1

Téma: Aneuryzmus mozgu

Dobry den,
prosim Vas mate skusenosti co sa tyka mozgoveho aneuryzmu? Potrebovala by som poradit ohladom redukcie. Zaroven aj precistenia karotidy. Je to dost komplikovane.

Za odpoved Vam vopred dakujem, N.



2

Re: Aneuryzmus mozgu

https://en.wikipedia.org/wiki/Aneurysm
tj je to rozsienie oslabenych ciev a hrozi to prasknutim. Na to pomaha len posilnovat steny ciev, na co je dobre ich cistit(lecitin 2 x polievkova lyzica) brat vitaminy C(3 gramy) E (400 IU)a bioflavonoidy, najma hesperidin a diosmin. A tiez L-lysin(2-3 gramy), na budovanie dlhych kolagenovych vlakien, co spevnia vsetky struktury v tele.



3

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

https://en.wikipedia.org/wiki/Aneurysm
tj je to rozsienie oslabenych ciev a hrozi to prasknutim. Na to pomaha len posilnovat steny ciev, na co je dobre ich cistit(lecitin 2 x polievkova lyzica) brat vitaminy C(3 gramy) E (400 IU)a bioflavonoidy, najma hesperidin a diosmin. A tiez L-lysin(2-3 gramy), na budovanie dlhych kolagenovych vlakien, co spevnia vsetky struktury v tele.

Ja viem ved toho sa prave obavam. Neda sa to nejakym sposobom zredukovat? A taktiez ma takmer upchatu krcnu zilu. Na jednej strane je to dobre, pretoze nema velky naval kri do mozgu ale tiez sa to moze totlane zapchat.

Ja som objednala serapeptozu ( dufam, ze to neuskodi) lecitin zacala brat, ale zatial len v kapsuliach. Kolko kapsul denne ak je to 1,200 mg prosim vas?
Je tam pisane 2x denne jedna kapsula.

Tie bioflavonoidy su dostupne v lekarni?

Velmi vam dakujem za pomoc a odpoved.

Tie davky  C, E bioflavonidy a L-lysin denne?



4

Re: Aneuryzmus mozgu

Lecitin treba brat aspon 1-2 krat tyzdene, jednu polievkovu lyzicu. 1PL lecitinu je zhruba 6-10 gramov, t.j. 5-6 kapsul, ak je obsah 1200 mg lecitinu v kazdnej kapsule.

Uvedene bioflavonoidy mozes kupit tu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … in-60-caps

Vitamin C davka 3 az 5 gramov, mozes kupit vo forme esteru C, ktory sa zdrzi az 5-krat viac ako kyselina askorbova, cize az aj 5 hodin, pozri tento: http://www.iherb.com/American-Health-Es … l&ic=7 davka vychadza na 6-10 kapsul na den.
Vitamin E: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … Size=SW151 alebo http://www.iherb.com/Healthy-Origins-E- … &ic=25 jedna denne
Lyzin: http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … l&ic=5 davka 4 az 6 kapsul denne.



5

Re: Aneuryzmus mozgu

Kazdemu dnes odporucam si cistit cievy lecitinom , pripadne aj lipazou a vacsine aj riedit krv a odstranovat zrazeniny krvne v tele nattokinazou a serrapaptazou.
Totiz vyse 1/2 ludi na toto zomieraju v konecnom dosledku, tj na porazky, infarkty a zlyhania nedokrvenych organov. A da sa topmui predist celkom jednoducho a necakat, az je situacia kriticka.



6

Re: Aneuryzmus mozgu

Pietro napísal(a):

Lecitin treba brat aspon 1-2 krat tyzdene, jednu polievkovu lyzicu. 1PL lecitinu je zhruba 6-10 gramov, t.j. 5-6 kapsul, ak je obsah 1200 mg lecitinu v kazdnej kapsule.

Uvedene bioflavonoidy mozes kupit tu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … in-60-caps

Vitamin C davka 3 az 5 gramov, mozes kupit vo forme esteru C, ktory sa zdrzi az 5-krat viac ako kyselina askorbova, cize az aj 5 hodin, pozri tento: http://www.iherb.com/American-Health-Es … l&ic=7 davka vychadza na 6-10 kapsul na den.
Vitamin E: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … Size=SW151 alebo http://www.iherb.com/Healthy-Origins-E- … &ic=25 jedna denne
Lyzin: http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … l&ic=5 davka 4 az 6 kapsul denne.

dakujem ale ak je lecitin v kapsuliach, je to ok kazdy den? po dve cps



7

Re: Aneuryzmus mozgu

Presdstav si, ze mas v kanvici aschnutu farbu a chces ju rozriedit na farbenie,. Staci dacat do nej kazdy den za naprestok riedidla, alebo naraz pohar a rozmiesat to?
To iste je s lecitinom. Ked chces ucinok na rozpustenie tukovych latok na cievach, musis ho zobrat naraz hromadu. Ale staci to robit raz za tyzden,. dva -tri krat, ked ma clovek vacsi problem.



