1

Téma: Piperin (Bioperin)

Chcem sa opytat, staci pri uzivani jednej kapsule cucrcuminu denne uzit 5 mg piperinu ?
Niekde som cital, ze postacuju 3 mg, niekde dokonca az 15 mg.



2

Re: Piperin (Bioperin)

Je to velmi individualne. Su ludia, co niektore latky absorbuju aj bez vytazku z cierneho korenia, niekomu to pomaha na absorbciu.A zalezi aj od latky, ktorej absorbciu chces zlepsit, na niektore treba viac, na niektore staci celkom malo.Neda sa nic robit, musis si to vyskusat individualne.



3

Re: Piperin (Bioperin)

no len tazko sa to da vyskusat, ci mi stacia 3 alebo potrebujem 10... nemam ziadny feedback, podla ktoreho by som to mohol vyhodnotit



4

Re: Piperin (Bioperin)

Ked mas v tele silny zapal, opuchnutie, telo ti da feedback za den dva ked budes brat napr curcumin ako tento, co ma 830 mg curcuminoidov a 5 mg bioperinu v kazdej kapsuli
http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail.



5

Re: Piperin (Bioperin)

ale v podstate 100 mg korenia su 2-3 gulicky a v nich by malo byt cca 7 mg piperinu... takze to nie je problem... tolko konzumujem s velkym jedlom, resp. čierne korenie mam aj zlozku vlastneho domaceho Tabasca ... takze by to malo byt OK.



6

Re: Piperin (Bioperin)

Mas pravdu, ked to mas prirodne z korenia, ako napr to je v indickom kari koreni, tak je to rovnako dobre a iste lacnejsie.\Obsah piperinu v ciernom koreni udavaju od 5 do 9% vahovych.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-07 19:40:24)



7

Re: Piperin (Bioperin)

Pametam si ze ako deti sme milovali cierne korenie a ked mama nesledovala tak sme si kvalitne sypali do polievky...matka nam to vzdy vycitala ze je to nezdrave...to mi zostalo dodnes aj ja okrikujem syna...mylila sa mama a ja tiez?Ci vsetko s mierou?



8

Re: Piperin (Bioperin)

Privela vsetkeho je privela. Ale co sa tyka spotreby cierneho korenia, v Indii sa spotrebuje daleko viac a nevidim ze by to nejak skodilo. Mnohe koreniny maju silne antioxidacne vlastnosti, niektore su antimikrobialne, ine podporuju cirkulaciu.
Stare bludy, ze korenene veci sposobuju zaludocne vredy vyvratili davno, ked zistili, ze vyse 98% vredov je vysledok cinnosti Helikobakteru pilori a nedostatku zaludocnych kyselin.