1

Téma: Akne a porucha travenia?

Zdravim RNG,

Nevedel som, do ktorej sekcie to mam dat, tak som to hodil sem. Ak je to zle, tak to presun alebo vymaz.


Mam 20 rokov a trapi ma akne uz cca 6 rokov. Chodil som aj koznym lekarom, ale ti mi predpisovali velmi drzadive maste, roztoky (isotrexin, acnemicin, atd..), bol som z toho cerveny a podrazdeny.
Venoval som sa posilnovaniu 3 roky (16-19r.), kde som mal jednotvarnu stravu (kur. prsia, ryza) niekolkokrat do dňa. Vtedy som tomu nevenoval nejaku pozornost.

Mam velmi vela uzavretych komedonov (biele a cierne bodky), taktiez aj cervene zapalene + mastnu plet.

Za chvilu to bude rok, co chodim kazde 2-3 tyzdne kozmeticke, ktora sa ich snazi vytlacat. Je to lepsie, ale stale sa tvorvia, hlavne na cele ich mam vela.

Chodil som cinskej doktorke (Tradicna cinska medicina), na zaciatku mi odfotila jazykch (mal som biely povlak), predpisala caj, ktory som varil 1 a pol hod., pil 2× denne a bol strasne horky, chodil pravidelne na akupunkturu.
Musel som prestat, lebo ma to uz bolelo.

Od augusta som upravil stravu, zacal som studovat, co vsetko moze vyvolavat akne. Rano som jedaval ovocie nalacno, ryby, ryzu/zemiaky, zeleniny kopec (uhorka, mrkva, salat, brokolica, pradajka), pil vela vody 5-6l nesytenej.
Celkom bolo to Ok, aj ta stolica nebola zla, aj pocit bol dobry.
Po nejako tyzdni ma zacalo nafukovat, a cudna stolica raz tvrdsia, raz riedka, niekedy tak akurat.

Caj sa mi uz minul (po 2 mesiacoch uzivania), zacala velka plynatost, neskutocne naduvanie po kazdom jedle, ci som zjedol vela, malo, ked som na zachode to dostal von, za par hod zase som bol nafuknuty.
Uzival som aj Psylium 2× do dna. Rano 10g a zapil 1L vody. Pocit v bruchu bol velmi cudny, bol som nafuknuty, ale plynom to asi nebolo. Chodil som castejsie na zachod, mozno po kazdom jedle, stolica bola trosku maksia, ale taka jemna z vonku
Docital som sa, ze plynatost sposobuje nedostatok kyseliny. Tak minuly tyzden som si objednal Lepicol+, ten mi nic nerobil...

Tak som si kupil SuperEnzymes od firmy NOW, kde je 200mg betainu, plynatost ziadna (sem tam malicko), ale jemne palenie v bruchu, az po uroven hrudnika, palenie konecnika.
Skusil som zvysit davku na 2× denne 1tbl S JEDLOM. Rozdiel medzi davkami bol cca 9 hod. Po tej druhej ma uz prehnalo.


Este dodam, ze plynatost, naduvanie, zle travenie ma trapi uz niekolko rokov. Taktiez som to prdenie  velmi casto zadrzoval...
Uvedomujem si, ze cele travenie je rozhasene, alebo v horsom pripade mam Candidu, prip inu zlobu.


Budem dalej uzivat tie superenzymi s jedlom, dnes som pridal aj psylium 30 min po jedle... trocha som prdel, ale nafuknuty som neni az tak...
ale aj tak nechapem, preco mam palenie, ked nedostatok kyseliny sposobuje palenie, ale ja som praveze pridal. Aj ked si dam skoro rano tabletku, tak ma pali az do vecera.

RNG viem, ze nemas vestecku gulu, ale vedel by si mi nejak pomoct? Aj ked sa nemas o nejake presne vysledky opriet, kedze som u doktora nebol.

Dakujem.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-09 22:05:45)



2

Re: Akne a porucha travenia?

Malo kyselin sposobuje palenie.
Ziadne kyseliny nemozu vyvolavat ziadne palenie v pazeraku.
Dostatok kyselin znamena ze sa uzaver medzi pazerakom a zaludkom pevne uzavrie a ze nemas v zaludku prakticky ziadnu mikrobialnu cinnost, tj ani kvasenie, ani hnitie, ktore by sposobilo nasilne otvorenie uzaveru kvasnymi plynami, pripadne bolesti zaludka z toxinov vyvinutymi pri hniti potravin v nekyslom zaludku.



3

Re: Akne a porucha travenia?

