1

Téma: chudnutie

Ahoj Rng, znama mi odporucila na chudnutie Sinefrin, CLA, L carnitin. Ja chcem schudnut 5 kg co nie je problem ALE potrebujem tuk premenit na svaly, potrebujem spevnit stehna ,zadok kedze to mam take ovisnute,makke. Co je z tychto 3 produktov najvhodnejsie, a hlavne prirodne lebo si nechcem zanasat telo. Dakujem



2

Re: chudnutie

CLA v davkach najmenej 2 gramy denne.



3

Re: chudnutie

rng a bludicka aky mate nazor na CLA ? je to vlastne omega 3 ci 6 ? je dobre ju doplnat ?

a este ma zaujma keby ste maly poradit jeden zdroj omega3 doplnok za dobru cenu ktory by to bol ? pre tych nie moc bohatych ludi , ale zasa nie smejd , nejaky ryby olej alebo nejaky  ktory ma dobry obsah omega 3 neviem ci je lepsie napr samostatne dha mozno to je menej znecistene alebo neviem , necham si poradit ale hovorim najlepsi za najnizsiu cenu tak by som to povedal smile takze asi nie krill ani ten tvoj bludicka drahy .



4

Re: chudnutie

CLA, tj konjugovana lipoova kyselina je jeden z potrebnych tukov pre nas, nekal komplikovanie prispieva k ukladaniu a spalovaniu tukov a zialbohu jej z dnesnej potravy nedostavame dost, najma ju nema dobytok a hydina krmena krmnymi zmeskami. Napr stajnene kravy ho maju 28 krat menej v mase a mlieku, ako volne pasuce sa na lukach.
To je vysledok vyberu a slachtenia polnohospodarskych vyrobkov najma  s ohladom na vynosy a nie na kvalitu zlozenia. Inac ked chces len DHA, radim calamari olej.



5

Re: chudnutie

RNG napísal(a):

CLA, tj konjugovana lipoova kyselina je jeden z potrebnych tukov pre nas, nekal komplikovanie prispieva k ukladaniu a spalovaniu tukov a zialbohu jej z dnesnej potravy nedostavame dost, najma ju nema dobytok a hydina krmena krmnymi zmeskami. Napr stajnene kravy ho maju 28 krat menej v mase a mlieku, ako volne pasuce sa na lukach.
To je vysledok vyberu a slachtenia polnohospodarskych vyrobkov najma  s ohladom na vynosy a nie na kvalitu zlozenia. Inac ked chces len DHA, radim calamari olej.

rng neviem ci chcel len dha proste mi porad nejaky zdroj omega 3 ktory neni az tak zly , ale nie krill a za dobru cenu .

dakujem .

a  cla ktore beres ty ?



6

Re: chudnutie

Stafylokok, už som tu spomínala, že naj zdroj CLA máš ovčie mlieko, bryndzu, teraz treba využiť, kým je ešte sezóna a ovce sa pasú.

Ja teda moc nevidím zmysel v kupovaní CLA doplnkov. To koľko tých doplnkov by som už musela užívať?

Ohľadom rybieho tuku, kvalitu nekúpiš lacno, neviem o žiadnom lacnom a kvalitnom rybom tuku, ktorý by nebol vysokospracovaný, keby taký bol, tak si ho kupujem, tak si kupuj sardinky v konzerve. (nie v slnečnicovom oleji, aspoň v nejakom panenskom olivovom)

Alebo ešte existuje olej z rias, ale podľa mňa ten rybí je lepší.



7

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Stafylokok, už som tu spomínala, že naj zdroj CLA máš ovčie mlieko, bryndzu, teraz treba využiť, kým je ešte sezóna a ovce sa pasú.

Ja teda moc nevidím zmysel v kupovaní CLA doplnkov. To koľko tých doplnkov by som už musela užívať?

Ohľadom rybieho tuku, kvalitu nekúpiš lacno, neviem o žiadnom lacnom a kvalitnom rybom tuku, ktorý by nebol vysokospracovaný, keby taký bol, tak si ho kupujem, tak si kupuj sardinky v konzerve. (nie v slnečnicovom oleji, aspoň v nejakom panenskom olivovom)

Alebo ešte existuje olej z rias, ale podľa mňa ten rybí je lepší.

A ten z rias ale teoreticky nemoze byt zamoreny , je cenovo dostupny ten z rias? a co ten DHA ten je teiz zamoreny pokial je samostatne ?