1

Téma: Zavodnenie organizmu

Ahoj RNG,

vedel by si mi, prosim ťa, poradiť ako riešiť problém so zadržiavaním vody v organizme? Uvedomujem si, že to môže súvisieť s oslabenými obličkami, ale čo s tým? Napadlo ma dopĺňanie draslíka, ale čítal som, že u ľudí s oslabenými obličkami môže dochádzať práve k zadržiavaniu draslíka a následne predávkovaniu draslíkom. Tiež mi to príde len ako riešenie prejavu, nie samotnej príčiny. Asi by bolo najlepšie zlepšiť funkciu obličiek, čo by si na to odporučil?
Ďakujem pekne za odpoveď.



2

Re: Zavodnenie organizmu

Jaro1 napísal(a):

Ahoj RNG,

vedel by si mi, prosim ťa, poradiť ako riešiť problém so zadržiavaním vody v organizme? Uvedomujem si, že to môže súvisieť s oslabenými obličkami, ale čo s tým? Napadlo ma dopĺňanie draslíka, ale čítal som, že u ľudí s oslabenými obličkami môže dochádzať práve k zadržiavaniu draslíka a následne predávkovaniu draslíkom. Tiež mi to príde len ako riešenie prejavu, nie samotnej príčiny. Asi by bolo najlepšie zlepšiť funkciu obličiek, čo by si na to odporučil?
Ďakujem pekne za odpoveď.

Protokol Dr. berksona je asi najlepsi , musis aj vela pit , pokial pijes malo telo si robi zasoby , doplnaj minerali a vitaminy ktore z potravi neprijmas v dostatku to pisal RNG v inych temach ktore su to . blizsie sa ti k tomu vyjadri RNG smile



3

Re: Zavodnenie organizmu

Oblicky sa nicia hlavne roznymi chemikaliami, kam patri aj vacsina dnesnych liekov, vcitane liekov na odvodnovanie, tierz sa nicia roznymi nakazami, skodlivymi mikrobami, ktore treba co najskor potlacit , aby bola skoda napachana na oblickach co najmensia.
Za priaznivych okolnosti, tj po potlaceni mikrobov a pri neotravovani obliciek chemikaliami sa tieto postupne regeneruju. Co sa tyka cistenia obliciek, pomaha pri tom pit caj chanca piedra a brat enzymi,, ktore odtial odburaju nefunkcne bunky. Pri dobrej strave, pestrej a dobrom traveni mas znacnu sancu na regeneraciu.



4

Re: Zavodnenie organizmu

RNG napísal(a):

Oblicky sa nicia hlavne roznymi chemikaliami, kam patri aj vacsina dnesnych liekov, vcitane liekov na odvodnovanie, tierz sa nicia roznymi nakazami, skodlivymi mikrobami, ktore treba co najskor potlacit , aby bola skoda napachana na oblickach co najmensia.
Za priaznivych okolnosti, tj po potlaceni mikrobov a pri neotravovani obliciek chemikaliami sa tieto postupne regeneruju. Co sa tyka cistenia obliciek, pomaha pri tom pit caj chanca piedra a brat enzymi,, ktore odtial odburaju nefunkcne bunky. Pri dobrej strave, pestrej a dobrom traveni mas znacnu sancu na regeneraciu.

Chapem to spravne, ze draslik ako diureticky prostriedok nie je vhodny?
Chanca Piedra poznam, dokaze to aj rozpustit oblickove kamene, pripadne za ake obdobie?
Dakujem



5

Re: Zavodnenie organizmu

Dras.lik nie je diourtikum ale prave naopak jeho hladina sa diuretikami moze nebezpecne znizit.
Chamca piedra v davke 6 gramov denne na caj mala podla viacerycy lekarov rozpustit za dva mesiace az 94% ladvinovych kamenov, a tiez v mocovom mechure, samozrejme.



6

Re: Zavodnenie organizmu

RNG napísal(a):

Dras.lik nie je diourtikum ale prave naopak jeho hladina sa diuretikami moze nebezpecne znizit.
Chamca piedra v davke 6 gramov denne na caj mala podla viacerycy lekarov rozpustit za dva mesiace az 94% ladvinovych kamenov, a tiez v mocovom mechure, samozrejme.

