451

Re: protikvasinkova dieta

Opat velka vdaka smile,

prosim, mohli by ste byt konkretny pri tych doplnkoch? D3 je na iherbe, to viem. Ale K2 a zmes mineralov na kosti? Viete kde kupim nejake konkretne?

Naposledy upravil: elisa (2015-06-08 23:16:31)



452

Re: protikvasinkova dieta

http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … l&ic=2
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1



453

Re: protikvasinkova dieta

Dakujem smile



454

Re: protikvasinkova dieta

OK.



455

Re: protikvasinkova dieta

RNG, ake enzymy mam brat na cistenie? Ten DIM, Pancreatin stacia? Mozem aj napr. tie super enzymy, co mam doma, ak nebudu uzivane s jedlom? A este, ktory Pancreatin na iherbe je cistiaci? Odporucili ste mi Swanson, len s postovnym vyjde dost draho.



456

Re: protikvasinkova dieta

Cistiaci pancreatin z iherbu je momentalne dostat kupit tento: http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … l&ic=1 davkovanie je 2x4 tablety za den.
Ak chces enzym proti plesniam, ktory rozklada bunkove obaly plesni, tak na to je vhodny enzym Candex: http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=1

Naposledy upravil: Pietro (2015-06-28 17:14:49)



457

Re: protikvasinkova dieta

Pietro, dakujem pekne smile, pozriem ten pancreatin, ale kukam, ze nakoniec sa aj tak viac oplati ten od swansonu, pretoze ma az 300 tabliet a tie na iherbe 100 hmm . Candex ma kupeny.

Naposledy upravil: elisa (2015-06-28 21:54:10)



458

Re: protikvasinkova dieta

Este som chcela vediet, ci mozem brat vit. B6, ktory ma v jednej tabletke az 500mg...Napr. len obcas. Nehrozi predavkovanie pri takej koncentracii?



459

Re: protikvasinkova dieta

Az pravidelna davka 1000 mg a vic moze sposobit u niekoho  nervove poskodenie
http://www.livestrong.com/article/41410 … se-amount/



460

Re: protikvasinkova dieta

RNG, aky mate nazor na toto:

Ze, ak candida pridu o cukor, dochadza k zmene na plesen (taku tu klasicku ciernu chlpatu, co je vlastne rakovina).

Ked mi presli cez ruky organy, ktore boli napadnute rakovinou, vsetky boli skrvite (vyzera to presne tak, ako ked mate splesnetu stenu). Teda mne rakovina pripominala odjakziva plesen. Preto aj verim tvrdeniam, ze rakovina je v podstate plesen.

No podla prvej vety, co som napisala, by vlastne vsetky uplne bezsacharidove, bezskrobove diety neboli spravne. Pocula som uz aj tak, ze najskor sa treba candidy zbavit, az potom mozem prestat jest cukor... O procese procese, kedy by sa candida bez prisunu cukru mala premenit na ciernu plesen som pocula teraz prvykrat, ale davalo by to zmysel.

Co si o tomto myslite Vy?



461

Re: protikvasinkova dieta

To zase je prilis od veci tvrdenie, teda tie premeny candid na plesne.
Candidy su jedny organizmy, plesne su ine. A ani nie je mozne zment jednu  z candid na iny druh, a uz vobec nie na uplne iny druh mikrobu.
To je asi taka uvaha, ako ked nekrmis poriadne kravu, tak sa zmeni na kozu, ktorej staci menej krmiva.
Plesne svojimi toxinami zamoruju telo, podobne aj candidy, najma candida albicans, a tieto toxiny produkuju zapaly, su to casto neurotoxiny a vo vacsich mnozstvach  su to aj karcinogeny.
Rakovinne bunky vznikaju v tele stale, len v zamorenom tele sa ich tvori ovela viac a ked ich uz zamorene a oslabene telo nevie znicit, tak sa zacnu zdruzovat a mnozit do nadorov. Samozrejme oslabene zamorene  telo sa nevie branit ani proti inym mikropbom, tj aj plesniam a candidam, takze to si pozorovala na organoch rakovinaroch. Niektori lekari tvrdia, ze zaroven treba telo odmorovat, posilnovat, brat citotoxicke/protitrakovinne latky ale treba zaroven adresovat aj plesne a ine mikroby, co napadnu oslabene telo. Mnoho ludi totiz nezomiera priamo na rakoviny, ale ich bocne nasledky ako chemoterapiou znicene ladviny pecen znicenu imunitu a zapaly pluc, aj na nasledky plesni, ako napr pri leukemii, kde zaplesnema kostna dren produkuje znetvorene cervene krvinky, ktore premnozene biele krvinky likviduju.
Inac pokial je candida len v crevach, tak sa tam da vyhladovat dietou bez cukrov a bieluch muk, pripadne znicit proticandidovymi doplnkami a podporou probiotik.
Ked sa ale prebojuje do krvneho obehu, tam je cukor stale, ci uz z potravy zo sacharidov, alebo vytvoreny v peceni a ladvinach a tam je tu nakazu, podobne aj plesne uz ovela tazsie zncit, lebo ich nemozes vyhladovat Tam musis pouzivat antifungalne prostriedky co sa vstrebaju do krvi,alebo pomoct telu znicit ich telesnou obranou, tj najma roznymi bielymi krvinkami.
Pomaha samozrejme podporit aj probiotika v crevach, lebo tie vyrabaju kopy protilatok, tj aj proti candidam a plesniam, co vie telo pouzit na svoju obranu kdekolvek, nielen v ctrevach.
Medicina je veda, nie vec viery, alebo by aspon mala byt veda. Tj na kazde tvrdenia musi byt dostatok dokazov

Naposledy upravil: RNG (2015-07-16 01:18:50)



462

Re: protikvasinkova dieta

Ano, to s tou rakovinou a inymi pridruzenymi chorobami poznam, i ked casto sa na tom podiela prave chemoterapia..uplne suhlasim s tym, co pisete. Tiez to takto vnimam, len ma zaskocilo to vyhlasenie jedneho chiropraktika, kt. mi tvrdil, ze candid sa nesmie vziat cukor. A ako dovod uviedol metabolicku premenu. Zarazilo ma to, tak som chcela pocut hned Vas nazor, kedze sa tymto veciam dlho venujete :-).



