin alebo nativ. Dakujem



321

Re: Candida

tak moja radost bola predcasna, asi predsa bude problem inde, alebo bude silnejsi... dneska som si vsimol na pravej strane nad ustami a pod nimi mam scervenanu zonu, ktora ma rovnaky priebeh ako predtym teda je scervenana trocha stipe - dnes je pondelok ... a pocitam ze ze najblizsie dni ma opat cakaju "prijemne" chvile, ziintenzivnenie stipania, mokvanie a lupanie, a ktomu pracujem v kancelarii kolektive kde je fluktacia ludi dost vysoka sad , skoda reci, clovek predtym po uspechu az psychicky pookrial a opat som v tom istom kolobehu, asi budem musiet fakt vyhladat pomoc odbornika, aj ked netvrdim ze vasa alternativna medicina nie je spravna, ale takto na dialku adresovat nieco ucinne a presne na dany problem je tazky oriesok... pochybujem ze vcerajsi mierny prehresok ze som si dal za 4-5 kuskov suchej salamy by toto sposobil...



322

Re: Candida

Sucha salama nie je vyziva pre candidu.
Ale mokvanie nemusi byt len z candidy, ale aj z roznych plesni, zleho traviaceho procesu, mozu k tomu prispievat aj rozne virusy, ako je to napr pri kutikoch. Preto odporucam kazdemu si precistit telo, napravit travenie  a crevnu probioticku floru a zvysit viralnu imunitu



323

Re: Candida

Podozrive mi ale trocha je ze vzdy pred objavenim tychto koznych problemov na tvari pocitujem dost znacny smad, ako keby po prepitej noci... Pritom som cisty bez alkoholu... Neviete co to moze signalizovat?

Naposledy upravil: numbius (2015-06-01 21:23:40)



324

Re: Candida

Zialbohu to ti nepoviem. Ja som maval casto herpes(oskvarok na pere, ) dnes ale pri pouzivani roznych doplnkov na zvysenie viralnej imunity to uz nemavam, Ak ma  pri osl;abeni tela mahodou zacne na pere svrbiet, okamzite zoberiem chaparal a  monolaurin a ono sa to vstreba, bez vyrazky na perach.



325

Re: Candida

RNG napísal(a):

Zialbohu to ti nepoviem. Ja som maval casto herpes(oskvarok na pere, ) dnes ale pri pouzivani roznych doplnkov na zvysenie viralnej imunity to uz nemavam, Ak ma  pri osl;abeni tela mahodou zacne na pere svrbiet, okamzite zoberiem chaparal a  monolaurin a ono sa to vstreba, bez vyrazky na perach.

povacsinou z tychto latok takmer vsetko uzivam az na chaparal a  monolaurin...

inak mohol by som vediet vas nazor na potraviny nizsie (s ohladom na zvladanie candidy a zdravsi zivotny styl):
- pitie kavy (kvalitnejsej lavazza 2-3x do dna) bez cukru, mlieka atd ?
- vas nazor na slatinsky chlieb, vraj jediny celozrny na slovensku, ci je vhodny aby som si opat nevypestoval candidu v neprijatelnej velkosti
- mam rad cokoladu, konkretne stud. pecat, oblubujem horku, uvadzaju ze ma 64% horkej cokolady, aj ked ju jem tak mi chuti dost sladko, viem ze to ma asi daleko od kvalitnejsich horkych cokolad ale rad by som vedel vas nazor...
- ma vobec nieco uzitocne v sebe dnesne pecivo myslim klasicke rozky, chlieb ?
- pivo 10% a 12% raz za cas



326

Re: Candida

Pitie kavy je ok, nesladenej
co sa tyka sacharidov vseobecne, drz ich pod 150 gramov denne, a najma cukry pod 50 gramov denne. Celozrnny chlieb je zdrojom nielen sacharidov, ale aj vlaknin, takze je lepsi, ako z bielej muky. Razny a pohankovy je lepsi, nez psenicny.
Aj ja oblubujem horku studentsku pecat, ale zase pozor na cukry, tych nesmies prekrocit udanu davku. Takze krot sa na davke!
A co je velmi dolezite tiez je  kazdodenne doplnovat si mikrovlakniny a obcas probiotika

