1

Téma: Pleť, pokožka celeho tela

Dobry den pan rng smile
Chcem sa Vas opytat na tie solaria.
Moja dermatologicka je zasadne proti. Vy ste mi napisali, ze solarium moze pomoct, rovnako, ako aj uskodit.
Ja som solarium nenavstivila este nikdy, ale chcela by som to len skusit, nechcem ho navstevovat pravidelne, chcem ist len zopar krat, aby moja pokozka nadobudla jemny brondzovy odtien. Takze pan rng, uskodi mi to? ak ho navstivim len zopar krat, pocitam, tak 6 - 7 krat..



2

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Ultrafialove svetlo sterilizuje a  pomaha vytvarat vitamin D-3.
Takze v mensej miere, je zdave, vo vacsej skodlive, kedze podporuje tvorenie poskodenych buniek a tym zvysuje pravdepodobnost tvorenia koznych rakovin.
Tiez velmi zalezi na ake lampy tam maju, lebo rozne ultrafialove zlozky maju rozne ucinky na telo
http://en.wikipedia.org/wiki/Ultraviolet
http://www.fda.gov/ForConsumers/Consume … 186687.htm

Odporucam sa slnit polovicu toho, co ti v tom salone budu odporucat, pre istotu. teda ked uz chces vyhadzovat peniaze za trosticku farby plete a riziko.



3

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem smile
Tak teda, po vasom vyjadreni, je moje rozhodnutie jednoznacne a teda, urcite solarium nenavstivim. Nestoji mi to za to. Pockam si na slniecko a budem dodrziavat to, ako ste mi radili vy smile Dakujem pan rng smile



4

Re: Pleť, pokožka celeho tela

dobry den prosim vas aky vitamin d by ste mi poradili kupit na plet lebo je vitamin d potom d3 a neviem co a ako a hlavne to now foods nwm no pride mi to trosku ako podvod



5

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Jedine vitamin D-3  ie telo priamo pouzit.
Neviem /nerozumiem co toto znamena:
"hlavne to now foods nwm no pride mi to trosku ako podvod"



6

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Neviem, ci ste postrehli moju odpoved, tak pre istotu este raz smile
Dakujem smile
Tak teda, po vasom vyjadreni, je moje rozhodnutie jednoznacne a teda, urcite solarium nenavstivim. Nestoji mi to za to. Pockam si na slniecko a budem dodrziavat to, ako ste mi radili vy smile Dakujem pan rng smile



7

Re: Pleť, pokožka celeho tela

OK. Ked budes dlhsie ako 20 minut na sl;nku, pouzivasj kokosovy olej, to timda ochranu na 4 az 8 krat dlhsi pobyt na slnku.



8

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Aaaha, ja som to prvotne pochopila nespravne smile Cize bez kokosaka mozem byt na slniecku len tych 20 min a potom je uz potrebne pokozku natriet, tak? Ja som si myslela, ze s kokosakom mozem byt len tych 20 min a potom sa uz neslnit cool



9

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Natri sa skor, nez pojdes na slnko.Kokosak je dobry aj tak na plet kazdy den. Najma ked si don pridas nejake antioxidanty, ako vitamin E, ester C palmitate, pripadne aj trosku resveratrolu, ak sa k nemu dostanes. Samozrejme hyaluronicku kyselinu, co je proti vraskam.



10

Re: Pleť, pokožka celeho tela

RNG napísal(a):

Jedine vitamin D-3  ie telo priamo pouzit.
Neviem /nerozumiem co toto znamena:
"hlavne to now foods nwm no pride mi to trosku ako podvod"

Pardon zle som sa vyjadril. Myslel som ktory vitamin D mi moze zlepsit stav pokozky (brat vnutorne (oralne)).
A ten Now Foods ze to mi pride trosku ako podvod v repsketive ze tam nie je to co tam udavaju ale to je len moj skromny nazor



11

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Kde sa dá objednať kyselina hyaluronova,treba to miest tesne pred použitím,alebo vždy nové.aby sa to nepokazili.A ten vítam.E práškový,či normálne tabletky rozdrvil. Je na to aj pomer,koľko čoho? Dakujem.