463

Re: protikvasinkova dieta

a okrem toho, ja som tiez vedecky typ cloveka, tym chcem povedat, ze vzdy musim mat vsetko podlozene dokazmi a som otvorena prijat len nazory od ludi, kt. ma presvedcia o svojej pravde dobrymi argumentmi,  a co si moja hlava potom nasledne vyhodnoti ako nieco vysoko pravdepodobne...vacsinou sa spolieham na seba, takze som dufala, ze tu najdem nejake logicke argumenty a vysvetlenie, kedze nemam az tolko casu si to nastudovat momentalne.

Este taka vec ohladne mojho syna, ak mam v tele candidu ja, nakolko je pravdepodobne, ze on ju ma tiez?  Ak teda predpokladam, ze v krvi ju nemam... To by bolo potom jasne, ze sa krvou cez placentu dostane k drobcovi, ale ak je len v creve, resp. v tehotenstve som mala asi dokonca 6. mesiaca candidu v posve? Lebo ten pan mi zaroven tvrdil, ze ak mam candidu ja, maly ju ma 100%, hoci ja som aj 2 roky kojila s tym, ze sanca, aby takto prisiel ku nej je mala. Huby sa lahko rozsiruju, no aj tak som az doposial dufala, ze svojim az uzkostnym lipnutim na istych zasadach, bol ochraneny aspon ako tak a nedostal to, naviac ked na nom nepozorujem ziadne priznaky, okrem toho, ze castejsie kaka, ak nema priznaky, ktore by nasvedcovali candide, je predsa mensia pravdepodobnost, ze by tym trpel...verim, ze jeho telicko ma dobru imunitu, aj vdaka tomu dojceniu, zdravej strave...nebyva ani chory...tak tymto ma zase dost odrovnal.. potrebujem sa poradit...Pritom necakam odpoved, ze ano, isto nema candidu, to sa neda takto povedat, no ved isto mi rozumiete, ako to myslim.

Naposledy upravil: elisa (2015-07-17 23:22:46)



464

Re: protikvasinkova dieta

Candidy su bezne mikroby a ma ich v urcitej miere kazdy. Ked jeme privela cukrov a vyrobkov z bielych muk, tak si ich sami vypestujeme/premnozime.
Skodliva je najma candida albicans, tj ked sa premnozi a vylucuje hromady toxinov, Preto ju netreba krmit cukrami a bielymi mukami, ale podporit jej nepriatelov probiotika v tele.Tj ich nasadzovat a krmit zmesami mikrovlaknin, cely zivot, lebo nam pomahaju travit, vyrabaju rozne potrebne ziviny a vitaminy a vyrabaju kopy roznych protilatok, co nase telo vie zuzitkovat na svoju obranu, Az 70% vsetkych protilatok v tele pochadza z probiotik, tj ked ti okupuju creva aspon na 90%.

Naproti tomu candida albicans produkuje len skodliviny, toxiny, co sposobuju zapaly, neurotoxiny a dokonca karcinogeny. Naviac svojimi "uponkami" vie poskodit mechanicky aj steny criev, takze sa do tela dostavaju aj privelke castice, co je vlastne zamorenie a nazyva sa to Leaky gut syndrome.



465

Re: protikvasinkova dieta

A to ohladne mojho syna? Ja viem, ze candida je bezna bakteria v crevach, viem, co sposobuje ( preto ju tak neznasam a uzkostne sa snazim syna chranit), viem, ze robi problem, ked je premnozena...Inak to s tym, ze si ju sami vypestujeme nie je vzdy uplne pravda, pretoze aj ked je telo oslabene, napr. prebieha nejaka ina choroba, tak ju moze dostat, ked jej ju preda ina osoba, ako sa to stalo napr. mne...moj byvaly ju mal, ja som bola roky pri nom zdrava a zrazu, jedneho dn,  presne viem na den pri pohlavnom styku mi ju predal, hoci dovtedy moje telo tomu odolavalo, ale ked som raz mala oslabenu imunitu stalo sa a nedala sa mi odtial dostat, teraz viem, ze ju mam usidlenu v creve... A o tom hovorim...niekedy ju moze clovek dostat ako "super"  darcek... Poznam zienku, kt. ma candidu naozaj dost rozsirenu a jej maly ju ma tiez, hoci ho zdravo stravuje, nedava mu okrem ovocia ziadny cukor, ziadne biele muky a nikdy nedavala, kedze ma 2 a pol roka...no aj tak sa s nou trapi... No zaujimalo ma ine, ci v tehotenstve by to skutocne mohol maly chyti,  ak by som predpokladala, ze ja ju v krvi nemam a pri porode ani v posve nebola...