8

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Kazdemu dnes odporucam si cistit cievy lecitinom , pripadne aj lipazou a vacsine aj riedit krv a odstranovat zrazeniny krvne v tele nattokinazou a serrapaptazou.
Totiz vyse 1/2 ludi na toto zomieraju v konecnom dosledku, tj na porazky, infarkty a zlyhania nedokrvenych organov. A da sa topmui predist celkom jednoducho a necakat, az je situacia kriticka.


samozrejme, lenze starsia generacia je odchovana len na liekoch a lekaroch ..  o strave alebo potravinovych doplnkoch sa radsej nezmienujem ..

prosim vas ta serrapetase nie nebezpecna na aneurysm ?

tu pisu ze to moze sposobit krvacanie: https://medproductreview.wordpress.com/ … rapeptase/

ozaj tomu teraz nerozumiem ....



9

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Presdstav si, ze mas v kanvici aschnutu farbu a chces ju rozriedit na farbenie,. Staci dacat do nej kazdy den za naprestok riedidla, alebo naraz pohar a rozmiesat to?
To iste je s lecitinom. Ked chces ucinok na rozpustenie tukovych latok na cievach, musis ho zobrat naraz hromadu. Ale staci to robit raz za tyzden,. dva -tri krat, ked ma clovek vacsi problem.

rozumiem ale mamina ma len kapsule, to je riedene olejom a nemoze to mat nejake neziaduce ucinky? to ma zobrat 6 kapsul naraz? nalacno alebo s jedlom?  nebude jej z toho zle? mne bolo zle aj z jednej ...

praskovy lecitin nemaju skoro nikde, musim ho objednat online ...

dakujem velmi za odpoved



10

Re: Aneuryzmus mozgu

Serrapepraza riedi krv bez sposobenia krvacanlivosti,
Neodporuca sa pouzivat len tesne pred operaciami, aby paciet nestratil viac, ako minimum krvi, lebo redsia krv rychlejsie tecie. Lecitiny dostanes aj doma, odporucam najma slnecnicovy, lebo sojovy moze obsahovat neziaduce fytoestrogeny.
http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny
Moja zena to dava do zeleninovych polievok bez tuku,  hned zo zaciatku a po rozvareni to nie je nijak poznat ani na chuti ani na strukture. Dava ho niekolko lyzic, aby sme to dostali obaja .



11

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Serrapepraza riedi krv bez sposobenia krvacanlivosti,
Neodporuca sa pouzivat len tesne pred operaciami, aby paciet nestratil viac, ako minimum krvi, lebo redsia krv rychlejsie tecie. Lecitiny dostanes aj doma, odporucam najma slnecnicovy, lebo sojovy moze obsahovat neziaduce fytoestrogeny.
http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny
Moja zena to dava do zeleninovych polievok bez tuku,  hned zo zaciatku a po rozvareni to nie je nijak poznat ani na chuti ani na strukture. Dava ho niekolko lyzic, aby sme to dostali obaja .

Dakujem, ja som citala Vase prispevky ohladom lecitinu a viem, ze je najlepsi praskovy alebo granulovany, ale momentalne ma doma len kaspule. Ako by to bolo najlepsie uzivat? Zobrat viac kaspuli naraz? Ten praskovy musim objednat.

Dakujem este raz za pomoc. Pekny den.



12

Re: Aneuryzmus mozgu

Treba dat viac kapsul naraz, t.j. tych 5-6 kapsul, ak je to problem naraz prehltnut, moze postupne po jednej alebo po dvoch. Kazdi sme ini, mne napriklad nerobi problem si dat za hrst kapsul a naraz prhltnut smile

Ja pouzivam slnecnicovy praskovy lecitin nalacno, kde dam do vody (250-300ml) 1PL lecitinu a dobre to rozmixumej resp. rozmiesam rucnym mixerom, pokym sa to nerozpusti, potom vypijem a az najskor o hodinu az dve sa naranajkujem. Toto robim tak raz az dva razy do tyzna, niekedy sa podari aj trikrat do tyzdna smile

Mozes si tu davku podat aj v priebehu dna s jedlom, ale ktore neobsahuje tuk, a ked obsahuje aj tuk tak tam musi byt odstup aspon 2-3 hodiny.



