1

Téma: Swanson produkty...

Zistila som pozitivnu vec!Swanson produkty sa daju objednat cez internet aj z UK...mozno to vyjde lacnejsie...myslim dorucenie.Ja som v UK takze som potesena...len aby to nezrusili..:-( Health Products & Personal Care - Health Monthly

Naposledy upravil: Sisa (2010-10-11 18:08:48)



2

Re: Swanson produkty...

Briti sa zatial brania, predavaju este stale produkty, ktore in vlastne Codex Alimentarius v sucasnosti zakazuje, ale neviem do kedy, kedze sa ludia neburia proti Codexu a postupne ho presadzuju vsade v Europe.
Dufam, ze napriek vsetkym zmluvam, co boli za nasimi chrbtami podpisane, aj ked v Europe Codex zvitazi, ze sa to napriek tym dohodam neprenesie na USA.
Aj dohody s WHO sa tu zastial dosledne neuplatnuju, boja sa, ze by sa ludia vzburili. To iste plati aj na novy vcladny proigram na zdravotne poistenie, ktoreho zlozky sa maju uviest postupne do platnosti v buducnosti, hoci narod to vo vacsine nechce a v najblizsich volbach sa to jasne ukaze, ked zvolia ludi, ktori dufam tento pridrahy a skorumpovany navrh odvolaju.
Ku prikladu, je tam napr dolozka, ze vsetci starsi ako 60 musia kazdy rok chodit na psychologicku pripravu na zakoncenie zivota, co je uplne absurdne.
A plan neplati vobec na vladu, ti maju svoj osobitny ovela lepsi.
Nuz podla mna, vsetko co vlada schvali ma platit aj pre nu, ved zijeme v demokracii a nevyvolili sme si ich ako novych panov, ale len nasich reprezentantov, tj nasich zamestnancov, dobre platenych!!!



3

Re: Swanson produkty...

Objednala som si:Country Life Biochem Olive Leaf Extract - 150mg 60 ...kolko by som mala brat,alebo moj 12 rocny syn..aby to bolo ucinne...?Nenasla som v ponuke nic ine...



4

Re: Swanson produkty...

Neviem kolko ma ten vyrobok ucinnej latky, ale podla mojich skusenosti s inymi produktami(hlavne Swanson) treba 3x150 mg oleuropeinu na dospelu osobu, na dieta podla vahy samozrejme menej
Teda ja som pouzival tento
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
3x1 kapsulu denne. Podla popisu County Line vyrobku, ten ma davku menej nez patinu, tj treba ho brat na dospelu osobu 3x5 kapsuli
Zialbohu, vyrobky su rozne a velka vacsina je slabych.....
Preto sa tu pokusam radit, kde mi to nikto nemaze, ako v www.zzz.sk, kde mi vymazali uz druhykrat vsetky prispevky aj so spiatocnou platnostou a www. zdravie.sk, kde nedovolia uviest ziadne zdroje doplnkov, ze vraj je to nedovolena reklama,,ako keby som ja s toho nieco mal....

Naposledy upravil: RNG (2010-10-14 19:16:36)



5

Re: Swanson produkty...

Je tam tato informacia...

OLIVE LEAF EXTRACT Standardized Extract (18% Oleuropein) plus 150 mg of olive leaf Vegetarian/KosherOlive Leaf Extract is a source of Oleuropein and Elenolic Acid

Neviem preco nemaju v ponuke vyrobok od Swansona,lebo vela vyrobkov maju "Swansonovych"

Kolko by som podla teba mala davat 12r. synovi?



6

Re: Swanson produkty...

Povedzme na vahu 35 kg by to bolo 3x2 az 3 kapsule toho slabsieho uvedeneho na intenzivne pouzivanie, na udrzobne staci 2x1 kapsula. Samozrejme na vyssiu vahu viac



7

Re: Swanson produkty...

Ja osm uz bezradna,lebo ten moj syn ma pravdepodobne chronicke ucho...chvilami sa mu to zlepsi a potom zasa vyteka...davala som mu pit horkac,oregano oil,lekari mu predpisuju hory antibiotik...aj dvoje naraz...ak by som mu dala OLIVE LEAF EXTRACT,mohol by to pit spolu s tym vsetkym?Kvapkam mu do nosa horkac....davam mu 3x5kv. oregano oil..do usi mu teraz nedavam pretoze je to pravdepodobne otvorene.....bojim sa..pomoz RNG..co by mu este mohlo zabrat?Dam mu pit horkac 120 kv. na liter...mozem?



