1

Téma: citricidal,GSE, koloidné striebro

Začala som užívať probiotikum,beriem ho týždeň cítim sa po ňom lepšie ale v oblasti brady sa mi vyhádzali vyrážky je
možné aby to bola nejaká  nežiadúca reakcia? Pretože ešte zatiaľ som nemala žiadne dermatologické zmeny na pokožke
čím to prosím ťa môže byť aká môže byť príčina? Okrem probiotik beriem aj vitamíny Biosil Plus, Selén, Zinok,Vitamín C,
3 omega, Biomin H,  Magnesium B6, a brala som aj jód, Vita Jód Adult ktorý už nieje vôbec dostať. Mám otázku sú tieto
vitamíny ktoré beriem v prehnanom množstve? Prečítala som si čo píšeš o potravinových doplnkoch a zaujal ma ten
citricidalový roztok pýtala som sa na to v lekárni a odporučili mi Citro Grep roztok s 8% AHA iba na vonkajšie použitie
na čistenie pleti. A keď som sa informačne spýtala na koloidnú striebornú vodu tak mi povedali že to nedržia v lekárňach.
Prosím ťa RNG kde by sa to dalo všetko zohnať? Vopred ti Ďakujem:-)



2

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Ahoj Nika nahodne som si precital tvoju otazku.Ja zijem v Anglicku a tu predavaju citricidal a aj to koloidne striebro ak by si mala zaujem kludne ma kontaktuj mohol by som ti to poslat.Ak sa ti to nepodari zohnat na Sk kludne mi napis sem alebo na email general85@azet.sk  s pozdravom Rudinko wink



3

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Nika vsetko na svete je mozne, ale znie to skor ako uhynova reakcia,alebo cistenie sa tela. Na to aby som posudil, ci beries doplnky v prehnanom mnozstve musim vediet, kolko ich beries.
Selenu sa odporuca od 100 mikrogramov az do 800 mikrogramov
Zinku od 15 miligramov do 50 miligramov
Jodu od 1 do 6 miligramov.
Vitaminu C aod 1 do 6 gramov, viac je len ako vlastne narazova davka, klinicka, nie doplnok.

Citro-grape je nanic. Citrovital je prislaby. Potrebujes pravy GSE((NutriBiotic) alebo citricidal (BioChem  Research).

V lekarnach hladaj lieky, nie potravinove doplnky. Zato ze ich niektore lekarne drzia aby si zvysili obrat, neznamena, ze ich poznaju alebo maju vsetky alebo vedia v nich vobec poradit. To je ine pole, ktore sa v skole neucili.

Zialbohu, Slovensko je este slaby zdroj doplnkov, vacsinu najdes len v zahranici a dnes nie je problem objednavat zo zahranicia.
Robia to mnohi Slovaci. Staci mat z banky vydanu kredit kartu a poznat niekoho, co ovlada dostatocne anglictinu, aby ti pomohol potrebne objednat cez pocitac z internetovych obchodov zo zahranicia.

Dobry zdroj je napr uvedeny rovno na stranke www.rng.nazory.eu
Momentalne najlacnejsie postovne ma www.iherb.com

Naposledy upravil: RNG (2010-11-23 14:25:06)