13

Re: Aneuryzmus mozgu

Pietro napísal(a):

Treba dat viac kapsul naraz, t.j. tych 5-6 kapsul, ak je to problem naraz prehltnut, moze postupne po jednej alebo po dvoch. Kazdi sme ini, mne napriklad nerobi problem si dat za hrst kapsul a naraz prhltnut smile

Ja pouzivam slnecnicovy praskovy lecitin nalacno, kde dam do vody (250-300ml) 1PL lecitinu a dobre to rozmixumej resp. rozmiesam rucnym mixerom, pokym sa to nerozpusti, potom vypijem a az najskor o hodinu az dve sa naranajkujem. Toto robim tak raz az dva razy do tyzna, niekedy sa podari aj trikrat do tyzdna smile

Mozes si tu davku podat aj v priebehu dna s jedlom, ale ktore neobsahuje tuk, a ked obsahuje aj tuk tak tam musi byt odstup aspon 2-3 hodiny.

To vas obdivujem, ze zvladnete aj 5-6 naraz. To musite mat cievy v perfektnom stave. Mne bolo zle aj z jednej. Inak to je pre moju mamu, je starsia a doteraz ho neuzivala. Nemoze to uskodit? Berie lieky na tlak.

Ten praskovy lecitin musim este objednat.

Prosim vas na kuperozu neviete nahodou nieco? To mimo temy cievy.

Mate skusenosti aj so serapeptazou?



14

Re: Aneuryzmus mozgu

Ak este lecitin neskusala, tak je lepsie zacat od malych davok a postupne sa dopracovat podla tolerancie tela k odporucanim davkam. Toto plati aj vseobecne.

Ohladom tej kuperozy, co som si to strucne precital, tak sa jedna o rozsirene cievky na tvari. Tu plati tiez, cievy treba spevnovat, spruznovat, cistit lecitinom, pripadne riedit krv a rozbijat krvne zrezeniny fibrinolytickymi enzymami (nattokinaza, serrapeptaza), a napriklad take rozsirene cievky, resp. ked su cievy krehke, tzv. "metlicky" mozu byt sposobene kalcifikatmi, t.j. mineralovymi usadeninami na stenach ciev, tie sa daju odburat vitaminmy D-3 a K-2, ktore ich vedia zabudovat tam kde patria, cize do kosti.

So serrpapetazou mam skusenosti, momentalne ju pouzivam pravidelne uz vyse mesiaca.



15

Re: Aneuryzmus mozgu

Pietro napísal(a):

Ak este lecitin neskusala, tak je lepsie zacat od malych davok a postupne sa dopracovat podla tolerancie tela k odporucanim davkam. Toto plati aj vseobecne.

Ohladom tej kuperozy, co som si to strucne precital, tak sa jedna o rozsirene cievky na tvari. Tu plati tiez, cievy treba spevnovat, spruznovat, cistit lecitinom, pripadne riedit krv a rozbijat krvne zrezeniny fibrinolytickymi enzymami (nattokinaza, serrapeptaza), a napriklad take rozsirene cievky, resp. ked su cievy krehke, tzv. "metlicky" mozu byt sposobene kalcifikatmi, t.j. mineralovymi usadeninami na stenach ciev, tie sa daju odburat vitaminmy D-3 a K-2, ktore ich vedia zabudovat tam kde patria, cize do kosti.

So serrpapetazou mam skusenosti, momentalne ju pouzivam pravidelne uz vyse mesiaca.

Mali ste nejake zdravotne problemy alebo len na precistenie krvi? Kazdopadne vam dakujem za odpoved a informacie.

Inak ak sa beru potravinove doplnky, vitaminy alebo enzymy. Mam na mysli ak sa beru pravidelne, co sa stane ak je ich prebytok v tele? Moze nastat take situacia? Alebo ak sa nieco skombinuje?

Mamina si dala tych 5 kapsul lecitinu a nema zatial ziadne tazkosti. Ma dobre zablokovanu krcnu cievu, dufam ze to pomoze. Tiez si dava chanca piedra, moze sa to prosim vas kombinovat?

To koli peceni a ladvinam. Na precistenie.

P.S. Mozem sa spytat ako dlho sa zaoberate "prirodnym" liecenim?



16

Re: Aneuryzmus mozgu

Tejto tematike sa venujem v podstate par rokov, ale je to viac menej moj konicek, ale intenzivnejse sa tomu venujem ked som natrafil na toto forum, pretoze ja mam tiez zdravotne problemy. Konkretne uz takmer 20 rokov trpim na obsedantno-kompulzivnu poruchu, t.j. psychicku chorobu, takze tema zdravie ma nielenze bavi, ale vlastne aj musim to studovat aby som sa vyliecil. Preto denne (takmer) studujem toto forum, kde cerpam vynikajuce informacie, ktore sem pise nas poradca RNG.
Dost som sa z tohto fora naucil, ale este je sa stale zlepsovat, takze to co som sa naucil a viem aj poradit druhym, tak rad pomozem smile


Lecitim pouzivam nielen na cistenie ciev, ale je to aj zaroven vyziva pre mozog, co ja samozrejme potrebujem, je to zdroj cholinov, t.j. neurostransmiterov.

