1

Téma: fimóza

Dobrý deň, môj 12 ročný syn má zúženú predkožku. Môžete mi poradiť nejaký prostriedok, či už vo forme masti alebo bylinného kúpela ktorým by sme tento problém vyriešili? Čítala som, že sú na to dobré Dermovat, Triamcinolon a Advant, ale všetky obsahujú kortikoidy...Nechcem aby mu to robili chirurgicky, som presvedčená že sa to musí dať zvládnuť aj prirodzenejšou cestou.Ďakujem



2

Re: fimóza

Nuz s tym nemam ziadne skusenosti co sa tyka doplnkovej stranky.



3

Re: fimóza

Myslíte si, že tie mastičky, ktoré som uviedla máme vyskúšať?nerada by som mu ublížila.Ďakujem



4

Re: fimóza

O liekoch viem len tolko, co je na nich napisane.Ja osobne zoadne chemikalie nepouzivam ani neodporucam
Dermovat krem obsahuje silne kortikosteroidy, co potlacaju zapaly ale nie je antimikrobialny. Neodporucaju ho na pouziteri na genitalie(?!)
http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100000729.html
Triamcinolone krem obsahuje tak isto kortikosteroidy(protizapalove) nie je antimikrobialny a tiez sa neodporuca na genitalie
http://www.ihealthdirectory.com/triamci … ide-cream/
Advantan obsahuje tak isto kortikosteroid-protizapalovy a rozne ine chemicke produkty
Decylis oleas, glyceroli monostearas 40-55%, alcohol cetylstearylicus, adeps solidus, triglycerida saturata mediolonga (triglyceridy kyseliny kaprylovej-kaproovej-steárovej, Softisan 378), macrogoli stearas 2000 (polyoxyl-40-stearát), glycerolum 85%, dinatrii edetas dihydricus, alcohol benzylicus, butylhydroxytoluenum, aqua purificata.

Advantan mastný krém

Cera alba, paraffinum liquidum, emulgator acylpentaerithritolicus compositus (Dehymuls E), vaselinum album, aqua purificata.

Advantan masť

Vaselinum album, paraffinum liquidum, cera microcristallina, ricini oleum hydrogenatum.

Osobne na kozne problemy odporucam prirodnu kozmetiku, do ktore ja mozu pridat aj rozne prirodne protizapalove a najma antimikrobialne latky, lebo priciny zapalov su obvykle rozne mikroby.Pozri napr na kokosovy olej s pridavkom citricidalu alebo ine
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika

Cvicenim sa da predkozka rozsirit, niekedy je potrebna aj ciastocna operacia.
V tropoch prakticky vsetky kultury obrezavaju chlapcov z hygienickych dovodov.



5

Re: fimóza

znova otvaram tuto temu, ci sa nahodou neobjaVILO NIECO, CO BY MOHLO POMOCT?!ja mam 5 rocneho syna a nerada by som to riesila chirurgicky...
ked aj nie potravinove doplnky, ci nemas skusenost s nejakou bylinkou, ktora na to zabera?



6

Re: fimóza

Zialbohu, okrem mechanickej cesty a chirurgickej na to nie je nic. Hodne chlapcov tym prechadza



7

Re: fimóza

Rád by som upokojil všetkých rodičov, aby v žiadnom prípade neprepadali panike s tzv. fimózou u malých chlapcov. Je to ako obvykle blud



8

Re: fimóza

Rád by som upokojil všetkých rodičov, aby v žiadnom prípade neprepadali panike s tzv. fimózou u malých chlapcov. Je to ako obvykle blud "medicínskych kruhov" a nezakladá sa na pravde ani faktoch. Je to umelo vyfabrikovaný problém. Skutočná fimóza sa vyskytuje len asi u 1-2% populácie. U detí a často až do puberty je to úplne fyziologický stav a nazýva sa konglutinácia predkožky, teda iba dočasné "prilepenie", ktoré sa však postupne v priebehu vývoja mení a samo sa aj upraví bez akýchkoľvek invazívnych či iných zásahov. Niekedy dokonca až do začiatku pohlavného života, ani to nie je nenormálne.
Máme s tým bohaté osobné skúsenosti a aj keď sme boli mnohokrát strašení už v predškolskom veku nášho syna zo strany tzv. "lekárskych autorít", že to je nutné riešiť, dali sme prednosť vlastnému úsudku a intuícii a nechali sme to na prírodu a jej nenásilný hormonálny vývoj. V priebehu krátkeho obdobia mladšieho školského veku sa "akože" veľký medicínsky problém úplne v pohode vyriešil sám a ukazálo sa, že my sme spravili najlepšie čo sme mohli. Nič. Bez násilného preťahovania, kortikosteroidov a chirurgických zásahov. Mamičky a tatkovia, sme hlboko presvedčení, že sa tak stane (resp. stalo by sa) u drvivej väčšiny chlapcov. Nenechajte sa zvyklať ľuďmi v bielych plášťoch ovládaných farmáciou a poisťovňami. To sú spravidla iba slabí mechanici. Príroda je mocná, len jej treba veriť. Viac info v článku od slovenskej lekárky : http://www.mamaaja.cz/print.cfm?Module= … entID=2179