Naposledy upravil: RNG (2015-06-02 21:05:55)



327

Re: Candida

tak po 20 dnoch diety 2x2 kapsule candex, 3x2 kapsule oregano oil, kokosak 3 lyzice denne, + 3x2 kapsule sylimarin, 1 kapsule denne selenium, 2x3kapsule the liver detoxifier and regenerator, denne vecer probiotikum s jablkom...
-stav: momentalne krasna pokozka bez cervenych flakov, po cca 2 mesiacoch konecne oholeny "nahladko", ale to uz som raz takyto podobny stav mal a minuly tyzden sa "problematicke stavy plete vratili"...
- ale trapi ma stale biely a obcas dost vyrazne zltkasty povlak jazyku, mam rad dost koreniste jedla, feferony, suche chilli, cesnak... moze to mat za nasledok jeho sfarbenie a tiez spomeniem ze po 20 dnoch diety beriem este pripravky ktore sa mi zvysili oregano oil, kokosak, selenium, sylimarin a pridal som kapsule aloe vera 3x3kapsule denne... stravou som sa troska vratil spat, lebo jedol som trocha sladkeho, zemiakov, peciva ale celkovo sa snazim prilohy jedal nahradit zeleninou (spenat, salata, redkev, paprika, paradajky...)...

-este na zaver: na krku, chrbte a intimnych partiach som mal predpokladam posobenim candidy dlhsie obdobie take tukove "vyrazky" s tvarohovym vytokom popr. niektore tvrde bez zmeny, ale candexom takmer vymizli, ostali nepatrne mensie...

Naposledy upravil: numbius (2015-06-08 16:49:21)



328

Re: Candida

Pri svojej Candidoze medzi jedlami: ranajkami -obedom a obedom-vecerou jem Serrapeptazu ,Candex a Psylium.
o 9 hod  si dam Serrapeptazu 2 ks a Candex 2 ks a o 10 hod. Psylium 2 caj lyzicky s 2 dcl Acidka a 2 dcl vody.
Toto opakujem aj odpoludnia o15 hod a o 16 hod.
Chcem sa spatat ci je to spravne., alebo najprv Psylium a nasledne za cca 1 hod Serr. a Candex ? Alebo aj medzi Serrapeptazou a Candexom je vhodny casovy odstup pre lepsie zužitie ucinku ?

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-07-13 23:50:00)



329

Re: Candida

Serrapaptaza je ok brat kedykolvek, ale medzi enzymom Candex a mikrovlakninami  a roznymi vlakninami   musis mat najmenej 3 hodiny pauzu. Inac sa candex spotrebuje na vlakniny a mikrovlakniny, nie na bunecne obaly candidy.



330

Re: Candida

Na cistenie krvi  a podporu pecene si davam v noci medzi 2 az 5 hod. rannou aj Silymarin 2x170 mg. Cital som ze je to najlepsi cas na detoxikaciu a regeneraciu pecene.
Mal by som dotaz ci je vhodne v tom case si dat aj ten Candex s 3-4 dcl vody.  Totiz 3 hod po jedle a 3 pred jedlom je doba 6 hod pre spravne uzitie Candexi ako mi pisete. Ked si dam ranajky o 7 po 3hod Candex a az po dalsich 3 hod. obed t.j. uz 13 hod.
A taketo casove rozpätie je dopoludnia pre druhu davku odpoludnia , ked si davam proti CanAl. aj Psylium a probiotika a Serrapeptasu je to casovo takmer neriesitelne. Lebo Probiotika  si vyzaduju tiez aspon 1 hod. odstup od jedla .Jasne ze si ich dam spolu so psyliom.
Co mi poradite?
Ďakujem.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-07-16 16:57:51)



331

Re: Candida

Dat si v noci Candex s hodne vodou na viacmenej uz vyoprazdnujuci sa zaludok je dobry napad.Tak sa jeho ucinnost neznizi na travenie jedla, ale maximalne sa vyuzije na narusenie bukovych stien candid a plesni.