4

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Ahoj Rng
Zohnala som v Prahe Citricidal 20 ml prosím ťa čo znamená postup že koncentrát určený k ďalšiemu riedeniu (60%grapefruit.
výťažku + 40% glycerínu to sa má riediť? A že by sa mal užívať spolu s francúzkym zeleným ílom alebo enterosgelom či
citosanom alebo probiosanom. GSE Nutribiotic ten si rozhodne objednám ako si mi napísal zo zahraničia a chcem sa spýtať
aký je rozdiel medzi Citricidalom a Citricidal (BioChem Research?)
Pozrela som si na iherb.com prírodné doplnky kelp prosím ťa mohol by si mi poradiť v ktorom  doplnku je najviac jódu?
Opakovane sa mi vracajú tie moje problémy:-(opuchnuté dasná často mi krvácajú skúšala som si robiť i lymfodrenáž,
a 1 krát denne-večer si ich natieram po jednej kvapke oreganol P73 ktorý som dostala zo zahraničia od známeho troška
to štípe ale musím uznať že sa mi cez noc uľaví ale niekedy v priebehu dňa mi krváca z jedného dasna Rng myslíš že by to
mohla byť paradentoza? 2 krát do roka chodím na dentálnu hygienu ktorú si robím pravidelne každý deň i doma. Pýtala som
si od môjho zubára i doporučenie paradentologovi ale môj doktor mi povedal že to nieje až tak vážne keď mi krváca iba jedno
dasno. Ale okrem toho sa mi aj často zapalujú. Snažím sa jesť viacmenej živú stravu ale v priebehu dňa beriem i vit.doplnky.
Nemám sa už koho spýtať lebo mi nikto nevie dostatočne poradiť. Vážim si každú tvoju pomoc-radu ktorú mi poskytneš
lebo si myslím že si veľká kapacita a človek ktorý už pomohol veľa ľudom. Keď už sme pri tom chcem sa spýtať čo sa stalo?
Ty už nechodíš na fórum zdravie? Ľudia sa na teba pýtajú kde si zmizol:-/  Vopred ti ďakujem



5

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Rudinko napísal(a):

Ahoj Nika nahodne som si precital tvoju otazku.Ja zijem v Anglicku a tu predavaju citricidal a aj to koloidne striebro ak by si mala zaujem kludne ma kontaktuj mohol by som ti to poslat.Ak sa ti to nepodari zohnat na Sk kludne mi napis sem alebo na email general85@azet.sk  s pozdravom Rudinko wink


Rudinko...prosim ta kde v Uk kupujes koloidne striebro?Ja som tiez v Uk a neviem ho nikde zohnat...Je to v nejakom specialnom obchode?



6

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Povodne ma Biochem research patent z roku 1982, ktorym vytazok z grapefruitovych semien aktivovali na ovela vyssiu ucinnost, podla dat na niektore bakterie az 33 krat. Ja odporucam tento citricidal priamo od BioChem research alebo GSE od nutribiotic, ktory tento citricidal pouzival.
Kedze patent ma ochranu len 16 rokov, objavilo sa plno inych vyrobkov, a ako som zistil, mnohe nie su roznako ucinne. Su aj GSE od inych spolocnosti, aj citricidal, ktory nie je aktivovany.

Co maju v Prahe neviem, ale ked to kupuju vo velkom od BioChem Resarch, tak je to kvalitne a ucinne.
Z toho treba do litra vody 35 kvapiek, to je ten roztok, co odporucam na pitie aj na vonkajsie pouzitie, vcitane kvapiek do nosa oci a usi a vaginalne vyplachy.



7

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Rng chcem si objednať v USA Citricidal od Biochem research ale je tam viacero citricidal produktov. Napíš mi prosím ktorý berieš ty osobne alebo ktorý je najlepší. Pretože citricidal je aj v tabletkách. Písal si mi že do litra vody 35 kvapiek. A moc ma zaújma že ak by som si objednala citricidal roztok koľko sa to má piť je to nejaká forma očistnej kúry?dík



8

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Citricidalu odporucam 35 kvapiek na liter vody, co je asi 900 ppm. Ked chces brat viac na dosiahnutie vyse 60 ppm v celom tele, lepsie je brat kapsule s ekvivalentom 25 kvapiek na kapsulu/tabletku.
Roztok citricidalu je antimikrobialny, nie je to odmorovanie ani ocistna kura.
Ale ak mas telo zamorene mikrobami a ich toxinami, treba najprv tie mikroby vynicit, aby sa telo mohlo od toxinov precistit(voda, enzymi)



9

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Rng prosím ťa chcem sa spýtať na roztok citricidalu ako dlho sa ma piť myslím 2 týždne?:-/ dík moc



10

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Ja pouzivam citricidal, ked na mna nieco lezie a len tak dlho, pokial sa necitim dobre. Ale je to minimum tyzden. Na vyplach ust to mozes pouzivat aj viackrat denne proti roznym bakteriam, co nicia zuby a obnazuju krcky. Drz to v ustach minimum 5 minut.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-07 23:55:02)



