51

Re: Swanson produkty...

Mozes mi poslat link na nejake silne enzymy bez HCL?Dakujem....



52

Re: Swanson produkty...

Ja pouzivam napr dobru a silnu vseobecnu mnohozlozkovu zmes firmy NOW pod menom Digest Platinum. Bola prva, co obsahuje aj kyslu maltazu, ktora rozklada glykogeny(odstepuje z nich glukozu=debranching) a ja mam podozrenie, ze pri DM2 je prave problem s prebytocnym glykogenom pre nedostatok telesneho enzymu ktory ho ma rozkladat a ze cela teoria okolo inzulinovej intolerancie je mylna, keby v krvi DM2 ludi bolo vela glykogenu a nie volnej glukozy.
Neviem totiz, ci glukomery nemeraju aj cukor viazany v glykogene v krvi, a vtedy samozrejme ten v glykogene viazany cukor sa nemoze dostat do buniek aj napriek prebytku inzulinu.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
Tato zmes obsahuje len fungalne , rastlinne a bakterialne enzymy, ktore sa nenicia kyselinami v zaludku natolko, ako zivocisny enzym pancreatin a jeho zlozky.



53

Re: Swanson produkty...

RNG napísal(a):

To rozhodne. Tinktury(tj alkoholicke vytazky) ked su uzavrete maju zivotnost desiatky rokov

To ano .. extrakt vanilky sa biologicky desiatky rokov pokazit nemusi, no oxidacii vzdusnym kylikom urcite niektore
jeho zlozky podlahnu... a taktiez oxidacii svetlom, kedze nie kazdy to drzi v absolutnej tme . . .
A mas skusenost aj s inymi vanilkami ? :
http://www.nielsenmassey.com/vanillainformation.htm

Naposledy upravil: petela (2010-11-04 22:45:11)



54

Re: Swanson produkty...

NIelsom Massey ma centralu vo Waukegane, co je predmestie Chicaga, nedaleko odtial co byvam. Osobne som od neho nekupil este nic ine, nez tu Bourbonsku vanilku, ale sesternica mi dala ochutnat ine vanilky a nejak mi nesedeli natolko.
Parkrat  som kupil od neho sice  aj cokoladovy extrakt, ked sme robili kavu pre Slovensky den a mali sme jednu prichutenu jemne vanilkou a druhy cokoladou.

A kedze my pouzivame vanilku hodne, ta flaska mi sotva vydrzi rok, takze sa nemusim bat ani o oxidaciu ani o svetlo(nakoniec koreniny mam v skrinke v tme a flasa je aj tak tmava)



55

Re: Swanson produkty...

no skoda ze nie je na iherbe, lebo vsetci ostatni bud mimo US neexpeduju, alebo maju dopravu v desiatkach az stovkach dolarov...



56

Re: Swanson produkty...

Vanilka zatial nie je povazovana za potravinovy doplnok, len za koreninu, takze ju najdes medzi koreninami v potravinach.
Alebo ako prichut, napr http://www.swansonvitamins.com/MAD011/ItemDetail?n=0
http://www.swansonvitamins.com/NWF128/ItemDetail?n=0

Naposledy upravil: RNG (2010-11-05 15:42:54)



57

Re: Swanson produkty...

Co som sa zasa docitala...co ty na to?:Pacienti trpiaci zvýšenou činnosťou štítnej žľazy by mali znížiť príjem jódu, nemali by teda konzumovať veľké dávky rias alebo len pod dohľadom lekára.



58

Re: Swanson produkty...

Nikde som na to nevidel ziadny dokaz, to je len tvrdenie zalozene na tom, ze na tvorbu thyroxinu je treba jod. Jod sa ale v tele pouziva na rozne ine ucely, ine hormony a hromadu enzymov, takze ma vplyv an na "vykolajenu" funkciu stitnej zlazy v oboch smeroch.
Keby jod sposoboval hyperthyreozu, vsetci Japonci by ju museli mat, kedze konzumuju v priemere az 86 krat tolko jodu(statistika) ako nasa miniaturna odporucena denna davka, davno dokazana ako nedostacujuca, ale medicka komunita nechce nic menit na archaickych ODD z roku 1948.

