1

Téma: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Zdravim,
Mam problem s bruchom od aprila 2014.Zacalo ma boliet na lavej strane.Bolest bola nonstop,na odbere krvi vsetko v norme.Neskor sa ta bolest stupnovala a tento rok sa k tomu pridali pocity na zvracanie,grganie hlavne rano pred vyprazdnenim.Po vyprazdneni pocit na zvracanie pomaly mizne.Dalej som schudol cca 40kg od februara do novembra.Mam aj nafuknute brucho a mam zastavene vetry,vtedy grgam vzduch a ked sa vetry trosku uvolnia tak sa ulavi aj mne.Dalej mam nizky tlak a vyssi tep,slzia mi oci,chladne ruky a nohy,unik mocu po vymoceni(ked sa zohnem tak mi par kvapiek unikne),pri moceni citim bolest v podbrusku (cca uz asi tyzden),sum v usiach,slabost,bolest klbov(niekedy),navaly tepla,pocit neuplneho vyprazdnenia
Absolvoval som Gastro 5x(reflux,deficit laktazy),Odber stiav zo zaludka(8x prekrocena hranica acidita rezidua),krv zvyseny cholestrol a sem tam glukoza,Kolonoskopia(mierny zapal Tenkeho creva so zaverom od doktora ze vsetko je v poriadku),Mr mozog neg,Ct brucha,Mr enteroklyza neg,urologia neg,neuroendokrinne nadory neg,sono neg.,parazity neg,moc neg,
V poslednej dobe uz ani jest nemozem nic,zo vsetkeho mi je zle.Prelievanie v crevach bez odchodu vetrov a pocitom plnosti a grganim,niekedy je v bruchu ticho.Zo zaciatku som si robil take mixovane ovocie,ktore islo lahko vylucit,ale viac krat denne aj 6x.Vzdy rano trochu a kazdu cca hodinu pokracovanie.Ked som zjedol nieco tuhsie tak som to nemohol vytlacit.Neustaly pocit na neuplne vyprazdnenie.Potom mam v bruchu uplne ticho ako v hrobe,Dalej si robim klystir s mocom v poslednej dobe dost casto,le nefunguje to moc.
Od februara nejem muku,cukor,mlieko zo zaciatku som si doplnal vsetko co sa dalo drzal som protikandidovu dietu,candex,oreganovy olej,mms,pankreolan,
Teraz polyoxidonim,Atb normix,b stress,gaba,magnezium...
Subjektivny pocit mam taky,ze mi nefunguje svalovy tonus brucha.proste nemozem vytlacit stolicu,kvoli oslabeniu,s tym asi suvisi aj unik mocu a slzenie oci,nizky tlak.Rano sa sice trosku vyprazdnim,ale este by som chcel a nemam silu uz tlacit,potom ma to takto stale nuti ist trosku tlacit na stolicu,tak si pomozem klystirom ale to uz tiez nejak nefunguje.Neviete mi dat nejake rady.Dakujem

Naposledy upravil: deweler (2015-12-06 18:18:02)



2

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Vsetko mas podla gastracov v poriadku, len ti nechodi dobre travenie a absorbcia zivin.
Ako som povedal uz mnohokrat, travenie zalezi od dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotikPlyny vyvinute v zalusdku nasvecuju nedostatku kyselin, co zaroven dovoli v zaludku rozmnozovanie sa roznych skodlivycy mikrobov na jedle, co ti postupne znici aj crevnu floru
.Pri nedostatku kyselin a enzymov, tiez mikrovlaknin, telo zadrzuje jedlo v nadeji, ze sa vylucia kyseliny a enzymy Ked sa jedlo zdrzuje v crevach vyse 2 dni, zacne vysychat a potom ho creva uz nevedia dobre posuvat.



3

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

No pridali sa cervene flaky na hrudi,zvycajne ked mam zapchu.Citim aj slabost v prstoch na rukach aj chlad na nohach,tak isto srdve,slzenie oci a unik mocu,sucha koza.Teraz ked uzivam prehanadlo musim aj tlacit aby to islo vonku,tak isto aj s mocenim.Mam podozrenie na svalovy tonus brucha -jeho nedostatocnost z coho vyplyva moznost CNS.Zajtra ma caka uz druha kolonoskopia,tak som zvedavy ci su tam nejake zmeny.



4

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Kolonoskopia ti povie len, ci mas nejake vyrastky v crevach, nic viac a naviac je tam vzdy moznost poskodenia criev, najma ked z nich trhaju vzorky.Nepovie to nic okolo kyselin, ani enzymov ani o crevnej flore.



5

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

RNG prosím Ťa keď máš plesne a kvasinky v tele teda nič sladké.... lebo ich vykrmuješ atd. Keď mi bolo najhoršie po pive, čokoláde a sladkých veciach a zistil som pravdepodobne že aj po probiotikách neustále hnačky a po pohybe čriev búšenie srdca a ťažké dýchanie pretrvávajuce roky... Je to možné aby probiotika spôsobovali niečo podobné ako pivo, sladké... atd. vidíš v tom súvis spojitosť lebo mne to zatiaľ tak vychádza...
Skús či v tých probiotikách ide o živé kultúry a škodia tie mliečne baktérie???
Podotýkam všetky výsledky z krvi (celiakia HIT...a ostatné sú OK.)
Napíš súvis medzi pivom sladkým a probiotikami aký spoločný znak v tom vidíš...........
ĎAKUJEM



6

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Plesne a mnohe kvasinky su v tele skodlive. Probiotika su vsetky uzitocne.
Hnacky pri probiotikach su mozne len ked probiotika vytlacia/zabiju privela skodlivycj mikrobov.To sa nazyva herxheimerova /uhynova reakcia a je len docasna. Po case ti probiotika vytlacia vsetky skodlive mikroby z criev.