11

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Takže citricidal má všestranné využitie. Ozvem sa ako sa po ňom budem cítiť ďakujem moc za radu:-)



12

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Nuz samozrejme , rozne prirodne latky maju rozne liecive ucinky, hoci to oficialne medicke "autority" zatvrdilo popieraju.
Ale su lekari, na ktorych ja pocuvam, co maju s tymto a najma s roznymi koncentratmi znacny uspech v lieceni.
Zialbohy ich je zatial este velmi malo na svete, hoci ich pocet neustale rastie, lebo vsetko dianie az na vynimky je riadene peniazmi a nie humanitou, tj naozajstnou starostlivostou o ludi.
A potravinove doplnky su pre organizovanu medicinu z hladiska penazi nevhodne.
Opakujem aspon tie najuzitocnejsie podla mna
Citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, betaglukany,....
tiez doplnky toho, co v nasej potrave sa nachadza primalo:
selen, zinok, jod, vitaminy C,E, D-3, probiotika, pripadne enzymi, a samozrejme na cistenie ciev lecitin, lebo vyse polovica ludi zomiera na dosledky zapchatych ciev alebo znizenej cirkulacie(=nedostatocna regeneracia organov)

Naposledy upravil: RNG (2010-12-08 17:51:22)



13

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Medické autority?:-(  Tu na Slovensku vôbec doktori netušia čo je to citricidal:-(  A preto si vážim každú tvoju odbornú radu:-)
Oreganový olej poznám každý večer 1 krát denne si ho aplikujem na dasná a pomáha mi,ale extrakt z olivových listov musím uznať keby mi to nenapíšeš tak neviem aké ma vôbec využitie?
Má 3 omega vitamín D?
Čo si mi napísal o zníženej cirkulácii fúúha :-o ja mávam dosť často studené prsty na rukách tak že končeky prstov mám biele  a takisto i na nohách aj pri 23 stupnoch. Poúživam vyhrievacie gelové vankúšiky na ruky a do topánok špeciálne vyhr.gelové vložky znie to komicky ale je to tak:-( ale to teplo mi vydrží iba na 1 hod.potom gel stuhne čím to je že mám tak nedokrvené prsty na rukách a nohách? Precvičujem si aby mi lepšie cirkulovala krv, cvičím potom je to lepšie. Môže byť na príčine aj pokles hypoglykémie? Vopred ti ďakujem:-)



14

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Nielen lecitin, ale mala by si pouzivat aj ovocie hlohu(Hawthorne, Cratageus) , lebo tak ako napr kava zuzuje cievy, hloh ich rozsiruje(vasodilatacia, ACE mechanizmus).
Pripadne ked mas hustu krv mozes si ju riedit enzyma,i, co zlepsuje cirkulaciu a zaroven predchadza zrazeninam(porazky, infarkty)
Hypoglykemia to moze tiez sposobit alebo k tomu prispiet, jedz komplexne sacharidy s nizkym glycemickym indexom, co uvolnuju sacharidy dlho a postupne, tak ako to telo potrebuje.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-08 23:22:28)



15

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Hmm tu hlohu si zoženiem:-) Závislosť-káva by som zrejme mala nahradiť kávou s reishi (Ganoderma Lucidum)
Najbohatšie enzýmy sa nachádzajú v živej strave ako sú pšeničné klíčky,a nedostatok enzýmov čo je môj prípad,sa zhod.výživné soli ako kalcium,fosfor,síra,železo a horčík. Ale zaújmalo by ma či sa varením alebo v pare zničia všetky dôležité soli a minerály. A zelený zázrak chlorella a koncentrát zo zeleného jačmena je obohatený o veľa výživných látok. 1 lyžička zeleného jačmena zodpovedá 50-60 gramom vytlačenej čerstvej štavy. Už len na pohlad vyzerá odpudzujúco a chutí ešte mizernejšie ako vyzerá:-/ale čo je predsa zdravé je i "Chutnééé"...Ale postačí to pre telo? Alebo ako som spomenula tie živé pšeničné klíčky sú ovela bohatejšia zásoba pre telo ako koncentrát zo zeleného jačmeňa? A čo pitie pravého javorového kanadského sirupu s citrónom? Pýtam sa ta to preto že enzýmy prímam a zrejme by som sa mala zrieknuť toho koféinu čo tak zužuje cievy možno to je hlavná príčina prečo mi krvný obeh v tele necirkuluje tak ako má:-/
Vopred ti ďakujem:-)