Telo vzdy nieco spotrebuje, nieco zas vyluci, treba hlavne doplnovat to coho ma clovek nedostatok, pretoze je zbytocne doplnovat to co clovek nepotrebuje. A doplnky treba pouzivat, tak dlho ako ich clovek potrebuje, ziviny treba dostavat hlave z pestrej stravy to podstatny zaklad.



17

Re: Aneuryzmus mozgu

Pietro napísal(a):

Tejto tematike sa venujem v podstate par rokov, ale je to viac menej moj konicek, ale intenzivnejse sa tomu venujem ked som natrafil na toto forum, pretoze ja mam tiez zdravotne problemy. Konkretne uz takmer 20 rokov trpim na obsedantno-kompulzivnu poruchu, t.j. psychicku chorobu, takze tema zdravie ma nielenze bavi, ale vlastne aj musim to studovat aby som sa vyliecil. Preto denne (takmer) studujem toto forum, kde cerpam vynikajuce informacie, ktore sem pise nas poradca RNG.
Dost som sa z tohto fora naucil, ale este je sa stale zlepsovat, takze to co som sa naucil a viem aj poradit druhym, tak rad pomozem smile


Lecitim pouzivam nielen na cistenie ciev, ale je to aj zaroven vyziva pre mozog, co ja samozrejme potrebujem, je to zdroj cholinov, t.j. neurostransmiterov.

Telo vzdy nieco spotrebuje, nieco zas vyluci, treba hlavne doplnovat to coho ma clovek nedostatok, pretoze je zbytocne doplnovat to co clovek nepotrebuje. A doplnky treba pouzivat, tak dlho ako ich clovek potrebuje, ziviny treba dostavat hlave z pestrej stravy to podstatny zaklad.

Presne mate pravdu, ja to tiez trochu studujem a kontaktujem sa so zopar ludmi dlhorocnymi raw foodistami z usa. Velmi odporucam ... ak by ste mali zaujem .... ja som sa doteraz zameriavala na detox no a tu riesim maminine problemy a to nie je lahke .....



18

Re: Aneuryzmus mozgu

Tuky su nerozpustne vo vode, tj ani v krvi alebo miazge rastlin, takze na ich transport  sa musia emulzifikovat, a na to je ten lecitin nevyhnutny. Zialbohu napr rastlinne oleje na to, aby boli trvanlivejsie sa ocistia od lecitinu, tj nedostaneme ho dost, pokial si ho nedoplnime. Az 30% suchej vahy mozgovej hmoty su lecitiny/choliny. Prebytocny lecitin telo spali na energiu bez problemov. Vyrobcovia na lecitinovom prasku odporucaju kazdodenne branie polievkovej lyzice, ale ja to povazujem za prebytocne. Samozrejme ale nie skodlive



19

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Tuky su nerozpustne vo vode, tj ani v krvi alebo miazge rastlin, takze na ich transport  sa musia emulzifikovat, a na to je ten lecitin nevyhnutny. Zialbohu napr rastlinne oleje na to, aby boli trvanlivejsie sa ocistia od lecitinu, tj nedostaneme ho dost, pokial si ho nedoplnime. Az 30% suchej vahy mozgovej hmoty su lecitiny/choliny. Prebytocny lecitin telo spali na energiu bez problemov. Vyrobcovia na lecitinovom prasku odporucaju kazdodenne branie polievkovej lyzice, ale ja to povazujem za prebytocne. Samozrejme ale nie skodlive

Takze treba brat lecitin pocas celeho zivota, nie len v pripade problemov spravne? Je to v poriadku ak sa berie aj chanca piedra? V kapsuliach - 4x500 mg.

Dakujem, N



20

Re: Aneuryzmus mozgu

Ano, presne tak, cievy treba cistit a cistit, to plati aj pre cele telo smile Udrzba zdravia by mala byt celozivotna, ved aj umyvanie takych zubov je tiez nasa kazdodenna zalezitost, a predsa nemame nejaku "cistiacu kuru zubov" povedzme mesiac a potom aj skoro rok si ich nebudeme umyvat a potom opät nabehneme na cistiacu kuru zubov smile

Chancia piedra moze kludne brat aj ked pouziva lecitin.

Inak doplnky sa mozu lubovolne kombinovat az na male vzacne vynimky.



21

Re: Aneuryzmus mozgu

Pietro napísal(a):

Ano, presne tak, cievy treba cistit a cistit, to plati aj pre cele telo smile Udrzba zdravia by mala byt celozivotna, ved aj umyvanie takych zubov je tiez nasa kazdodenna zalezitost, a predsa nemame nejaku "cistiacu kuru zubov" povedzme mesiac a potom aj skoro rok si ich nebudeme umyvat a potom opät nabehneme na cistiacu kuru zubov smile

Chancia piedra moze kludne brat aj ked pouziva lecitin.