466

Re: protikvasinkova dieta

a este k tomu byvalemu, ja si myslim, ze ani on ju nedostal primarne z toho, ze by sa prejedal cukrom a bielymi mukami, ale skor, ze jeho mama zubarka, ho doslova stopala antibiotikami, co i len zakaslal, mal uplne vybitu floru, a to je priestor pre ine bakterie a huby... no a ked to takto clovek dostane, nepomoze, ze napr. sa extra neprejeda cukrom, je menej bielej muky, uz ju ma a jej staci na zivot aj trochu menej cukru, aj trochu menej skrobu...jednoducho, iba keby clovek uplne prestal jest cukry, skroby, tak ju moze potlacit..O to mi ide, viem, ze aj moj maly aj hocikto iny na svete ju predsa ma v creve, mame tam toho kadecoho kopec, ale ked je telo v kontakte s touto premnozenou hnusobou, moze stacit malo a moze osidlit aj jeho telo, i ked sa zrovna neprejeda cukrom, napr. to male dieta...nema este specificku imunita, imunita je velmi nezrela, to prakticky znamena, ze male dieta je takmer nechranene voci plesni, ta ma velmi lahku cestu do tela, az casom si dieta prekonavanim chorob atd. vytvara zrelu imunitu... ale je to naozaj take jednoduche, ze ak mam v creve candidu, ma ju aj moje dieta z placenty? to mi pride trochu odveci tvrdenie



467

Re: protikvasinkova dieta

Kedze clovek musi jest, ani candida sa neda uplne vyuhladovat len zmenu stravy, ale treba pouzit aj nieco proti nej  a to znamena najma nasadzat si probiotika a podporovat ich mikrovlakninami, tiez pomozu aj ine, ako kokosovy olej,, ktory je mierne proticandidovy a protiplesnovy a nahradza v tele cukry, no a samozrejme pomozu aj citricidal oreganovy olej, berberine tj protiplesniove a proticandidive doplnky
.Vsetci zijeme obklopeni mikrobami, tj ako sa do nas dostanu bezne, ako candidy, na tom nema zmysel spekulovat, kedze su vsade.Tj vo .  vzduchu, na surovej potrave,vo vode ...
Ale telo s dobrou imunitou, tj najma s dobrou probiotickou florou sa vie vacsine ubranit, pokial je ich davka dostatocne mala. Ale staci oslabenie imunity, napr pri candidach aj roznych  inych miroboch je to branie atb, a uz sa mozu,  nehatene probiotikami premnozit.



468

Re: protikvasinkova dieta

takze z toho usudzujem, ze moj maly ju premnozenu nema... je to hlupost tvrdit, ze ked ju mam premnozenu ja, ma ju 100%  aj on, hlavne ja na nom nepozorujem ziadne priznaky, ziadny biely jazyk, ziadne vyrazky, nic, co by tomu nasvedcovalo, ze ju ma.



469

Re: protikvasinkova dieta

Okrem candidy moze creva zamorovat hromada inych mikrobov, takze podporovanie crevnej flory mikrovlakninami a probiotikami pokladam za nevyhnutne pre kazdeho.
Vsetky potravinarske vyrobky prakticky obsahuju biele muky, co uz napolitanky, chleby, rozky atd. takze sledovat obsahy je velomi dolezite.
Candida je vypestovana individualne, nie dedicna
.A nemozeme om nej hovorit ani ako zvlastnej  nakaze, kedze je vzdy okolo nas a v nas.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-19 22:55:06)



470

Re: protikvasinkova dieta

Ved presne, mne to doslova vyrazilo dych, take silne tvrdenia, tiez to beriem tak, ako pisete...naviac tym, ze ja viem, co to je mat candidu, tak od zaciatku, ako moj syn zacal jest okrem mojho mlieka aj inu stravu, jedol velmi zdravo, pecivo som dlho ani nedavala a teraz to neprehaname tiez...keksy a napolitanky, take veci mi doma nikto nejeme, on tieto polotovary z obchodu este ani nejedol. Ja mu vsetko varim a ked nie, citam zlozenie, kym som este s nim doma do decembra na materskej, tak na ukor oddychu si dam namahu s pripravou vzdy kvalitneho jedla. Je vela ovocia a zeleniny. Cukor ma hlavne odtial. Vzdy som si na tom dala zalezat, lebo ako psychologicka viem, ze navyky sa tvoria uz v utlom detstve a to, co sa v nom naucis, neskor akoby si nasiel. Zdrava strava je jedna z veci, ktore chcem, aby mali moje deti vyriesene.



471

Re: protikvasinkova dieta

Nuz ja viem velmi dobre co to znamena zvyk . Od mala som bol chlebovy  teraz, ked mam cukrovku DM-2 mi chlieb ani ine sacharidy nerobia dobre, a predsa sa ich neviem celkom zrieknut.Vydrzal som 2 roky, ale potom som predsa len ciastocne povolil



472

Re: protikvasinkova dieta

co si pisala Elisa ohladom tej kandidy ze suvisi s antibiotikami to je na 100% , mam kamarata ktorý ma ,,fajne'' doktorku a vzdy ked ma len chripku trapnu hned mu bachne antibiotika...(co si vsimam len tak podvedome tak asi 7-10x rocne berie antibiotika)  a ma uplne megazamorene telo kandidou, ma ju aj na kozi, v ustach atd fakt stupen zamorenia ako prasa.....a pritom vravi ze on nekonzumuje vobec nejak cukor alebo bielu muku..... takze antibiotika su jasne otvorene dvere pre kandidu podla mna...   ludia stale nechapu ze doktori nie su bohovia a tiez vedia nerobit paseku svojim prístupom....   skratka antibiotika ozaj len ked je ohrozeny uz zivot, inak ani za nic hento dat do seba smile

tak hej sacharidom a cukrom je tazko sa uplne vyhnut na stale... podla mna je fajn taketo veci jest len na ranajky strikte  (ovocie,sem tam pecivo ) ale pak od obeda hore uz nic take.... to by mohol by celkom good sposob ako udrziavat kandidu na uzde....   ja som sice clovek co ked s zatne dokaze cokolvek ale uplne sa vzdat chlebu a ryze..zemiakov.. a sem tam samozrejme nejakej cokolady kvalitnej.... tazko smile)

btw pravidelne jedenie chilli silnej kvalitnej ma podla mna dost dobry efekt na kandidu co pozorujem