332

Re: Candida

RNG mam na Vas dotaz.
Davam si denne 2x 2 čaj.lyzicky toto psylium plus s najakym malym mnozstvom probiotik. Ja si k tomu pridavam este 1 tobolku probiotik. Je to spravne skombimovane ?  https://www.google.sk/search?q=psyllium … bG69x4M%3A
Alebo treba nejaky casovy odstup ?
1 davku psylia medzi ranajkami  a obedom a vecer okolo 21 hod a potom este dotlacím bieli jogurt.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-08-07 20:45:03)



333

Re: Candida

OK, ale probiotika, tak ako aj my potrebuju pestru stravu, takze odporucam nielen plevy z psylia, ale aj ine mikrovlakniny.



334

Re: Candida

Dobry vecer. mal by som na Vas dotaz.
V odpovedi  322 ste napisal:Sucha salama nie je vyziva pre candidu.
Plati toto aj na produkty ako su klobasky, nie udene. V Sk uz dostat aj klobasky neudene, presusene. Su ako sucha salama.
Je na nich aj text,  Napr.: Na 100 gr. bolo použite 110,alebo 117 gr masa.
Minimalny obsah bravc.masa 94%

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-08-10 20:50:18)



335

Re: Candida

Nuz ja ti neviem povedat, co do ktoreho produktu pridavaju, ale ked najdes obsah, vsimaj si , kolko je tam pridanych cukrov a podla toho sa riad.
Ked nie su cukry vobec uvedene, tak to neobsahuje nic na podporu candidy.



336

Re: Candida

Mal by som na Vas dotaz ohladom: Bieleho jogurtu, Acidka, Zakysanky, Kefiru a pod.. Vsetky tieto produkty- nepasterizovane-,obsahuju probioticke kultury cim su vlastne vhodne pri boji s Can.Alb.
Mal by so na Vas dotaz, ci sa daju v nich znizit nejako cukry. Uvadza sa u týchto produktov rozsah:od 3,8gr.-4.0 gr. na 100 ml. Pri objeme 2 dcl je to dosť.
V ovoci sa meni cukor kvasenim na alkohol.
A tu je moja otazka: Da sa nieco podobne -znizenie cukru v produkte- dosiahnut aj ponechanim 2 dcl/nie vsetko/ týchto produktov pri izbovej teplote cca 6-8 hodin / mohli by sa rozmnozit dobre bakterie  ? /a potom dat do chladnicky a az potom konzumovat ? Ja to vypijem jedine trocha chladene.
Ďakujem.

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-08-23 13:54:13)



337

Re: Candida

Ked si vyrobis vlastny jogurt, a nebudes jest rozne priemyselne vyrobky, tak ho mozes vykvasitr celkom a tak v nom nebudes mat nijaky cukor, lebo ti ho kvasne mikroby premenia cely na kyselinu mliecnu. A zive rozmnozene probiotika vo velkej kvantite.
Priemysel sa snazi vyrabat co nastabilnejsie a najchutnejsie vyrobky, preto musi probiotika viacmenej umrtvit a pridat cukor
Par gramov cukru ale nie je nic, napr coca cola ma 45 gramov cukru  a ked ich vypijes niekolko, tak sa to nazbiera poriadne.



338

Re: Candida

Vytazok z grapefruitových jadier, mam na mysli kvapky. ktoré bezne dostat obsahuju:rastlinný glycerín (67%) a extrakt z grapefruitových jadierok (33%).
Da sa povedat, ze by mohli byt tieto tabletky ucinnejsie pri davkovani  3 x denne po 2 tabl. ako tie kvapky?   1 tabl. pisu je ako 12-13 kv.  NutriBiotic GSE Liquid Concentrate.  Spolu 6 tabl.denne= 72 kvapiek , alebo postupne zvýsit na 12 , co by bolo teoreticky 174 kv. 33%  a matematicky by to mohlo byt 72 kv. 66% citritidalu ?
http://eu.iherb.com/NutriBiotic-Grapefr … blets/4214
Su tam aj 250mg, ktore maju obsahovat 25 kv.,co by bolo 3x25= 75 kv.denne. / Pri  6 tabl.denne 75 kvap. 66% citritidalu.
Co si o tom myslite ?