Ta dolozka:"len pod dohladom lekara" je velmi casto pouzivana a casto nezmyselna, lebo ked nieco skodi, nebude to skodit pod "dohladom" lekara viac ani menej.



59

Re: Swanson produkty...

Prisiel mi ten Cordyceps,1000 mg(10 mg cordycepic acid),ako to mam davkovat synovi a ako dospelemu aby sme pocitili ucinok...?Dakujem..



60

Re: Swanson produkty...

Daj mu kludne 1 gram denne, mozno aj 2. Neviem nic o moznom predavkovani, nikde to nebolo spomenute.



61

Re: Swanson produkty...

Ja používam túto vanilku so steviou, dávam si to do čajov napoly s medom, nie je to taká prenikavá vanilková vôňa ale dá sa to, tie prírodné vanilky aj mleté vanilkové struky, sú menej "vanilkovejšie", než umelé, používala som už rôzne, lebo zbožňujem vanilku:
http://www.iherb.com/Wisdom-Natural-Swe … 11070?at=0

používam aj toto do varenia ako pomarančovú arómu a sladidlo, je to výborné, človek osladí steviou, použije o to menej iných sladidiel, ale na výslednom efekte to nepoznať:
http://www.iherb.com/Wisdom-Natural-Swe … /9117?at=0

na iherb majú aj tento vanilkový alkoholový extrakt, ten som ale ešte neskúšala:
http://www.iherb.com/NuNaturals-Singing … /7755?at=1



62

Re: Swanson produkty...

Zaujimave, proti kazenu tam davaju aj grapefruit seed extract(GSE)



63

Re: Swanson produkty...

Asi si objednam tu steviu vanilkovu,lebo som si kupila steviu a bola som sklamana,kava osladena steviou mi vobec nechuti...ma taku divnu chut ako umely sacharin...neviem ci to len mne zostane taka divna chut na jazyku z toho....



64

Re: Swanson produkty...

Co sa tyka kavy, tam velmi stevia nepracuje, viaceri sa na to stazovali. Zrejme to s niecim v kave reaguje. Ale napr do cajov je dobra.
Moja zena to aj tak pozna..... Ale su aj ine sladidla, ako napr erytritol(polyol, nachadza sa napr v slivkach), ktory az vyse 95% sa vyluci mocom, tj velmi nevpluva na hladinu cukru v krvi, ani nie je vyziva pre candidu. Jeho sladkost je asi 70% sacharozy(repny cukor) a da sa s nim dokonca piect.



65

Re: Swanson produkty...

teraz som cital, ze stevia je antimikrobialna a uvazujem co sa asi stane, ked si dam 5 kvapiek do pohara s doma vyrobenym jogurtom... Asi tie kultury do znacnej miery vykillujem, nie ?



66

Re: Swanson produkty...

sisa, my pouzivame doma steviu v prasku, davam to aj detom do tvarohoveho kremu, vsetci su spokojni. no treba sladit opatrne, lebo ked to prezenies, naozaj to pripomina umele sladidlo a nevies to dat "dole z jazyka".
spievajuci pes smile vyzera super



67

Re: Swanson produkty...

1 kvapka je viac nez dost.Inac stevia je len minimalne antimikrobialna.Mozes si to lahko dokazat pri vyrobe yogurtu, pekne skysne aj napriek pridanim par kvapiek stevie

Naposledy upravil: RNG (2011-01-27 19:12:04)



68

Re: Swanson produkty...

no do 2,5 dcl si davam 4 kvapky cca... myslis ze ani pri tomt omnozstve nelikviduje zive kultury ?
Zaujimave je, ze niekedy sa mi podari doma urobit jogurt husty, kremovity a niekedy zase len riedky mozno kyslejsi...
Vsimol som si obrovsky vplyv teploty pri vyrobe...asi bude rozdiel medzi 30-35 a 35-43°C, kedy pozorujem odlisne kvasenie... mlieko sa hned rozsadi na zrazenu cast a priehladnu nazltlu kvapalinu...