8

Re: Swanson produkty...

Pocuje zatial dobre,nic ho neboli,nema teploty...lekar tu v UK povedal ze to nie je nebezpecne...ale akosi mu neverim...je to predsa v hlave...



9

Re: Swanson produkty...

Kludne to mozes vsetko kombinovat s extraktom z olivovych listov.
Ja som si raz vyliecil zapal stredneho ucha napr Samentom, ked som skusal, ako je ucinne.Bral som ovela viac, nez odporucal vyrobca, 2x30 kvapiek a za tri dni mi tlak v usiach ustupil. Nuz treba skusat podla moznosti co najviac tych antimikrobialnych, clovek nevie, co za nakazu tam v nutri je.
Inac oreganove oleje dochadzaju v roznych kvalitach, co je v nich ucinne je carvacrol, ktoreho by malo byt na intenzivnu davku najmenej 3x100 mg, co najdes napr vo vyrobku firmy NOW, pozri
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … /731?at=0,
http://www.swansonvitamins.com/NWF339/ItemDetail?n=0        kde kazda kapsula obsahuje vyse 100 mg carvacrolu.
Ja beriem dokonca 3x2 tieto kapsule, ked citim, ze mam nejaky zapal hrdla, priedusiek alebo nieco v prinosnych dutinach, odkial sa to dostane cez Eustachovu trubicu do vnutorneho ucha, kde je to velmi tazko vyhubit.
Nuz bojuj, nepovol a neprestan brat tie antimikrobialne v silnych davkach, vyckavat asa neoplati a tzv chronicke zapaly su len vysledok nedoliecenych nakaz a ked sa nakazy a ich zamorenie odstrani aj "chronicky" zapal zmizne.
Nezabudaj na dobre probiotika na noc, atb sice potlacia mnohe bakterie, ale podporia plesne, kvasne infekcia a pod a prave to tam moze v tom vnutornom uchu sarapatit.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-15 12:02:14)



10

Re: Swanson produkty...

Mam oreganovy olej od Swansonu..Oregano esential oil 13mg,3,5%carvacrolu...kolko toho mam davat?Podavam mu 5 kv,3xdenne,uz si zvykol aj na to ze to chvilu podrzi v ustach...



11

Re: Swanson produkty...

4 kvapky obsahuju  je 13 mg oreganoveho oleja? a z toho je len 3.5% carvacrolu??To musi byt nejaky omyl
Hovoria 4 kvapky su .17 ml co je asi 150 mg v oleji, z toho 3,5% je 5,25 mg carvacrolu, aj to je hanebne malo.

5,25 mg carvacrolu na 13 mg oreganoveho oleja to by asi sedelo, hoci bezne obsahy z divokeho oregana su od 50 do 80% carvacrolu.
Nie div, ze to neucinkuje. Ja hovorim o 100 mg carvacrolu 3 krat denne plus pre dospeleho!!!
.
V ustach je to sice ucinne, koncentrovane, ale ked sa to rozriedi do celeho tela, tak je to skoro nic.
Pozri na tento produkt, kde v kazdej kapsuli(181 mg oreganoveho oleja) je 55% carvacrolu, co je 100 mg!
http://www.swansonvitamins.com/NWF339/ItemDetail?n=0
Clovek si musi na tych vyrobcov davat pozor, lebo vacsina vyrobkov je prislaba na klinicku ucinnost.
Do usi sa mu to z ust priamo aj tak nedostane, a ked si chce v celom tele vybudovat dostatocne silnu hladinu,aby sa to vylucovalo do pluc(oreganovy dych) aj usi, tak potrebuje spomenutu davku.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-15 17:40:34)



12

Re: Swanson produkty...

No teda ,to som sa dobre oklamala..pred tym som mala silnejsi oreg.olej a teraz som myslela ze ked je to Swanson bude urcite kvalitny...aj sa mi to zdalo lacne...co som sa potesila...no co teraz,objednala som tie kapsulky ako si mi poslal link...neviem kolko budem na to cakat...aspon mu davam ten horkac...silnejsiu koncentraciu...no co s tymto olejom,mozem mu dat aj 100 kv za den aj tak nebude mat potrebne mnozstvo carvacrolu v tele...:-(



13

Re: Swanson produkty...