Takže draslík by si pri zavodnení vôbec nedoporučoval?

S tou Chanca piedra si ma príjemne prekvapil, poznáš ešte nejaké byliny, alebo iné rastliny alebo postupy, ktoré dokážu podobne účinne rozpúšťať obličkové kamene?
Ďakujem



7

Re: Zavodnenie organizmu

To nemozno povedat, draslika mame vsetci dnes primalo, takze ho odporucam brat kazdemu, aspon miesto soli (NaCl) pouzivat zmes nerafinovanej morskej soli(stopove prvky) zmiesani s KCl. Najdes to aj ako "sol so znicenym obsahom sodika", az na to, ze tam pouzivaju rafinovanu sol a nie plnohodnotnu nerafinovanu morsku sol.
Rozpustat nie priamo, ale znizit pravdepodobnost tvorenia obl;ickovych kamenov sa da branim extra horcika, tiez vitaminov D-3 a K-2.



8

Re: Zavodnenie organizmu

RNG napísal(a):

To nemozno povedat, draslika mame vsetci dnes primalo, takze ho odporucam brat kazdemu, aspon miesto soli (NaCl) pouzivat zmes nerafinovanej morskej soli(stopove prvky) zmiesani s KCl. Najdes to aj ako "sol so znicenym obsahom sodika", az na to, ze tam pouzivaju rafinovanu sol a nie plnohodnotnu nerafinovanu morsku sol.
Rozpustat nie priamo, ale znizit pravdepodobnost tvorenia obl;ickovych kamenov sa da branim extra horcika, tiez vitaminov D-3 a K-2.

Napadlo ma, že najlepšia by bola prevencia, a teda zabrániť vzniku obličkových kameňov. Nevieš náhodou, čo vlastne spôsobuje, že sa tieto kamene tvoria? Súvisí to napr. aj so zlou kombináciu niektorých druhov stravy alebo len anorganické minerály vo vode alebo čo všetko to vlastne spôsobuje?
Vďaka



9

Re: Zavodnenie organizmu

Oblickove kam,ene vznikaju , ked mas moc presyteny nejakymi latkami, co zacnu krystalizovat. Zle rozspustne su napr kyselina mocova, mocovan vapenaty, fosforecnan vapenaty, uhlicitan vapenaty  a najma stavelan vapenaty.
Alkalizaciou napr horcikom, ale najma draslikom(KHCO3)  sa tvorenie kamenov znizuje, tak ako aj pitim viac vody.



10

Re: Zavodnenie organizmu

Ahoj rng da sa nejako zvysit prijem sodika a z ktorej soli/ doplnku to odporucas , kedze som nikdy jedla nesolil a nejedavam nic take co sa soli chcem si nejako zvysit prijem sodika .
Dakujem



11

Re: Zavodnenie organizmu

Telo potrebuje aj sodik, aj draslik, najma na vedenie elektrickych signalov v nervoch, ale aj ine funkcie..
Takze sa musis naucit spravne solit, najlepsie zmesou KCl a nerafinovanej morskej soli. Neslane jedla su obvykle nechutne, tak nam nas organizmus dava na javo, ze tu sol potrebuje.



12

Re: Zavodnenie organizmu

RNG napísal(a):

Telo potrebuje aj sodik, aj draslik, najma na vedenie elektrickych signalov v nervoch, ale aj ine funkcie..
Takze sa musis naucit spravne solit, najlepsie zmesou KCl a nerafinovanej morskej soli. Neslane jedla su obvykle nechutne, tak nam nas organizmus dava na javo, ze tu sol potrebuje.

A co taka himalajska sol v nasej rodine sa ta pouziva dsot casto . je to dobra sol ? viem ze pouzivaj uciernu ruzovu bielu atd smile



13

Re: Zavodnenie organizmu

Himalajsa som nie je rovnakeho zlozenia, ako nerafinovana morska. Chybaju v nej napr jod, selen a mnohe ine stopove prvky.
Farebne soli davaju jedlu rozne chute, ale neviem, ci su extra zdrave.A su besne drahe, naviac.