1

Téma: Roaccutane alebo Izotretin

Dobry den pan RNG,

dnes som bola u koznej a len co som jej opisala moje problemy s acne (trpim nimi uz od puberty
a to uz mam 31 rokov)
a tiez to, ze sa mi asi pred 2 rokmi zacali tvorit hnisave vredy, ktore strasne
bolia, kym sa ten hnis z nich nedostane na povrch, okamzite mi bez vahania
naordinovala Roaccutane (alebo Izotretin) a s tym aj antikoncepciu, lebo ta sa s tym musi brat, kvoli riziku poskodenia plodu.
Zostala som nemilo prekvapena, ze ani nenavrhla inu liecbu, dokonca ani obvyklu 3 mesacnu kuru antibiotikami, (lebo podla jej vyjadrenia vraj poskodzuju pecen - akoby Roaccutene bol len celkom neskodny liek bez vedlajsich ucinkov).
Este som sa dozvedala, ze ten liek je v podstate provitamin vitaminu A a vraj ona to dava aj vlastnym dceram a preto je to bezpecne.

Chcela by som sa spytat, ci by porovnatelny ucinok nemohli mat aj vysoke davky vitaminu A,
ale v prirodnej forme? Naozaj si nechcem rozhodit este viac cely organizmus, brat takyto liek a este k tomu aj horm. antikoncepciu..

Dakujem velmi pekne za odpoved.



2

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Isotretinon nie je provitamin A, len molekularne podobna forma, avsak z uplne inymi vlastnostami, velmi skodliva pre telo, lebo sa akumuluje a zamoruje pecen.To je jedna z farmaceutickych lzi, ktoru sa im podarilo nasadit do hlav lekarov. Zialbohu, nasledky pouzivania tohoto "provitaminu" ako to nazyvaju vedu dnes k hroamde sudov za poskodenie v USA, poskodenie pecene, criev(IBS), samovrazd, defektom na detoch atd. V USA pouzilo Acuutane a Roacutanne vyse 13 milion ludi!!!!
Pozri na sudnu stranku: http://www.accutanelawinfo.com/?gclid=C … KgodjRnkJQ
Ja na acne odporucam :
http://rng.nazory.eu/acne



3

Re: Roaccutane alebo Izotretin

No hej, tvoje rady ohladom akne mam prestudovane, len akosi to moje akne sa nie a nie ma pustit;)..Ono by to asi chcelo komplexnu zmenu stravu a prechod na vascinovo surovu stravu z prirodnych zdrojov, teda ekologicky pestovana zelenina a ovocie, len akosi na to nemam zatial dost prostriedkov. A mozno to bude aj v tom, ze jem vela sacharidov, totiz maso mi velmi nechuti a tak jem vacsinou chlieb, /aj doma upeceny z celozrnnej muky/ celozrn. pecivo, zemiaky, cestoviny a surovu zeleninu, ked je sezona a dusenu alebo polievky v zime. Horsie je to v zime a na jar, lebo v supermarketoch je dost draha zelenina a naviac pochybnej kvality. Tak sa s nazim jest aspon strukoviny.
A tie doplnky su tiez celkom drahe, ked ich ma clovek brat viac druhov a dlhsiu dobu a akne a specialne vycistenie tela od znicenych tukov je dlhodoba zalezitost, takze to celkom ide do penazi..
Ja si vsak myslim, ze v mojom pripade je to zalezitost nerovnahy hormonov, lebo poznam mnoho dievcat a zien, ktore sa stravuju ovela nezdravsie a jedia kopec sladkosti a priemyselne pripravovanych jedal a plet maju ako z porcelanu...hm...takze mozno to bude v tom, ze mi telo produkuje prilis vela DHT a nejako ten Zinok /50 mg/, co na to beriem, akosi nezabera...

Este som sa chcela spytat, ked uz mam namiesany ten jodid draselny z lekarne, 2,5 %-ný, ci by som ho mohla presla len pouzit a kolko by ho bolo treba na tie spominane 3 g jodu denne, pri aplikacii na kozu?

Nech sa tie hormony dostannu do rovnovahy...Na dobrej jodovej tinkture, ako ty radis, sa zatial pracuje:)



4

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Povedzme 15 kvapiek na kozu, zatial 2 x tyzdenne.
Na hormonalnu nerovnovahu pozri na temu
http://rng.nazory.eu/hormony
Rozne kozne problemy mozu byt aj z helikobaktera, zo zlej crevnej flory z candidy albicans atd. To vsetko produkuje rozne skodlive latky, ktore sa moze telo snazit vyhodit aj cez kozu, ale ked mas v tele dost tvrdnucich=vysychavych znicenych rastlinnych tukov, pri vyhadzovani roznych latok v tele tieto mozu zapchat pory mazovych zliaz a mas dalsie acne.

