1

Téma: slinné žlazy

Dobrý večer,chcela by som sa poradiť.mám problém so slinnou žlazou na pravej strane.začalo to cca pred 4 rokmi,obrovskou bolesťou počas jedenia,opuchnutou uzlinou pod bradou.na orl mi nahmatali pod jazykom kamienok,narezali a vybrali mi ho,z rany mi vytekal hnis,z výteru zistili,že je tam streptokok.brala som antibiotiká.prešlo to a mala som rok pokoj.cca po roku sa mi z vývodu vyplavili 2 kamienky velkosti ryže,všetko prebehlo bez bolesti.cca do minulého roku som mala pokoj,no potom sa to začalo opakovať dva x za rok,večšinou na jesen,v zime.obrovská bolesť,niekolko uzlín pod bradou...vždy mi nasadia antibiotiká,vyplachujú,trvá to 2 týždne kým mi je lepšie.na RTG ani na USG mi kamen nevidno,slinnú žlazu mám priechodnú,napriek tomu mi to vždy začne hnisať,zápal akoby prešiel vždy aj na okolité dasná,jazyk,nedokážem ani poriadne žuť,otvoriť ústa..jeden dr mi povedal,že to je moje slabé miesto a nikto mi nevie povedať,čo s tým dalej,ako sa tomu vyvarovať.aj teraz ked to píšem,už trpím druhý týžden,jem antibiotiká a bez paralenu či ibalginu sa nenajem,hnis mám stále.už som zúfalá a chytám sa každej slamky..čo by ste mi poradil,ako sa tomu vyhnúť,čo robiť?
dakujem krásne,budem čakať na odpoved



2

Re: slinné žlazy

Hnisave nakazy su alebo z niektorej tvredohlavej bakterie, ako napr MRSA, alebo VRE. na ktore je ucinny roztok citricidalu.
Alebo su to infekcie typu hnilobneho, kde pomoze najma oreganovy olej a odmaskovace ako serrapaptaza a NAC.Na tie zialbohu su aj atb neucinne, prave naopak ich mozu podporit tym, ze znicia ich prirodzeneho nepriatela, probiotika.
Tj ked budes brat vsetko, tak to adresujes zo vsetkyc stran.

Odporucam ti brat kazdodenne mikrovlakniny a nasadzat si kvalitne probiotika.
Ustne probiotika /oral probiotics tu  tiez mozu pomoct, lebo ti vytlacia rozne skodlive kultury v ustach, ktore sa dostavaju aj do slinnych zliaz.



3

Re: slinné žlazy

dakujem za odpoved,z vašich iných príspevkov som už niečo vyzistila a objednala som si citricidal,oreganový olej aj olej z oliv.listov.len neviem,brať to všetko naraz?je to ok?čo sú to mikrovlákniny a orálne probiotiká?ako sa k nim dostanem?a všetko naraz alebo ako?



4

Re: slinné žlazy

To ma byt extrakt z olivovych listov a ma obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu aby bol dostatocne ucinny. Pozri na
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
kde potrebnu davku oleuropeinu dostanes v 3 x 2 kapsuliach.
Mikrovlakniny/soluble fibre  su psylium, inulin, arabinogalactans, glucomannan a nodified citrus pectines. Najlepsie je urobit z nich znes, lebo probiotika potrebuju tiez pestru potravu, nielen my. Niektore, ako psylium a inulin dostanes aj doma z firmy Vemica, ina napr z www.swansonvitamins.com
Probiotika odporucam napr tieto
http://eu.iherb.com/Healthy-Origins-Pro … caps/19518
oralne.ustne  napr tieto
http://eu.iherb.com/Life-Extension-Adva … nges/42229

Samozrejme cim viac roznych antimikrobialnych beries, tym pravdepodobnejsie adresujes rozne mozne mikroby.



5

Re: slinné žlazy

no už som zobrala asi niečo slabšie Olivové listy (15mg oleuropeín) - 60ml,nevadí,dokúpim..tie mikrovlákniny doštudujem a orálne prob.objednám z iherb.
ešte otázka,ked to teda všetko budem mať doma,môžem to do seba všetko naraz ládovať?aj citricidal,aj horeuvedené,aj probiotiká?alebo zvoliť postupne,jedno za druhým...?dakuejm



6

Re: slinné žlazy

To nie su o nieco slabsie, ale 10 krat slabsie
Medzi antimikrobilalne doplnky a probiotika je dobre dat pauzu aspon 3 hodiny.  Inac to mozes ladopvat do seba v akejkovek kombinacii



7

Re: slinné žlazy

ok,veľká vdaka...snád sa mi podarí s tým niečo urobiť..ešte posledná otázka,mám 3 ročnú dcérku,ktorá si ešte "cucne" nie je niečo z tých prípravkov nevhodné?pekný večer



8

Re: slinné žlazy

V davkach prepocitanych na jej vahu nie je nic skodlive pre nu.



9

Re: slinné žlazy

dobrý večer,chcela by som sa poradiť aké navjhodnejšie probiotiká by ste mi odporučil pre moju 3ročnú dcérku..dakujem krásne



10

Re: slinné žlazy

Aj tie najsilnejsie dospele su len tisicina toho, co obsahuju dobre osadene creva aj maleho dietata. Dospely ich ma az 1 kg v cevach, tj tie malicke kapsulky  aj tie najsilnejsie, sa musia mnohotisic krat rozmnozit, aby ucinne osadili creva.
Vyraz "detske probiotika" je pre to uplne z cesty