473

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

co si pisala Elisa ohladom tej kandidy ze suvisi s antibiotikami to je na 100% , mam kamarata ktorý ma ,,fajne'' doktorku a vzdy ked ma len chripku trapnu hned mu bachne antibiotika...(co si vsimam len tak podvedome tak asi 7-10x rocne berie antibiotika)  a ma uplne megazamorene telo kandidou, ma ju aj na kozi, v ustach atd fakt stupen zamorenia ako prasa.....a pritom vravi ze on nekonzumuje vobec nejak cukor alebo bielu muku..... takze antibiotika su jasne otvorene dvere pre kandidu podla mna...   ludia stale nechapu ze doktori nie su bohovia a tiez vedia nerobit paseku svojim prístupom....   skratka antibiotika ozaj len ked je ohrozeny uz zivot, inak ani za nic hento dat do seba smile

tak hej sacharidom a cukrom je tazko sa uplne vyhnut na stale... podla mna je fajn taketo veci jest len na ranajky strikte  (ovocie,sem tam pecivo ) ale pak od obeda hore uz nic take.... to by mohol by celkom good sposob ako udrziavat kandidu na uzde....   ja som sice clovek co ked s zatne dokaze cokolvek ale uplne sa vzdat chlebu a ryze..zemiakov.. a sem tam samozrejme nejakej cokolady kvalitnej.... tazko smile)

btw pravidelne jedenie chilli silnej kvalitnej ma podla mna dost dobry efekt na kandidu co pozorujem

chilli , cesnak , kokosovy olej a olivovy olej do prazenice na ranajky s brokolicou smile najlepsia volba asi .

btw RNG po 10 dnoch na nule , mozem pridat nejaky sacharid ? to akurat doberem Candex v ostatnom pokracujem .
Pridat nejaku pohanku tak aby v nej bolo okolo 50g sacharidov



474

Re: protikvasinkova dieta

yop dopre pises hehe smile .. len cesnak na ranajky si dam a pridem na poradu a cela miestnost zahadne odide big_smile .... ale hejj cesnak by sa mal jest rano idealne a nie vecer...... ale to v tejto debilnej dobe kde vsetci sa nahanaju a musia vybavovat vselico (kontakt s ludmi) sa tazko rano konzumuje... cez vikend jedine smile

a kolko si mal vajec dnes na ranajky hehe? big_smile     ...este by som asi pockal ked si sa dal na tej boj .... sak protikandidova by mala byt aspon 2tyzdne ne smile      jazyk uz nemas biely?

Naposledy upravil: letto (2015-07-21 09:22:42)



475

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

yop dopre pises hehe smile .. len cesnak na ranajky si dam a pridem na poradu a cela miestnost zahadne odide big_smile .... ale hejj cesnak by sa mal jest rano idealne a nie vecer...... ale to v tejto debilnej dobe kde vsetci sa nahanaju a musia vybavovat vselico (kontakt s ludmi) sa tazko rano konzumuje... cez vikend jedine smile

a kolko si mal vajec dnes na ranajky hehe? big_smile     ...este by som asi pockal ked si sa dal na tej boj .... sak protikandidova by mala byt aspon 2tyzdne ne smile      jazyk uz nemas biely?

no tak 4 dni este pockam , 3 vajicka tongue hnacka presla mal som ju len jeden den takze asi nieco na kupalisku .


Posli foto co znamena biely jazyk, ja som ho asi ani nikdy biely poriadne nemal iba trochu ale zase ani uplne pekne ruzovy .



476

Re: protikvasinkova dieta

je to mozne az si tam nieco jedol, tam obvykle nemaju prave najcerstvejsie veci hehe smile

ked som mal tie zapalene creva a 3dni problemy tak to vyzeralo asi takto
http://nd01.jxs.cz/694/401/a2c1036b28_25736324_o2.jpg

ale nie big_smile takto asi cca alebo este horsie proste biely silny povlak na jazyku
http://nd01.jxs.cz/433/428/9a044abb59_874027_o2.jpg

po 5dnoch ocisty to vyzera asi takto uz kazdy den co sledujem mozno o trosicka viac biely v strede
http://ipravda.sk/res/2007/03/02/thumbs … clanok.jpg

btw bol som aj na biorezonancii hned a protikvasinkove proticandidove terapie som si dal... aj tato vec pomaha dost uz mam odskusane za par rokov...



477

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

je to mozne az si tam nieco jedol, tam obvykle nemaju prave najcerstvejsie veci hehe smile

ked som mal tie zapalene creva a 3dni problemy tak to vyzeralo asi takto
http://nd01.jxs.cz/694/401/a2c1036b28_25736324_o2.jpg

ale nie big_smile takto asi cca alebo este horsie proste biely silny povlak na jazyku
http://nd01.jxs.cz/433/428/9a044abb59_874027_o2.jpg

po 5dnoch ocisty to vyzera asi takto uz kazdy den co sledujem mozno o trosicka viac biely v strede
http://ipravda.sk/res/2007/03/02/thumbs … clanok.jpg

btw bol som aj na biorezonancii hned a protikvasinkove proticandidove terapie som si dal... aj tato vec pomaha dost uz mam odskusane za par rokov...


No ja to taketo nemam , ja mam trosky biely ale tak rozlozene nie v strede a tak vela .
ako dlho uz ides tu dietu ?