7

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

No tak kolonoskopia dopadla ok,mam len vonkajsi hemoroid a na gastroskopia tam sa nasla mykoticka ezofagitida.Od lekara som dostal probiotika pearls yb a famosan 2x40mg.



8

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Probiotikav tych pearls treba rozmnozit mi nimum 10 000 krat, preto musis brat mikrvlakniny, inac sa nemozu rozmnozit dostatocne rychlo. A mas nieklde v traviacom systreme mykozu, co je normal ked nemas dobru oprobioticky floru, yatkze na tom pracuj v prvom rade. Famosan je antiacid, tj odporucam ti ho nebrat, ked mas aj tak malo kyselin. Sice odstani palu, ale znici travenie a absorbciu zivin, najma mineralov.
Na mykozy pracuje najlepsie oreganovy olej, pozry si temu candida.



9

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Dakujem za odpoved.Ja uzivam probiotika healthy origins s kuskom jablka.Ako vyliecit 5mm eroziu v Z lini  a mykoticku ezofagitidu?je vhodne doplnat HCL ked mam aciditu rezidua az 8x vacsiu?
Nechapem aj to slzenie oci a unik mocu,proste ja mam ten problem,ze ked mam stolicu vytlacit von tak nemozem,bolest v podbrusku pri moceni,samovolne slzenie oci,unik mocu po moceni(napriklad ked sa zohnem)to brusne svalstvo mam proste ochable a nefunguje,aj ked si robim klystir nejde vylucit vsetko z 0,5l ostava vo mne 0,2l,tak isto ked mam prehanadlo tak musim tlacit aby isla aj vodnata hnacka vonku.Dalej velmi sucha koza,studene konceky prstov na rukach a nohach,je to mozno divne,ale tak nejak to u mna (ne)funguje

Naposledy upravil: deweler (2015-12-09 22:04:40)



10

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Zfa sa, ze mas problemy s mikroflorou v crevach, co ti poskodila normalny posuv jedla. Creva sa daju vyhojit tym, ze si v nich nastavis dobru probioticku floru
Unik mocu je bezny pri zvacsenej prostate. To musis adresovat, branim 2 x 320 mg olejov zo saw palmetta a 2 x 1 gram beta sitosterolov.
http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … oftgels/24
http://eu.iherb.com/Source-Naturals-Meg … blets/2451 Inac bolest v podbrusku moze signalizovat nielen nejake mikroby skodlivre v crevach, ale aj v urinarnom trakte. Preto by som ti odporucil brat berberine a oreganovy olej, kedze neviem, co treba adresovat.
Pocas erozii nemozes brat kyseliny, ale aspon koloidnu striebornu vody, aloe vera a DGL. Co sa tyka toho lekarskeho odhadu, ze mas dost kyselin, pokial to naozaj nemeraju metodou http://www.phcapsule.com
tak obvykle si to vycicaju z prsta, ako ich ucili v skolach, ze ti treba kyseliny potlacat, aj ked ich mas v skutocnosti primalo.
Stolica musi byt pravidelna, inac ked jedlo zostane dlhsie v crevach, tak vyschne a potom sa nemoze dobre pohybovat normalnou peristaltikou. Pomaha pri tom viac pit a brat rozne mikrovlakniny
Zly traviaci proces vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov, pre to je dolezite si ho co najskor napravit.



11

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Na tu kyselinu mi robili sekrecne testy,dali mi do zaludka hadicku a behom hodiny kazdych 15 minut odoberali stavy zo zaludka.Vola sa to BOA test a podla neho sa zistila ta acidita rezidua 8x vyssia,dalej mi robili 24h ph metriu a nanometriu pazeraka.
Ked mam eroziu znamena to vela kyseliny,ktora poskodila sliznicu,tak nechapem preco nepouzivat nieco prirodne na jej znizenie?
Nema vsetko toto spolocny menovatel a tym je kandida?ked ju mam uz v zaludku a pazeraku tak zrejme je aj v crevach.Mam podla ph metrie co som si vsimol ph 5,8 preziju to tie probiotika healthy origins do criev?

Naposledy upravil: deweler (2015-12-10 19:11:37)



12

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Rng , to co som ti spominal co ma pichava na solarise doktorka si myslel ze to moze byt zlcnik ale mnadnes napadlo ze ma to picha od kedy som sedel zhlboka sa nadychol do branice takze do brucha a potom ma tam pichlo . Takto ta nenapada co by to mohlo byt ? alebo ako by sa nato dalo prist ked zo sona mi nic nezistili ?



13

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Moze to byt vselico.



14

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

RNG napísal(a):

Moze to byt vselico.

a aspon nejaky napad ? zlcnikove kamene nemam , niekedy ked mi to zacne tak to bola az taka vyrazajuca dych bolest hlavne ked som kracal , postupne sa to zmiernovalo . zacalo to zasa potom co som is myslel ze mam infark asi mi srdce preskocilo zasa sad
je nejake vysetrenie kde by sa zistilo ci mi nieco do niecoho nepicha alebo sa netlacia alebo ci mi ta koskicka solarisu nepichla do nieco . netusim naozaj ...

a gylbertov syndrom nemoze sposobovat nieco take ze zachvaty ? lebo mne napriklad doktorka vravela ze nemam jest zltka ale doktorom neverim ale to hovorila len preto asi aaby som nezltol

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2016-01-08 17:56:59)



15

Re: Bolest brucha,nafukovanie,nauzea

Prudke bolesti mozu byt aj od zastavenych  vetrov, ked mas spomaleny pohyb jedla/motilitu v crevach .To moze sposobit aj vybulenie stien criev, co potom moze mesiace sposobovat problemy.