Inak doplnky sa mozu lubovolne kombinovat az na male vzacne vynimky.

Prosim Vas mamina zohnala lecitin od Jamieson a pan RNG pise ze su nekvalitni a tiez samozrejme kapsule su riedene olejom.

Kolko a ako casto ho ma brat? Kym zozeniem granulovany.

Kazdy den alebo par krat do tyzdna viac kapsuli.

Chancu som objednala od Swanson takze to je v poriadku. Su to 500 mg kapsule. 4 kapsule denne su ok? A ako dlho?

Ktore doplnky by sa nemali kombinovat?



22

Re: Aneuryzmus mozgu

Natalie napísal(a):
Pietro napísal(a):

Ano, presne tak, cievy treba cistit a cistit, to plati aj pre cele telo smile Udrzba zdravia by mala byt celozivotna, ved aj umyvanie takych zubov je tiez nasa kazdodenna zalezitost, a predsa nemame nejaku "cistiacu kuru zubov" povedzme mesiac a potom aj skoro rok si ich nebudeme umyvat a potom opät nabehneme na cistiacu kuru zubov smile

Chancia piedra moze kludne brat aj ked pouziva lecitin.

Inak doplnky sa mozu lubovolne kombinovat az na male vzacne vynimky.

Prosim Vas mamina zohnala lecitin od Jamieson a pan RNG pise ze su nekvalitni a tiez samozrejme kapsule su riedene olejom.

Kolko a ako casto ho ma brat? Kym zozeniem granulovany.

Kazdy den alebo par krat do tyzdna viac kapsuli.

Chancu som objednala od Swanson takze to je v poriadku. Su to 500 mg kapsule. 4 kapsule denne su ok? A ako dlho?

Ktore doplnky by sa nemali kombinovat?

P.S. Prosim vas este sa chcem spytat ak je diastolicky krvny tlak 56, co by to mohlo znamenat?

Dakujem vopred za pomoc.



23

Re: Aneuryzmus mozgu

Lecitin nemusis velmi zhanat, ma ho napr domaca firma Vemica, pozri pod slnecnicovym praskovym. A maju aj znesitelne ceny. Podporujte domace obchody, pokial maju dobre ceny! Ja som prezil znacnu  cast zivota s diastolickym tlakom pod 60 mm ortuti,
Zrejme som mal dost riedku krv a siroke cievy, takze sa srdve nemuselo namahat pumpovat.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-08 19:02:48)



24

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Lecitin nemusis velmi zhanat, ma ho napr domaca firma Vemica, pozri pod slnecnicovym praskovym. A maju aj znesitelne ceny. Podporujte domace obchody, pokial maju dobre ceny! Ja som prezil znacnu  cast zivota s duiastolickym tlakom pod 60 mm ortuti,
Zrejme sopm mal dost riedku krv a siroke cievy, taskze sa srdve nemuselo namahat pumpovat.

Vdaka.



25

Re: Aneuryzmus mozgu

OK



26

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

OK

Prosim vas, ohladom flavonoidov hesperidin a diosmin, z nasich lekarni ktory by ste odporucili, ja vidim Jutavit alebo Mobivenal .... je to v poriadku? Su aj ine znacky ?



27

Re: Aneuryzmus mozgu

P.S. Chcela som sa spytat ci ste videli na HSI stranke knihu Miracles from the Vault, co si o nej myslite?



28

Re: Aneuryzmus mozgu

Jutavit je madarska farmaceuticka spolocnost, ktora predava aj doplnky. Ich diosmin obsahuje  v kazdej tablete450 mg diosminu a 50 mg hesperidinu. Ake e-cka opbsahuje nie je uvedene.Plus obsahuje trosticku extraktu z cucoriedok.
Mobivenal ma taky isty obsah bioflavonoidov, plus aescin=vytazok z pagastanu konskeho, co tak isto spruznuije cievky.
http://www.vitama.sk/hemoroidy/mobivena … 60-10-tbl/
tak isto neuvedene e-cka, co je typicke pre farmaciu.
Ale dovozove nie su ani lepsie ani lacnejsie, az na to ze ti uvedu presne aj ecka  a su povacsine v kapsuliach co sa lepsie hlta aj  rozpusta v zaludku.
http://www.iherb.com/search?kw=diosmin#p=1



29

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Jutavit je madarska farmaceuticka spolocnost, ktora predava aj doplnky. Ich diosmin obsahuje  v kazdej tablete450 mg diosminu a 50 mg hesperidinu. Ake e-cka opbsahuje nie je uvedene.Plus obsahuje trosticku extraktu z cucoriedok.
Mobivenal ma taky isty obsah bioflavonoidov, plus aescin=vytazok z pagastanu konskeho, co tak isto spruznuije cievky.
http://www.vitama.sk/hemoroidy/mobivena … 60-10-tbl/
tak isto neuvedene e-cka, co je typicke pre farmaciu.
Ale dovozove nie su ani lepsie ani lacnejsie, az na to ze ti uvedu presne aj ecka  a su povacsine v kapsuliach co sa lepsie hlta aj  rozpusta v zaludku.
http://www.iherb.com/search?kw=diosmin#p=1

Co su to e-cka? Tak ktory produkt by bol najlespi? Keby bolo mozno nie online objednavka. Ten mobivenal napriklad je ok?