Vela som este cital, od odoslania prispevku, ale mam este par otazok:

1. Mam kupene:
SuperEnzymes (200mg betainu je v 1tbl),
psyllium,
probiotika 10miliard http://biocare.sk/eshop/produkt/4kmenove-probiotikum (uz ich mam vyse pol roka, v izbe skladovane - takze neviem, ci este budu ucinne)
B-50
zinok
vit. C 1g

Moja otazka znie, ako to mam najlepsie davkovat? Hlavne Psyllium, probiotika, Superenzymes.
Zatial to robim takto: chvilku pred jedlom (10min. niekedy aj hned s jedlom) zapijem trochou vody SuperEnzymes, po jedle trochou vody dam tie probiotika, a za cca 1 hod. dam psyllium. Daval som 2× 10g, ale rozdelim to na 5g viac krat denne.

2. chcem si kupit vitaminy, ktore odporucas:
Selen
Jod (kelp)
D-3
zinok (uz mam)
C (uz mam)
A (hlavne na tu moju nestastnu tvar)
E
Lecitin - aky odporucas?  Sojovy alebo slnecnicovy,  budem brat z Vemica.eu
Zmes psyllia a inulinu z vemica.eu

A tiez ako ich mam davkovat? Mam ich davat vsetky naraz za sebou, alebo rozdelit na dva krat? Pred jedlom, po jedle, medzi jedlami?

Ako uzivam tie SuperEnzymes, pijem cca 3l tekutin (teraz v zime 90% kvalit. cajov) mam stale riedku, kašovitú stolicu.


Dnes som rano o 6:00 hned po prebudeni  skusil grgaci test so sodou bikarbonou (kalinat nemam). Dal som si 1,5dcl teplejsej vody a pol cajovej lyzicky sody. Po cca 1 minute - 1,5minute sa mi odgrglo, nie nejak silno, ale ani slabo.

O 8:00 som si dal 5g psyllium, o 10 min jablko
o 9:00 som si dal vlocky so susenym ovocim (to je taka zmes z Tesca) s jogurtom ... ako som ich dojedol, tak trosicku som poprdkaval, ale ako keby je horuci ten plyn, take jemne palenie, ako som prdol... Potom bolo celkom OK
11:00 dal som si C (2g), zinok (15mg), B-50
od 10:00 do 13:00 som vypil 1l caju
13:20, som si dal 1tbl SuperEnzymes, o 15 min. mi priniesli v restauracii jedlo - prirodny kur. rezen, so syr. omackou, ryza, trocha zeleniny.
14:30 som prisiel domov, a uz to zacalo - stolica veelmi riedka, vyslo to zo mna rychlo, a potom vela plynov, vlastne doteraz prdim a  (15:00) 30 min ma bolelo brucho

Asi to bola zla kombinacia tych vlociek... nabuduce spravim s horucou vodou, ci to bude robit zle.

Skusim zvysit tie enzymy na 2tbl s kazdym jedlom (400mg batainu). Cisty betain nemam. Nemozem mat prebytok enzymov,  ked bude davat aj 3tbl?  Ci mam kupit cisty betain a budem davat 1tbl enzymov a betain podla potreby

A tu sodu musim uzivat v mojom pripade kazde rano? Ci je este cas, kym si kyseliny nedam dokopy, resp. sa mi travenie ustaly.

+ este dodam, ze Psyllium mi zatazi brucho. Dam si len 5-7g, zapijem cca 0,5l vody, a po chvili mam tazobu v bruchu, som Nafuknuty, a trva to dlho, ked som si ho dal rano nalacno, tak mi az zle bolo.


Dakujem...

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-12 17:46:35)



4

Re: Akne a porucha travenia?

Pozor, musi to byt Betain HCl s pepsinom HCl, ako napr tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … psules/398 A ked mas nedostatok kyselin v zaludku(mal grgnutia po sode bikarbone) tak si ich musis doplnovat a najma nepit s jedlom, aby si si nerozriedil kyseliny. Pit az 2-3 hodiny po jedeni a to hojne.
Ja si davam mikrovlakniny do mojej vody na pitie, asi 10 gramov zmesi do litra vody, z ktoreho pijem po glgoch cely den. Pokial nebudes mat dost kyselin, tak sa ti byudu dostavat zo surovych jedal rozne mikroby do criev, a zrejme mnohe z nich su skodlive, ked sa ich telo snazi vyhodit hnackami.



5

Re: Akne a porucha travenia?

Dakujen, presne ten som si objednal zo SK stranky. 

Objednal som si vsetky vitaminy,  ktore odporucas,  okrem K2.