69

Re: Swanson produkty...

Teplota znacne vplyva na rozmnozovanie roznych kvasiniek a  teda tym aj na produkty kvasenia. V nizkych teplotach(ladnicka) kvasenie prakticky skoro zastava.



70

Re: Swanson produkty...

Prisiel mi ten Easy Iron ,25mg,kolko krat denne to mozem zobrat,na krabicke je raz denne...? A taktiez mi dosiel Monolaurin 600mg,chcem ho skusit malemu na to ucho...kolko by mal toho zobrat aby sa ukazal nejaky ucinok?Dakujem...



71

Re: Swanson produkty...

Jeden denne z toho easy iron staci, viac ako 2 by som nebral.
Monolaurin sa musi prehltnut, bez hryzenia. Inac je na koreni jazyka velmi neprijemne horka chut.
Ja osobne pouzivam momentalne 2 x denne lyzicku, tiez sa mi akosi nechce ucho cistit, ,hoci ani neboli ani nemam prilisny zapal, len mi v nom pri zyvani klika, tj su tam niekde vnutri nejake hlieny. Este neviem , ako to celkove ucinkuje, ale pre tu chut sa to neda miesat nepoznane do jedla, musi sa to prehltnut s vodou.
Skus 1/4 lyzicky 2 x denne zapit, mozno postupne i viac, nakoniec je to len forma kokosoveho oleja=specialne jedlo.



72

Re: Swanson produkty...

Ja mam 600gr kapsule,takze s prehltnutim nie je problem len neviem kolko by mal syn uzivat aby to bolo ucinne...na krabicke je ze jedna az dve kps denne...Dala som mu jednorazovo dve a dalej neviem co..ci staci raz denne ci viac krat?

Co hovoris na toto?:ReserveAge Organics, Viralaurin Immune, 60 Veggie Caps

Naposledy upravil: Sisa (2011-01-30 00:33:51)



73

Re: Swanson produkty...

Nuz vacsina vyskumu s monolaurinom bola robena s davkami 3000 az 6000 mg na vahu dospeleho. Co pisu vyrobcovia nie je smerodajne, ale co bolo a je pouzivane lekarmi.

Ten viralaurin nema s monolaurinom nic spolocne, je to besne drahy francuzsky zdroj resveratrolu, (vlastne zvacsa cinskeho transresveratrolu), ktory je sice posilnujuci telo vseobecne, ale je to skor silny antioxidant a regenerator nez antiviralny prostriedok.Ano, polyfenoly su ciastocne antimikrobialne vseobecne, ale osobne by som ich nepropagoval ako  velmi  silny antiviralny prostriedok v malych davkach.
http://en.wikipedia.org/wiki/Resveratrol
Nuz na resverastrol mam lacnejsie zdroje pozri napr
http://www.swansonvitamins.com/SWU531/ItemDetail?n=0

Huba chaga ma az 20% polyfenolov v obsahu, ale hlavny ucinok antiviralny v nej je najma betulinicka kyselina, dalsi zlozka su tam  betaglukany(20% na vahu) ktore posilnuju aktivitu a tvorenie roznych bielych krviniek, najma NK.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-31 00:14:33)



74

Re: Swanson produkty...

Tieto capsule obsahuju aj lauricku kyselinu aj oleuropein,okrem ineho...dokonca aj Quercetin..a cena je $14[ReserveAge Organics, Viralaurin Immune, 60 Veggie Caps]    
ReserveAge Organics, Viralaurin Immune, 60 Veggie Caps Je to z Iherbu..Ty mas odkial ten Monolaurin v prasku?

Naposledy upravil: Sisa (2011-01-30 12:07:16)



75

Re: Swanson produkty...