12

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Ja pouzivam tekuty vitamin E,pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-E-Oil-Do … l&ic=1
ktory je dobry aj na kozu a do kremov, aj na vnutorne pouzitie Davam, dve taketo flasticky do zhruba 3/4 litra kremu



13

Re: Pleť, pokožka celeho tela

RNG napísal(a):

Natri sa skor, nez pojdes na slnko.Kokosak je dobry aj tak na plet kazdy den. Najma ked si don pridas nejake antioxidanty, ako vitamin E, ester C palmitate, pripadne aj trosku resveratrolu, ak sa k nemu dostanes. Samozrejme hyaluronicku kyselinu, co je proti vraskam.

Dakujem smile

1. tieto produkty mam hladat na iherb?
2. do toho kokosaku mam pridat vsetko to, co ste uviedli?



14

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Pan rng, mam este takyto problem.
Po celych nohach sa mi tvoria modriny, samozrejme, niektore su pricinou toho, ze sa udriem, ale niektore sa mi tvoria aj bez toho. Este pred rokmi som navstivila lekara, kde nebolo zistene nic, ale tento problem stale pretrvava. Vyzeram, akoby ma niekto bil hmm netusim, co moze byt toho pricinou, viete co by mohlo byt pricinou tvorby tychto modrin?



15

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Pricina toho su slabe steny ciev, alebo krehke.
Odporucam brat vitamin D-3(5000 IU) a K-2(200 mikrogramov a samozrejme cistit si cievy lecitinom a brat aspon 3 gramy vitaminu C a 2 gramy  L-lysinu celkove na tvorbu kolagenov, co je nosna konstrukcia vsetkych tkaniv v tele.

. Lekari odporucaju aj zvonku krem s obsahom escinu("konska" mast,lebo escin je vytazok z pagastanu konskeho), pripadne zvnutra brat  bipflavonoidy, co spruznuju steny ciev, ako rutin hesperidin a najma diosmin, 2 gramy denne.



16

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pan rng smile
Nieco uz zakupene mam, nieco mi este treba doobjednavat smile Velmi pekne Vam dakujem!

Toho tyzdna mi uz konecne prisli produkty, ktore som si na vase odporucanie objednala a ked som si to vsetko vcera kontrolovala, prisla som na to, ze som si zakupila iny vitamin A, ako ste mi poradili vy.
Vy ste mi poradili tento http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Vitam … &ic=23
a ja som si objednala tento http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=1
Tak a teraz neviem, ci to je v poriadku, alebo si radsej objednat ten, ktory ste mi poradili vy? Neviem totiz, ci je v poriadku, ze okrem A vitaminu, je tam este aj olej z pecene ryb. Co mam robit pan rng?



17

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Nuz kludne to ber, len  cisty palmitate je mozno  trochu lepsia forma nez z oleja dravych ryb.



18

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem.
Ten palmitate, ktory som si objednala ja, tak ten je uz asi chemicky upravovany vzhladom k tomu, ze je tam pridany aj ten olej z tych dravych ryb, vsak?



19

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Nie, tato forma vitaminu A sa nachadza v rybacich olejoch aj prirodne. Zialbohu rybacie oleje z dravych ryb su casto prilis zamorene pre nas, a preto sa musia obvykle rafinovat, najma vakuovo destilovat, co zmeni ich struktury na menej prirodzene, tj menej ucinne v tele.
Takze ja osobne som presiel na ovela lepsie absorbovatelnu krill olej, z Antarktidy, ktory je radove menej zamoreny a nemusi sa teda nijak priemyselne upravovat. Ale to zialbohu nie je silny zdroj A vitaminu, hoci je tam dost vysoka koncentracia velmi vzacneho karotenoidu, astaxanthinu



20

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pekne pan rng za vysvetlenie smile



21

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pekne pan rng za vysvetlenie smile
Pan rng, viete mi prosim poradit nejake dobre enzymy?
Nieco som uz pozerala, ale mam uz z toho aj zmatok roll



22

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Na travenie je napr dobry
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1
na precistenie tela treba najma entericky pokryte,pozri
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … l&ic=2



23

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem!
Pan rng a co poviete na tieto?
1. http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
2. https://www.swansonvitamins.com/swanson … x-300-tabs



24

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Obidva su vhodne na intenzivne ezymaticke cistenie tela.