478

Re: protikvasinkova dieta

hej ved aj ja mam teraz trosku biely ale malicko uz.... je nemam uz dietu uz jem vsetko.... jedine co sa snazim obmedzovat je najhorsie cukry ako je cokolada atd... inak to velmi neriesim

tu dietu som mal 2-3dni na vode a na bananoch ale 2denne a jablku  (co tiez nie je boh vie co ale ja sa nezameriavam velmi na hladovanie kandidy.... )  a jem menej , vazim 68kilov a bielkovin denne mozno 50-60prijmem a citim sa good aj energia aj vsetko.. ale to preto menej jem lebo nechcem zrat vela betainov denne k velkym jedlam skratka... radsej menej jedla ale kvalitneho a betainu ale 4-5denne... kdezto keby zacnem jest poriadne teda ako som bol zvyknuty tak 9-10betainov by som nemal problem denne si dat.. zatial sa nealkalizujem vobec .. jedine rano vodou cistou s citronom... snazim sa jest alkalicko spravajuce sa potraviny .... skusam sledujem smile  ale zatial neviem ako sa zbavim betainov a enzymov tongue

Naposledy upravil: letto (2015-07-21 11:05:38)



479

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

hej ved aj ja mam teraz trosku biely ale malicko uz.... je nemam uz dietu uz jem vsetko.... jedine co sa snazim obmedzovat je najhorsie cukry ako je cokolada atd... inak to velmi neriesim

tu dietu som mal 2-3dni na vode a na bananoch ale 2denne a jablku  (co tiez nie je boh vie co ale ja sa nezameriavam velmi na hladovanie kandidy.... )  a jem menej , vazim 68kilov a bielkovin denne mozno 50-60prijmem a citim sa good aj energia aj vsetko.. ale to preto menej jem lebo nechcem zrat vela betainov denne k velkym jedlam skratka... radsej menej jedla ale kvalitneho a betainu ale 4-5denne... kdezto keby zacnem jest poriadne teda ako som bol zvyknuty tak 9-10betainov by som nemal problem denne si dat.. zatial sa nealkalizujem vobec .. jedine rano vodou cistou s citronom... snazim sa jest alkalicko spravajuce sa potraviny .... skusam sledujem smile  ale zatial neviem ako sa zbavim betainov a enzymov tongue

kde je napisane ze betainy skodia vo vecsom mnozstve ? tongue



480

Re: protikvasinkova dieta

neskodia podla mna su prospesne momentalne smile  ale rad by som ich postupne znizil na 0 ... ved mam 29rokov a nejak sa mi nepoznadava myslienka ze ich budem muset jest navzdy resp do smrti smile ....ale vies poznas ten pocit v podvedomí ze sa prekyslovat moze clovek nimi.... a beztak jest tolko jedla denne je podla mna blbost, radsej schudnem daco a vycistim creva atd telo ....  kaslem na svaly mozno skrz nich a celej tejto vidiny co som mal cvicenie a samozrejme tomu pridruzene svaly toto zapricinilo postupne....+ sledovanie prijmu bielkovin samozrejme blbych bielkovin lebo maso atd ked smazis/pecies/ohrievas tie bielkoviny su znehodnotene a plne bordelu...... toto vsetko je uplny opak na zdravie... teraz uz idem uplne inak.. cvicim s vlastnym telom supy veci strecingove , hrazdy, kliky v stojke vo volnom priestore  atd atd ..... jem menej ako som jedaval a citim sa lepsie..energicky (dufam ze neslapem na ukor nadobliciek smile  ) ..... koho zaujmaju trapne svaly ked sa necitis dobre? srat na ne smile



481

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

neskodia podla mna su prospesne momentalne smile  ale rad by som ich postupne znizil na 0 ... ved mam 29rokov a nejak sa mi nepoznadava myslienka ze ich budem muset jest navzdy resp do smrti smile ....ale vies poznas ten pocit v podvedomí ze sa prekyslovat moze clovek nimi.... a beztak jest tolko jedla denne je podla mna blbost, radsej schudnem daco a vycistim creva atd telo ....  kaslem na svaly mozno skrz nich a celej tejto vidiny co som mal cvicenie a samozrejme tomu pridruzene svaly toto zapricinilo postupne....+ sledovanie prijmu bielkovin samozrejme blbych bielkovin lebo maso atd ked smazis/pecies/ohrievas tie bielkoviny su znehodnotene a plne bordelu...... toto vsetko je uplny opak na zdravie... teraz uz idem uplne inak.. cvicim s vlastnym telom supy veci strecingove , hrazdy, kliky v stojke vo volnom priestore  atd atd ..... jem menej ako som jedaval a citim sa lepsie..energicky (dufam ze neslapem na ukor nadobliciek smile  ) ..... koho zaujmaju trapne svaly ked sa necitis dobre? srat na ne smile

No ja momentalne idem na 9 betainoch , na jedno jedlo 3 betainy v podstate na vajicko 1 betain ... D:

akoze naukor nadobliciek ?



482

Re: protikvasinkova dieta

nadoblicky v strese (co mame vsetci v tejto debilnej dobe krasnej ) +únava atd .... sa zvacsia a produkuju hormony intenzivnejsie a idu na plno proste...   ty sa mozes citit ok nice energicky ale slapes na 130% a to dlho telo nevydrzi samozrejme....

yop moze byt ja to podobne tak postrehujem ze 1vajco (velké) =  1betain cca... ide o to ze ten betain podla mna nie je az taka silna kyselina ako nasa prirodna silna zaludocna kyselina (poznas isto pripady ked sa hovorí ze niekomu doslova strávi aj klince = ma silnu zaludocnu kyselinu aj vsetko to ustrojenstvo v perfektnom stave) ....    preto niekde pisali ze ked sa clovek naje poriadne tak niekedy by potreboval aj 6betainov naraz... ked nevhodne nakombinuje jedlo a zere napr nezuje poriadne atd atd...

yop 9betainov to vychadza cca aj mne ked by som jedol viac... ale zatial nechcem jest viac a chcem dat telu troska oddych  smile)