Lauricka kyselina tvori 50% obsahu kokosoveho oleja. Je minimalne antiviralna v prirodnej  forme triglyceridu.
Monolaurat tejto kyseliny ale je velmi antiviralny, zialbohu telo vie premenit lauricku kyselinu(triglycerid) na monolaurat len s velmi malou ucinnostou(1-6%, velmi individualne).

Ucinne davky quercitinu proti alergiam su vyse 1 gramu denne.

Intenzivna davka oleuropeinu je 3x300 mg( 3 x 1500 mg extraktu z olivovych listov s obsahom 20% oleuropeinu), udrzobna 2x150 mg(2 x 750 mg 20% extraktu z olivovych listov).

Preto som ten vyrobok celkove charakterizoval ako viacmenej len resveratrol, ktoreho je tam pomerne vela.
Ucinna davka je 1 az 2 gramy transresveratrolu(biologicky ucinnejsie nez resveratrol) denne


Monolaurin som kupil z tohoto zdroja priamo.
http://www.inspirednutrition.com/2/The_ … _7_oz.html
Je vo forme malych sosoviciek, takze sa hlta lahko. Skusil som ho hryzt ale som to  rychlo olutoval, totiz ma velmi horku pachut uplne na koreni jazyka.Takze do jediel sa rozhodne nehodi.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-30 13:01:03)



76

Re: Swanson produkty...

dakujem za vsetky rady pri liecbe cyst a helikobaktera. po liecbe a kontrolnych vysetreniach sa ozvem. zatial velmi dakujem.



77

Re: Swanson produkty...

Ja beriem teraz denne na ten zápal ucha 3x3 gramy monolaurinu, to je 9 gramov, extrakt z olivového listu 3x1500mg 20%oleuropein, oregánový olej 3x180 carvacol, glukány 3x500 mg, echinacea, usnea, lomatium, boneset, silný propolis 3x500 mg, kvalitné koloidné striebro 3-4x pod jazyk jednu lyžičku, ester c 3x1 gram, večer probiotiká a ani tak to nejak extra nezaberá, resp. vždy to drží len tú infekciu ako tak pod uzdou, ale nie je ju schopné úplne zlikvidovať. Na takéto dávky treba kupovať len jednotlivé produkty extra, žiadny mix na imunitu ich neobsahuje v dostatočnom množstve. Ten Viralaurin je oproti tomu smiešny. Dávam si aj do nosa koloidné striebro a do ucha olej z nimby, oregánový olej zriedený s kokosovým tukom, výťažok z usnei. Tá infekcia 2x ustúpila, ale vždy sa nanovo vrátila, tak neviem ako dlho toto mám brať v takýchto dávkach, či aj mesiac, dva alebo koľko. Keď mi tá infekcia zase ustúpi, tak to zredukujem na nejaké údržbové dávky aspoň na mesiac, dva, ale nemám odvahu to úplne vysadiť. A to ešte beriem teraz 2x300 mg adrenálnych výťažkov, čo sú v podstate také prírodné protizápalové kortikosteroidy.

Naposledy upravil: bludicka (2011-01-30 16:31:02)



78

Re: Swanson produkty...

Uz davnejsie niektori lekari zistili, ze napr pri urcitych zamoreniach v tele nezaberali antibiotika(portugalsko) a po odmoreni kazdodennym jedenim tamojsej speciality, cilantrovej polievky odrazu tie iste atb zabrali.

Nuz myslim si, ze podobna situacia moze byt aj s roznymi antimikrobialnymi doplnkami .

Potom treba si uvedomit, ze dnes uz viacere bakterie vedia vytvarat pod utokom L-formy, vnutrobunecne parazity, na ktorych je ucinnost antimikrobialnych dost slaba, lebo sa vedia v bunkach zamaskovat tym, ze prinutia bunky zosilnit bunkove obaly.Tieto v bunkach maju velmi slabu cinnost, nerozmnozuju sa ale napriek tomu vyrabaju rozne toxiny v malych mnozstvach a sposobuju zapaly a znizenie celkovej imunity. A samozrejme vyckavaju na oslabenie tela, ked sa znova premenia na  rozmnozujuce sa bakterie a choroba je v plnej sile spat.

