1

Téma: Zabudanie a nesustredenost/koncentracia

Dobry den, chcem Vas poprosit o radu. Mam 27 rokov a velmi casto zabudam..vsetko si musim zapisovat..niekedy si nepamatam ani veci co sa stali pred 5minutami..takisto som velmi nesustredena..myslou som niekde inde..dokonca aj ked mi niekto nieco hovori zistujem ze ho vlastne nepocuvam a myslim na nieco ine..vedeli by ste mi odporucit nejake vyzivove dopnky..popripade inak poradit? dakujem



2

Re: Zabudanie a nesustredenost/koncentracia

Zmes antioxidantovc, ako napr vinpocetine, huperzine a gingkolidy zvysuju aktivitu mozgu a podporia aj pamat. Ale sustredenost si musis vybudovat sama. Multitaskovanie, tj odrazu vnimanie roznych so sebou nesuvisiacich veci je hlavne u zien, muzi su ovela koncentrovanejsi, lebo maju nervove pochody viacmenej len v jednej polovici mozgu, zeny pouzivaju obe polovice a tak dospeju casto v kazdej polovici k inemu vysledku, co ubera na pozornosti a rozhodovani.
Ale zase je to napr velka vyhoda v materstve, kde treba sledovat kopu veci naraz, aj ked nie kazdu s rovnakou intenzitou.
Takze doplnky ako lecitin a pripadne tento zo swansonvitamins, pod menom Herbal memory complex, kde mas menovane antioxidanty ti mozu pomoct v tom, ale zaklad je sustredenie sa, a na to je jedine vola.