1

Téma: Nadcha

Ahoj RNG,
chytila ma nadcha, raz som mal zapchatu jednu dierku, teraz mam druhu. Kupil som si Vitamin C 1000mg a Zinok 25mg. Ako to mozem uzivat? Zatial to beriem tak ze rano a vecer zinok a Cecko 3x do dna. niekde som cital, ze pri prijme 2000mg uz moze byt cecko skodlive. niekde na fore som cital od teba clanok, ze uzivas kazdu hodinu 1000mg cecko. to je dost. pripravky ako kokosovy olej, citricidal nemam sad



2

Re: Nadcha

Cecko nemoze byt skodlive ai v davkach 100 gramov denne, to su falosne informacie.
Kyselina askorbova vo vascich daklach sice moze vyvolat hnacky, preto odporucam neutralne askorbaty, a najviac ester C.



3

Re: Nadcha

ja som niekde cital, ze predavkovanie vitaminom C moze zapricinit vznik oblickovych kamenov. Ale zda sa, farmaceuticky priemysel chce, aby sme uzivali mensie mnozstva a boli nachylnejsi na choroby smile



4

Re: Nadcha

Nic  take nebolo dokazane, ani pri davkach absurdne velkych ako IV rovno do zil, kde davaju proti rakovine 100 gramov askorbatu sodneho,
Takze to je drist namiereny proti pouzivaniu vacsich davok vitaminu C ako ta mizerna 60 mg davka, co odporuca na dennu davku absurdne zastarala a spiatocnicka odporucena denna davka z roku 1948, ktorej sa vacsina lekarov dosial spiatcnicky a zatate drzi aj napriek tisom dokazov ich  kolegov, ze to su nedostatocne davka.