Zialbohu, vyrobcovia pouzivaju vsetky mozne triky, ktore im su dovolene.
Bezne riedia oreganovy olej aj vyse 10 ku jednej olivovym,casto pridavaju olej z pestovaneho oregana, ktoreho aktivna zlozka je thymol, nie carvacrol, ktory je mozno 1/30 tak ucinny, ako carvacrol atd.
Treba si na nich davat pozor.
Aj ich priemysel robi pre peniaze, nie pre pomoc ludom, to iste co plati pre vsetky priemysly, vcitane farmaceutickeho, zialbohu.
Aj ten slaby je ale ucinny na infekcie v hrdle a kvapky na ponozky a do topanok proti pliesnam nechtov.



14

Re: Swanson produkty...

Diky RNG,si perfektny...dakujem za tvoju trpezlivost s akou odpisujes a radis!!!



15

Re: Swanson produkty...

Dnes som kupila Oreganol P73 a taktiez oregano oil od "Solgar",je na nich ze kazda tobolka obsahuje 175mg Wild oregano blend,oliv. olej,oregano oil(origanum vulgare (aerial)17,5mg.tomu moc dobre nerozumiem...to zasa vyzera slabe...?Nie je tam nic o carvacrole...


tu su o tom info...nasla som:
One (1) softgel provides: Wild Oregano Blend 175 mg Contains: Extra Virgin Olive Oil Standardised Oregano Oil  (aerial) 17.5 mg (10.5 mg [60%] Carvacrol and 0.5 mg [3%] Thymol) Tableted with these natural ingredients: gelatin and glycerin.

co ty na to?Kolko mu mam toho davat nech sa uz konecne zbavime tych problemov....davam mu 3x denne 5 kv,na jazyk a okrem toho mu chcem davat aj tieto tobolky...nech ho preoreganujem,ale nech uz vyzdravie...

Naposledy upravil: Sisa (2010-10-16 17:28:13)



16

Re: Swanson produkty...

Vnucka zaspala, mam chvilu casu na odpovede
Ako som povedal na dospeleho odporucam 100 mg carvacrolu minimum 3 krat denne, na dieta 35 kg polovicu, na dieta 18 kg stvrtinu.
Tam je ale problem, lebo kapsule, ktore odporucam musi vediet dieta prehltnut, taku davku stiplaveho oleja z korenia sa v tekutej forme tazko berie inac, nez v kapsuli.
Na mensiu garantovanu davku je napr tento produkt s mensimi kapsulami
http://www.swansonvitamins.com/NW630/ItemDetail?n=0,
kde je asi 40 mg carvacrolu na kapsulu.
Je to relativne drahsie, ako pomerne najkvalitnejsi produkt, co som zatial nasiel za rozumnu cenu, kde je 100mg carvacrolu na kapsulu
http://www.swansonvitamins.com/NWF339/ItemDetail?n=0
kde je zaroven trochu vytazku z fenelu(fenikel) a dumbieru, oba pomahaju traveniu a su tiez trosku antimikrobialne, ako prakticky vsetky esencialne oleje a koreniny.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-17 12:49:43)



17

Re: Swanson produkty...

Ja som si nakoniec objednala oreganovy oil z toho linku...ale vobec netusim kedy mi to pride...a musim synovi davat to co mam momentalne dostupne...cize miesam ten oil P73 s tymi kapsulkami ktore su asi len 10mg  carvacrolu ,takze mu davam 5kapsul,aspon ...zatial mi to prehlta a nestazuje sa (syn).



18

Re: Swanson produkty...

Mas dobreho a poslusneho syna. Ja som sa sam nevedel prinutit brat oreganovy olej, tekuty, ktory som kupil priamo od tureckeho dovozcu,,ktory ho popisoval ako na polovicu zriedeny pravy olej z divokeho oregana, ktore malo povodne koncentraciu carvacrolu vyse 65%(teda ked sa im da verit) ale bolo to tak besne stiplave, ze to pouzivam zriedene vodkou 10 : 1  len na ponozky(par kvapiek proti plesniam) a v pripade kasla na papierovu trubku, cez ktoru inhalujem.
Neviem, co je v tom oleji vlastne stiplave, nemusi to byt nevyhnutne carvacrol.....
Tie kapsule s NOW maju entericke pokrytie, tj sa rozpustia az po prechode zaludkom , neviem z akeho dovodu, leda ze creva drazdia menej, nez zaludok??