16

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

no javorovy sirup nie je teda ziadna vyhra ... fruktozu je potrebne v strave minimalizovat a ako javorovy tak aj agavovy sirup maju viac fruktozy (60-95 %) nez nas domaci med (33 %)



17

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Neviem o tom, ze sa nachadzaju v klickoch enzymi. Vyklicenych zrninach ano, ale to malokto robi.To su tie mlade obilne travy, asko psenicna, razna, jacmenna, alfalfa a podobne. Ale nie v zrnach klicok.
Naviac vsetky enzymi sa znicia zohriatim uz nad 55 stupnov celzia. Z potravin sa najviac enzymov nachadza  v SUROVEJ cvikli, SUROVOM stonkovom celeri, menej v surovej mrkve a inych korenovinach,, surovom ananasi a papaji a roznych zelenych vnatiach(zeleny petrzlen vnat koriandra=cilantro,...)

Mineraly sa nemozu znicit varenim, naviac su lepsie stravitelne po vareni(rozbite bunkove steny)
Problem je ale, ze sa komplexne cukry rozlozia na jednoduche a enzymi znicia. Tak isto cast vitaminov.
Preto pre mnohych robi tak dobre vitariasnska dieta, alebo aspon cast z nej.

Fruktoza dnes je v nasej civilizovanej strave zialbohu v prebytku, najma sladenie umelymi kukuricnymi vysokofruktozovymi syrupami(high fructose corn syrup)Okrem priemyselnej pripravy,, ktora v nej zanecha stopy, na fruktozny syrup sa pouziva zvacsa hybridizovana a geneticky zmenena kukurica....



18

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Uz dlhsiu dobu pozorujem na sebe tmavsie kruhy okolo oci.Davam si lecitin,taktiez protokol na pecen,kopec inych doplnkov ale kruhy su stale zretelne...mozu to byt oblicky?Co je najucinnejsie podla teba na oblicky?Dakujem...



19

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Dobre cistenie obliciek je cajom chanca piedra, ktory je aj zaroven jemne antimikrobialny.
Kruhy pod ocami su casto sposobene nespravnym travenim alebo nedostatkom spanku.
Ja pouzivam extra vitamin C a bioflavonoidy, to celkove zlepsuje cirkulaciu a pruznost cievok, tiez moju prirodnu kozmetiku, ktora obsahuje tukorozpustny vitamin C a ine antioxidanty dobre na plet vseobecne
Na zlepsenie spanku pomoze brat SAM-e, 5-HTP, melatonin zalebo rozne destresovacie techniky(yoga, thai chi, prechadzky v tichom lesnom prostredi, vitaminy  B(stress B zmes je navrhnuta na to specificky)



20

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

To bude asi tym travenim...od mlada nemozem zjest to co mi najviac chuti,moj zaludok by to nezniesol...velmi rychlo zbadam chybu v stravovani...naozaj mam problem s travenim,neviem cim to je .ved beriem pri kazdom jedle enzymi...co mi mopze este chybat?Alebo je nieco co by som mala doplnit v strave aby mi lepsie travilo?



21

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Enzymov je hromada roznych, ked mas problemy so stravenim urcitej latky, potrebujes na nu spravny enzym.
Niekto ma malo kyselin, iny vlaknin, niekto ma zlu crevnu floru-to vsetko su zalezitosti travenia.



22

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Prosím ťa kolko sa má zjesť denne zeleniny,a ovocia? A je lepšie uprednostniť naše alebo tropické ovocie?



23

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Podla moznosti aspon 1/2 stravy by malo byt zelenina a ovocie.
Ja nie som z tych, co ma nieco voci tropickemu ovociu, okrem moznych nakaz, co sa na nom mozu nachadzat.
Osobne jem ananas a papaju s citronom niekolkokrat do tyzdna. banany velmi nie, lebo ako cukrovkar musim obmedzovat  sacharidy.Tak isto nemozem jest hrozno, ktore mam velmi rad.
Pomarance a jablka su vyborne zdroje pektinov, ktore patria medzi najlepsie mikrocelulozy, na cistenie criev a absorbciu toxinov.



