1

Téma: Čieerny nechet napalci

Mám už od leta čierny nechet na palci na nohe, nie celý ale asi tak z jednej tretiny na bočnej strane. Zistila som to náhodou keď ma trochu pobolieval (bolesť trvala pár dní). Určite mi naň nič nepadlo a ani som nezakopla. Myslela som že mi to odrastie ale stale je to čierne na tom istom mieste. Aj na druhom palci mám sivastý až tmavý náznak. Už ma to začína znepokojovať. Už vyše roka som na zdravšej strave - 50% ovocia a zeleniny a 50% varené. Možno som niekde urobila chybu a niečo mi chýba.... Možno je to znakom nejakého problému v tele....2

Re: Čieerny nechet napalci

Cierny necht je podliatina krvi. Ak si si to nejak silne nenarazila, tak musis mat extra krehke cievy a to sa ti prejavi aj inde na tele, napr lahko vznikajuce modriny.
Na upevnenie stien a spruznenie je vitamin C a rozne bioflavonoidy a antioxidanty.
Odporucam aspon 3 gramy vitaminu C, 400 IU vitaminu E(natural)2 gramy a viac bioflavonidov, najma zmes rutin, hesperidin a diosmin.
Z antioxidantov najma vytazky zo semien hrozna(grape seed extract) s obsahom aspon 200 mg proantokyanidov denne.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-15 18:04:47)3

Re: Čieerny nechet napalci

Céčko zvyknem užívať (lyžičku sypaného C/ deň) a E 400IU keď ma napadne. Je pravda že v lete keď sa mi to stalo tak som žiadne vitamíny neužívala, lebo som jedla hodne ovocia a dúfala som že mám dostatočný príjem vitamínov.

Ak sa poriadne nebuchnem tak modriny nezvyknem mávať. Skôr ma trápi to že za pol roka mi to ešte neodrástlo. Niekde som čítala že ak podliatina pod nechtom neodrastá môže sa jednať aj o melanóm. Len dúfam že to nie je ono.4

Re: Čieerny nechet napalci

Acral lentiginous melanoma tj melanoma pod nechtom a inde skryta  je dost zriedkava, castejsie sa vyskytuje len u ludi z Azie.U europanov je to len 2%.
Dost zriedkavo je ale rakovinna(malignant), lekari samozrejme na to odporucaju operaciu, pozri na
http://www.nailfungusbliss.com/nail-fun … l-melanoma
Ja s tym nemam ziadnu skusenost, ale brat rozne protirakovinne neuskodi nikomu, vcitane enzymatickeho cistenia.