1

Téma: káva

pan RNG, chcel by som sa spytat na vase poznatky ohladom klasickej ciernej/hnedej granulovanej kavy, chcel by som vediet ci je prospesna pre telo , ake su jej plusy a minusy a konretne ci zadrzuje aj cukor v krvy. dakujem



2

Re: káva

Dobrý den,pane RNG a já bych se chtěla zeptat jestli můžu pít kávu když mám nemocné plíce a jestli zahlěnuje tělo ?
děkuji Kikina



3

Re: káva

Kava tomu neuskodi.



4

Re: káva

Rng, odpisete prosim Vas aj na moj prispevok ? Dakujem



5

Re: káva

OK.
Kava a najma jej supky su velmi bohaty zdroj antioxidantov,
Zialbohu supky sa zahodia a kava spali az na dechty, takze tie uzitocne vlastnosti sa v nej znica, az na kofein, povzbudivy alkaloid a malo ineho.
Boh vytvori superprodukt, a clovek vo svojej "mudrosti" ho dokladne znici...

Cim bledsia kava, tym viacej zachovanych hodnot.
Zialbohu zelena chuti ako caj a zelene zrna sa extremne tazko melu, na to mi posiel aj pomerne silny mixer.



6

Re: káva

RNG, čo povieš na žaluďovú a čakankovú "kávu" alebo skôr kávovinový nápoj?

Som si všimla, že mi vždy pomáhajú pri trávení, nejak stimulujú žlčník, ale aj keď ich vypijem nalačno, mi urobia dobre.

Tá žaluďová chuťovo nič moc, ale tá čakanková mi chutí.

Naposledy upravil: bludicka (2016-02-23 11:04:59)



7

Re: káva

Vseliake caje ju uzitocne pre telo, len sa na ne neda uplne spoliehat



8

Re: káva

A zadrzuje nam krvny cukor ?



9

Re: káva

Cajov je hromada,niektore ciastocne pomahaju pri cukrovkach



10

Re: káva

Zle som sa vyjadril, mal som este namysli tu klasicku prazenu kavu, ci medzi jej zle vlastnosti patri aj zadrziavanie hladiny cukru v krvi, co nieje dobré.



11

Re: káva

Nie.



12

Re: káva

Rng aky mas nazor na kavu a ci nejaku pijavas ked hej tak ktory druh ?

http://eu.iherb.com/Madre-Labs-CafeCeps … 00-g/23428 co hovoris natuto pomerne dost draha pise sa 3+1 obsahuje aj nejaky latky navyse

a co znamena ked su capsule green coffee ? je to vlastne neprazene vsak ? tie ucinne latky sa tam zachovaju viacej ako v normalnej kave?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2016-02-28 16:07:01)



13

Re: káva

Ja pijem celkove menej kavy a sice beriem kapsule zelenej kavy, ale ani to,len nie pravidelne ale len v dni, kde mam prilis vela prace alebo sa snazim postupne schudnut



14

Re: káva

RNG napísal(a):

Ja pijem celkove menej kavy a sice beriem kapsule zelenej kavy, ale ani to,len nie pravidelne ale len v dni, kde mam prilis vela prace alebo sa snazim postupne schudnut

a ktory doplnok zelenej kavy beres ? swanson ma zelenu kavu s raspberry ketones



15

Re: káva

Beriem Healthy Origins extrakt



16

Re: káva

RNG napísal(a):

Beriem Healthy Origins extrakt

http://eu.iherb.com/Healthy-Origins-Gre … Caps/45681
ako sa da zistit kolko kofeinu ma ? je nejake presne % z mnostva zelenej kavy ?

A hlavne ma zaujma ci tato zelena kava ma aj nejake negativa ? drazdi srdce ? zvysuje tlak ? zuzuje cievy ? Sposobuje arytmiu alebo ludia s arytmiou by ju nemali brat ?



17

Re: káva

Zelena kava ma samozrejme kofein, co sice zvysuje metaboliznus, ake aj zvysuje tlak. a zuzuje cievy docasne.
Ale su aj vytazky bez kofeinu, najma s stresom na chlorogenicku kyselinu a EGCg, co maju len minimum kofeinu, a teda sa pouzivaju na ine ucely, ako chudnutie a a maximum antioxidantov.