Teraz pijem v zime zeleny caj,  voda ma 70-80 stupnov,  mozem do litra nasypat 7g inulin a 7g psyllium? Ci to musi byt izbova teplota? A musim davat aj citracidal,  aby sa mi to nepokazilo?
Moze sa to tak robit, ze budem pit priebezne, zmiesane vo vacsom mnozstve vody? Lebo vsade pisu, ze napr. 5g zmiesat s 2dcl vody a zapit dostatocnym mnozstvom vody /5dcl/... Nezmeni to ucinnost tych mikrovlaknin?


Dakujem velmi pekne...

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-13 18:16:56)



6

Re: Akne a porucha travenia?

Ucinnost mikrovlaknin sa nenici ani teplotami ani mnozstvom vody. Dolezte je len, aby si to zapil
dostatocne   (50 nasobok vody minimum), inac ta zapecie.



7

Re: Akne a porucha travenia?

Vdaka. smile

Takze dnes mi prisli vitaminy, objednaval som zo SK shopu, ale vacsina je znacky NOW, a Vemica.

Dal som si to dokopy, co a ako budem davkovat a celkovo ako sa budem stravovat...

6:30
1. zmes inulinu a Psyllia (5g+5g) v 1L vody, co vypijem do 30min.
2. k tomu dam vitaminy a probiotika: selen (200mcg), jod (150mcg), C (2g), B-komplex, lecitin a PROBIOTIKA.

8:00
2 jablka + banan

10:30
1. SuperEnzymes (1-2tbl), Betain (1-2tbl (podla potreby), ZINOK (15mg), E (200 IU), A (10 000 IU), D (2 000 IU) - kedze su rozpustne v tukoch
2. hned po vitaminoch - Obed - co varia v praci, ale vacsinou: hovadzie, kuracie, bravcove maso, ryza/zamiaky

cca 13:00 - 14:00
1L vody so zmesou inulinu a Psyllia (5g+5g)

16:00
1. SuperEnzymes (1-2tbl), Betain (1-2tbl (podla potreby)
2. jedlo - ryby, maso, ryza, zemiaky, vela zeleniny (mrazena, cerstva)

18:00
V pripade, ze som hladny - Vlocky s vodou, kakaom, susenym kokosom (z tesca), prip. skoricou

do 21:00
este nieco vypijem (voda, caj)

22:00
1-2 jablka + probiotika

Moze to takto byt Mr. RNG? smile

Mam este jednu otazku:
kupil som si ten Lecitin (sojovy - http://biocare.sk/eshop/produkt/lecitin ), neskor som sa docital, ze je lepsie brat velku davku naraz, ze mensie davky "nedokazu vycistit" cievy. Tento ma 1 200mg / 1tbl, kolko ho mam davat?

V buducnosti chcem kupit:
Tento Citricidal moze byt? - http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
A rozmyslam, ze si kupim aj Oregano olej - http://biocare.sk/eshop/produkt/oreganovy-olej  - pisu  60% carvacrolu - Moze byt? Budem ho miesat s kokosovym extra panenskym olejom.

http://biocare.sk/eshop/produkt/vitamin-e
http://biocare.sk/eshop/produkt/lecitin
http://biocare.sk/eshop/produkt/psyllium-vlaknina
http://biocare.sk/eshop/produkt/inulin- … -z-cakanky
http://biocare.sk/eshop/produkt/betaine-hcl
http://biocare.sk/eshop/produkt/vitamin-d3



Dakujem RNG, velmi si mi pomohol, hadam to moje traviace a kozne problemy potlaci.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-14 11:22:48)



8

Re: Akne a porucha travenia?

Ten Biocare je dost drahy, rozmyslaj o iherb.com
Inulin a psylium aj leciton dostanes lacnejsie z Vemica.sk Lecitinu treba 7-10 gramov=polievkovu lyzicu praskoveho naraz, raz za tyzden.



9

Re: Akne a porucha travenia?

Ano, nabuduce uz berem odtial, ale teraz som to chcel mat rychlo doma, tak na ukor financii som to zobral z BIOCARE, kde mam aj zlavu...

Mam len tabletovy Lecitin, budem davat 7tbl (1tbl = 1200mg) raz za tyzden. Ked dojem, kupim praskovy. smile


Dnes som si dal pred jedlom na skusku 1 tbl Betain + 1tbl SuperEnzym a po jedle dost plynatost, aj so zapachom... Bude to tam hnit kvalitne... Zajtra zvysim davku Betainu na 2tbl.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-14 20:41:26)



10

Re: Akne a porucha travenia?

OK



11

Re: Akne a porucha travenia?

Naskytol sa mensi problen.  Rano aom si dal psyllium s inulinom,  v 1L vody,  o dve hod 2 jablka,  o dalsie dve hod vitaminy s 2tbl betainu a 1tbl superenzymov.  Po obede neskutocne ma nafuklo,  plynatost zapachajuca,  strata eneegie,  ospalost...  O dve hod psyllium s inulinom,  ako aj rano.

