151

Re: Strava

RNG napísal(a):

Kedze ja sa beznym doktorom vyhybam uz vyse 20 rokov, na ziadne testy nechodim. Tlak teplotu, cukor a ine si viem zmerat sam a pecen a ladviny si pravidelne cistim, tak isto cievy, a beriem hromady doplnkov proti cukrovke, na udrzbu imunity, na vyrobu energie a podobne. Viac pre mna rozhodne lekari nevedia urobit, ani len tolko.Skor by mi zacali predpisovat rozne chemicke lieky a to by mi viac uskodili, ako pomohli
Koloidne striebro nesmies s nicim miesat. Takze ked chces mat max ucinok z neho, daj si ho na prazdny zaludok a dobre zapi. Alkalizovat sa mozes aj 10 minut neskor,, ked uz ucinok koloidneho striebra na 99% pominul.

Dobre dakujem a kolko ? keby si ho chcem davat len raz denne nejaka davka ? deci alebo dva ?



152

Re: Strava

Staci jeden hlt, 1/4 deci ked to chces mat merane.



153

Re: Strava

ok a este ma zaujma ked jedavam vajicka a zeleninu , tak vajicka potrebuju kysle prostredie tym padom sa zelenina netravi , ta sa az potom alebo pocas toho ? lebo ked sa mi grgne po 4hodinach iba zelenina vajicka nie znamena to ze tie  sa stravily ale zelenina nie kvoli kyslemu prostrediu ?



154

Re: Strava

Zelenina sa travi v kazdom prostredi, enzymy celulaza, hemicelulaza a amylaza pracuju vo vsetkych prostrediach.



155

Re: Strava

Zdravím RNG chcem sa spýtať pár vecí. 

Čo je podla vás lepšie Ovsene vločky alebo biele pečivo čo väčšina konzumuje?  vraj je v Ovs. Vločkách vela lepku takže neviem čo mam jedávať častejšie aký je váš názor.

Dalej chcem kupiť mojej starkej Spirulínu alebo Chlorellu no neviem ktoré je lepšie na chudnutie. má obezitu a fajči tak sa kúsok bojím a chcel by som jej pomôct aspon aby kusok zhodila čo je lepšie na schudnutie? alebo chudnutie ? Vďaka za radu pekný večer.

ešte som sa zabudol spýtať jednu vec sice to sem asi nepatrý ale nejdem spamovat inde. Ide o to že jeden ujo na internete mi písal že telo si na enzýmy časom zvykne a prestane ich vyrábať, ked si ich doplnam je to pravda? dá sa tomu nejak zamedzit? dakujem ešte rza pekný večer

Naposledy upravil: menma1 (2015-09-28 17:40:43)



156

Re: Strava

Ovos je pre nas zdravsi ako psenica raz alebo jacmen. Ovsenny "lepok" mnohym, co su citlivi na psenicny lepok nesposobuje ziadne problemy. Ovsenne vlocky su celozrnny produkt, tj maju nizky glycemicky index a plno mikrovlaknin, vcitane beta 4 glukanov.
Spirulina ani chlorella nie su na chudnutie, Su to superjedla, s vysokym obsahom roznycy zivin a antioxidantov a su schopne chelacne aj absorbcne telo odmorovat.
Na chudnitie odporucam najma CLA/tonalin v davke 2 gramy denne.
Na enzymy si telo nezvyka nijak, aspon nikde som na to nevidel ziadnu z vyskumnej literature,.
Tj ten pan to ma "vycicane"z prsta.



157

Re: Strava

Hmm dobre ďakujem ešte sa spýtam nebolo by lepšie preventívne užívať enzýmy po jedle nejaku dobu? to je všetko vdaka



158

Re: Strava

Nuz nepoznam, ziadny dovod pre pouzitie enzymov neskor a nie s jedlom.
Enzymy sa v tele vylucuju uz v ustach, a pokracuje to od zaludka az do criev. Takze doplnok by mal byt rovnako pouzity co najskor.



159

Re: Strava

Dobre dakujem to je všetko. Pekný deň



160

Re: Strava

Podobne



161

Re: Strava

celkom zaujmave ci?

http://www.badatel.net/toto-susene-ovoc … eho-creva/



162

Re: Strava

Susene slivky su aj silnym zdrojom mikrovlaknin, tj podporuju crevnu floru smerom k probiotickej.



163

Re: Strava

RNG napísal(a):

Susene slivky su aj silnym zdrojom mikrovlaknin, tj podporuju crevnu floru smerom k probiotickej.