24

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

ahoj  prosim ta uz tyzden manzelku trapi suchy drazdivy kasel robi call centre a mala pretazene hlasivky a este prechladla,uziv 3x denne po dve pilulky  oregana s 55%carvacolu aj NAC ,vitaminC,zinok,selen,D3,to vsetko v zvysenych davkach uz je lepsie hlavne pocitovo len kasel neustava  neviem co nato aj nieco bez doplnkov,lebo tych spominanych mam vsetky co sa dychacieho aparatu tyka,aj zazvor,aj cerstve stavy s citrusov,vdaka



25

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Moze mat to cele kombinovane so vzdusnou alergiou a nakazov v prinosnych dutinach. Na vzdusne alergie je najma Quercitin, boswelin, viramion C a Bromelain,
Na nakazy v prinosnych dutinach treba kvapkat do nosa viackrat denne roztok citricidalu. Pripadne zopar kvapiek kokosoveho oleja, ked clovek pracuje v prostredi s velmi suchym vzduchom.



26

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Prosím ťa aký máš názor na bio štavy? Kúpila som si dnes v bio obchode rakytníkovú štavu,obsahuje veľké množstvo
vitamínu C? Koľko sa má jej denne vypiť myslím v akom množstve,pretože všetko sa musí z mierou. :-/vopred ďakujem



27

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Nuz na to ti odpovedat neviem, lebo neviem nic o stave z rakytnika. Ale kedze je to potravinovy doplnokl, zrejme je to velmi bezpecne



28

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Chcem sa ťa spýtať na Citricidal užívam antiepileptiká mohol by citricidal vyvolať nejakú nežiadúcu reakciu v spojitosti s liekmi ktoré beriem? Pretože beriem ťažké lieky ktoré dávajú zabrať i mojim obličkám:-( Vopred ti ďakujem



29

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Asi nie, lebo neobsahuje vela tej latky, ktora spomali rozpad niektorych liekov, narangin, pred ktorym varuju lekari proti pitiu grapefruitovej stavy.
Na epilepsiu su dobre niektore vitaminy B, najma B-3(najlepsia forma je inositol hexaniacinate, 500 mg denne), ktore nezatazuju v tele nic=potravinovy doplnokl.



30

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Prosím ťa chcem sa ťa spýtať dá sa vyliečiť z epilepsie? Rng popri antiepileptík natlačila do mna doktorka aj iné ako píšeš vitamín B, acidum folicum, pyridoxin, calcium, magne B6. Beriem aj 3omega, vit.C, vit.D, zinok, selén. Dnes mi prišiel z USA citricidal takže odporúčaš do 1lit. vody 35 kvapiek? hneď zajtra ho vyskúšam ďakujem za radu :-)



31

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Upss a ešte by som chcela vedieť či ten zarobený roztok citricidalu mám vypiť 1 lit denne?
A piť ho treba 1 týžden?



32

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

To je vsetko pekne, ale masivna davka(taku ti iste lekarka nepredpisala) B-3 vo forme inositol hexaniacinate je podla mnohych lekarov najucinnejsia.
Epilepsia je dosledok poskodenia-poranenia mozgu a zriedka sa da uplne odstranit.. Tak ako jazva na kozi po porezani aj deformity v mozgu zostavaju ciastocne a tie su prave zdroje epileptickych zachvatov, k comu prispieva stress, virusy,  a mozne nedostatky neurotransmiterov.
Mozno protizapalovy curcumin a rybacie oleje, este lepsie Krill olej by ti tiez pomohli..

Na mnohe choroby odporucam roztok citricidalu, ktory je znacne antimikrobialny.
Odporucanych 35 kvapiek do litra vody da roztok vhodny na kvapky do oci, nosa, usi, vyplachy a zaroven je to denna davka na potlacenie roznych mikrobov, najma bakterii, ale aj kvasnych kultur a plesni ciastocne.
Pit to treba dovtedy, kym sa nevyhubi dany mikrob alebo viacere mikroby.
Niekedy na to staci tyzden, pri chlamidii pneumonie je to mnoho mesiacov.