O 3 hod.  Som si dal 2tbl betainu,  1tbl enzymov a vitaminy,  hned jedlo...  Hned po dojedeni som citil jemnu palavu...  Dal som este 1tbl betainu,  pali ma to uz velmi v urovni hrudnika...


Pritom,  ked som jedol ciste superenzymy,  som palenie nemal.
Nerozumiem tomu... Viem, ze NEDOSTATOK kyselin sposobuje palenie.
Ale teraz som niekolko nasobne zvysil davku Betainu, a nejak to nezapasovalo.

Nevies,  kde moze byt chyba?
Dakujem...

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-15 15:50:27)



12

Re: Akne a porucha travenia?

Neviem. Mozno mas poskodeny zaludok, skus brat pred jedlom DGL, pozut 2 tabletky.
Kym sa ti nastavi v crevach probiotikcka flora, to trva niekolko tyzdnov, dovtedy mozes mat prechodne stavy s nafukovanim



13

Re: Akne a porucha travenia?

Aha, no to bohvieco nie je...


Rozmyslam, ze odkial objednam, ci z Iherb, alebo Swanson...
UZ som zaregistroavny aj na Swanson

Zobral by som este aj:
Aloe Vera: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr
DGL: http://www.swansonvitamins.com/q?kw=Ger … avored%2C+ ktory z tychto dvoch?  - -- prip. mas lepsi, ucinnejsi tip?
Kokosovy olej: http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … -solid-oil
Probiotika: http://www.swansonvitamins.com/healthy- … u-60-vcaps
enzymy: http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … s-100-caps

Kupim aj ten Citricidal: http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/




Dakujem Ti. smile

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-15 20:28:02)



14

Re: Akne a porucha travenia?

OK.



15

Re: Akne a porucha travenia?

Dnes som dal viac Betainu, ale stale je tam problem.

Dal som si 2tbl SuperEnzymov, 2tbl betainu - zacal som jest, v polovici som dal dalsie 2tbl Betainu a pri konci jedenia dalsiu 1tbl Betainu.

Cize 5tbl Betainu a 2tbl Enzymov... Plynatost nemam, ale stoji mi to v zaludku, grgne sa mi trosku prichutou ryby (jedol som makrelu s ryzou a zeleninou) citim jemne palenie zahy, ale len take jemne, a nasyteny som aj po 3 hod. Proste citim, ze tam nieco je.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-19 18:35:36)



16

Re: Akne a porucha travenia?

5 tabletiek(650 mg)  betainu HCl je privela
. Silne bielkovinne jedlo moze stat v zaludku az 6 hodin. Malicke grgnutia su z prehltnuteho vzduchu, a vtedy sa moze dostat malicko obsahu zaludku do krku tiez. Najma ked si mal paly casto pred tym a mas este nevyhojeny pazerak tj supercitlivy.



17

Re: Akne a porucha travenia?

Rng, prosim Ta, natieram si tvar cistym kokosakom zatial.
Natieram sa pred spanim (po sprche), na trochu mokru pokozku, necham to cez noc posoboit...

Rano si to mam len utriet a neumyvat sa uz vodou, alebo sa normalne umyjem?

Ked mi pride citricidal, tak dam zo zaciatku 1 kvapku na 100ml, potom pridam este jednu, viac nepojdem.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-25 19:18:07)



18

Re: Akne a porucha travenia?

Do rana sa ten kokosak moze cely vstrebat, takze nebudes mat co utriet.
Opatrnost je matka mudrosti, uvidis, kolko ti telo znesie s tym citricidalom Ja som si dal aj vyse 3 kvapiek do 100 ml po case.



19

Re: Akne a porucha travenia?

Dakujem...

Kupil som si bylinne caje.

Mozem tieto zmiesat dokopy? Medovka, salvia, mata, harmancek - z kazdeho po lyzicke do 1L horucej vody?
Dam to termosky, a budem popijat v robote. Mozem dat aj CITRICIDAL do toho caju? Nevadi mu velka teplota? + dam tam inulin

Na nervy budem davat kazdy den Lubovnik ... Rano po zobudeni a vecer dakedy... po nejakom case znizim intenzitu... 
Ked budem mat vacsi stress, tak aj tabletky John Wort...



20

Re: Akne a porucha travenia?

Mozes ich kludne zmiesat dokopy. A pridat pripadne citricdal, ked ho potrebujes na potlacenie nejakej mikrobialnej cinnosti. Citricidal sa nenici teplom prilis.
S lubovnikom pozor, max denna davka je tri kapsue z tohoto
http://eu.iherb.com/Paradise-Herbs-St-J … -Caps/4913
Ine znacky neodporucam, lebo neobsahuju obe potrebne zlozky, hypericin aj hyperforin.