Ten od solgaru je 2-krat tak silny ako ten od swansonu, cize ten od swansonu, tam musis uzivat viac tabliet cez den, ale kedze obsahuje viac tabliet v baleni, tak dokonca na ucinnost vyjde lacnejsie.

Na intenzivne cistenie tela je davka 2x6000 mg pancreatinu, t.j. ten od Solgaru treba davkovat 2x2 tablety denne a ten od Swansonu 2x4 tablety denne.



25

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Detto. ja pouzivam swanson tablety.



26

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Obom vam dakujem! wink
Pan rng, pred 2 dnami bola v novinach odvysielana reportaz o vyzivovych doplnkov z USA, ze 4 najvacsie siete predajcov zlyhali na plnej ciare, ze ich doplnky vobec neobsahuju, to, co by mali a teda, ze vyzivny je iba ich nazov, ale nie obsah.
No ja sa na to pozeram teda tak, ze sa snazia opat nami len manipulovat a vymyvat nam mozgy, vzhladom o velky zaujem tychto doplnkov z USA. Ale tak priznam sa, trosku som bola z tej reportaze nesvoja, vzhladom k tomu, ze mam OCD a ze v mojej skrinke sa nachadza uz dost vela tychto doplnkov, ale, opakujem sa, ja tym doplnkom verim smile len som mala potrebu napisat Vam to.

P.S. Ak by ste si chceli pozriet tu reportaz, je na stranke: http://velkenoviny.joj.sk/noviny-archiv … v-joj.html   Je to pod nazvom vyzivne nazvy a zacina to od 16:20 min.

Naposledy upravil: diana5 (2015-03-31 21:10:24)



27

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Nuz z casu na cas sa snazia zautocit  pre nesvedomitost niektorych vyrobcov na cely priemysel,  Takze za podvody 2-3 sa snazia obvinit cely system, kde je vyse 10 000 vyrobcov len v USA.
Dokonca mam dojem, ze tych par "nesvedomitych" mozu aj naschval vytvorit.
Taka financna velmoc, ako medicky monopol, kde obrat rozne len v USA sa porcita na vyse 2500 miliard dolarov si moze dovolit aj zalozit aj financovat take "nesvedomite " firmy
Treba si uvedomit, e len farmaceuticky priemysel, co tvori vyse 800 miliard dolarov rocne moze stratit znacnu cast tohop obratu, ked sa ludia obratia od liekov na doplnky.
A kedze farmacia predava lieky casto aj 100 krat drahsie, nez latky v nich obsiahnute, ma k dispozicii miliardy na potlacanie konkurencie.

Ja len vychadzam z faktov, kde minuly rok na nasledky predavkovania(ani nie niormalneho pouzitia) doplnkov zomreli 2 ludia v USA a na nasledky predpisovych liekov to bolo odhadom vyse 700 000, priznane samozrejme len 400 000 a menej.

Pre mna to nie je zalezitost viery, ale dokazov, tj dokazov lekarmi, ktorych sa snazia umlcat.



28

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Pre mna je toto vsetko nieco nove. Doteraz som sa o tieto doplnky nezaujimala, naivne a hlupo som verila lekarom a az po tom, co ma na isotretinoin upozornila farmaceutka ( tymto to vsetko zacalo) a po tom, ako som sa na internete dostala k Vam, som sa zacala o to konecne zaujimat, vdaka Vam do toho viac vidim, viac rozumiem. Viete, ja som clovek, ktory veri, ze nic v zivote sa nedeje len tak bez nejakeho hlbsieho dovodu a teda, ani to, ze som sa takouto cestou dostala k Vam nebola nahoda, verim tomu, verim Vam. Dakujem za vsetko! pan rng, velmi si Vas vazim.



29

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Ahoj RNG,
chcem sa ta opytat akym sposobom mam primiesat kys. hyaluronovu (konkretne tuto http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/406/kyse … onova--1-g ) do kremu? staci vmiesat tuto praskovu formu s kokosovym olejom alebo ju treba najskor rozpustit vo vode?

A este ma zaujima ci uz si medzicasom vyskusal tuto kys. hyalurunovou aj s DMSO, ak nie tak mi aspon porad ako postupovat smile Účel - vrásky.

dakujem velmi pekne.