U boreliozy je to mnohomesacne udrzobne branie extraktu z olivovych listov, Samenta alebo inych, tieto dve mam odskusane.
Pri chlamidii pneumoniae je to doslova roky a zialbohu existje len  jediny klasicky lekarsky protokol s antibiotikami (Wheldon/Vanderbilt) je tiez liecba doslova roky a dosial sa im podarilo uz mnohym z tejto choroby sa vyhrabat, ale az  za vyse roka pouzivania toho protokolu.Aj to nie kazdemu, zialbohu.



79

Re: Swanson produkty...

Ked citam kolko toho bludicka berie a nic nezabera chyta sa ma bezmocnost,ja tiez uz mesiace davam malemu oregano oil-3x180 carvacrol,GSE(defenze plus NutiBiotic),teraz 1200mg Monolaurin tri krat denne...uz niekedy nevladzem...uz som rozmyslala aj nad tym MMS,ale som v tom vahava...neviem co urobim dobre...



80

Re: Swanson produkty...

Je možné, že by som mala boreliózu alebo nejaké chlamýdie, keď som nemala herxovku ani pri vysokých dávkach olivového extraktu a samenta? Iba jediný raz sa mi stalo, mala som taký čudný pocit v hlave, ale to som už fakt prehnala, dala som si skúšobne naraz kopec extraktu z olivových listov, propolis, oregano, usneu a monolaurin 6g. Ja mám u seba teóriu, že mám takú oslabenú imunitu hlavne adrenálnou únavou a tá je u mňa dosť silná.



81

Re: Swanson produkty...

Sisa, MMS je silný oxidant, no ja by som asi nemala odvahu to v mojom stave brať, radšej sa spolieham na bezpečnejšie antivirálne a antimikrobiálne látky. Zase znižovať si v tele hladinu antioxidantov, glutathionu... látky, ktoré potrebujem aj kvôli nadobličkám a otrave ortuťou. Tí, čo majú pomerne dobrú imunitu, tak snáď je to jeden z prostriedkov, ale napr. u HIV pacientov som čítala na jednom fóre dosť katastrofálne účinky MMS. Pred rokom som skúšala MMS pri prechladnutí, ale nemalo to nejaký veľký účinok.



82

Re: Swanson produkty...

Ja uz naozaj neviem co by mu mohlo pomoct...mam pocit ze to co uziva mu davam uplne zbytocne...z jeho uchom to ani nehne...reaguje akurat na ATB..aj to len zmenou farby vytoku a prestane to zapachat...to je vsetko ale to ucho ma stale mokre...
Kde objednavas oleuropein?Syn uz vypil dve flasticky Samenta ...bez akehokolvek ucinku...

Naposledy upravil: Sisa (2011-01-30 20:02:23)



83

Re: Swanson produkty...

naposledy cez swanson, ale teraz tam o niečo zdražel:
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0



84

Re: Swanson produkty...

Nie kazdemu zaberie vsetko. Herxheimerova/uhynova reakcia je len ked antimikrobialny prostriedok vybije naraz hromadu=vahovu masu, mikrobov. To sa nemoze samozrejme stat pri L-formach ani mnohych vnutrobunecnych parazitoch, ako su napr mykoplazmy a virusy.
Tie sa za prve nedaju len tak lahko znicit, tj ziadny masovy uhyn, len pomaly a ciastocny, za druhe dokonca formy sporov sa nedaju nijak znicit, len musis pockat, kym sa z nich" vyliahnu" bakterie, ktore sa daju uz lahko znicit.
Preto to dlhodobe pouzivanie a velmi slaba aktivita navonok.