21

Re: Akne a porucha travenia?

Lubovnik mam caj, ten davam rano a vecer...

Tie tabletky mam, ale od Swansonu... Tie budem davat, ked bude zle, alebo pred skuskou v skole.


Dost sa mi masti tvar, ako som zacal pouzivat kokosak (co je aj logicke). Mam ho pouzivat, aj ked mam dost mastnu pokozku, aj ked nedavam kokosak?
Kokosak davam aj vnutorne...
Zacali sa mi robit akne zapalene, neviem ci z kokosaku. Alebo co sa deje...



22

Re: Akne a porucha travenia?

Zapalene acne mozu byt len vtedy, ked sa do nich dostane nejaka povrchova infekcia. A tak par kvapiek citricidalu do kokosoveho oleja by to malo riesit(6 kvapiek na deci oleja.)



23

Re: Akne a porucha travenia?

Dakujem,

Vyskusam...  Lebo na cele mam dost uzavretych,  cize nie zpalenych,  ale len take hrbolceky..

Ale vacsina uz ma na vrchu ciernu bodku. v piatok idem kozmeticke,  kt.  Ich vytaca...  Lebo inej cesty niet asi...

Prisiel mi ten citricidal - http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm .. kolko mam davat tych kvapiek do 1L vody a pit cely den?  35 mozem kludne davat?



Este ma zaujima dost podstatna vec, stolicu mam len 1× do dna, aj to som "zapeceny" dost... psyllium som vynechal, davam len inulin dva krat denne, vody pijem 4L.. Ci aj to nerobi plynatost, ze to dlho stoji v crevach - hnije, kvasi, a trva to kym to vyjde von. Je nieco, cim by som zvysil frekvenciu? davam aj chilli na lepsiu motilitu, oreganovy som zacal dnes jest, mastichu, bioperin...

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-28 19:42:57)



24

Re: Akne a porucha travenia?

Acne su sposobene stvrdnutymi tukmi, kotre sa snazi telo vylucit. Preto vsetky tuky, co su oxidovane a hydrogenizovane prispievaju k acniam.
Ked odporucim kazdenu sa im vyhybat, obvykle je reakcia: acne nesposobuje strava ale hormony. Nuz to nie je pravda. Totiz ked sa normalne tuky vylucuju cez kozu a tukove kanaliky nie su zapchate stvrdnutymi tukmi, nemozes mat acne, ale len mastnu pokozku.
K stvrdnutym tukom prispievaju vsetky spracovane tuky a oleje, ale nie panenske alebo nasytene. Zialbohy v dnesnej potrave, najma z potravinarskeho priemyslu panenske oleje sa nepouzivaju, alebo spracovanim znicia a proti nasytenym olejom sa vedie silny boj.
Potrava sa drzi v zaludku a crevach extra dlho pri nedostatku kyselin a enzymov. Telo vyckava, nez sa vylucia



25

Re: Akne a porucha travenia?

RNG napísal(a):

Acne su sposobene stvrdnutymi tukmi, kotre sa snazi telo vylucit. Preto vsetky tuky, co su oxidovane a hydrogenizovane prispievaju k acniam.
Ked odporucim kazdenu sa im vyhybat, obvykle je reakcia: acne nesposobuje strava ale hormony. Nuz to nie je pravda. Totiz ked sa normalne tuky vylucuju cez kozu a tukove kanaliky nie su zapchate stvrdnutymi tukmi, nemozes mat acne, ale len mastnu pokozku.
K stvrdnutym tukom prispievaju vsetky spracovane tuky a oleje, ale nie panenske alebo nasytene. Zialbohy v dnesnej potrave, najma z potravinarskeho priemyslu panenske oleje sa nepouzivaju, alebo spracovanim znicia a proti nasytenym olejom sa vedie silny boj.
Potrava sa drzi v zaludku a crevach extra dlho pri nedostatku kyselin a enzymov. Telo vyckava, nez sa vylucia

Davam 3 tbl s jedlom hcl a 2-3jaroozymov.. Vcera som dal oregano tabletky od NOW a negrgalo sa mi oreganom,  ani nepalilo,  cize kyseliny by malo byt dist,  nie?


Dal som 25 kvapiek do vody..  Ma to byt take horke?? Pijem to potrochy 1L cca 8 hod.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-29 18:34:16)



26

Re: Akne a porucha travenia?