30

Re: Aneuryzmus mozgu

Mobivenal je OK, samozrejme.
Co je najlepsie na trhu tazko posudit, ked neuvwedu vsetky zlozky.
E-cka su pridavky ako sladidla, tabletovacie agenty, na sypkost, farbiva a podobne.
Mnoho z nich je neskodnych, ale farmacia pouziva aj take, co su uz z doplnkov vylucene pre moznu skodlivost.



31

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Mobivenal je OK, samozrejme.
Co je najlepsie na trhu tazko posudit, ked neuvwedu vsetky zlozky.
E-cka su pridavky ako sladidla, tabletovacie agenty, na sypkost, farbiva a podobne.
Mnoho z nich je neskodnych, ale farmacia pouziva aj take, co su uz z doplnkov vylucene pre moznu skodlivost.

Dakujem. Chcela som sa spytat ci ste videli na HSI stranke knihu Miracles from the Vault, co si o nej myslite?



32

Re: Aneuryzmus mozgu

Zialbohu posledny rok citam pre nedostatok casu velmi malo, ale periodika  si schovavam a ked budem mat cas, tak cez ne prejdem vsetky.



33

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Zialbohu posledny rok citam pre nedostatok casu velmi malo, ale periodika  si schovavam a ked budem mat cas, tak cez ne prejdem vsetky.

Tu si staci pozriet reklamne video na knihu ...  velmi by ma zaujimalo, co si o tejto knihe myslite a ci sa vam zda doveryhodna.

http://hsionlineorders.net/video/HSI/mi … C&g=45



34

Re: Aneuryzmus mozgu

HSI je obrovska organizacia, do ktoprej prispievaju desiatky ticsicov roznych lekarov, takze je samozrejme reputabilna!.
Doveryhodnost je uz tazsia zalezitost, ja ako stary opatrnik vyckam az sa viaceri nezavisli od seba znami lekari a lekarske skupiny dohodnu na tom istom postupe.
Takze nenaskocim hned na prvu senzacnu spravu.



35

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

HSI je obrovska organizacia, do ktoprej prispievaju desiatky ticsicov roznych lekarov, takze je samozrejme reputabilna!.
Doveryhodnost je uz tazsia zalezitost, ja ako stary opatrnik vyckam az sa viaceri nezavisli od seba znami lekari a lekarske skupiny dohodnu na tom istom postupe.
Takze nenaskocim hned na prvu senzacnu spravu.

Dakujem, prosim vas, ohladom serrapeptase od Natures Aid  - je to v poriadku brat denne 2 x 80 000 IU? A prosim vas, ak mamina berie lieky na znizovanie tlaku - moze sa to s tym kombinovat?

Vedeli by ste mi poradit? Dakujem.



36

Re: Aneuryzmus mozgu

Osobne odporucam az 3 x 120 000 SU serrapaptazy,, ale aj menej je lepsie, ako nic.
Najma ako ochrana proti krvnym zrazeninam, tj prevencia proti porazkam a infarktom.
Redsia krv lahsie plynie, tj moze jej to pomoct aj na znizenie tlaku.
Osobne nemam v oblube lieky na znizenie tlaku, lebo beru ludom energiu, aj ich "zombifikuju". Radsej enzymy na riedenie krvi, hloh/Hawthorne na rozsirovanie ciev, a samozrejme vsetko na znizovanie stresu a zlepsenie spanku.



37

Re: Aneuryzmus mozgu

Vdaka.



38

Re: Aneuryzmus mozgu

OK



39

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

OK

Prosim Vas, vyznate sa aj v liekoch na vysoky krvny tlak? Mamine predpisala lekarka Tormbex - neberie ho, Amicor - neberie,
uziva len Coronal a Dironorm.