Pri chlamidii pneumoniae treba ale brat aj Samento, NAC a extrakt z olivovych listov, lebo je to obzvlast "tvrdohlava " infekcia a ma az 3 formy, bakteriu, l-formu(vnutrobunecny parazit, ulomok bakterie bez vonkajsich bunkovych stien) a tiez spor, ktory sa prakticky neda znicit, treba len vyckavat, kym sa "vyliahne" a potom L-formu alebo bakteriu znicit. To je dovod na to hrozne dlhe liecenie.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-17 00:45:12)



33

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Rozpíšem ti ako mi doktorka naordinovala lieky. Ráno antiepileptiká+pyridoxin,a calcium, večer antiepileptiká+ acidum folicum,vitamín B,a pyridoxin mi na večer nahradila  magne B6. A ostatné vitamíny ako zinok,selén, vit.C,vit.D sme si písali na stránke 2 čo si mi poradil a prečítala som si niečo o 3 omega aké sú dôležité hlavne pre mozog. Síce sa mi zdá že beriem hodne liekov ale cítim sa lepšie. Aký je rozdiel medzi krill olejom a 3 omega je to to isté? Je v niečom lepší ako bežný rybací olej čo dostať v lekárnach? čo by si mi poradil mám si kúpiť krill olej v USA?
RNG už som vypila za 1 deci citricidalu brrrr :-o to je proste hroznéééé ale verím že sa budem cítiť lepšie potom ti napíšem.:-)

Epilepsiu mám už 11 rokov prišla z ničoho nič a najhoršie sú na tom tie záchvaty niekedy sa musím hlboko sústrediť aby to prešlo ale...A po prebratí je to ešte horšie neviem kto som a kde som a celý deň tá hrozná bolesť hlavy a pohryzený jazyk. Dá sa predísť epi. záchvatom? Mne neurol.poradila si dať pod jazyk kockový cukor a stláčať si určité body na rukách a na hlave ktoré mi poradila. Poznáš aj iné metódy ktoré by si mi mohol poradiť? vopred ti ďakujem za radu:-)



34

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Olej z krilla obsahuje formu mastnych kyselin EPA a DHA (potrebne na nervy) az 8 krat tak biologicky ucinnu, ako rybacie oleje. Naviac obsahuje aj cenny karotenoid astaxanthin, ktory maju racky v sebe z jedenia morskych rias.
Ak mas problemy s horkou chutou citricidalu, mozes ho brat aj vo forme kapsul(GSE kapsule, obsahuju ekvivalent 12 az 25 kvapiek GSE=33% citricidalu , podla gramaze).

Ako som povedal, B-3 vo forme inositol hexaniacinate odporucaju proti epilepsii v davkach 500 mg.
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Flush-Fr … /1102?at=0
http://www.iherb.com/Solaray-No-Flush-N … 19563?at=0



35

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Moc dík za vzácnu radu a zoženiem si čo si mi napísal:-)
RNG teraz ešte k Citricidalu:-))) vypila som 1 deci asi pred pol hod. v živote a to myslím Vážne mi nebolo tak krásne horúco vždy som mala problémy stále mi bola zima slabé prekrvenie ale znie to teraz ako reklama:-) ale je to zvláštny pocit cítim ako mi v celom tele prúdi teplo moc moc moc ti ďakujem za to čarovné striebro lebo je skutočne magické aspoň čo sa mňa týka. Rozhodne ho odporučím mojim známym si proste kapacita dík ešte raz:-)



36

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Mozu brat krill oil aj deti?