Citricidal, pravy, musi byt znacne horky. 35 kvapiek do litra vody znesie vacsina ludi, mnohi znesu az 70 kvapiek do litra vody.
Nuz nie je to prijemne, ale co sa da robit, je to jeden z najlepsich antimikrobialnych, najma na rozne bakterie casto ucinnejsi , ako atb, a pritom ked ho pijes po malych glgoch ti neznci probioticku crevnu floru , ako atb.



27

Re: Akne a porucha travenia?

Okay,  dakujem..  Mne to nevadi,  len som sa zlakol....



28

Re: Akne a porucha travenia?

Su ludia natolko citlivi na horke, ze to nemozu brat. Pre tych odporucam to brat vo forme kapsul, teda ked este najdes povodne zlozenie s obsahom quaternialnych zlucenin.



29

Re: Akne a porucha travenia?

RNG napísal(a):

Su ludia natolko citlivi na horke, ze to nemozu brat. Pre tych odporucam to brat vo forme kapsul, teda ked este najdes povodne zlozenie s obsahom quaternialnych zlucenin.


Nieco nie je v poriadku...  Mam biely povlak na jazyku (samizda ze pred tromi dnami som ho az taky nemal)...  Netravi mi dobre..  Uz neviem co mam robit...

Mam vsetko co odporucas,  kokosak davam, aloe,  dvakrat denne 1tbl oregano s jedlom,  tak isto aj bioperin,  spirulinu,  betain,  3jarro enzymy s kazdym jedlom... 

Biely povlak znamena,  ze mam rozsirenu candidu?  Davam aj citricidal,  ale stolica je riedka... 

Len  na candidu musim jest len bielkoviny,  ale ked mi ich zle travi,  stiplave prdy,  zapachajuce....

Zeby to bol herx?

Neviem uz...  Doplnky mam vsetky... Aj vlakniny davam...  Inulin,  psyllium,  arabino

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-31 12:20:52)



30

Re: Akne a porucha travenia?

Ja odporucam 3 x 2 kapsule oregana.
A travenie si musis napravit, inac budes mat postupne stovky roznych zdravotnych problemov.
Tj kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika



31

Re: Akne a porucha travenia?

Ok, budem davat 3×2 oregano.. Vdaka za upozornenie

Mozem davat spolu s oreganom aj Bioperine? tiez 3× denne?

Davam vsetko... Rano si dam do 5dcl vody (alebo caju) aloe vera, 4 cajove lyzicky INULIN, tak isto aj psyllium, a za tym este vypijem 5dcl vody.

potom si dam do letnej vody 35kvapiek citricidalu s 3 lyzickami inulinu - to pijem zhruba 8 hod.

po 4. hodinach (21:00) davam kvalitne probiotika so psylliom a inulinom, prip. jablkom.


Dnes som len tak skusil cisto sacharidovy den... Palacinky z pohankovej muky, dal som k tomu 1 betain a 2 jarro enzymy, po par hod. plynatost, a potom mi to vysplechlo do pazeraka, a palilo troska

Pred hodinou som si dal zemiaky so zeleninou a chilli, 2 betainy, 3 jarro enzymy, a tie plyny tiez, a tiez trocha palava..

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-10-31 17:35:11)



32

Re: Akne a porucha travenia?

Kvaseniem a hnitie v zaludku= nedostatok alebo prilis zriedene kyseliny



33

Re: Akne a porucha travenia?

RNG napísal(a):

Kvaseniem a hnitie v zaludku= nedostatok alebo prilis zriedene kyseliny

plyny su bez zapachu, takze len kvasenie, kedze bielkoviny ziadne neboli. Pil som pred jedlom, ale nie vela...

Stolica teraz je celkom dobra, nie idealna, ale je to lepsie.


Inac, ked nedopijem dnes ten citricidal s inulinom, mozem si zajtra doliat vodu a doplnim este cca 15-20 kvapiek?



34

Re: Akne a porucha travenia?

Roztok citricidalu je stabilny, lebo citricidal je konzervant, tj zabije mozne mikroby .



35

Re: Akne a porucha travenia?

Ok, dakujem...

Od dnes som presiel len cisto na bielkovinovu a tukovu dietu, aby som vyhubil candidu, kedze mam biely povlak na jazyku.
Vecer pred spanim budem davat len pol jablka s polkou avokada a kvalitnymi probiotikami...

Vlaknin budem davat 15-20g - zmes inulinu, psyliia ... a plus vela zeleniny

Mam objednat aj Candex? lebo kym pride, ubehne par dni...
Co vravis na NAC v mojom pripade? Mam blomby v zuboch...