Naposledy upravil: IvanBA-Sk (2015-10-11 22:50:40)



339

Re: Candida

Nuz ked to nehovori, ze to obsahuje quaternialne zluceniny, tak je to len velmi malo ucinne. To iste sa zialbohu tyka aj tych uvedenych tabliet.



340

Re: Candida

Dobry den, kedze som denny pouzivatel domaceho mliecneho kefiru, chcem sa spytat, ci tento je taktiez nutne vylucit zo stravy? Pokial viem, tak mlieko vobec nie je vhodne pri takejto diete, no kefirove zrna by mali zbavit mlieka laktozy a pridat probioticke bakterie ktore by mali len a len zvyhodnit pouzivanie mliecneho kefiru pri protikandidovej diete, alebo sa mylim?

Pekny den.



341

Re: Candida

Nemylis sa. Na candidu je to OK.
Ale niektori ludia maju problem aj s mliecnou bielkovinou, kazeinom



342

Re: Candida

Este mam otazku, kedze momentalne som na diete, a chcem zotrvat v co najprisnejsej (0g sacharidy, okrem vecerneho jablka) nerad by som to narusil, a selen, ktory som donedavna uzival bol povodom z kvasnic - teda mozem s nim pokracovat normalne, alebo to stopnut?

Vopred dakujem



343

Re: Candida

Capooo napísal(a):

Este mam otazku, kedze momentalne som na diete, a chcem zotrvat v co najprisnejsej (0g sacharidy, okrem vecerneho jablka) nerad by som to narusil, a selen, ktory som donedavna uzival bol povodom z kvasnic - teda mozem s nim pokracovat normalne, alebo to stopnut?

Vopred dakujem

na 0 nikdy nebudes a uz vobec nevadi selen tuto dietu som praktizoval aj ja ale len mesiac pretoze mi napachala dost skody , spomalil sa mi metabolizmus , nepravidelna stolica , malo energie , ziadne libido atd .
sacharidy som mal  cca 30g den zo zeleniny a orechov



344

Re: Candida

Myslene to bolo tak, ze neprijmam ziadne ciste sacharidy (ryza, zemiaky atd...) ... Dietu praktizujem koli viacerym veciam, no asi najviac koli pokusu o obnovenie produkcie enzymov, a dufajuc ze aj kyselin, samozrejme, ze uzivam na to viacero veci ako su dgl, kolodna strieborna voda, aloe vera a dalsie smile ... Mimochodom, po tvojej mesacnej diete p, pocitujes zlepsenie v crevach, alebo je to bez vysledku? smile



345

Re: Candida

Capooo napísal(a):

Myslene to bolo tak, ze neprijmam ziadne ciste sacharidy (ryza, zemiaky atd...) ... Dietu praktizujem koli viacerym veciam, no asi najviac koli pokusu o obnovenie produkcie enzymov, a dufajuc ze aj kyselin, samozrejme, ze uzivam na to viacero veci ako su dgl, kolodna strieborna voda, aloe vera a dalsie smile ... Mimochodom, po tvojej mesacnej diete p, pocitujes zlepsenie v crevach, alebo je to bez vysledku? smile

ja som tu dietu isiel skor preventivne zo zvedavosti a tak keby nahodov nejake parazidy mam bral som aj doplnky popri tom .
No myslim si ze na obnovenie kyselin sacharidy jest mozes , skor sa obnovuju tym aloe vera a dgl co som cital rngho rady .



346

Re: Candida

Rozumiem, urcite budem informovat, ci sa tvorba aspon zcasti obnovila, pretoze sa mi nepaci fakt, ze by som zostal zavisly na betaine a enzymoch uz v tomto veku smile. Este co sa tyka koloidne vody, tak dovod jej podavania je ten, ze v pripade ak tuto nedostatocnu produkciu sposobuje helicobakter, tato by ho mala po mesiaci pouzivanie potlacit smile



347

Re: Candida

Capooo napísal(a):

Rozumiem, urcite budem informovat, ci sa tvorba aspon zcasti obnovila, pretoze sa mi nepaci fakt, ze by som zostal zavisly na betaine a enzymoch uz v tomto veku smile. Este co sa tyka koloidne vody, tak dovod jej podavania je ten, ze v pripade ak tuto nedostatocnu produkciu sposobuje helicobakter, tato by ho mala po mesiaci pouzivanie potlacit smile

A ako vies ze mas malo kyselin a hlavne malo enzymov ? mas traviace problemi ?