30

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Nephilim ten vyrobok ma privelke molekuly na absorbciu.
Absorbcia cez kozu je na velkost molekul maximalne 500 dalton a absorbcia cez creva je 15 000 az 25 000 dalton. Takze nie je hyalurona kyselina ako hyaluronova kyselina.
Este zatial som neskusal cistu hyaluronovu kyselinu, ale len serum hyaluronovu s obsahom 3% hyaluronovej kyseliny vo forme sodium hyaltronate navrhnute na kozu, tj s molekulami tak malymi, ze sa cez kozu mozu absorbovat. Konkretne je to tento vyrobok, co som primiesal do mojho kremu
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -ml-liquid



31

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Pan rng, mam taku otazocku smile
Moju plet si kazdy vecer jemne cistim borovou vodou 3% Mozem teda dlhodobo pouzivat tuto vodicku na cistenie pleti?
Viete, borova voda je to najlepsie, co som doposial mala na cistenie pleti, tak potrebujem vediet, ci je v poriadku, ak ju budem uzivat dlhodobo.
Dakujem smile



32

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Boru mame aj tak velmi malo a je proti nemu aktivne sprisahanie medickeho monopolu. Takze aspon takto cez kozu ho dostanes do tela
http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/p … konspirace

Aj lekari kedysi pouzivali borovu vodu napr na cistenie a dezinfekciu oci , z detstva si to pamatam.
Az neskor , aby si vyrobili viac pacientov zacali rozne prenasledovat, ako jod bor, vitamin C vo vyssich davkach atd a naopak propagovat jedovaty chlor, brom a fluor, znicene rastlinne oleje  ako uzitocne na zdravie.



33

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem.
Tak to ste ma teda velmi potesili, ze borova voda je v poriadku smile Pouzivala som rozne pripravky na cistenie, ale po nijakom som nemala taku plet, ako po borovej vode, ja mam velmi citlivu plet a prave ta borova voda mi ju pekne ukludni, okrem inych priaznivych ucinkov na nu smile
Neviem sa este zbavit istej myslienky a tak sa Vas teda opytam smile
Vratim sa opat k tomu vitaminu A.
Ja mam tento http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=2 ku ktoremu ste sa vyjadrili, ze to nie je silny zdroj vitaminu A a tak sa Vas teda pytam pan rng :
1. tento vitamin A dokaze upravit mastenie pleti?
2. alebo si mam radsej zadovazit vami poradeny? a to http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Vitam … &ic=23
Dakujem smile



34

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Neviem, ze  som povedal, ze by 25 000 IU vitaminu A bolo malo?!?
Ale forma retinyl palmitate bola skusana proti acniam a vseobecne masteniu pleti, takze tam je viac dat okolo pouzivania.



35

Re: Pleť, pokožka celeho tela

V tomto prispevku ste uviedli, ze to nie je silny zdroj vitaminu A

Nie, tato forma vitaminu A sa nachadza v rybacich olejoch aj prirodne. Zialbohu rybacie oleje z dravych ryb su casto prilis zamorene pre nas, a preto sa musia obvykle rafinovat, najma vakuovo destilovat, co zmeni ich struktury na menej prirodzene, tj menej ucinne v tele.
Takze ja osobne som presiel na ovela lepsie absorbovatelnu krill olej, z Antarktidy, ktory je radove menej zamoreny a nemusi sa teda nijak priemyselne upravovat. Ale to zialbohu nie je silny zdroj A vitaminu, hoci je tam dost vysoka koncentracia velmi vzacneho karotenoidu, astaxanthinu

Tak preto som sa Vas pytala, ci si teda mam zadovazit ten, ktory ste mi radili vy smile



36

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Na znackach Nezalezi a oba uvedene su dobre A SILNE  zdroje vitaminu A.



37

Re: Pleť, pokožka celeho tela

dakujem smile



38

Re: Pleť, pokožka celeho tela

OK



39

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dobry den pan rng smile
Taku otazocku mam, mozem tento vitamin A http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=2 uzivat 1 kapsulu denne?
Doteraz som brala 2 kapsule za tyzden, ale kedze pravdepodobne isotretinoin zo mna uz vyprchal ( pripominam, brala som ho len mesiac ) opat sa mi zacala mastit vyraznejsie plet.
Dakujem smile



40

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Mozes zacat s jednou denne a pripadne  zvysit na dve.