Ja si stale myslim, ze tisice rokov znamy extrakt z olivovych listov je jeden z najlepsich antimikrobialnych v dostatocnych davkach, a na nosne,prinosne a vnutrousne infekcie(plus priedusky a pluca kam to s hlienom stecie) su pravdepodobne najlepsie dostatocne mnozstva carvacrolu.
Na monolaurin sa este nemozem osobne vyjadrit, lebo ho poznam prikratko, hoci podla znamych lekarov, ktorym skoro 100% doverujem aj na pre mna este nezname veci je to velmi slubny doplnok.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-30 23:14:12)



85

Re: Swanson produkty...

Nechapem preco mi stale pri Swansone zarataju Shipping:           $4.99
    Additional Shipping:           $17.09...to je raz tolko ako je cena objednanych doplnkov...:-(



86

Re: Swanson produkty...

$4.99 su naklady na zasielanie v ramci USA. K tomu priratavaju letecke postovne z USA na Slovensko.A to nie najlacnejsie mozne, ale druhe najdrahsie, zialbohu(USPS express) Viaceri sa ich snazili prehovorit na lacnejsie USPS prva trieda/first class, ale zatial bez uspechu. Druhotriedne je este lacnejsie.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-31 00:19:25)



87

Re: Swanson produkty...

Zialbohu tych moznych infekcii je hromada a kazdy antimikrobialny ma len urcity dosah



88

Re: Swanson produkty...

Vysadila som Norethisterone a beriem teraz extract z Wild yamu pod jazyk...dosla mi DYM 100mg,mozem to brat spolu a ake mnozstvo denne?



89

Re: Swanson produkty...

Tie dva maju kazde inu akciu tj vzajomne sa neovplyvnuju. Samozrejme ich mozes brat spolu na DIM je odporucene brat raz az 2 krat denne 100 mg.
Yam pod jazyk nepoznam, ale Diosgenin sa celko slusne absorbuje aj v crevach



90

Re: Swanson produkty...

Takze trochu to teraz zhodnotim...Po vysadeni Norethisteronu som asi za tri dni dostala znovu krvacanie...ale uz som mala pripravene Progest.kvapky+krem ,DIM,pregnolone pod jazyk,extrakt z pastierskej kapsicky...Ked znovu po styroch dnoch som lapala po dychu zo silneho krvacania postupne som nasadzovala vyssie doplnky...Zistila som ze mi evidentne pomaha krem-velmi ucinny,asi po 10 min krvacanie ustava,ale musim ho pouzivat castejsie ako je doporucene.Za den si dam asi tri davky a medzi tym este aj kvapky progest. pod jazyk.S tymto som sa dostala asi na uroven len spinenie...Pravdepodobne ten Norethisteron je ovela silnejsi...a slabsie prirodne davky sa mu nevyrovnaju..Ale som presvedcena ze keby som brala tychto prirodnych raz tolko,aj tak to nebude ani zdaleka tak skodlive ako HRT.Poucte ma ak sa mylim...



91

Re: Swanson produkty...

Samozrejme raz tolko nie je ziadny problem, ved kazdy mame potrebu rozdielnu a neviem kolko miligramov Norethisteronu ti pomahalo a kolko si brala toho progesteronu, ci uz v kvapkach alebo vo forme transdermalneho kremu.
Takze si na dobrej ceste.



92

Re: Swanson produkty...

Ja mám doma jednu knihu o progesteróne a tam sa doporučuje až okolo 200 mg progesterónu, tieto doporučenia som čítala od viacej lekárov, ale osobne sa prikláňam ku konzervatívnejším doporučeniam tých 20 mg 1 až 2x denne a hlavne sa sledovať a progesterón dávkovať individuálne, ale ak si mala silnú estrogénovú dominanciu a potrebuješ zastaviť krvácanie, ja by som si dávala aj vyššie dávky na začiatku. Takže ak si dáš 3xkrém, to je ca 60 mg progesterónu + kvapky, dajme tomu 2x8 kvapiek, dostaneš sa maximálne na dávku 100 mg, čo nie je vôbec také strašné. Voľnopredajné progesterónové krémy nie sú tak silné ako tie na predpis, tam predávajú aj 10-percentné.