Skusal si to tak ako som Ti pisal?  ze najprv si das enzymy a pak az za 20-30-40min betain? (podla pocitu) ? smile



483

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

nadoblicky v strese (co mame vsetci v tejto debilnej dobe krasnej ) +únava atd .... sa zvacsia a produkuju hormony intenzivnejsie a idu na plno proste...   ty sa mozes citit ok nice energicky ale slapes na 130% a to dlho telo nevydrzi samozrejme....

yop moze byt ja to podobne tak postrehujem ze 1vajco (velké) =  1betain cca... ide o to ze ten betain podla mna nie je az taka silna kyselina ako nasa prirodna silna zaludocna kyselina (poznas isto pripady ked sa hovorí ze niekomu doslova strávi aj klince = ma silnu zaludocnu kyselinu aj vsetko to ustrojenstvo v perfektnom stave) ....    preto niekde pisali ze ked sa clovek naje poriadne tak niekedy by potreboval aj 6betainov naraz... ked nevhodne nakombinuje jedlo a zere napr nezuje poriadne atd atd...

yop 9betainov to vychadza cca aj mne ked by som jedol viac... ale zatial nechcem jest viac a chcem dat telu troska oddych  smile)

Skusal si to tak ako som Ti pisal?  ze najprv si das enzymy a pak az za 20-30-40min betain? (podla pocitu) ? smile

no dufam ze nefungujem na nadoblickach da sa to nejako zistit ? big_smile
Nie musim si davat 15min pred lebo ked si dam pocas tak uz po jedle kaslem , aj takto kaslem dost ... ale neviem ci je to reflux alebo co ...



484

Re: protikvasinkova dieta

tak pokial nemas stresovy zivot kazdodenny a nie si stresak od malicka tak by to malo byt ok hadam smile ale to netreba sa teraz zaoberat tym podla mna, beztak tomu zatial moc nerozumiem este resp nemam cas to nastudovat ale viem ze je to vec ktora byva obcas.... treba hlave zistit preco sa nam neprodukuje zaludocna kyselina a aj enzymy smile ... btw Tebe to ako zacalo ? vies ze odkedy sa Ti to neprodukuje ? a nejake dôvody resp moznost preco mas co si myslis zeby to mohlo zapricinit?

na gastre si nebol sa dat omrknut ?  smile

a to kaslanie to Ta nieco skrabe tam alebo drazdi pocitovo?



485

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

tak pokial nemas stresovy zivot kazdodenny a nie si stresak od malicka tak by to malo byt ok hadam smile ale to netreba sa teraz zaoberat tym podla mna, beztak tomu zatial moc nerozumiem este resp nemam cas to nastudovat ale viem ze je to vec ktora byva obcas.... treba hlave zistit preco sa nam neprodukuje zaludocna kyselina a aj enzymy smile ... btw Tebe to ako zacalo ? vies ze odkedy sa Ti to neprodukuje ? a nejake dôvody resp moznost preco mas co si myslis zeby to mohlo zapricinit?

na gastre si nebol sa dat omrknut ?  smile

a to kaslanie to Ta nieco skrabe tam alebo drazdi pocitovo?

asi dlhe roky , od malicka mam akne stravu som nidky neriesil mam 21 , od kedy berem kyseliny a pankreatin a mam/mal som delenu stravu vyrazky zmizli iba par ich este mam .
moje problemi ale zacali pred polrokom ked som sa predavkoval kofeinom nasledne som ochorel a od vtedy sa to tiahne , ten kasel je taky drazdivy ako keby mam nieco v hrdle , rng hovoril ze mam malo kyselin to neviem ci je to tym mozno hej . na gastre som este nebol najblizsie planuje robit zasa vyplach zaludka a ocistu criev "sanku" . kedze su to vsetko joginske metody a joginov mam rad co sa zivota tyka . su zastancovia a tak isto aj ja ze pokial ma clovek precistene celne dutiny , zaludok creva a pecen tak je zdravy problem a problemi mat nemoze .



486

Re: protikvasinkova dieta

je to mozne ze traviace si mal dlho ale postupne sa to asi zvacsuje ked telo nestiha alebo nezvlada travit...  je ale velmi zaujmave ze Ti zrazu zmizli kedze v podstate teraz simulujes tak ako aj ja cely svoj zaludok a jeho funkciu smile je to sice NICE ze sa takto vieme vynajst chvalabohu vdaka RNG , ale nieco by som rad podnikol aby som nemusel chodit vsade furt s doplkami jak dedko big_smile

Predavkoval si sa kofeinom a to zeby zastavilo hcl a enzymy.. to mi pride nepravdepodobne dost nemyslis?   A to si sa ako predavkoval kofeinom? big_smile

Hm ten drazdivy kasel sa chytam toho preto lebo moj otec ma nieco podobne ze pokasliava uz dlhe roky a po jedle ked pokasliava tak sa ho vypytujem a vravi ze ma nieco v hrdle ze ho drazdi ked daco zje take... a pak mu to prestane... ALE zas on ma travenie uplne ok... daval som mu oreganovy olej a nikdy sa mu neotvoril v zaludku a jedol ho aj nalacno barz kedy expert big_smile .... 

je mozne ze to bude nieco s tou trubicou skor a pazerakom a uzatvaranim ..

hejj znie to cool, pecen, celne dutiny, creva a zaludok ..... ocista moze byt good ale napr v crevach si mozes vyplavovat klistirom aj probioticke veci a to nevidim ako dobru vec..    klistir tak ako akutna help pri roznych veciach specifickych  je fajne.... ale skor stavit na prirodzene osidlovanie creva probiotikami mikrovlakninami atd ako vraví RNG.....

ale vsimol som si teraz ze mam biely jazyk ked som dojedol asi  450g dusenej zeleniny s jedou 120g mozzarelou ... ale to bude asi normalne po mliecnom vyrobku..