Zapal acni alebo hnisave vredy sa ale vytvaraju prienikom vonkajsich mikrobov cez kozu, takze hnisaniu by si mohla predist pouzivanim roznych antimikrobialnych latok na kozu. Ja odporucam najma citricidal do kokosoveho oleja(3 kvapky na lyzicu oleja, dobre premiesat) a naniest na mokru kozu-tenku vrstvicku, najlepsie vecer.
A opatrne s mydlom, to vysusuje kozu, sposobuje praskliny a prave cez ne sa dostanu tie mikroby dovnutra tela(teda okrem porov, kde vyvolaju hnisanie acni)
Vredy a ruza su typicke priklady hnisania okrem acni a roznych vyrazok

Naposledy upravil: RNG (2010-11-21 18:33:16)



5

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Vcera som dobrala ATB Ciplox na klebsiellu v hrdle a zistila som, ze pocas uzivania tychto antibiotik (ale aj inych v minulosti) sa mi dost zlepsila plet...nevyhodlili sa mi ziadne hnisave podkozne hnusoby, ako zvycajne sa mi kazdy den vyhadzuju. Znamena to, ze sa mi v krvi asi fakt potuluje mnozstvo kadejakych potvor, bakterii alebo co ja viem coho, ktore mi stale sposobuju tie zapaly na kozi...Co sa tyka vonkajsej starostlivost i o plet, pouzivam roztok MMS
na kozu a ten pekne likviduje bakterie na kozi, ale ako hovorim, mne to sposobuju nejake vnutorne potvory, co asi stale koluju v krci...Na tvoju radu som uzivala Citricidal vo forme tabliet, aj oreganovy olej, extrackt z oliv. listov a dokonca aj Samento a teraz uzivam Chaparral, ale tie akne nie a nie zmiznut...Je mozne, ze som pouzivala male davky tych antimikrobialnych prostriedkov? Uzivala som ich asi pol roka a plet sa nejako nezlepsila...
Okrem toho som brala selen, zinok, vit. C, vit. E, vit. D-3, enzymy s kazdym jedlom, probiotika Swanson Premium, Aloe Vera a co ja viem, co vsetko este...Je teda fakt, ze niekedy som zabudla na nejake tie doplnky, lebo je toho mnozstvo, ale moze to byt v tom, ze to nebolo celkom pravidelne uzivanie? Zacinam byt pomaly mierne zufala...



6

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Acne ti nezmiznu, pokial sa telo nezbavi tych tvrdnucich olejov.Potom sice este stale mozes mat mastnu plet, ale nemozu sa zapchat mazove kanaliky a vzniknut acne. Potlacit sa da len zapalovanie tych acni aj to nie vzdy dokonale.

Ciplox nie je ziadne zvlastne atb, da sa lahko nahradit spravnymi davkami roznych antimikrobialnych.
Kedze nemam tabulky na vacsinu prirodnych a neviem, co za bakterie ti prispievali k zapalu tych acni, budes muset skusat, co ti zaberie. Museli to byt zrejme bakterie, lebo ciprofloxacin je ucinny len na bakterie.
Ja by som si typol na vyssie davky citricidalu v prvom rade.
A nezabudni na probiotika po brani antibiotik a tiez extra vlakniny a lecitin, lebo tie z tela vynesu rozne mazlave a tukovite latky.



7

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Od asi 13 rokov som trpel strasnym akne takym kde v sirokom okoli som tromfol kazdeho cloveka ktory by sa chcel porovnavat.
Cize tazka forma hnisava a este na tele sa mi spravili hrudky hlavne na pleciach ktore mam dokonca doteraz este a to mam 21 rokov !!!
Presiel som roznymi mastami, kremami snad vsetkym dostupnym na trhu Od Zineritu az po neviem co a taktiez som menil koznych lekarov roznych az som nakoniec do Novych Zamkoch siel na odporucenie ze tam je jedna lekarka ktora sa tomu "rozumie" viacej. A ta mi odporucila Roaccutane a bol to ako zazrak ktory ako JEDINY ! mi zabral na 100% na tvari...sice na pleciach este mam tie spominane hrudky a tvar mam trosku zjazvenu ale oproti tomu co to bolo je to uzasne v co som ani nedufal takze na Roaccutane nemozem povedat nic zle aj ked som si bol vedomy a upozorneny ze to je silny liek a bol som na nepravidelnych odberoch krvi..Roaccutane som bral myslim 8-9mesiacov v ktorom sa velkost davok striedala koly mojej znesitelnosti(praskanie pier, obcas krv z nosa alebo skor casty krvavy sopel, myslim ze 2x krv v stolici atd.) a to som uzival este s nejakymi pripravkami co mi kozu vysusovali a mast ktora zase mi mala kozu premastit takze bolo to take "zvlastne" uzivanie ale asi dobre ked to zabralo ako zabralo.