Este sa chcem spytat, mam davat aj bioperine s jedlom??? Nebude to vela, ked davam aj oregano? + este davam chilli, ale nie vela.

davam:
citricidal
oregano 3×2

Zaroven s tym musim vyhojit aj travenie (kokosak, DGL, aloevera), kedze mam vela vetrov zapachajucich, co zaroven vytvara toxiny. Ale vsetko davam poctivo, enzymy, betain, teraz som aj entericke enzymy objednal...

Dakujem, ze odpovies na moje otazky.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-11-01 15:25:13)



36

Re: Akne a porucha travenia?

NAC ti asi nebude robit problemy, lebo je to slaby chelator ortuti.
Bioperine vseobecne zvysuje absorbciu roznych zivin aj doplnkov, 10 mg je asi tolko, ako 6 zrniek cierneho korenia. Candex je dobry, ale nie nevyhnutny pri boji proti candide v crevach.



37

Re: Akne a porucha travenia?

Este by som aa chcel spytaty ako je najlepsie uzivat betain,  obycajne enzymy a entericke enzyy s jedlom?

Na zaciatku jedla,  alebo rozdelit pocas jedla?  Lebo som cital,  ze aj pred jedlom cca 15 min moze ist betain, aby sa jedlo uz dostalo do kysleho zaludka

A este som cital,  ze obycajne enzymy (jarro) moze rusit betain,  cize nemaju ucinnost,  ked dam jarro s betainom.



38

Re: Akne a porucha travenia?

vrtulnik napísal(a):

Este by som aa chcel spytaty ako je najlepsie uzivat betain,  obycajne enzymy a entericke enzyy s jedlom?

Na zaciatku jedla,  alebo rozdelit pocas jedla?  Lebo som cital,  ze aj pred jedlom cca 15 min moze ist betain, aby sa jedlo uz dostalo do kysleho zaludka

A este som cital,  ze obycajne enzymy (jarro) moze rusit betain,  cize nemaju ucinnost,  ked dam jarro s betainom.

Ak mas cas , tak si davaj 1 betain pred jedlom 15min a po jedle podla potreby 1-2 ( ja davam 3 po jedle iba )
Enzymi ako pankreatin sa nicia kyselinami , ale ciastocne svoju robotu urobia , takze nie enzymi neutralizuju ale kyselini nicia enzymi , entericky pankraetin ti travi az v crevach .



39

Re: Akne a porucha travenia?

ZlatyStaf. napísal(a):
vrtulnik napísal(a):

Este by som aa chcel spytaty ako je najlepsie uzivat betain,  obycajne enzymy a entericke enzyy s jedlom?

Na zaciatku jedla,  alebo rozdelit pocas jedla?  Lebo som cital,  ze aj pred jedlom cca 15 min moze ist betain, aby sa jedlo uz dostalo do kysleho zaludka

A este som cital,  ze obycajne enzymy (jarro) moze rusit betain,  cize nemaju ucinnost,  ked dam jarro s betainom.

Ak mas cas , tak si davaj 1 betain pred jedlom 15min a po jedle podla potreby 1-2 ( ja davam 3 po jedle iba )
Enzymi ako pankreatin sa nicia kyselinami , ale ciastocne svoju robotu urobia , takze nie enzymi neutralizuju ale kyselini nicia enzymi , entericky pankraetin ti travi az v crevach .


Vdaka,  cas mam,  davam aj dgl pred jedlom..  Entericke mi pridu za chvilu...

Rng mozem candex davat s doplnkami?  Citricidal,  oregano,  bioperin...

Dnes mam cely den hnacku, ide zo mna aj voda... vsetko je nestravene, dalej je to spravdzane stiplavymi prdmi + vnutri v ustach na licach take pupaciky mam...
A celkovo som oslabeny

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-11-02 21:51:52)



40

Re: Akne a porucha travenia?

Candex je najucinnejsi na prazdny zaludok alebo s jedlom neobsahujucim vlakniny.



41

Re: Akne a porucha travenia?

Dakujem,

1. Candex budem davat hned rano, a za kolko mozem vypit vlakniny alebo sa najest?
Mam davat plnu davku? tj. 4tbl,
Ci mam zacat postupne, pretoze berem Oregano 3×2 a Citricidal 35kv.

2 vies mi prosim ta povedat preco mi stale netravi?  Resp. Stale to hnije. Kyselin berem aj 3 tbl,  teraz len bielkoviny so zeleninou...  Nechapem,  ze preco to vobec nechce naskocit,  lebo takto to donekonecna bude vytvarat rozne mikroby. Davam teraz aj bromelain... Viem,  ze to chce trpezlivost,  len uz uzivam skoro 3 tyzdne enzymy s betainom a nejake zmeny by sa uz mohli dostavit. 


Zatial idem 3. den proticandide dietu, hnacky ustupili troska (zrejme to bol herx), ale stale to nie je ok, zvysil som este vlakniny, nech bere vsetko zlé von.