93

Re: Swanson produkty...

Presne tak, nemaj obavy a riad sa skor reakciou tela, nez nejakymi fixnymi cislami, samozrejme v ramci  urcitych hodnot



94

Re: Swanson produkty...

Dakujem vam velmi pekne za podporu...Vyslovene citim ako ten krem pracuje... na sebe...ak sa natriem krvacanie vymizne ak prestanem znova sa zacne pustat.Musim zvysit tie davky ako pisala bludicka...aby sa mi to uplne zastavilo a potom udrziavat....



95

Re: Swanson produkty...

Drzim ti palce, aby sa to to po case samo zlepsilo, zatial pouzivaj prirodny progesteron a potlacaj si privela estrogenu I3C alebo DIM.



96

Re: Swanson produkty...

Dakujem!Davam si popritom DIM...

Bludicka:nevedela som ze existuje progesteronovy krem aj na predpis...kto ho moze predpisat,lekari?Ak ano netusim preco tak nerobia...stalo by za to opytat sa na to,je to vobec prirodne,asi nie...?



97

Re: Swanson produkty...

Neviem, aké sú praktiky lekárov v UK, ale myslím, že keby som došla k ženskému lekárovi na Slovensku a chcela po ňom predpis na prírodný progesterónový krém, asi by sa na mňa veľmi čudne pozeral, ponúkol by mi nanajvýš umelý progesterón. Naši lekári vôbec nevedia o niečom takom ako "estrogénová dominancia" u žien, ako sa dá proti tomu bojovať prírodnými prostriedkami, naše ženy fungujú len na hormonálnej antikoncepcii.  Na Slovensku žiaľ tieto produkty nie sú cez lekárov dostupné, v Amerike áno, aspoň čo som o tom čítala, ide o progesterónové krémy s bioidentickým progesterónom, len v silnejšej koncentrácii, skús v UK nejakého lekára, či nepochodíš.
Ja som chcela ísť k nejakému endokrinológovi, nech mi predpíše prírodné výťažky na štítnu žľazu a v nejakej americkej lekárni by som si to kúpila cez net, ale veľmi silno pochybujem, že slovenský endokrinológ mi také niečo predpíše, by asi na mňa tiež veľmi čudne pozeral, čo to od neho chcem.



98

Re: Swanson produkty...

Vsetko, co je na presdpis stoji zia\bohu mnohonasobne viac, takze by som tieto veci nehladal v lekarnach podla moznosti, skor pouzival doplnkovu kozmetiku s co najviac prirodnym progesteronom.
http://www.capefearnaturals.com/magento … Kgodi25bgQ
tento vyzera este lepsie, je tam 2000 mg v pomerne dobrom kreme, tiez mikronizovany a liposomicky, tj deobra absorbcia
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Na … /4377?at=0
http://www.hgpills.com/pd-source-natura … -cream.cfm
http://www.vitacost.com/Source-Naturals … eam-4-oz-1

Celkove co ma clovek hladat su klucove slova: bioidentical natural progesterone, micronized a liposomal delivery.
No a samozrejme obsah progesteronu za cenu.....

Na stitnu zlazu vacsine ludi staci len transdermalny jod z jodovej tinktury alebo lugolovho roztoku. Transdermalna je lepsia forma, lebo sa jod pri prechode cez kozu okamzite naviaze najma na rozne tukove latky, co su priamo pouzitelne na vyrobu hormonov a naviac je to dobre "skladiste" jodu, lebo vodorozpustna forma KJ sa za prve v tele zdrzi len kratko(mala molekula sa vyplavi mocom) a vazba jodu na draslik je pomerne silna a je mensia sanca odtrhnutia jodu a naviazania na organicke latky, lebo v takej forme jod pracuje v hormonoch a enzymoch v tele.
Aplikacia jodu cez kozu sa da urobit aj v miestach blizsich ku spotrebe, napr blizo prs(spotreba jodu v prsiach je podstatne  vacsia, nez v stitnej zlaze), pod bruchom(vajecniky, enzymi  a hormony v zenskych organoch).