Monli by ste mi povedat ci sa to moze kombinovat s potravinovymi doplnkami a ako vlastne



40

Re: Aneuryzmus mozgu

Mnoho veci sa da kombinovat , samozrejme, aj ked ja neodporucam pouzivat skodlive chemicke lieky zasadne. Lebo lekarom do hlavy natlcu, ze ked niekto pouziva doplnky s liekami, treba obvinit doplnky z nasledkov chemickych liekov.
Coronal je bisoprolol, beta blokator.
Dironorm je kombinacia  lizinopril a amlodipín, tj ACE inhibitor(rozsiruje cievy) a blokatora kalciovych kanalov.
ACE inhibitor su aj napr plody hlohu?Hawthorne 
Blokator kalciovych kanalov maju plno skodlivych postrannyuch ucinkov a naviacm neriesia dostatocne ani vysoky tlak, ani nepredchadzaju porazkam a infarktom, dokonca ludia, co ich pouzivaju maju statisticky z nich viac skod nez uzitku.
http://hyper.ahajournals.org/content/11 … 2.full.pdf
Samorejme to lekarsky a farmaceuticky monopol starostlivo taji.
http://www.bloodpressureuk.org/BloodPre … umblockers
Betablokery znizuju tlak tym , ze potlacaju adrenalin, tj znizuju celkove aktivitu ludi=az tomu niektori lekari hovoria zombifikacia. naviac znizuju aj nevyhnutny koenzym v tele(CoQ-10), potrebny na vyrobu energie, v tele forma  ubiquinole.

Tlak treba znizovat destresovanim, skvalitnenim spanku, riedenim krvi bezpecne nattokinazou a serrapeptazou a cievy rozsirovat ovocim hlohu.



41

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Mnoho veci sa da kombinovat , samozrejme, aj ked ja neodporucam pouzivat skodlive chemicke lieky zasadne. Lebo lekarom do hlavy natlcu, ze ked niekto pouziva doplnky s liekami, treba obvinit doplnky z nasledkov chemickych liekov.
Coronal je bisoprolol, beta blokator.
Dironorm je kombinacia  lizinopril a amlodipín, tj ACE inhibitor(rozsiruje cievy) a blokatora kalciovych kanalov.
ACE inhibitor su aj napr plody hlohu?Hawthorne 
Blokator kalciovych kanalov maju plno skodlivych postrannyuch ucinkov a naviacm neriesia dostatocne ani vysoky tlak, ani nepredchadzaju porazkam a infarktom, dokonca ludia, co ich pouzivaju maju statisticky z nich viac skod nez uzitku.
http://hyper.ahajournals.org/content/11 … 2.full.pdf
Samorejme to lekarsky a farmaceuticky monopol starostlivo taji.
http://www.bloodpressureuk.org/BloodPre … umblockers
Betablokery znizuju tlak tym , ze potlacaju adrenalin, tj znizuju celkove aktivitu ludi=az tomu niektori lekari hovoria zombifikacia. naviac znizuju aj nevyhnutny koenzym v tele(CoQ-10), potrebny na vyrobu energie, v tele forma  ubiquinole.

Tlak treba znizovat destresovanim, skvalitnenim spanku, riedenim krvi bezpecne nattokinazou a serrapeptazou a cievy rozsirovat ovocim hlohu.

Dakujem a co by bolo nahradou tych blokatorov kalciovych kanalov?
Ten hloh je v poraidku uzivat aj v tabletach?
A nahradou betablokerov?

Vysoky krvny tlak nemoze vzniknut aj pri zapchatych cievach?

Bolo by lepsie tieto lieky neuzivat?



42

Re: Aneuryzmus mozgu

Natalie napísal(a):
RNG napísal(a):

Mnoho veci sa da kombinovat , samozrejme, aj ked ja neodporucam pouzivat skodlive chemicke lieky zasadne. Lebo lekarom do hlavy natlcu, ze ked niekto pouziva doplnky s liekami, treba obvinit doplnky z nasledkov chemickych liekov.
Coronal je bisoprolol, beta blokator.
Dironorm je kombinacia  lizinopril a amlodipín, tj ACE inhibitor(rozsiruje cievy) a blokatora kalciovych kanalov.
ACE inhibitor su aj napr plody hlohu?Hawthorne 
Blokator kalciovych kanalov maju plno skodlivych postrannyuch ucinkov a naviacm neriesia dostatocne ani vysoky tlak, ani nepredchadzaju porazkam a infarktom, dokonca ludia, co ich pouzivaju maju statisticky z nich viac skod nez uzitku.
http://hyper.ahajournals.org/content/11 … 2.full.pdf
Samorejme to lekarsky a farmaceuticky monopol starostlivo taji.
http://www.bloodpressureuk.org/BloodPre … umblockers
Betablokery znizuju tlak tym , ze potlacaju adrenalin, tj znizuju celkove aktivitu ludi=az tomu niektori lekari hovoria zombifikacia. naviac znizuju aj nevyhnutny koenzym v tele(CoQ-10), potrebny na vyrobu energie, v tele forma  ubiquinole.

Tlak treba znizovat destresovanim, skvalitnenim spanku, riedenim krvi bezpecne nattokinazou a serrapeptazou a cievy rozsirovat ovocim hlohu.