taktiez ma prekvapuje ze taky "strasny" chem. pripravok vyraba myslim ze Roche(bratislava), nuz ale ked je to potrebne asi keby Roaccutane nebolo tak akne mam doteraz ;p

Momentalne nieco cez rok co uz nepotrebujem uzivat Roaccutane, sice obcas sa mi jeden puk vytvori ale len obcas.
Myslim ze velku rolu hrala aj moja zivotosprava kde som sa uprimne povedane nestravoval velmi dobre...no moj pohlad sa zmenil asi pred polrokom a snazim sa zdravo stravovat, jest bio potraviny(ak dovolia financie) a uzivam Spirulinu, 5 tabletiek denne ako doplnok vyzivy a taktiez aj superpotravinu Goji koli jej obsahu vitaminov dufam ze sa mi to nevrati naspet.

- doktorka ma odporuca koli rankam ci jazvickam na tvari "laser" ale vravi mi ze mi to moc nepomoze a ze aby som necakal zazraky a dost to aj stoji. a taktiez hrudky na pleciach sa zlepsuju len dost pomaly a na ktore mam taku vodicku no myslim ze mi moc nepomaha a aj na tvar mam vodicku i ked si myslim ze by som nemusel uz tieto chemicke sajrajty na seba davat.

Je nieco co by mi mohlo pomoct s prirodnych doplnkov ci uz kremy alebo vitaminy ci nieco ine ? pocul som o Chlorelle ale mnohy vravia ze im nepomohla a stav sa im dokonca zhorsil a znovu maju akne a horsie.

diky moc...



8

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Zamorene telo roznymi tvrdnucimi znicenymi rastlinnymi olejami treba odmorit, To moze trvat roky, podla toho, ako agresivne sa clovek odmoruje.
Alebo sa to moze tahat donekonecna, ked sa neodmori a neprestane jest tie znicene tuky. Pokial nie su tie tvrdnuce tuky z tela von, moze sa pri vylucovani  mazovy kanalik na kozi  uzatvorit, a mas acne. Ked sa don dostane zvonku alebo dokonca niekedy aj zvnutra bakteria, stane sa hnisavym.
Zastavenie vylucovania mazu chemicky napr roacutanom sice zabrani vytvaraniu acni, ale ak sa telo neodmori inac(napr cez zlc a creva) tak to moze brat donekonecna.
Nie kazdy je taky stastny ako ty, ze mu roacuttane neuskodi, je ich miliony, ktorym uskodili.Roche ho uz v USA nepredava a sudy za permanentne  poskodenie najma criev sa hromadia.
http://www.aboutlawsuits.com/accutane-r … fda-11893/
Samozrejme Roche tvrdi, ze ho neodvolali kvoli skodam, co na mnohych napachali, ale z "inych dovodov".
To je ako firmy na vyrobu cigariet s obohatenim nikotinu tvrdili, ze prestavaju svoju cinnost ale nie z dovodov , ze by to skodilo.A presuniuli svoje operacie do krajin, kde sa ludia este nespamatali.
Alebo firmy co vyrabali vyrobky s azbestom a ine, ktore boli sudene masami. Snad si nemyslis, ze sa dobrovolne priznaju, ze predavali a vyrabali pre ludi skodlive veci, to by si bol velmi naivny.