Naposledy upravil: RNG (2010-10-17 12:50:33)



19

Re: Swanson produkty...

Moj syn je uz tak znechuteny z toho vytekania z ucha ze je uz schopny urobit asi "hocico"len aby mu to preslo...On si to necha par sekund v ustach a zapija to dzusom...Ja som tiez zacala brat o.o.,pretoze mam kasel..ale ja ak prehltnem viac kapsul,tak mi asi dlho trva kym to stravim,pretoze este aspon dve hodiny po uziti to citim ako palavu v zaludku...asi mam citlivejsi zaludok...



20

Re: Swanson produkty...

Oreganovy olej nikdy neber na prazdny zaludok, vzdy s jedlom!
Moja zena sa stazuje, ze sa jej "spomina" oreganom, ale nechce brat kyseliny a stavim sa, ze jej jedlo dlhsie trci v zaludku a kvasi pre nedostatok kyselin, lebo ked si ja zoberiem s jedlom kyseliny a enzymi, ziadne "spominanie" sa nekona, hoci som mal vyse 15 rokov kazdodenne paly, na ktore mi lekari sustavne predpisovali protikyselinove prostriedky, tj presny opak toho, co mi teraz pomaha proti palam.
Nuz ale ktovie, mozno mas naozaj na to zaludok citlivy,kazdy sme velmi rozdielni.



21

Re: Swanson produkty...

A    ja synovi dam o.o. hned rano..aj na prazdny zaludok a nestazuje sa ze by mu nieco bolo...mozem mu tym uskodit?Sice on sa potom hned na to naje..takze sa to asi zmiesa so stravou..



22

Re: Swanson produkty...

Ked sa na to hned naje, tak to je OK.



23

Re: Swanson produkty...

V akom mnozstve odporucas brat spirulinu...mam 500mg tabletky...vsade citam odporucane mnozstva aj do 6 tabliet denne je to ok?



24

Re: Swanson produkty...

Spirulina je jedlo, hoci koncentrovane, ja odporucam 5 az 10 gramov denne na cistenie tela a posilnenie.
S mineralovymi zmesami odporucam spolu brat 1 gram.



25

Re: Swanson produkty...

Asi pred pol rokom som bola na vys.krvi a az teraz mi prisiel list,ze mam prist na vysetrenie pretoze moj" hormone driving thyroxine production is working at a slightly higher level"

Davam to teraz do suvislosti s tym mojim busenim srdca a celkovou unavou...popri brani roznych doplnkov som zanedbala kvapkanie jodu pod pazuchu..zasa sa k tomu vraciam,cim by som si este mohla vyrazne pomoct?Beriem:Spirulinu,Wild yam,CQ10,Calcium,Magnezium.,C-vit,E-vit,enzymy,objednala som si Bone esentials a Swanson Ultra Peak ATP - 60 softgels 125mg...



26

Re: Swanson produkty...

selen, zinok jod, vitamin C aD-3 by som nikdy nevynechal brat, lebo to telo potrebuje. Tak isto dobry traviaci proces, tj ked ti nieco v nom chyba, ako kyseliny, enzymy vlakniny alebo probiotika, vedie to k stovkam rozlicnych zdravotnych problemov zdanlivo s tym ani nespojenych.



27

Re: Swanson produkty...

To je fakt moja chyba,pretoze sa zvyknem sustredit na nejaky problem a zhanam potrebne doplnky a potom zabudnem na ostatne...ale selen,zinok si neviem nikdy zapametat davkovanie...mavam z toho trochu chaos..priznavam...C-vit,D-3,beriem a beriem aj lecitin,bromelain ,rybacie oleje a este niektore...ine,len mi v tom chyba pravidelnost...niekedy sa mi minu doplnky a dam si kratku pauzu,kym sa zasa nezasobim.Beriem Calcium v ktorom je aj D-3,ale nie som si ista mnozstvom,lebo jedna tbl ma 600 mgCa a 3 (asi mikro gramy) D-3..

