1

Téma: Vysoke davky?

Ahoj RNG,

chcem sa ta spytat na tvoj nazor ohladom uzivania vacsieho mnozstva doplnkov, moze to mat nejaky neg. dopad na zaludok? Napr. uz v skorych 70-80 rokoch boli vyvynute tzv. packy pre vzpieracov, ktore obsahovali velke mnozstva tabliet od zakladnych vitaminov az po enzymy, jeden ktory poznam je tu, mrkni sa na zlozenie, je to balene v malych balickoch z ktorych kazdy obsahuje 11 tabliet rozneho zlozenia:

http://www.4body.sk/imagesp/animal/pak/Packzlozenie.jpg - zlozenie
http://www.supplement-analysis.com/asse … -pills.jpg - obsah jedneho packu

Je to vlastne taka "minilekarnicka" pre sportovcov v ktorej je takmer vsetko co je potrebne a vo vyssich davkach. Je telo schopne vobec vstrebat vsetky latky bez nejakych vedlajsich neg. ucnikov na zaludok?

Ja osobne trpim ekzemom, a snazim sa ho liecit zvnutra co znamena znacnu suplementaciu a uzivanie (skusanie) roznych doplnkov. Momentalne mam rezim pozostavajuci z: extrakty z Nimby, Oregon grape root extrakt, Quercetin a Bromelin, vit. C, lecitin a silymarin plus 2x denne rano a vecer psyllium.

Pekne dakujem za nazor.

Naposledy upravil: Breston (2011-01-06 14:14:26)



2

Re: Vysoke davky?

Nuz uvedene doplnky su vzhladom najma na tvorbu extra svalstva, co osobne neodporucam.Extra svalstvo je toriz extra zataz pre vsetky organy, ktore sa potom skorej "zoderu"

Exemy su obvykle zalezitost zleho travenia(potravinove alergie, zamorenie). Travenie sa da napravit kyselinami, enzymami, vlakninami a probiotikami, alebo prinajhorsom vyhybanim sa potravinam, ktore telo nevie spracovat.
Zrejme nieco z jediel, ktore jes telo nevie spravovat poriadne a snazi sa to vyhodit cez kozu a to vyvola kozne erupcie(porusenia koze), kde sa nastahuju rozne mikroby a znemoznia zahojenie.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-06 16:37:27)



3

Re: Vysoke davky?

Este ta poprosim reakciu na moju dalsiu otazku na ktoru si zabudol :) Moze mat podla teba uzivanie viacerych doplnkov nejaky dopad na travenie - zaludok? Neviem ci je trakt prisposobeny prijimat denne napr. 6-7 doplnkov aj ked prirodnych, ci ich dokaze plne vyuzivat a vstrebavat a to dlhodobo bez nejakych neg. ucnikov.

Naposledy upravil: Breston (2011-01-06 16:43:51)



4

Re: Vysoke davky?

5-6 doplnkov za den je celkom malo. Treba si ale uvedomit, ze su to silne koncentraty a potrebuju vela vody. Ja obcas, ked si nedavam pozor a nevypijem dost vody(rano beriem okolo 20 kapsul z roznych dovodov) a nenapijem sa dost vody alebo caju, mam tlak v zaludku az miernu bolest, ktory ale rychlo odide, ked sa dodatocne napijem
Ja vzhladom na svoj pokrocily vek, cukrovku, proti starnutiu , na zlepsenie travenia a na doplnenie chybajucich zivin beriem uz roky najmenej 40 kapsul a tabletiek denne , najma ked na mna nieco este naviac lezie, aby som to potlacil uz v zarodku, kde beriem aj rozne antimikrobialne naviac.
A robi mi to zrejme dobre, lebo mi to znizi hladinu glukozy na znesitelu, nemam ziadne znamky spojene s degradaciov organov vzhladom na cukrovku, choroby zlikvidujem za par dni bez horuciek a poskodenia tela, za plneho behu a moj pracovny tyzden, hoci uz vo veku dochodcu je v praci blizo 70 hodin tyzdenne plus rozne ine aktivity, vcitane pisania sem.

Pred 16 rokmi, ked som tento trend zacal som bol v ovela horsom stave.Preto som sa rozhodol aj hladat ine riesenia, ako mi ponukali bezni lekari, lebo ti mi az pricasto zdoraznovali, ze sa s tou degradaciou vzhladom na vek musim zmierit.Nuz a ja som to odmietol a hladal ine riesenia.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-06 19:10:24)



5

Re: Vysoke davky?

Tak to rad pocujem ze je to este celkom malo lebo z okolia uz postupne dostavam ironicke privlastky "hypochondra" vdaka tomu mnozstvu tabliet denne :) Dostatok vody je zaklad tiez som mal s tym problem no uz som sa zlepsil v tomto a dodrzujem poctivy rezim. Tvoj pristup vzhladom k degradacii je mi velmi blizky to iste som zacal praktizovat ja v casoch kedy mi prepukol ekzem, a vystriedal 5 koznych "odbornikov" v bielom, z ktorych minimalne dvaja mozem s urcitostou povedat ze vedeli o tom menej ako ja. Klasicky alopaticky pristup k chorobe som odmietal a uz vyse 5 rokov sa snazim najst ine alternativne metody a samovzdelavam sa ohladom doplnkov a stravy.

