1

Téma: traviace problemy

Vazeny pan RNG, ked som nahodou na internete nasla Vase rady, velmi som sa potesila. Preto Vas chcem poprosit o pomoc. Pred 17 rokmi mi lekari diagnostikovali vredy na zaludku. Pri tom ani raz pri kontrolach pocas tych rokov helikobaktera. Vraj mam zvysenu tvorbu kyselin asi Zollingerov syndrom, ziadne testy mi vsak na kyselinu nerobili. Cize cele tie roky striedavo rozne antikyselinove lieky ake existuju. Slepo som doverovala a brala som. Teraz som v takom stave ze neviem ci mi bude pomoci. Zaludok netravi, po zjedeni cohokolvek je mi zle az na odpadnutie, creva ma bolia, zapchy alebo skareda riedka stolica s hlienami. Zaludocna stena poskodena malickymi polipami. Pred rokom mi bola biopsiou pri kontrole zistena "suspenzna celiakia MARSCH 1". Krvnymi testami aj geneticky nepotvrdena. Pritom som stale na bezlepkovej diete. Dalej "gastroezofagova refluxna choroba", pri liecbe H2 blokatormi, "hiatova hernia, inkopetencia kardie, duedenogastricky reflux". Okrem toho mam osteoporozu, artrozu, uzly v stitnej zlaze. Vysoky krvny tlak na ktory beriem lieky s velkymi tazkostami pre zaludok, problemy so srdcom, vysoky cholesterol. Zlcnik uz 13 rokov mam vybraty, z toho depresivne stavy a rozhasena psychika. Teraz z Iherbu beriem 4x denne s jedlom po jednej tablete Super Ezymes a Betaine HCL 648 mg. Rano na lacno Aloe vera od firmy Barnis a 3x denne DGL Ultra, slovenske probiotika. Travenie sa mi trocha zlepsilo ale po hodine a pol velka pala v pazeraku, kysle tahajuce sa sliny. Nechuti mi jest. Mam strach dat nieco do zaludka. Na kolonoskopiu mam ist 17.3. ale neviem sa rozhodnut ci mam tam vobec ist.
Prosim, poradte mi ako dalej.
S vdakou Daniela.

Naposledy upravil: daniela5 (2016-02-26 19:57:33)



2

Re: traviace problemy

Zialbohu "liecba" protikyselinovymi prostredkami, ked mas aj tak malo kyselin vedie postupne k pohrome.
Odporucam ti napravit si travenie branim kyselin, enzymov , mikrovlaknin a probiotik.
Jedna tableta betainu HCl pre ludi nestaci, najma ked mali potlacanu vyrobu kyselin uz dlhe roky.Hlavne pri tom nesmies pit, aby si ci kyseniny nerozriedila.
Super enzymy su slabe, odporucam silnejsie, ako napr
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Pancreati … psules/716
dve  denne s kazdym jedlom.s jedlom.



3

Re: traviace problemy

Velmi pekne Vam dakujem za odpoved. Chcem sa este opytat na to Aloe Vera od firmy Barny's v tekutej forme. Ktore by ste mi odporucali na vyhojenie zaludka?
Objednala som si 5-HTP 200mg, ako ho mam uzivat? Mam k tomu aj melatonin.



4

Re: traviace problemy

Tekuto rorma musi byt konzervovana a obvykle sa tam znicia zaroven enzymy
Ja osobne preferujem vymroazeny formu/freze dried, co je proti cestvo vytlacenej stave minimalne zmeneny. Naviac aj taky koncentrat je 200:1, tj 50 gramov toho koncentratu je je ucinne ako 10 litrov cerstvo vytlacenej stavy
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr
Osobne odporucam 2 gramy tohoto prasku,  viac, nez  ekvivalent 4 deci cerstvej stavy.
5-htp je denna davka na tvorbu serotoninu



5

Re: traviace problemy

Co hovorite na tento produkt?
http://www.iherb.com/Vibrant-Health-Gre … -5-g/29436



6

Re: traviace problemy

Moze byt