1

Téma: Zeolity

Dobry den prajem. Chcela by som Vas poprosit o radu ohladne zeolitov lebo mam v tom trocha zmatok:) chcem zacat s uzivanim ale po prestudovani webu som sa dpracovala  akurat k tomu ze sa predava viac druhov za velmi odlisne ceny. Napriklad tekuty zeolit som na Slovenskom webe ani nenasla no nasla som viacero hornin aj mletych. Len teraz neviem aky je rozdiel medzi zeolitom co sa predava v zahradkarskom obchode ako prirodne hnojivo za malo penazi a drahym zeolitom v malom baleni v bioshope? Rovnako sa lacno predava zeolit aj v akvaristike na cistenie vody v akvariu. Nie je to vlastne vsetko to iste?? A etse by som chcela vediet ci aj Schindeleho mineral a Zeleny francuzky Il su to tiez plnohodnotne zeolity na detox?  Ani v jednom popise som sa tiez nestretla ci je to mikro alebo nano castica takze neviem co si mam teaz vlastne kupit aby som nekupovala zbytocne draho ked to viem mozno kupit aj lacno.Vopred velmi pekne dakujem za vysvetlenie a prajem hlavne vela zdravicka!



2

Re: Zeolity

XSurovy zeolit je kamen zo zeme, pomlety na jemno aby lepsie absorboval. Ako doplnky sa pouzivaju cistene a aktivivane zeolity. Najdrahsie a najucinnejsie su tzv liquid zeolite, kde su ciastocky tak male a rozptylene v humickej kyseline, ze sa absorbuju rozno do krvi a tak odmoruju cele telo.Humicka kyselina naviac je prirodny chelator.
"Hrubozrnne" zeolity cistia len v crevach, bez absorbcie do krvi.A samozrejme ich treba ovela viac, lebo vacsie ciastocky maju nemsi povrch na vahu, tj mensiu absorbcnu schopnost. Tiez surove zeolity maju casto zaplnene krystalicke mriezky roznymi absorbovanymi latkami, ktore sa najma tepelnym spracovanim daju vyhodit von, co zvysi absorbcnu schopnost znacne.