Na chudnitie odporucam najma CLA/tonalin v davke 2 gramy denne- neviete na akom principe na schudnutie funguje CLA/tomalin?
dakujem

Naposledy upravil: shirley88 (2015-11-14 16:56:37)



164

Re: Strava

Conjugovana linolenicka kyselina reguluje ukladanie a spalovanie tukov. Zialbohu v dnesnej potrave je jej mizerne malo, lebo dobytok a hydinu krmia zmeskami, co tuto mastnu  kyselinu obsahuju v prilis malych mnozstvach



165

Re: Strava

RNG, prosím poraďte, aký kvalitný javorový sirup si objednať.
Vďaka



166

Re: Strava

Kanadania napr  vyrabaju plno javorovych syrupov. Pozor na nahrazky



167

Re: Strava

Rng co ma sodik spolocne s bielkovinami ?
Tyka sa to u ludi co cvicia , teraz nemyslim beznych ludi , kazdy vie ze kulturisti maju tu stravu prisnu .
Viem ze hovoris ze sodika maju ludia vela , ale kulturisti nie kedze si varia sami a pouzivaju vecsinou himalajsku sol .
Ale ako suvisi sol s bielkovinami , pretoze najlepsi treneri sveta odporudaju zvysit prijem soli hlavne farebnej .
Jeden trener top na svete radi den zacat s 500ml vody a do toho 1 citron a 1/4 farebnej soli .
Vsetko sa toci okolo toho ze zvyseni prijem bielkovin si ziada viacej soli .

Dakujem za odpoved



168

Re: Strava

"farebna sol" je zafarbena roznymi mineralmi, ktore sportovci vypotia. Zialbohu himalajska sol neobsahuje ani jod, ani dostatok draslika, takze rady tych trenerov sa zakladaju na viere v himalajsku sol, nie na faktoch.
Ja osobne uprednostnujem nerafinovanu morsku sol miesanu na polovicu s KCl (chklorid draselny/potassium chloride) A ked treba ine mineraly tak odporucam brat mineraly na kosti, spolu s potrebnymi vitaminami  na absorbciu a zabudovanie.
A odporucam tiez doplnky ako selen jod a zinok kazdemu lebo v nasej potrave je ich nedostatok.



169

Re: Strava

RNG napísal(a):

"farebna sol" je zafarbena roznymi mineralmi, ktore sportovci vypotia. Zialbohu himalajska sol neobsahuje ani jod, ani dostatok draslika, takze rady tych trenerov sa zakladaju na viere v himalajsku sol, nie na faktoch.
Ja osobne uprednostnujem nerafinovanu morsku sol miesanu na polovicu s KCl (chklorid draselny/potassium chloride) A ked treba ine mineraly tak odporucam brat mineraly na kosti, spolu s potrebnymi vitaminami  na absorbciu a zabudovanie.
A odporucam tiez doplnky ako selen jod a zinok kazdemu lebo v nasej potrave je ich nedostatok.

aka je to ta sol morska s kcl da sa aj normalne kupit niekde ? alebo objednat na iherbe ?



170

Re: Strava

Hladaj nerafinovanu morsku sol. "Kto hlada, najde"
KCl mozes kupit napr v doplnkovych obchodoch pod nazvom potassium chloride.



171

Re: Strava

ja by som sa rád opýtal na príspevky kde bola rozoberaná demineralizovaná voda , používate ju denne? Dlhšie sledujem túto oblasť no názory sú rôzne, po hľadaní som našiel aj tento web www.demi-voda.sk kde robia zápožíčky bezplatne a je možnosť si to vyskúšať tak nad touto možnosťou uvažujem. Vyzná sa niekto aké parametre by mali tie stroje spĺňať či sú aj nejaké skúšky na to?



172

Re: Strava

Ja pouzivam destilovanu vodu uz vyse 25 rokov, ta je este cistejsia, ako demineralizovana. Ale staci aj reverzna osmoza, nemusi byt aj demineralizpvana.
Uvedeny zdroj to predava dost draho. Pozri za co ro predavaju ini
http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&ke … fvl0xk1j_b



173

Re: Strava

aha nevedel som ze je rozdiel v destilovanej a demineralizovanej...vyzera to dobre, dakujem. smile



174

Re: Strava

.



175

Re: Strava

Co hovoris na kombinaciu ovocia a sacharidov? Napr. ryza s jablkom, alebo pohankove palacinky s ovocim (banan, jablko, atd...)

Lebo zevraj by sa nemalo ovocie kombinovat so sacharidmi a bielkovinami, ale niektori trvdia, ze je to Ok.

Dakujem.



176

Re: Strava

Hovori sa vselico , tj aj hromada blbosti. Delena strava sa lahsie tyravi, ale nie az natolko
.Ovocie sa najlepsie stravi na prazdny zaludok, bez pitia.