37

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Nika, zvlastna reakcia, skoro by som povedal, ze to je alebo mierna alergia, alebo mierna herxheimerova ., Citricidal totiz by nemal mat ziadne nasledky takto viditelne, len nicit rozne mikroby.
Ale som rad, ze to beries ako prijemnu reakciu-stimulaciu.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-17 18:28:30)



38

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Krill je potravina, krill olej samozrejme moze brat kazdy bez vynimky



39

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Herxheimerova reakcia a čo s tou alergiou teraz mám to dalej piť?
Našla som stránku www.goel.sk kde sa píše o charakteristike koloidného striebra.
Kontraindikácie koloidného striebra sú že by sa nemalo užívať pri precitlivenosti na metalické striebro,a presne ako si mi napísal o herxheimerovej reakcii zatiaľ nemám žiadnu nežiadúcu reakciu o ktorej píšu. Je mi od koloidného striebra len teplo čím mohla vzniknúť tá alergia? To by ma veľmi mrzelo keby som to musela prestať piť,lebo sa po ňom cítim úžasne.

Stránka goel má famózne motto "...všetko skúmajte a čo je dobré,toho sa držte." :-)



40

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Prave to je zarazajuce, ze mas asi miernu herx . reakciu a beries to tak dobry pocit.
Herx. reakcia znamena jemne zvyseny metabolizmus(telo sa brani) a ty to chapes ako "plno energie. Vyborne.

Inac co ti robi dobre, ber. Treba pocuvat na to co nam telo hovori.
Zialbohu vacsina ludi dnes uz nema prirodzene citenie na reakcie tela. A telo nam dava dost jasne signaly, co je pren dobre a co nie. Len sa treba na to naucit znova pocuvat.



41

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Prosím ťa chcem sa spýtať ako je to s koloidným striebrom nachádza sa priamo v citricidale?Alebo citricidal obsahuje iba samotný výťažok grep.jadierok? Snúbenec mal problémy s nádchou a bolesťou hrdla,tak som mu zarobila citricidalový roztok ktorý v priebehu dňa pil ( i keď na silu) ale skonštatoval že je to najrýchlejšie antibiotikum ktoré poznal nádcha proste prešla a zároveň i bolesť hrdla. Pil to vlastne od rána a poobede sa  cítil o.k  Koloidné striebro je rozhodne lepšie,ako antibiotikum ktoré do nás pchajú naši lekári. A nielen to,má široko spektrálne využitie. Vopred ti ďakujem:-)



42

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Neviem o tom, ze by citricidal obsahoval koloidne striebro.
Osobne si uz dlhe roky vyrabam koloidne striebro, tak isto som povodne nainstaloval generator koloidneho striebra v mojich obchodoch na Slovensku( , dnes uz zavretych hoci  vo vyrobe koloidneho striebra v Lucenci pokracuju)
Ked som raz omylom dal kvapky citricidalu do koloidneho striebra, okamzite sa vyredukovali velke strieborne vlocky, tj koloidne sriebro stratilo ucinnost, lebo iony sa okamzite rekombinovali a nanociastocky sa agregovali do velkych viditelnych vlociek
Preto, kto chce pouzivat oboje, musi medzi ne dat aspon hodinu pauzy. Alebo najprv zobrat koloidne striebro a az 10 minut za tymn pit roztok citricidalu.
Pravy povodny citricidal nie je len vytazok z grapefruitovych semien, ale je patentovane aktivivany na az 30 nasobnu ucinnost .
Preto zdoraznujem kupovat len citricidal od vyrobcu BioChem research alebo GSE od firmy NutriBiotic, ktora pouziva ten povodny citricidal
A pri nakazach je ale dobre kvapkat si oboje niekolkokrat denne do nosa, pretoze casto sidlo nakazy je v prinosnych dutinach odkial sa z hlienom dostava na nosne a krcne mandle, do priedusiek a do pluc.
http://rng.nazory.eu/infekcie

Dovod, preco si myslim ze citricidal je lepsi ako atb je ze citricidal je mierny na probiotika ale velmi ucinny na mnohe skodlive bakterie, plesne a kvasne kultury.
Atb proti tomu sice potlacia rozne skodlive bakterie,ale aj uzitocne probiotika, ktore nam vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, ktorymi telo disponuje.
Ale atb na mnohe dnesne bakterialne nakazy nie su ucinne, a samozrejme su neucinne na plesne, kvasne kultury a virusy, ktorym dokonca umoznia sa lepsie rozmnozovat, kedze vynicia bakterie, ktore im predtym konkurovali v tele.