Naposledy upravil: letto (2015-07-21 18:23:40)



487

Re: protikvasinkova dieta

letto napísal(a):

je to mozne ze traviace si mal dlho ale postupne sa to asi zvacsuje ked telo nestiha alebo nezvlada travit...  je ale velmi zaujmave ze Ti zrazu zmizli kedze v podstate teraz simulujes tak ako aj ja cely svoj zaludok a jeho funkciu smile je to sice NICE ze sa takto vieme vynajst chvalabohu vdaka RNG , ale nieco by som rad podnikol aby som nemusel chodit vsade furt s doplkami jak dedko big_smile

Predavkoval si sa kofeinom a to zeby zastavilo hcl a enzymy.. to mi pride nepravdepodobne dost nemyslis?   A to si sa ako predavkoval kofeinom? big_smile

Hm ten drazdivy kasel sa chytam toho preto lebo moj otec ma nieco podobne ze pokasliava uz dlhe roky a po jedle ked pokasliava tak sa ho vypytujem a vravi ze ma nieco v hrdle ze ho drazdi ked daco zje take... a pak mu to prestane... ALE zas on ma travenie uplne ok... daval som mu oreganovy olej a nikdy sa mu neotvoril v zaludku a jedol ho aj nalacno barz kedy expert big_smile .... 

je mozne ze to bude nieco s tou trubicou skor a pazerakom a uzatvaranim ..

hejj znie to cool, pecen, celne dutiny, creva a zaludok ..... ocista moze byt good ale napr v crevach si mozes vyplavovat klistirom aj probioticke veci a to nevidim ako dobru vec..    klistir tak ako akutna help pri roznych veciach specifickych  je fajne.... ale skor stavit na prirodzene osidlovanie creva probiotikami mikrovlakninami atd ako vraví RNG.....

ale vsimol som si teraz ze mam biely jazyk ked som dojedol asi  450g dusenej zeleniny s jedou 120g mozzarelou ... ale to bude asi normalne po mliecnom vyrobku..

no enzymi neviem ci sa mi nevytvaraju pankreatin davam preventivne , betain teda kyseliny sa mi netvoria dlho asi , no predavkoval som sa tabletkou kofeinovou energetakom a k tomu este aj guarana vela cca 1200mg kofeinu musela prist sanitka a dat mi lieky na upokojenie lebo som mal "infarkt" hmm

no hej ale cistenie criev neznici vsetky probiotika ved je to vlastne len slana voda .



488

Re: protikvasinkova dieta

fuha  takze predpokladam ze na akcii si sa takto dokalicil .....  a  od toho dna pozorujes ze travenie a kyselina fuc? 

njn to je pravda asi, uvidis ako sa budes citit po tom vyplachu pak daj vediet smile

Naposledy upravil: letto (2015-07-21 23:35:08)



489

Re: protikvasinkova dieta

Neviem ci kofein moze ovplyvnit tvorbu kyselin, ale je to dost nepravdepodobne.
Skor by som typoval na nejaky rychly virus, akych dnes obieha hrozne vela

Ja som napr dostal jeden (alebo som ho uz mal v tele a klesla mi viralna imunita docasne)vo stvrtok ma trochu pobolievalo stehno a v piatok rano som mal take bolesti, nechopnost vstat z postele, potom ani chodit ani si sadnut, no hrozne.  Uplny mrzak!
A kedze som bojoval velmi intenzivne proti virusom okamzite, tak od piatku do pondelka som to vynicil. okrem masivnych davok colostra(2 x 15 gramov) a monolaurinu(2 x 10 gramov) som bral aj chaparal a natieral som sa na bolave miesta pokusne olejom z citronovej travy(lemon grass oil) co obsahuje az 80% antiviralneho citralu a zopakoval som to niekolkokrat za den. Doslova z hodiny na hodiny som pocitoval ako ji tie bolesti miznu. Samozrejme som bral aj protizapalove ako curcuminoidy s bioperinom, boswelin a serrapeptazu. Dokonca aj bromelain

A cuduj sa svete, v nedelu som este nevedel ani chodit, len som sa tak extremne pomaly vlacil malickymi krockami. a dnes, tj v utorok uz robim bez problemov drepy!!!

To som dal len ako vsuvku co za rozne pliagy virusove nas dnes napadaju a ked sa nevies  ucinne branit,  spravne a okamzite, donicia ti telo Bezny zapal sedacieho nervu "lieceny/nelieceny lekarmi trva aj  mesiace bolesti
Inac na regeneraciu nervovych obalov som "schrustal "za 3 dni 250 gramov trescej pecene v trescom oleji Bral som to pocas dna casto,  a mensie davky naraz

Naposledy upravil: RNG (2015-07-22 02:28:46)



490

Re: protikvasinkova dieta

hejj ved je dobre ze sem uvadzate aj co Vam sa vyskytlo a nasledne ako Vám co pomohlo zabralo atd... je to super taketo info sa vzdy zidu do zivota , lebo nikdy nevie clovek co ho moze takto ako aj Vas ,,stretrnut''  alebo nejakeho jeho blizkeho... treba byt proste pripravený smile Díky moc

Inak u mna tiez napr otec co ked ma s krizami problemy ma operovanu platnicku a cca 2-3x za rok mu to prechladne a pak len lezi a ledva chodi a boli ho to a vystreluje to az do nohy.... ked bral ,,lieky'' od doktora 12dni cca sa dostaval z toho ledva ledva a potom mal este aj s tych liekov nejake infekcne vyrazky a infekcie v ustach a na jazyku ....  kdezto ked mu to vyskocilo a dal som mu cisty curcumin a cisty bioperin vyuzivat tak za 1-2dni velmi citelna zmena k lepsiemu a za  4-5dni je na 95% ok.... tieto veci su super, treba len vediet co a na co ako naordinovat si rychlo smile

Ja som sa napr z akutneho zapalu slepeho creva co vyzeralo uz tiez dost zle dostal za 2dni ked som si dal dietku a kopu curcuminoidov,bioperinu, kopu enzymov aj normalnych aj entrickych + mikrovlakniny, kopu esteru C , aloe vera praskova... tieto veci naozaj funguju ocividne ..  btw co je to vlastne podla Vas ten zapal slepeho creva?  ked ma clovek bordel v creve a pak sa tam patogeny rozmnozuju a virusy a pak zapalia stenu creva ci ?

