1

Téma: svaly - doplnok

Zdravim ta RNG

Nakolko som dost chudy co sa tyka postavy, moje ukladanie tukov je mierene na brucho, bohuzial. Potreboval by som nabrat hmotu.

Co by si mi odporucil ? niecoc co je zdrave......  Aky je tvoj nazor na kreatin ? niekde som pocul ze neni moc vhodny pre zdravie, neviem co je na tom pravdy.
Dik moc.



2

Re: svaly - doplnok

Pri normalnej dobrej strave telo vytvara svaly podla potreby, tj je to regulovane najma fyzickou cinnostou
Ukladanie tuku okolo drieku a na bruchu a stehnach je typycke pri nedostatku fyzickej aktivity a pri stresoch. Pri stresoch zvysena hladina cortizolu podporuje ukladanie a vytvaranie tukov a to aj na ukor znizenej spotreby energie v tele.

Umele budovanie svalov, ktore nie su potrebne pre styl a sposob zivota osoby je zbytocna zataz na organy a v konecnom dosledku skracuje zivot(organy sa pri zvysenej spotrebe skor "oderu")
Umele zvysovanie "naberania svalov"branim roznych doplnkov a cvicenim s tazkymi vahami v telocvicniach je modna a zdraviu skodliva cinnost mladych, ktorych zavadzaju, ze nadmerne svalnate telo znamena zdravie.
Ja podporujem mierne cvicenie, pravidelne prechadzky a najma plavanie mensich vzdialenosti. To je pre telo velmi prospesne, aj ked to neda modny svalosovsky vzhlad.