Naposledy upravil: RNG (2011-02-15 10:30:41)



99

Re: Swanson produkty...

Mne jód nestačí, už ho beriem ca 3 roky, bežne mávam teplotu tela 35,5-35,8 stupňov,  čo je strašne málo, stále ma drtí zimnica, mám všetky príznaky hypotyreózy, u mňa to bude súvisieť s tými ťažkými kovmi, tak uvidím ako mi budú zaberať tie výťažky, zatiaľ som brala na nadobličky adrenálne a teraz pridávam zo štítnej žľazy, acetyl tyrosine, forskolin+samozrejme všetky základné stavebné látky - selén, vitamín D3...

Ešte je možnosť podjazykových progesterónových tabliet, najvýhodnejší zdroj s nízkym poštovným:

http://www.naturalhealthyconcepts.com/m … ange_high=

obsah progesterónu - 12.5mg progesterone per pellet a je ich tam 240 v jednom balení

Krém s najvyšším obsahom progesterónu, voľne dostupný, ja som našla tento, tá istá firma, čo robí tie podjazykové tabletky:
http://www.forresthealth.com/progonol.html

obsahuje ale konzervanty - parabény, čo niekomu môže vadiť

"Ingredients:
Purified Water, Aloe Barbadenis Gel, Stearic Acid, Dioctyl Succinate, Wild Yam Extract: Fermented Plant Derived Progesterone, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Triethanolamine, Wheat Germ Glycerides, Carbomer, PEG-8, Tocopherol, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben"

Obsahuje na bežnú dávku 1/2 lyžičky až 65 mg progesterónu. Neviem nakoľko relevantné sú tie lyžičkové údaje, pri iných krémoch uvádzajú 1/4 lyžičky 20 mg progesterónu.

Ešte je tento silný ale predražený, obsahuje až 1500 mg progesterónu na jednu "ounce", čo je ca 30 gramov, ale menej koncentrovanejšie vychádzajú lacnejšie, majú zase väčší objem až 4 oz ako ten source naturals.

http://www.oasisadvancedwellness.com/pr … erene.html

Neviem, či napr. hrá rolu zdroj na výrobu progesterónu, ale ja by som si vybrala skôr wild yam ako sóju. Krém od NOW je z wild yamu a od source naturals zo sóje a samozrejme by som vyberala tiež bez parabénov, aj keď source naturals má zase tú lipozomálnu úpravu.

Naposledy upravil: bludicka (2011-02-15 11:28:32)



100

Re: Swanson produkty...

Mikronized a liposomic, su  klucove slova.
Nemyslim ze velmi zalezi od zdroja, ked sa jedna o "bioidenticky" [prirodny progesteron. To slovo "bioidenticky" by malo zarucovat, ze sa jedna o taky isty progesteron,. ako vyraba samotne telo.
Ale absorbcia zrejme velmi zavisi od velkosti castic a ich podania.
Z roznych doplnkov som zistil, ze niektore maju absorbciu len 2% ine zas az 90%, takze zrejme to treba brat do uvahu velmi.

Z prikladu napr B-12 ustne brateho, absorbcia len 2% a menej. Ten isty v liposomickej forme, pod jazyk, absorbcia az 85%

Zialbohu na progesteron tieto data zatial nemam, ale predpokladam, ze moze ist o velmi podobnu situaciu.

Samozrejme vyrobcom na tom nezalezi, ich jediny ciel je predat doplnky. A co sa tyka lekarskych zdrojov, tie su vzdy predrazene ako tzv "znackove" a casto ani len tak ucinne ako bezne z doplnkoveho priemyslu. A je to tiez len Bussiness ako kazdy iny, len pod "zastitou" tj s pouzitim mena lekara, ktory na tom zaraba.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-15 14:53:42)