Naviac potravinove doplnky podla definicie nemaju ziadne skodlive ucinky(inac by ich  lekari a hygienici nemohli schvalit na volny predaj) a daju sa bez problemov az na male vynimky kombinovat pre zvysenie ucinnosti.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-19 01:35:37)



43

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Ahoj,
na stránke http://pravekadieta.cz/2009/04/ som sa dočítal o negatívnych účinkoch kyseliny fytovej na vstrebateľnosť minerálov z obilovín. Existuje nejaký výživový doplnok (látka), ktorá by, ktorá by vedela eliminovať účinky kyseliny fytovej?



44

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Kyselina fytova(inositol hexaphosphate, IP6) je silne protirakovinna latka, tj rozhodne by som sa jej nezbavoval v jedlach. Ciastocne sice zabranuje vstrebavaniu mineralov, ale z tych istych dovodov by sme mali napadnutim napr vlakniny, ktore absorbuju do seba cast zivin a vynasaju von z tela.
To su mylne nazory a dnes naschval sirene ludmi, ktori su casto v sluzbach organizovaneho lekarstva, ktore ma zaujem na coraz viac problemoch zdravotneho charakteru aby mali viac "zakaznikov"
http://en.wikipedia.org/wiki/Phytic_acid
Inac vitamin C znizuje ucinok fytovej kyseliny na absorbciu mineralov, tiez rozne probiotika v crevach , najma lactobacily ju znacne redukuju.Preto sa tam spomina netoda naklicovania a fermentacie(kvasenia) na znizenie obsahu kyseliny fytovej.
Moja zena bezne napr namoci fazulu v teplej vode na noc, ktoru vyleje pred varenim na druhy den-stara metoda , zrejme zdedena po tisicrocia.
Inac nasa spotreba zelenin bohatych na mineraly nam doda dostatok mineralov aj napriek fytickej kyseline, ked mame dobry traviaci proces . Problemy s fytovou kyselinou su len u narodov, ktore maju zrniny ako prakticky jedine jedlo.
Nasa strava ale nie je jednostranna, takze tento problem nemame.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-19 16:37:56)



45

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

Dostali sa mi do ruk nasledovne zuvacky :

http://www.gort.dk/salmiakki/side02.htm

Naco je dobre zut salmiakove zuvacky - s chloridom amonnym ?



46

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

To je sama chemia. Chlorid amonny je salmiak, nevidim ziadny dovod nan, okrem toho, ze je to mierne antimikrobialna latka, asi tak ako sol.
Hladaj zuvacky s xylitolom, tie su dobre na zuby a bez roznych e-ciek.



47

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

nasiel som na iherb, ze salmiak vyrovnava dusikovu bilanciu vtele, ci nieco take...
Dostali sa ku mne nahodne a su xylitolove



48

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

O tom naozaj neviem nic. Amoniak je totiz splodina, co vylucujeme, nie zivina....



49

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

no tam so to hodil do search a naslo mi jeden salmiakovy potravinovy doplnok... ale tiez som sa divil,preco take zuvacky vyrobily, lebo boli samozrejme hnusne a navyse na uvod som v ustach citil cpavok



50

Re: citricidal,GSE, koloidné striebro

amoniak=cpavok
Vola sa ludove cpavok, lebo drazdi=cpie
Do zuvaciek sa pouzivaju rozne pridavky na zvysenie absorbcie vody(hygroscopic ingedients), pozri napr na  http://www.patentgenius.com/patent/5320854.html
Ked chces vediet viac okolo zuvaciek tu mas pomerne obsazny zdroj
http://www.hyfoma.com/en/content/food-b … ewing-gum/
Co sa tyka salmiaku tu je toho dost okolo neho
http://en.wikipedia.org/wiki/Ammonium_chloride

Na dovolene pridavky do jedla(ecka) , z ktorych mnohe su skodlive, ale  predsa povolene pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_food_additives
Salmiak je vedeny ako E-510 a davaju ho do vseliakych priemyselne pripravovanych jediel.

Preto a aj z inych dovodov sa snazim vyhnut priemyselne pripravovanym jedlam, co radim kazdemu.Privela chemie, vysokotepelneho spracovania(nicenia zivin) a zbytocnych(pre telo) e-ciek.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-21 22:30:57)