Inac raz budu aj sudy s potravinarskym priemyslom za dlhodobe zamorovanie ludi znicenymi tukmi. Uz sa to zacalo tym, ze dobrovolne prestali predavat vyrobky s tukovymi oxidmi(peroxidy, trans fats), samozrejme tym predisli sudom, zrejme im to poradili advokati aby sa vyhli stratam, kedze sa to uz nedalo dalej zastierat.A este si z toho robia reklamu ako "pokrokovi".
Ale hydrogenizovane rastlinne tuky(polymery) sa este nadalej predavaju, lebo to predlzuje ich zivotnost a zaroven zivotnost vyrobkov, do ktorych ich cely potravinarsky priemysel dava.
A tam mas hlavny zdroj tych skodlivych tvrdnucich tukov, co sposobuju nielen acne, ale aj vazne smrtelne ochorenia, ako cukrovku , hoci sa to dosial popiera oficialne.
Tukove polymery miesto lahkych lipidov na bunkovych stenach nedovolia totiz cukru sa dostat z krvi do buniek, nie teda oficialne tvrdena "insenzitivita inzulinu" Cez tie stvrdnute tuky sa totiz nevie vybudovat onen" glukozovy transportny mostik", podla poslednych teorii, ako sa glukoza dostava do buniek na pokyn inzulinu.
A samozrejme "zadebnene" bunky su naviac ovela znecistenejsie, co vysvetluje celkovu unavu a nedostatok energie cukrovkarov, co zialbohu poznam na vlastnej kozi velmi dobre.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-23 01:00:35)



9

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Hm, ja som tiez citala o par ludoch, ktorym to pomohlo, ale to neznamena, ze to zaroven neposkodilo nieco ine v tele, co moze mat nakoniec za nasledok aj horsie veci ako akne.
Roaccutane pracuje na zaklade toho, ze potlaca "vurobu" mazu, ale to predsa neodstranuje
pricinu, len niektore symptomy. Mna odradilo hlavne to, ze by k tomu ako zena musela brat este aj horm. antikoncepciu, a to uz je teda vrchol, pchat do seba este aj synteticke hormony len kvoli pleti. Ja by som bola uplne spokojna, keby sa mi tie upchate pory aspon nezapalovali, co uz, ked uz mam cierne bodky...kaslat na to....
Len mi nejde to hlavy, ako moze tolke bakterie stale v tele prezivat, mozno mam v tele predsa len nejaky zdroj infekcie, ktory je nedolieceny a ten posiela bak. do celeho tela prostrednictvom krvi...inak to nevidim. Mohli by to byt aj mandle alebo nejaky skryty zapal v zuboch? To je to, co riesila aj moja lekarka obvodna, ale ona hned aj navrhovala, aby mi ich zobrali, s cim ja teda nadsena nie som. Citala som o mnohych pripadoch, ked sa potom zapaly nevytvarali na mandliach /kedze tam uz neboli/, ale inde v ustnej dutine, No dakujem pekne. MAm pocit, ze sucasna medicina nevie pomaly nic ine, len nachat vas antibiotikami a ked to nezabera, rovno sa zbavovat jedn. organov, co mi pride fakt velmi "ucinne". Ako keby priroda stvorila nejake "zbytocne" organy, ktore vlastne vobec nepotrebujeme, len nam povacsine skodia, tak sup s nimi von vsak?:)
Ja teda skusim este extra davky Citricidalu a dam tomu, co to da...uvidime...



10

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Skus Chlorellu !
Ma detoxikacne ucinky a pred Roaccutane keby som ju poznal urcite by som ju skusil...  drzim palce



11

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Riasy sy vseobecne nielen detoxifikatory, ale aj silne zdroje roznych zivin pre telo.
Ludia , co nejedia rozne skodlive jedla nemaju acne. Pozri na Japonky v Japonsku  a ich cistu porcelanovu plet. A nie je to genetika, lebo ked sa vystahuju do USA a jedia americku stravu, maju tak isto problemy s acniami, ako vsetci ostatni mladi.



12

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Aknenormin - Izotretin len od inej firmy som bral skoro 5 mesiacov .. musim povedat ze mi pomohol .. no ale chcel by som sa spytat .. ak teda viem, ze som absolvoval takuto liecbu s takto skodlivym potencialom - co spravit ako prevenciu v tejto chvili na nejake zreparovanie toho co mi ten izotretin mohol spravit? Nejake antioxidanty na pecen?



13

Re: Roaccutane alebo Izotretin

Inac zapaly acni su infekcie zvonka, nie zvnutra a da sa proti nim branit antimikrobialnymi, napr ako citricidal v kokosovom oleji. A acne a uhry sa neprestanu objavovat, pokial len budes mat v terle znicene/tvrdnuce tuky, ked tuky nestvrdnu, nemoze sa zapchat tukovy kanalik a tuky len namastia kozu, co je potrebne na to, aby bola koza pruzna a nepraskala.
Suchy vzhlad je skodlivy napad mody, ktory poskodi pokozku v jej cinnosti ako ochrana proti prieniku vonkajsich mikrobov

Naposledy upravil: RNG (2011-08-07 18:03:34)