Taakze este raz díky pan RNG za vsetko smile respekt ... pekný uspesny den zelam vospolok smile

Naposledy upravil: letto (2015-07-22 09:21:54)



491

Re: protikvasinkova dieta

no aka debata tu, som rada :-), aj ja dakujem RNG, s tymi zavislostami je to naozaj zlozite, hlavne na tomto priemyselne vyrabanom jedle sa pekne vytvara..je to tazke, ked si nas takto pekne od mala pripravuju a hlavne, ak su s tym uz deti odmala konfrontovane cez rodicov ako so stravou, kt. ma byt pre nich prospesna, nesu si tieto zvyky celym zivotom.

letto, ano s tymi antibiotikami je to tak, ja som cele roky bola byvalym zasobena roznymi pliagami a az rozchodom sa mi ulavilo, a to som s nim vydrzala 5 a pol roka, no uz som si velakrat povedala, ze ten vztah mi nestal za vsetky tieto problemy... pretoze predtym som bola uplne zdrava.



492

Re: protikvasinkova dieta

Nuz presne z coho je zapal slepeho creva neviem,pricin moze byt plno,  ale v zasade iste su to nejake premnozene skodlive mikroby, co sa tam do zahybu dostali.
Skodlive mikroby vedia vytvorit aj zapaly zaludka, aj criev ako IBS, Crohn, az ulcerativna colitida.



493

Re: protikvasinkova dieta

Nuz ja to davam za vinu servilnemu lekarskemu monopolu, ze dovolia priemyslu nas znicenymi a chemicky camorenymi potravinami krmit. Lebo keby naozaj robili pre nase zdravie, tak by rozne skodlive latky, a pripravy jedal zakazali.
Moc na to maju, aspon ti na vrchu, len ju nechcu pouzit, lebo potrebuju pacientov a nie zdravych ludi.



494

Re: protikvasinkova dieta

kym som nedocitala Vasu poslednu vetu, tak som mala uz na jazyku, ze presne, oni predsa potrebuju pacientov, to je dovod, preco tymto systemom pohrdam a lekari uz pre mna nie su autorita, lebo za cely moj zivot som skor svedok, ako vsetko este viac pokazia a nie, ze by aj pomohli...ano, na akutne pripady su super, ked ide o zachranu zivota, operacie, to su skveli, ale pokial ide o liecbu nejakeho problemu, hlavne chronickeho nula bodov, skor naopak.

Prosim RNG, ako si mozem spravit ten test, ci probiotika su zive? smile Dakujem



495

Re: protikvasinkova dieta

Zober si pohar vmlieka , tepleho a daj do neho obsah jednej kapsule probiotik. Drz bv teple a ked ti to nezhustne do 36 hodin, tam mas probiotika mrtve.



496

Re: protikvasinkova dieta

Tak urobila som ten test, najskor skoro 24 hodin nic a potom sa z toho spravil kefir...len este som si spravila aj kontrolnu vzorku bez probiotik a cakam, ci sa to tiez nezrazi smile.. Lebo najskor mi uz skoro do placu bolo, konecne mam pocit, ze sa snad vyliecim, nakupila som si drahe doplnky z Iherbu (polovica na candidu aj s cistiacimi enzymami a dalsia polovica na HIT), a ked sa prvych 24 hodin s tymi probiotikami od Healthy Origins nic nedialo, uplne mi to zacalo rucat vsetky predstavy hmm...Nakoniec som sa potesila, ze sa s tym mliekom nieco predsa len stalo.

Dnes som sa dokonca odhodlala konecne opat vyskusat to oregano uz aj s betain HCl (2 tabletky po 650mg) a cakam, co sa bude diat, no zaskocilo ma, ze ho vygrgavam. Ako je to mozne? big_smile Ved som verila, ze uz prejde vcelku do criev a zeby zase nic? Snad sa nezopakuje stav, co minule.  Ale to by som uz naozaj nevedela, co s tym, ako ho inak uzivat?



497

Re: protikvasinkova dieta

nj, tak aj kvalitne probiotika mozu podochnut, ked sa stane sem tam teraz v lete istotne ze ich nejaky kurier necha v dodavke a trocha ich tam na slnku ,,povarí'' smile)) .... probiotika v tobolkach su v lete teraz podla mna velmi labilny tovar....

A ked sa Ti otvara oreganovy olej v zaludku tak tam mas malo kyseliny traviacej ....  mne sa tiez stalo ze som zjedol obed vacsi dal som si 3betainy a oreganovy olej a otvoril sa mi v zaludku ...   mal som si dat 4betainy a bolo by to ok asi smile



498

Re: protikvasinkova dieta

dala som si ho po polievke, zeby zneutralizovala natolko tu kyselinu? aj citim take teplo po tom oregane...



499

Re: protikvasinkova dieta

letto, no ved len ja som ich kupovala uz davnejsie, to take teplo vobec nebolo smile



500

Re: protikvasinkova dieta

?