177

Re: Strava

Vdaka. smile

Prosim Ta,
1. aky je najlepsi pomer bielkovin, sacharidov a tukov?
Aby cloveku nic nechybalo a mal vyvazenu stravu?

2. Kolko je idealne mnozstvo na jednu porciu rastlinnych tukov? Aby som zbytocne nezatazoval organy.

3. Tuky s bielkovinami sa mozu kombinovat,  ale co sacharidy?  Ze vraj spomaluju travenie sacharidov. Mozem aj teda jest sacharidy s tukmi,  tak ako aj s bielkovinami?

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-12-25 19:30:08)



178

Re: Strava

1. to nevie nikto, ale najdes na to hromady "odbornych " nazorov. Zrejme to zavisi velmi od individualneho cloveka a jeho potreby, ale zda sa , ze popularne sirene spravy na 60% stravy zlozenej zo sacharidov su velmi mylne a ze tukov potrebujeme viac, ako 20 % kaloricky.
2.. ani to ti neviem povedat, to zalezi velmi od kapacity tvojpo zlcmika. co ti da velmi rychle na javo, ked to prekrocis.
3.Sacharidy a tuky sa odporuca kombinovat, inac dostanes hnacku.



179

Re: Strava

Dakujem..

Este jedna otazka,  ked meliem semienka,  tak ich musim tiez namocit na niekolko hod.?



180

Re: Strava

Nemusis



181

Re: Strava

pomeliem to, aby to pustilo olej, sformujem to do gulky 100g, a jem to s bielkovinami a sacharidmi. Len teraz ako som zvysil prijem kcal, tak plynatost zacala... a to davam fakt dost HCL, 5tbl. Sacharidy a bielkoviny jem oddelene, pijem po 2 hod. davam entericke, obycajny pankreatin...

S jednym jedlom mam 100g semienok, aby som mal cca nejakych 30 tukov na jednu porciu.



182

Re: Strava

PLYNNATOST ZNAMENA KVASENIE V ZALUDKU A CREVACH. v ZALUDKU PRE NEDOSTATOK KYSELN, V CREVACH PRE NEDOSTATOK ROZNYCH ENZYMOV.



183

Re: Strava

Ano, to viem...

1. Prosim Ta, vies mi aj oddovodnit, preco nemusim namacat semena, ked ich meliem? Nebude to nebezpecne?
A ked ich nemeliem, tak ich musim namacat, ci? Aby sa vylucili enzymy.

2. Najlepsie namocene semienka je asi hned zjest,  lebo zevraj pomale susenie pri izbovej teplote je  zdlhave a sposobuje velke premnozenie plesni.


Dakujem ti velmi pekne.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-12-29 07:00:57)



184

Re: Strava

Namocenie zvysuje stravitelnost, podobne aj varenie aj mletie. Jemne namlete sa stravia vyborne. Mlet treba tesne pred pouzitim, aby sa namlete neoxidovali



185

Re: Strava

A ta kyselina fytova? nebude vadit?

A ked namlete hodim do chladnicky a zjem do 2 dni.



186

Re: Strava

BVelmi vela sa pise o tej kyseline fytovej, ale podla mna to prehanaju.



187

Re: Strava

Rng je zname ze ludia co jedia malo sa dozuvaju viacej .
Cital som ze je to kvoli tomu ze su v kalorickom deficite a telo lepsie funguje a aj mitochondrie sa v tedy tvoria ovela viacej lebo su nutene . Je to kvoli tomu ze telo je v deficite alebo kvoli tomu ze sa tak nezatazuje travenie atd .
Lebo sportovec moze byt v kalorickom deficite aj pri 3000 kaloriach big_smile no nemyslim si ze by sa mali dozivat stovky rokov



188

Re: Strava

Nuz nieco na tom je, aj ked pre co je to, zatial nie je iste. Su len teorie okolo toho, ze memnej jedla zatazuje celkove organy v tele menej, takze maju dlhsie trvanie



189

Re: Strava

Je velky rozdiel v glykemickom indexe medzi klasickymi ovs vlockami a instantnymi ovs. vlockami ? Je pre mna praktickejsie si dat rano instantne ovs vlocky s whey proteinom, nez protak s celymi ovs vlockami.



190

Re: Strava

Surove ovsenne vlocky maju najnizsi glycemicky index. Roznymi upravami a varenim sa index zvysuje.



191

Re: Strava

Ale instantne by mali mat aj lepsiu stravitelnost kedze su tak zomlete najemno, ano ?



192

Re: Strava

Rychlost travenia znamena aj rychlost uvolnovania cukru, tj glycemicky index