1

Téma: krče v lýtkach

Ahoj RNG, v posledných dňoch ma trápia kŕče v lýtkach. V poslednom čase som bol nútený veľa chodiť a stáť na nohách a to aj v následujúcich dňoch a mesiacoch budem nútení... Myslíš, že to len od preťaženia, či mám nedostatok napr. magnézia? Myslíš, že magnézium, ktoré je dostať bežne v lekárni je vhodné?

Ďakujem!



2

Re: krče v lýtkach

Krce v lytkach mozu byt hlavne z nedostatku draslika(kalium) tiez z nedostatku vapnika a horcika.
Nemam sajnu, co predavaju v ktorej Slovenskej lekarni.
Na draslik odporucam zeleninu a solenie so solou so znizenym obsahom sodika(najdes v roznych obchodoch)
Na vapnik a horcik je najlepsie brat dobru zmes mineralov na kosti, ako napr
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/I … 4294967192
Tam mas aj spravnu formu, spravne pomery a pridane vitaminy na absorbciu a zabudovanie.
Teplo, potenie, pretazenie-to vsetko vyzaduje extra mineraly.



3

Re: krče v lýtkach

Ja som mal krc vo svojich 34r. a bola to Tromboza. Ziskal som este vacsiu nedoveru v nase skvele zdravotnictvo. Zatial uzivam Natto1000 15-20ks za den.



4

Re: krče v lýtkach

Nuz neocakavaj, ze v USA by ti bezni lekari pomohli. Tych alternativnych, co pouzivaju co len trosku inych prostriedkov na pacientoch(nie vsetky) je este stale menej nez 2 percenta. Ale podla statistiky prave lekari su najvacsi spotrebitelia doplnkov, berie ich az 90% lekarov, aj ked ich nikomu nepredpisuju.
Inac davka 20 000 FU je besne velka, hoci je doplnok aj s viac nez to. Obvykle odporucam na udrzbu 2000 az 2x2000FU denne.
Pozri na tento v pripade velkeho problemu
http://www.detoxinternational.com/%28S% … eSupport=1



5

Re: krče v lýtkach

Dobrý večer!

    Rng, prosím o odpoved . Co je  syndrom nepokojných nôh,   čo je  jeho príčinou, a ako ho liečiť.

    Dakujem!



6

Re: krče v lýtkach

Pricina je zvysena aktivita nervov, ktore nutia cloveka kyvat nohami. Ja to mam od mala a nijak to neadresujem, lebo to nie je choroba, len prilisna aktivita noh. Da sa to ukludnit napr GABA, Picamilonom, L-theaninom a podobne.