Uvidim, co to povie za tyzden, ci sa dostavia nejake vysledky...

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-11-04 17:30:51)



42

Re: Akne a porucha travenia?

Candex ber od vlaknin najmenej 3-4 hodiny vzdialene.
Mnozstvo kyselin ma byt od 0 do 3 kapsule, podla potreby . Podobne je to aj s pancreatinom.
Hnitie je dokaz, ze to nemas este v crevach s mikrobami vporiadku, tj nemas tam poriadnu probioticku floru.
A to sa moze tykat aj nedostatku kyselin a enzymov, lebo hnit mozu len nestravene a neabsorbovane zvysky.



43

Re: Akne a porucha travenia?

Okey, takze len cakat a dufat, ze sa to napravi, probiotika davam kvalitne pred spanim s polkou jablka a avokada, 5 hod. od posledneho glgu Citricidalu.

Inac ten citricidal mi neporusi este viac floru? Davam kazdych cca 20-30 min. jeden vacsi glg (1/2 - 3/4dcl)


mikrobov tam budem mat hojne, co je vidiet aj na pokozke, cez ktoru to ide von. Takze je to beh na dlhu trat. Uz len dufat, ze mi to pomoze.

Dakujem ti za cenne info, zatial.



44

Re: Akne a porucha travenia?

Ked pijes taku koncentraciu ako odporucam(zhruba 700 ppm) po malych glgoch, tak kym to dojde do criev rozriedi sa to najmenej na 1/4, a tak to nemoze probiotikam uskodit.



45

Re: Akne a porucha travenia?

Kolko moze trvat herx? Lebo uz 4 dni od zacatia protikandidovej diety mam riedku stolicu a tak isto velmi zapachajuce vetry.
Obavam sa, ze to herx nebude. To co zjem sa vobec nestravi.

Citim sa slaby... Ale chcem to potiahnut do konca buduceho tyzdna, kedze do vtedy mi vydrzi candex.

Mam kupit aj ostatne doplnky, ked uz idem bez sacharidov? berberine, NAC, sarrapeptazu, olive leaf...

Lebo odporucas brat viac veci naraz.. ale nebude to vela?

Lebo nemam zase az tak extremne biely jazyk, ale vidno, ze je belsi, ako po krajoch.



46

Re: Akne a porucha travenia?

Neviem , aky prblem mas, ale na candidu je to tak ako odporucam.
Na ine nakazy v crevach citricidal berberine a oreganovu olej by to mali pokryt.
Leda ze mas nejake parazity, co znemoznuju tymto poriadne ucinkovat.
Zapachajuce vetry znamenaju, ze mas v crevach plno nestravenych bielkovin, ktore ti tam hniju.



47

Re: Akne a porucha travenia?

RNG napísal(a):

Neviem , aky prblem mas, ale na candidu je to tak ako odporucam.
Na ine nakazy v crevach citricidal berberine a oreganovu olej by to mali pokryt.
Leda ze mas nejake parazity, co znemoznuju tymto poriadne ucinkovat.
Zapachajuce vetry znamenaju, ze mas v crevach plno nestravenych bielkovin, ktore ti tam hniju.

Netusim,  co je tam...  Ale viem,  ze je to tam dlhe roky.

Zacnem davat aj berberine,  serrapeptazu a olivove listy spolu s citricidalom,  oreganom a candexom. 





Zaujala ma skusenost uzivatela Pietro, ktory vyskusal aj kuru H. Clark [ http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/ ], takze aj tu si objednam, pretoze mu pomohla dost.

Nebude vadit, ked to budem brat aj s ostatnymi doplnkami? [ berberine, candex, oregano, serrapeptaza, citricidal]
Ale nezacnem to brat hned vsetko naraz, Clarkovu zacnem az po niekolkych dnoch.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-11-08 11:12:12)



48

Re: Akne a porucha travenia?

OK. Protiparazitalnu kuru by som zacal co najskor. Pouzivanie zaroven zvysuje sancu kompletneho potlacenia roznych nakaz.



49

Re: Akne a porucha travenia?

OK, dakujem.

Inac tvar je uplne ina, este su tam tie uzavrete, ale neni ich vidno, to sa este doladi kozmetickou... Ani mastna nie je, uplne good, zatial.

Len tie hnacky ma znepokojuju. Znizim davky toho citricidalu na 15kv.

Naposledy upravil: vrtulnik (2015-11-08 18:25:46)



50

Re: Akne a porucha travenia?

Kyseliny, enzymy, probiotika a mikrovlakniny, opakujem do nekonecna, Spravne davky to po case MUSIA vyriesit