A probiotika beriem,iba ak pijem citricidal a p.,

Naposledy upravil: Sisa (2010-10-22 22:42:04)



28

Re: Swanson produkty...

selen 200 az 400 mikrogramov
Zinok 30 az 50 miligramov.
Jod 3 mg(10 kvapiek tinktury raz do tyzdna na tenku kozu)
D-3 2000 IU(najma potrebne v zime, posilnuje imunitu a posobi proti depresii)

Neporiadne branie je aj moja slabost, ale na stastie niektore sa v tele dobre skladuju, ako zinok, selen,jod B-12 ,D-3
Ine velmi slabo ako vitamin C(askorbicka kyselina len 1/2 hodiny...)
karotenoidy(vodorozpustne, odchadzju z tela mocom a v tele zostane len tukorozpustny retinol, ktory sa moze dlho skaldovat v tuku pecene a ktory si vie telo podla potreby z karotenoidov vyrobit do zasoby)



29

Re: Swanson produkty...

Neviem ci som zasa nekupila nieco slabe:High Strength Olive Leaf Extract - Comvita Olive Leaf Complex
Capsules
Na flaske vobec neni uvedene kolko oleuropeinu to ma... a nebolo to vobec lacne  :-(



30

Re: Swanson produkty...

Nikdy nekupuj vyrobky, kde nie su presne uvedene mnozstva ucinnych latok podla moznosti



31

Re: Swanson produkty...

Co hovoris na Bromelainovy prasok,nie je lepsi ako kapsule?Nasla som tento:Bromelain Powder 100 Grams by Life Extension,len neviem ci je to davkovanie ok...?


SUPPLEMENT FACTS
Serving size: 1/8 Rounded Tsp (Approx .36 g)
Servings per Container: 277
    Amount
Per Serving     % Daily Value
Bromelain1     31.25 mg     *
* Daily Value Not Established
Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.


A co hovoris na toto:

LifeShield Breathe 60 Vcaps by New Chapter


SUPPLEMENT FACTS
Serving size: 2 Vcaps
Servings per Container: 30
    Amount
Per Serving     % Daily Value
Organic Cordyceps (Cordyceps sinensis)‡     450 mg     *
Organic Reishi (Ganoderma lucidum)†     240 mg     *
Organic Chaga (Inonotus obliquus)†     120 mg     *
Organic Poria Cocos (Poria cocos)‡     100 mg     *
Organic Reishi Fruiting Bodies & Spores (Ganoderma lucidum)     60 mg     *
Chaga Sclerotia, Wild Crafted (Inonotus obliquus)     30 mg     *
* Daily Value Not Established
Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
†     Mycelium and fruiting bodies
‡     Mycelium

Naposledy upravil: Sisa (2010-10-25 20:43:28)



32

Re: Swanson produkty...

Bromelain tam nespecifikuje ucinnost(obvykle v GDU, co moze byt od 300GDU na gram az po 2400 FDU na gram, takze nemozem posudit  ucinnost.
Ta zmes hub nie je zla, je tam plno cordycepsu a nieco aj inych, ale osobne ked mam problem, idem rovno na tu najucinnejsiu cast hub, betaglukany, co tam nie je uvedene a davkovanie , co beriem , intenzivne je 3x400 mg betaglukanov.
Co sa tyka chagy, tam je ucinnost v davkach 7 az 10 gramov denne, podla vyskumu z Ruska.
Ja beriem momentalne asi 3-4 gramy denne vo forme caju, kde vypijem nielen vyvar, ale aj samotnu usadeninu.



33

Re: Swanson produkty...

rng, a kedy to vsetko stihas vari ... nechat luhovat a podobne ... ze je to dost casove narocne a clovek nemoze len mysliet na spravne davkovania 40 roznych doplnkov... a okrem toho nam to vychadza, ze v usa nemozes by dochodca, lebo vidime co tieto doplnky stoja... Niet pochyb, ze to pomaha, len ja som uz teraz pustil 1200 eur, a to budem musiet stale dokupovat na nadviazanie kontinuity davok u vybranych preparatov.
A zaujima ma este, ked beriem napriklad chagu a lapacho v kapsuliach, ci si s tym moje zaludocne stavy a zlc poradia, ked ide o nepredvarenu zalezitost... Pordia si s tym, pokial je to konzumovane s mastnym jedlom, aby sa vylucilo dost zlce ?