348

Re: Candida

Pol lyzicky sody bikarbony pri dostatku kyselin musi sposobit hromagu grgania(1/2 litra plynov)
Zavislost na roznyhy doplnkov neexistuje, ale co potrebujes brat, lebo, toho mas nedostatok,  to brat musis, inac budes mat zdravotne  problemy



349

Re: Candida

ZlatyStaf, to ze mam nedostatok som zistil, ako pisal RNG aj tym, ze po vypiti sody bikarbony nemavam takmer ziadne grganie (mozno tak deci plynov max.), a taktiez pri zjedeni bielkovinoveho jedla bez betainu alebo s malo betainom prichadzaju asi o 2hod nskutocne pachnuce vetry (sice male mnozstva, no o to kvalitnejsie), takze sa silou mocou snazim obnovit tvorbu nech to stoji co to stoji.
V poslednom mesiaci sa do toho vsetkeho pridala neznama bolest v bedre, v oblasti klbu (velmi podobne zapalu, kedze na druhy den od bolesti som mal chripkovy stav). RTG snimok jasne ukazal, ze na klbe nie je ziadne poskodenie skeletu, a pri dokladnejsom studovani Crohnovej choroby sa medzi priznaky radi aj zapal klbu (pre mna bezdovodny) co by nasvedcovalo, ze ten zapal sa vytvoril koli zlemu traveniu (niekedy taktiez pocitujem obcasnu parsekundovu bolest v oblasti criev). No neprestavam bojovat a k lekarovi ma to moc popravde netaha, kedze viem, ze zase budem studianeschopny...

Je mozne, ze vsetko toto, co sa teraz deje - ze mam akokeby zapal bedroveho klbu, niekedy stupnujuce sa bolesti brucha/criev (neviem to posudit) je len herxheimerova reakcia na prisnu protikandidovu dietu? (Ziadne potraviny, ktore sa dokazu rozlozit na jednoduche cukry, okrem jablka na vecer) pretoze tato protikandidova dieta je moja druha za posledne dva mesiace (s prvou som skoncil hned po dvoch tyzdnoch, a samozrejme som hned zapojil sacharidy, a teraz uz tyzden idem na dalsej diete (biely povlak na jazyku na zaciatku tejto druhej diety bol neskutocny, az kremovy) ?? Je mozne, ze je to len reakciu organizmu na uvolnovanie vsetkych toxinov, ktore kandida vypusta?? Opravte ma ak sa mylim.

Do toho samozrejme Citricidal od biochem research, oreganovy olej, koloidne striebro, aloe vera (gel a stava 1:1), DGL, haldy kokosoveho oleja, MSM, L-Glutaminu, boswelie, berberinu, extrakt z olivovych listov, 50mg zinku denne, 200mcg selenu,, 1g vit C, rybi olej z trescej pecene (ako zdroj EPA, DHA a vit A,D), enzymy a kyseliny, na vecer 20mld probiotik a samozrejme vlaknina

Jod som zacal len pred par dnami vo forme jodisol (na 1g roztoku je 38,5mg jodovany povidon, je tych 38,5mg vyuzitelny jod? Pretoze ak ano tak to znamena 1,5mg jodu na kvapku)

Uzite si vecer wink

Naposledy upravil: Capooo (2015-12-14 17:19:45)



350

Re: Candida

Zle travenie a absorbcia su dovodom na stovky roznych zdravotnycy problemov, tj aj znizenej imunity a roznych zapalov. Vytvorenie dobrej probiotickej flory zavisi aj od mnozstva kyselin v zaludku, lebo pri nedostatku sa tam zvonka dostavaju znova a znova rozne skodlive mikroby, co by kyselina inac znicila.
Povidon naviaze na seba len 10% jodu, preto je to slaby zdroj jodu. Tj na 1 gram roztoku mas len 3.85 mg jodu. A pochybujem, ze je to dobre na pitie.