41

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pan rng za posledny Vas prispevok.
Takze po nejakej dobe Vam opat pisem smile
Pan rng, mozem uzivat hore uvedeny vitamin A 2 kapsule denne bez ohladu na to, aku vahu mam?
Pytam sa to, pretoze pri uzivani isotretinoinu bola vaha dolezita.
Dakujem.



42

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Aj pri megadozach vitaminu je vaha dolezita. Totiz take davky nie su uplne neskodne, ale ani zdaleka tak skodlive ako isotretinoin. Totiz telo si s prirodnymi vitaminami vie pomoct lepsie, ako s umelymi zamorujucimi chemikaliami.



43

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pan rng smile
Tak mi teraz prosim poradte, pripominam, uzivam tento vitamin A http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=2 moja vaha je 55 kg a uzivam jednu kapsulu denne, mohla by som davku zvysit na 2 kapsule denne, alebo nie? Totiz uzivam ho uz nejaku dobu, zhruba 2 mesiace, ale zatial sa stav mojej pleti nezlepsil a teda masti sa rovnako, rovnako ako aj vlasy.
Dakujem smile



44

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Mozes brat kludne 2 kapsule a trva to nejaky cas, kym sa hladina vitaminu A v peceni zdvihne tak vysoko, ze to zacne potlacat vylucovanie tukov cez kozu.



45

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pan rng smile
Pan rng, co ma teraz dost trapi je moj stav pleti, odkedy uzivam doplnky, mam vyhadzanu plet - cele celo a lica, co som predtym nemala, teraz neviem, ci to suvisi s tym, ze tie skodliviny sa mi dostali do krvneho obehu, alebo to moze signalizovat alergiu na nejaky doplnok. Mam silnu alergiu na KOLOFONIU a PERUANSKY BALZAM, pozerala som si zlozenie vsetkych doplnkov, ktore uzivam, ale nenasla som v zlozeni tieto latky. Uvediem, co vsetko momentalne uzivam :
- vitamin A
- zinoc
- vitamin D-3
- lutein
- NAC
- oreganovy olej
- berberine
- citricidal
- probiotika
- quercetin
- k-2
- serrapeptaza
- cordyceps
- nattokinaza
Pan rng, moze nieco z toho obsahovat tu KOLOFONIU, alebo PERUANSKY BALZAM?
Takto vyhadzanu plet mam uz vyse 2 mesiacov, tak vazne neviem, ci to suvisi s tymi skodlivinami, alebo nebodaj alergia na nejaky ten doplnok.
Dakujem!



46

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Ani jedno z nich to neobsahuje.
Ale niet takej latky na svete, na co by sa nenasiel niekto alergicky. Mozes skusat po jednom ich vynechavat a zistit, ci nie si na nieco alergicka
Vyhadzanie moze byt len cistiaca reakcie, ked telo dava do obehu rozne latky, vcitane skodlivin v snahe ich vylucit. Nuz a vylucovanie je cez moc, cez zlc/stolicu a tiez cez kozu, zialbohu.



47

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pan rng za Vasu odpoved smile
Pan rng, kokosak je skvela! vec, ale zaujima ma, neupchava pory?
Dakujem smile



48

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Kokosovy olej je nad 26 stupnov celzia tekuty tj nemoze pory upchat. Kedze je nasyteny olej, tj nijak sa nezlucuje, neoxiduje ani nepolymerizuje, tj netvrdne v teplote ludskeho tela, tak nemoze nijak upchat pory, na to by sa musel zlucit a stvrdnut.
To robia len nenasytene oleje

Naposledy upravil: RNG (2015-08-05 20:01:56)



49

Re: Pleť, pokožka celeho tela

Dakujem pan rng smile
Este ma zaujima, teraz v lete drzim kokosak v chladnicke, je to chyba? hmm



50

Re: Pleť, pokožka celeho tela

V ladnicke su vsetky procesy rozkladu podstatne spomalene a v panenskom kokosaku su este primesy, co by sa mohli pokazit alebo aroma/estery odparit.
Ale ja osobne kokosak nechladim a nepoznat to na nom ani o 2 roky.