34

Re: Swanson produkty...

Nuz rozhodne nie som dochodca, vediem malicku firmu na vyrobu pruzin pre letecky a chemicky prioemysel, kde sa zdrzujem  a pracujem dosial vyse 60 hodin tyzdenne.
Kedze mam celkom slusny nadpriemerny prijem, doplnky si mozem bez problemov dovolit bez obmedzenia.
Celkove absorbcie a stravenie roznych doplnkov , to je este stale pole plne "bielych skvrn" a clovek musi casto robit pokusnu mys na rozne celkom nove doplnky, na stastie ziadna firma sa neodvazi dat na trh nic, co by mohlo byt co len naznakom skodlive, lebo FDA by ich bez milosti zlikvidovala, aj keby sa jednalo len o jeden jediny produkt z ich mnohosto produktoveho sortimentu. Vzdy si vyberu take, ktore maju dlhodobu historiu v niektorych krajinach, co zabezpecuje ich bezpecnost.



35

Re: Swanson produkty...

OK
Co sa tyka tej vanilky, zatial som skusil tuto, no bol som dost sklamany...
Ziadna klasicka vona vanilky tam nebola, vonalo to uplne inak, pre mna menej znamo,
ale klasicka vanilka, ktora je vo vsetkych vonavkach, v cukre, vo vonavych stromcekoch do auta, ta
to veru nebola... To su az take rozdiely medzi vonami ?



36

Re: Swanson produkty...

Vanilkovy cukor vonia nielen vanilkou, ale aj cukrom.
Co sa tyka vaniliek a roznych vytazkov z nich, tych je hromada roznych.
Podobne ako vina, syry,....



37

Re: Swanson produkty...

a potom ktora vanilka je naozaj vanilkova ? ako vanilkova esencia do vonnej lampy ?
Naozaj aj tebe ten Madagaskar Bourbon vonia inak, ako klasicka vanilka ?



38

Re: Swanson produkty...

Trochu viac o vanilke najdes na http://en.wikipedia.org/wiki/Vanilla ,a obrazku je flaska Madagaskar Bourbon extraltu, presne taka, aku ja pouzivam.
Termin "klasicka vanilka" je mi neznamy. Ked pod tym myslis napr vanilkovy cukor dr Oetkera(velmi rozsireny v Europe) , tak nemam ani sajnu, aky druh vanilky na to pouzil, ani v akej koncentracii a extrakcii. A co ine pouzil, lebo pozri na toto
Syrup labeled as French vanilla may include hazelnut, custard, caramel or butterscotch flavors in addition to vanilla.



39

Re: Swanson produkty...

no presne tu flasu Bourbonskej mam vyhliadnutu, ze kupim, ake teraz uz neviem,
ci je to naozaj podobne syntetickej voni etylvanilin, ktoru napriklad pouziva ten Oetker a ini...
Nepoznas klasicku vonu vanilky ? stromcek do auta ? vanilkovy jogurt, lampickove prchave oleje,
deodoranty do wc, parfum ?
Je aj ten obsah spominanej flase takej zvlastnej vone ? Ide aj tam o alkoholicko-vodny extrakt ?



40

Re: Swanson produkty...

Cute, vone, nazory atd, to je vsetko vysoko individualna zalezitost.
To co je tebe prijemne, mne moze byt vysoko neprijemne. Nejake spolocne objektivne hodnotenie neexistuje.
Co je  je len kvalita vytazovania, druh vanilky a koncentracia.
Co sa tyka umelych voni, tie vedia byt jahodovitejsie nez jakody, melonovitejsie nez melony a vanilkovitejsie, ako prava vanilka.Teda pre niekoho, mne napr umela melonova neprijemne smrdi.
Niektore veci koncentrovane clovek vnima inac ako zriedene.
Nedavno som si napr kupil levandulovy olej , cisty, a ked som ho otvoril, vyslovene mi smrdel.Ale ked som dal par kvapiek na papier do kupelne, po case tam vonalo celkom prijemne.



41

Re: Swanson produkty...