Ako si spominal v jednej odpovedi, su tieto ekzemy otazkou zamorenia, alergii a travenia. Moj dalsi logicky krok je absolvovat nejaky obsiahlejsi test na potravinove intolerancie, kedze tieto su zakrnejsie ako alergie a nemam sancu zistit na co ako telo a zapal reaguju kedze sa prejavuju za niekolko dni. Rad by som pokracoval v cviceni, ale bohuzial, ked sa pokozka dostane do kontaktu s potom tak je to stav zrely na sialenstvo takze uvidime ako pokrocim dalej s tou intoleranciou.

V kazdom pripade ti fandim a som rad ze robis nieco taketo popri. pracovnom tempe ktore mas a zelam len a len to dobre mimochodom do Noveho roku, a pevne zdravie! :)

Inak by ma zaujimalo este, preco si sa zacal zaujimat intenzivnejsie o svoje zdravie resp. o ine moznosti "az" vo vyssom veku? Bolo to nasledkom problemov?



6

Re: Vysoke davky?

Nuz pokial som nemal vacsie zdravotne problemy, uplne som si myslel, ze lekari, ku ktorym chodim vsetko viacmenej zvladnu.
Nuz ale ked som si na ich rady donicil telo(znicene"bezcholesterolove zdrave rastlinne masla a tuky", neutralizacia aj tak nizkych kyselin v zaludku na potlacenie symptomu paly,lahkostravitelne jedla=vysoky glycemicky index=zniceny pankreas, antibiotika podporujuce rozne ine mikroby, najma plesne, zamorujuce synteticke lieky atd), tak som zacal sam hladat, ci nieco ine predsa len neexistuje a dopracoval som sa ku skupine lekarov, ktorych sa ostatni a system snazi umlcat a potriet, ale ktori maju vysledky velmi pritazlive a tym aj k doplnkom na nahradu liekov a latkam na udrzbu zdravia.
To je v kocke vsetko, zacal som to na sebe postupne aplikovat, opatrne, ja som velmi konzervativny az som dospel k dnesnemu stavu. Pred 20 rokmi by som si ani nepomyslel, ze sa budem vyhybat kompletne beznym lekarom a budem brat za hrste roznych doplnkov,
Tiez sa mi ani nesnivalo, ze sa do toho natolko ponorim, ze otvorim obchody a s doplnkami(co som pre straty nakoniec musel zavriet, ja nie som obchodnik, ale inzinier, byvaly vyskumnik) a bude prispievat na rozne fora na sirenie informacii o doplnkoch a inych lekarskych pristupoch, nez tlaci organizovana medicina.
Teraz pisem  zo zotrvacnosti, so snahe pomoct niektorym ludom, hoci mi to len zerie moj vzacny volny cas.
Ale ja mam pevnu vieru, ze je to spravne a moralne.



7

Re: Vysoke davky?

No spravne to urcite je rovnako ako aj moralne, aj ked podla mna velmi malo zpropagovane a zviditelnene, tazko sa da k tebe dopracovat a rady najde len uzsi okruh ludi, ale zase kto hlada ten najde! :) Ostatne k tym doplnkom, dnes mi buduca svokra oznamila, ze pozna cloveka, pana, byvaleho lekarnika, ktory sa cely zivot "zivi" roznymi doplnkami vyzivovymi, a dnes ma velmi uctyhodny vek, 98 rokov!

Ci a do akej miery sa tento nadherny vek da pripisat doplnkom to tazko povedat, iste vsak je ze svoju rolu urcite zohrali!
Doplnky su podla mna dolezite, no clovek by mal veci zmenit od piky, a to najma od stravy a mentalneho rozpolozenia, pokial si chce zachovat pevne zdravie.



8

Re: Vysoke davky?

Ja som toho nazoru, ze by mal mat clovek taku skladbu stravy, ze bu z nej dostal sakoro vsaetko potreebne. Samozrejme je to mozne len pri dobrom traveni, ktore dnes mnohi nemaju. A su latky, ktore podla nazorov novsich vyskumnikov nedostavame v optimalnych mnozstvach z potravin, lebo tam jednoducho v tych mnozstvach nie su. Nuz a tie je tewda napriek vsetkemu doplnovat. Tj tieto latky(selen, zinok, jod, lecitin, vitaminy C, E D-3 pripadne aj K-2, pre ludi co maju hustu krv aj riedice(fibrinolyticke enzymi) a ine enzymi a tiez rybacie oleje(krill?) su latky co si potrebuje kazdy doplnovat.
Okrem toho su rozne obranne doplnky, co sa daju pouzivat na zvysenie imunity alebo priamo na potlacanie chorob, ked je to potrebne.
Dalsia kategoria su adaptogeny, antioxidanty a najnovsie prostriedky proti starnutiu, co je upone nove pole, zatial  plne zvacsa falosnych slubov ale aj prvych naozaj uzitocnych doplnkov.



9

Re: Vysoke davky?

myslim ze toto ma dobry pomer vsetkeho... z tohto by ti nemalo hrozit ekzemi a akne atd pokial to neprezenes v davkovani..

http://eshop.vladozlatos.com/obchod?pag … gory_id=18



10

Re: Vysoke davky?

Nuz ja by som okolo toho doplnku nebol az tak nadseny. Uz len ze to obsahuje skodlivy aspartam mi jasne naznacuje, ze aj ine prisady nie su prave prirodneho povodu. Ani tam nenaznacuju,, ako tie bielkovinne zdroje ziskavali, ci to nie su susene za vysokych teplot(denaturalizovane bielkoviny) a celkove produkty firmy Kompava su dost nekvalitne, ked som si ich pozrel, Viac reklamy, menej ucinnych zloziek.Najcastejsie ani neuvadzaju ich mnozstva, aby to clovek ani nemohol porovnat s inymi produktami. Ale v tom aspartame sa kapitalne sekli....