Dakujem a co by bolo nahradou tych blokatorov kalciovych kanalov?
Ten hloh je v poraidku uzivat aj v tabletach?
A nahradou betablokerov?

Vysoky krvny tlak nemoze vzniknut aj pri zapchatych cievach?

Bolo by lepsie tieto lieky neuzivat?

A ak berie betabloker, ma uzivat aj koenzym Q-10?

Dakujem vopred.



43

Re: Aneuryzmus mozgu

Samozrejme. Najlepsie vo forme ubiquinol, pozri
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-30-sgels
davka 1 denne
Divim sa, ze lekari toto nevedia. Nuz ale viem si to vysvetlit len jednoduchou uvahou, medicky monopol potrebuje co najviac zakaznikov....Smutne.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-20 16:39:29)



44

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Samozrejme. Najlepsie vo forme ubiquinol, pozri
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-30-sgels
davka 1 denne
Divim sa, ze lekari toto nevedia. Nuz ale viem si to vysvetlit len jednoduchou uvahou, medicky monopol potrebuje co najviac zakaznikov....Smutne.

Dakujem velmi za pomoc, prosim vas este tieto otazky a uz vas nebudem otravovat.

Dakujem a co by bolo nahradou tych blokatorov kalciovych kanalov?
Ten hloh je v poraidku uzivat aj v tabletach?
A nahradou betablokerov?

Vysoky krvny tlak nemoze vzniknut aj pri zapchatych cievach?

Bolo by lepsie tieto lieky neuzivat?



45

Re: Aneuryzmus mozgu

Nuz ja odobne odporucam si cistit cievy lecitinom, rozsirovat hlohom, a riedit krv nattokinazou a serrapeptazou, , co zaroven odstrqanuje krvne zrazeniny. A destresovat sa, co znizi spolu s  ostatnym uvedenym aj tlak na znesitelnu hladinu. A na posilnenie cievnych stien je vitamin C E bioflavonoidy . l-lysin a rozne antioxidanty na ich spruznenie.



46

Re: Aneuryzmus mozgu

RNG napísal(a):

Nuz ja odobne odporucam si cistit cievy lecitinom, rozsirovat hlohom, a riedit krv nattokinazou a serrapeptazou, , co zaroven odstrqanuje krvne zrazeniny. A destresovat sa, co znizi spolu s  ostatnym uvedenym aj tlak na znesitelnu hladinu. A na posilnenie cievnych stien je vitamin C E bioflavonoidy . l-lysin a rozne antioxidanty na ich spruznenie.


Dakujem ... prosim vas neviete nahodou ako je mozne ze po uzivani Serrapeptase su bolesti celeho tela a vsetkych klbov? Ale totalne celeho tela. Citala som viac takychto reakcii na internete. Neviete ako je to mozne? A ani nie vysoka davka. 160 000 IU denne.

Dakujem vopred.



47

Re: Aneuryzmus mozgu

Neviem.
Ale serrapaptaza je enzym, co odbuduje rozne bielkovinne zhluky v tele takze moze uvolnit do obehu rozne zabudobvane latky v nich???



48

Re: Aneuryzmus mozgu

Ake latky by to mohli byt?



49

Re: Aneuryzmus mozgu

Najviac roznych zamoreni je zabudovanych do tukov v tele, tj dostanu sa do obehu najma pri chudnuti. Ale mozu byt zabudovane aj do svalstva, tj uvolnia sa pri stracani svalovej hmoty alebo bielkovinneho zamorenia.



50

Re: Aneuryzmus mozgu

Ja som to pozerala na nete a nasla som negativne reakcie na serrapeptase ... tento pripad je identicky:

Purchased at iHerbIt's hard to find any literature about the negative side effects of Serrapeptase. If you search the internet it looks like a miracle enzym. And it is for many people, but not for me and not for my friend. First I had some fatigue and head ache, this can be normal for the first days. After a week the fatigue was gone and I didn't notice any positive effects. A week later I started to have MORE PAIN in almost ALL MY JOINTS and much acid in my muscles. When I checked with my friend she had the same reaction, so I was sure it was because of the Serrapeptase. But... maybe we just had to get through this and then it would be better, so we tried another week. Then my friend got pneumonia. She was getting sicker every day. And I didn't feel good either. I searched the internet for negative side effects, but couldn't find any in the first place. After a couple of hours I finally found something and it became clear that our pain en her pneumonia was caused by the Serrapeptase. We both suffer from FM (Fibromyalgia) and MPS (Myofascial pain syndrome) and my guess is that the latter in combination with Serrapeptase can cause more pain, inflammation and in my friends case pneumonia. It may help for FM, but be aware that most people with FM also have MPS and my reaction to Serrapeptase

Myslite ze je to pravda? Nechcem vas s tyma le zbytocne obtazovat.

Kazdopadne dakujem.