Co hovoris na toto?
CocoaGold with Beta-Glucan Unsweetened Powder 180 Grams (6.35 oz) by Life Extension



Serving size: 2 Scoops (3 Grams)
Servings per Container: Approx. 60
    Amount
Per Serving     % Daily Value
CocoaGold™ with Beta-Glucan Proprietary Blend Containing 100 mg cocoa polyphenols from standardized cocoa (Theobroma cacao L.) extract (bean) and Nutrim® oat beta-glucan bran.     2210 mg     *
* Daily Value Not Established

Pokusam sa totiz najst nejake silne betaglukany...co beries ty...

Naposledy upravil: Sisa (2010-10-26 16:56:00)



42

Re: Swanson produkty...

Ovosne betaglukany su 1,4 betaglukany, hubove a kvasnicove au 1,3 vetvene na 1,6, ktore su ovela ucinnejsie, naviac su mikronizovane pre lepsiu absorbciu.



43

Re: Swanson produkty...

Prepac,neviem co je vetvene...ale to znamena ze je to dobre?Vyzera to ze je to vlastne kakao...

Naposledy upravil: Sisa (2010-10-26 17:00:37)



44

Re: Swanson produkty...

Betaglukanov je hromada, su to rozne komplexne sacharidy. Tie, ktore stimuluju znacne vytvaranie bielych krviniek su mensie molekuly, aby sa mohli absorbovat a maju urcitu geometricku strukturu a vzorec.
Najucinnejsie su tie, ktore maju strukturu znacenu chemicky ako 1,3 vetvene na 1,6, co ti sice iste nic nehovori, ale chemikovi ano. Ked hovorime o imunostimulacnom efekte a betaglukanoch myslime najma tento druh, hoci aj ine ako ovsenny 1,4 betaglukan ciastocne vplyvaju na imunitu.
Pozri napr na http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Bet … /4616?at=0
http://www.iherb.com/Life-Source-Basics … 11128?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-1-3 … s/406?at=0
http://www.iherb.com/Life-Source-Basics … /8977?at=0



45

Re: Swanson produkty...

no ja si myslim, ze to vonalo inak kvolitomu, ze struk je este makky, cerstvy a tym padom
au tam aj ine prchave latky, ktore pri suseni struka prchaju...
Skusim ho teda vysusit a potom ho rozpixujem vo vysokoobratkovom mixere, mozno s cukrom, aby tam bola nejaka hmota...
A podla toho sa rozhodnem pre kupu tej flase...
Napriklad, kolko kvapiek toho spominaneho extraktu si musim dat 3 dcl kakavka, aby som to prijemne citil ?



46

Re: Swanson produkty...

Nuz moja zena dava pol kavovej lyzicky az kavovu lyzicku toho Madagaskarskeho burbonu vnucke do mlieka.
Vytazky sa robia z cerstvo obratych strukov.



47

Re: Swanson produkty...

a ma to trvanlivost aspon 2 roky, ked to uz kupim ?



48

Re: Swanson produkty...

To rozhodne. Tinktury(tj alkoholicke vytazky) ked su uzavrete maju zivotnost desiatky rokov



49

Re: Swanson produkty...

Vsimla som si ze vsetky enzymy ktore mam obsahuju Betaine HCL a ked ich uzijem na prazdny zaludok tak mam pocit akoby som prehltla tehlu.Mavam casto palu,naopak ak si dam papaya enzymy ktore HCL neobsahuju,rychlo mi vytravi a mam lahky zaludok..znamena to ze mam vela kyseliny?Co je dobre uzivat v takomto pripade?



50

Re: Swanson produkty...

Ked mas dost kyseliny, nemusis si ju dodavat extra.
Kedze lekari len velmi zriedka robia test na kyseliny(heidelberg test  pozri na
http://www.thehealthyplanet.com/aug07_heidelberg.htm 0),
jedine co mame su pocity, dost neurcite na diagnozu.
Pocit kvasenia v zaludku a caste grganie je dosledok nedostatku kyselin.
Pocit tazoby zaludka bez nafukovania moze byt aj prebytok kyselin, co sa stava samozrejme dost zriedka.
Pala je ked kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom a cast kvasnych kyslych pien sa dostane do nechraneneho pazeraku. To sa stava ale pri NEDOSTATKU kyselin, lebo kyseliny su konzervant a potlacia kvasenie

Ja beriem na prazdny zaludok na enzymaticke cistenie len enzymi bez kyseliny.
Enzymi s kyselinou beriem len s jedlom

Naposledy upravil: RNG (2010-10-29 00:18:29)